lojzik
30.07.11,18:04
Dobry den,
chcel by som sa spytat ...
- sused nemal vodovodnu pripojku tak mu uz nebohy dedo povolil cca 10 rokov dozadu napojit sa vo vodovodnej sachte, kde ma ten sused vodomer. Teraz je vlastnikom domu mama a robia u nas mestsku kanalizaciu. Je povinna aj susedovi dovolit sa napojit na kanalizaciu (ked mu dedo povili sa napojit na vodu) s tym, ze jej rozkopu cely dvor ku susedovi cca 60 metrov ?
Vopred dakujem za odpoved
rudopp
30.07.11,16:12
Dobry den,
chcel by som sa spytat ...
- sused nemal vodovodnu pripojku tak mu uz nebohy dedo povolil cca 10 rokov dozadu napojit sa vo vodovodnej sachte, kde ma ten sused vodomer. Teraz je vlastnikom domu mama a robia u nas mestsku kanalizaciu. Je povinna aj susedovi dovolit sa napojit na kanalizaciu (ked mu dedo povili sa napojit na vodu) s tym, ze jej rozkopu cely dvor ku susedovi cca 60 metrov ?
Vopred dakujem za odpoved

Doteraz vypúšťa vodu kam ?

Asi by to stavebný úrad rozhodol, iba ak by absolútne nemal inú možnosť zbaviť sa odpadovej vody.
alltracboy
30.07.11,16:28
je to vas pozemok. Nikto vas nemoze donutit aby tade isla kanalizacia niekoho ineho.
rudopp
30.07.11,16:33
je to vas pozemok. Nikto vas nemoze donutit aby tade isla kanalizacia niekoho ineho.

Nooooooo
Dôveruj, ale preveruj.
(čo tak elektrické stĺpy ?????????? )
lojzik
30.07.11,18:05
Doteraz vypúšťa vodu kam ?

Asi by to stavebný úrad rozhodol, iba ak by absolútne nemal inú možnosť zbaviť sa odpadovej vody.


tahali mu to zumpary a odvazali
tienik
30.07.11,18:06
Ak nie je naozaj iná možnosť tak je to možné. ALE musia to urobiť na vlastné náklady a atď. Každopádne vzniká tým vecné bremeno a znehodotenie pozemku treba vyčísliť a zaplatiť - niekym. Toto nie je stavba podla energetickeho, ani podla telekomunikacneho zakona.