minonka1980
30.07.11,15:34
Ak kliknem na "Tento počítač" vôbec mi neukazuje, akoby ani neexistovala CD DVD Romka. Káble sú zapojené správne, keď vložím Cd tak mechanika mi ju roztočí - zablika, svieti a zhasne. PC mi oznamuje, že PC má aktuálny ovladač. Spravca mi ukazuje žltý trojuholník. Skúšal som hladať riešenie aj v registri-známy mi poradil postup, no nepomohlo a teraz je na dovolenke :-(. Ak by som chcel preinštalovať PC tak sa mi nedá, lebo mám nedostatok pamäte. Predpokladam, že asi je potrebné niečo poriešiť v biose,ale som v tomto laik. vie poradit niekto presny postup? Náhradnú dvd romku nemam.

Dakujem dopredu vsetkym za ich cas
KoxXxo
30.07.11,15:12
misoft
30.07.11,15:39
Pokiaľ je originál OS, ten má v sebe všetky základné ovládače pre najpoužívanejšie mechaniky (tzv. default), stačí v Správcovi odobrať CD mechaniku (odinštalovať), reštartovať, po reštarte OS nájde nový hardware (CD mechaniku), začne inštalovať pre ňu default ovládače a mechanika je opäť v systéme. Mala by fungovať, mala by sa objaviť v Správcovi bez trojuholníka a mala by fungovať. OS jej totiž pridelí IRQ (pokiaľ nie je SATA, ale P-ATA -IDE) z voľných. Ten trojuholník značí konflikt zdieľania IRQ (IRQ = interrupt request) niektorých častí zariadení v PC. Prípadne, ak by nefungovala k spokojnosti, potom stačí stiahnuť pre danú mechaniku a OS ovládač (driver) a nainštalovať, IRQ už bude pridelené a nebude dochádzať ku konfliktom v zariadeniach počítača.
minonka1980
01.08.11,17:58
Ďakujem za rady, ale nakoniec som uvoľnil nejaké miesto na disku a preinštaloval som som PC. CD a DVD Romka znova funguje.