palo123456789
29.07.11,22:21
pocul som ze sa neplati dan za za mobilne domy a netreba ani stavebne povolenie lebo mam mobilny dom a starosta chce pomne dan a povolenie podla akeho zakona je to ?
220870
30.07.11,04:57
Akú daň od vás chce?Vyjadrite sa konkrétne.To samé musí na požiadanie urobiť aj starosta.Jeho výzva by mala znieť asi takto " na základe toho a toho paragrafu................ v znení takých a takých predpisov ..........ste povinný zaplatiť takú a takú daň ....... vo výške .....Potom budeme múdrejší a budeme vedieť poradiť.....
ivka70
30.07.11,05:35
Kde s tym domom parkujes? Teda na akom pozemku? tvojom?
ako si pripojeny na elektrinu, vodu?
Mária27
30.07.11,07:12
Zákon 582/2004 Z.z. o miestnych daniach

§ 10
Predmet dane
(2) Predmetom dane zo stavieb sú stavby, ktoré majú jedno alebo viac nadzemných podlaží alebo podzemných podlaží, spojené so zemou pevným základom. Na daňovú povinnosť nemá vplyv skutočnosť, že stavba sa prestala užívať.


Zákon 50/1976 stavebný poriadok
§ 43
Stavba

Stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa rozumie
a) spojenie pevným základom,
b) upevnenie strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ v zemi alebo o inú stavbu,
c) ukotvenie pilótami alebo lanami s kotvou v zemi alebo na inej stavbe,
d) pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia,
e) umiestnenie pod zemou.
220870
30.07.11,08:27
Opýtam sa ja.Nemôžu byť na toto vedené nejaké miestne dane,úpravy daní alebo stavbených povolení?To si potom vajda zo svojou tlupou môže postaviť búdu kde sa mu zachce.
matusstefan
31.07.11,06:24
Opýtam sa ja.Nemôžu byť na toto vedené nejaké miestne dane,úpravy daní alebo stavbených povolení?To si potom vajda zo svojou tlupou môže postaviť búdu kde sa mu zachce.

mimotemy A aj postavia, kde sa im zachce, nie? :)
KEJKA
05.09.12,05:41
našla som toto, sú aj celoročne. Viem, že reagujem po viac ako roku, ale zdôrazňujú, že za takýto mobildomček sa daň neplatí.
Z určitých dôvodov ma to zaujíma - rekreačné využitie pozemku, /dočasné bývanie, prenájom/, kedže starý dom sa pri tejto cenovej relácii neoplatí rekonštruovať, do perspektívneho postavenia nového domu, prípadne predaja pozemku.........
len taká úvaha
http://www.mobilne-domy-pro.sk/nabidka-mobilnich-domu-celorocni
životnosť 40rokov, sú aj nové, aj repasované................hm?