varhola
29.07.11,13:34
Môžem byť alergická na izbovú rastlinu - Voskovec?V poslednom čase nám stále kvitne a ja a môj manžel máme problémy s dýchaním,opúchajú nám oči...atď.Dokonca aj dcéra s mužom,keď k nám prišli na pár dní mali podobné príznaky,dcéra aj upchatý nos.
arizona
29.07.11,13:06
Nepoznam na Porade ziadneho alergologa,ale keby tu aj nahodou bol, tak cez obrazovku ta nevysetri.
Moze jedine hadat,ako aj my,vsetci ostatni.;)

Ak chces mat 100% odpoved, musi si dat urobit testy u lekara
Nie som alergolog,ale myslim, ze je to mozne. Alergenov su tisicky druhov..Ak vidite, ze Vam kvet skodi, dajte ho pocas kvitnutia do miestnosti, kde sa nezdrzujete.;)


Inak, zavidim ti, ze ti neustale kvitne, ta moja mrcha uz 10 rokov nic!:mad::---
Ak ho budes chciet vyhodit, tak poslem adresu :):):)
pasuliatko
29.07.11,13:30
určite...
nie na samotnú rastlinu ale na jej peľ z kvetov, ktoré kvitnú.
1. buď vyhľadáte alergológa a dáte sa povyšetrovať
2. alebo rastlinu niekomu podarovať prípadne premiestniť na inú pozíciu alebo do inej ízby.
ja som žial musela voliť číslo 2 všetky kvety sme povyhadzovali čo som mala v izbe a celkovo ich moja mama zredukovala na také, ktoré nekvitnú.
varhola
29.07.11,14:54
Kľudne s jej vzdám....len neviem,či by prežil cestu....jediný rok mi nekvitol a to vtedy,keď som ho premiestnila...asi sa nerád sťahuje
varhola
29.07.11,14:57
Asi sa naozaj budeme musieť vyšetriť....nerada by som sa zbavila všetkých kvetov a nakoniec zistím,že mám alergiu na nejaké roztoče,alebo čo......
veronikasad
29.07.11,14:59
s vôňou kvitnúceho voskovca mám problémy aj ja - tiež ma dusí a štípu ma oči. Našťastie ten môj už niekoľko rokov nekvitol ...
Valcake
29.07.11,15:56
Môj ..voskovec musí byť na chodbe, lebo tá vôňa je veľmi prenikavá. Veď to nik asi nevydrží v izbe. Pritom alergiu nemáme. Skutočne nemá rád premiestňovanie a tiež mi kvitne na etapy..
Valcake
29.07.11,16:03
...arizona... neviem v akom veľkom kvetináči máš voskovec. Potrebuje čím menší kvetináč, prihnojovanie a veeeeľa svetla.
varhola
29.07.11,16:08
Ja som ho už možno aj 10 rokov nepresádzala,ani ho nehnojím...zapľňa mi skoro celý strop v kuchyni a každý mesiac má okolo 20 - 30 kvetov......bude mi za ním smutno, ale čo sa dá robiť....
arizona
29.07.11,16:32
...arizona... neviem v akom veľkom kvetináči máš voskovec. Potrebuje čím menší kvetináč, prihnojovanie a veeeeľa svetla.
mimotemymimotemymimotemy varhola, prepac, ze ti kazime temu ;)..vymazem po precitani, ok?

Valika, uz fakt neviem, co mu vymysliet. Najskkor som ho tocila okolo obruce, nekvitol. Niekde som citala, ze to je dovod. Tak som zostrihala, teraz asi 3-4 roky vysi zo skrine. Obmedzila som polievanie na minimum,je asi na najsvetlejsom mieste v dome, cele roky ma jedno miesto.
Fakt som z toho velmi nestastna,lebo v zivote nemal jediny kvet. Ale inak je krasny, zdravy...
Odrezok mam od maminy,ta ho mala len tak vyhodeny hore na skrini, nikdy nebol presadeny a polial sa iba obcas, ked si nanho tam hore niekto spomenul. A kvitol velmi casto .
Cim ho prihnojujes?
arizona
29.07.11,16:34
Ja som ho už možno aj 10 rokov nepresádzala,ani ho nehnojím...zapľňa mi skoro celý strop v kuchyni a každý mesiac má okolo 20 - 30 kvetov......bude mi za ním smutno, ale čo sa dá robiť....
Ak ho nemas komu dat a mala by si ho vyhodit, tak som to myslela vazne ;) Mozeme sa dohovorit :)
alabut
29.07.11,16:52
Daruj ho svokre ... aj s odvozom. :-)
varhola
30.07.11,07:32
OK