Gapo
30.07.11,19:20
Vie niekto či sa dá a kde, kúpiť rozbočovač na TV zásuvku UPC
pre pripojenie kábelového modemu?
Neviem aké sa používajú, ale boli napr. Comega POF, Tratec PMS.
Resp. ktorý je lepší?:confused:
viktorviktor
31.07.11,11:38
na stredisku UPC majú keď si objednáš službu, keď by si ich získal, tak sa budeš musieť registrovať, len potom ti pôjde internet, neboj majú to premakané
Gapo
31.07.11,14:52
na stredisku UPC majú keď si objednáš službu, keď by si ich získal, tak sa budeš musieť registrovať, len potom ti pôjde internet, neboj majú to premakané
Hahaha, zle si porozumel, resp. mal som to uviesť, služba samozrejme je, to je jasné, inak by internet neišiel.
Ide o to aby sa nemusel prenášať inde, predpokladám, že ak mám internet zaplatený a funkčný, tak by mi mal ísť hocikde kde je UPC zásuvka, napr. u mojej matky. No a na to by som chcel kúpiť druhý rozbočovač.
Okrem iného, v obchode je určite lacnejší ako od nich.:cool:
Ja mám Fibernet, takže nepoznám ako presne funguje UPC, viem, že je tam káblový modem.
newmi
31.07.11,20:41
Hahaha a ty sa tomu rozumies ako koza petrzlenu. Predpokladas zle. Ked menis miesto, adresu, tak musis ziadat o prekladku internetu. Co myslis, ze len pre srandu basnikom hovoris na hot line aj adresu ak mas poruchu? Oni ta maju pekne priradeneho a to sa tyka aj optickeho netu. Tiez nemozes hocikam prist kde je optika a surfovat cez "svoj" net.
Gapo
01.08.11,06:34
Hahaha a ty sa tomu rozumies ako koza petrzlenu. Predpokladas zle. Ked menis miesto, adresu, tak musis ziadat o prekladku internetu. Co myslis, ze len pre srandu basnikom hovoris na hot line aj adresu ak mas poruchu? Oni ta maju pekne priradeneho a to sa tyka aj optickeho netu. Tiez nemozes hocikam prist kde je optika a surfovat cez "svoj" net.
Ďakujem za úprimné slová, ale ja som si to nevymyslel, to totiž povedal človek z UPC že to tak ide, stačí preniesť káblový modem a pripojiť, žiadna prekládka internetu.
Takže prosím nezosmiešňovať, každý všetko nevie, preto sa pýta.:mad::mad:
PotPalo
01.08.11,11:46
Možno by to išlo. UPC na prihlásenie na intrernet používa prihlasovacie meno a heslo káblového modemu, neviem či aj jeho MAC adresu. Potom musí sedieť MAC adresa zariadenia pripojeného do toho káblového modemu, ale ak aj nesedí, stačí sa znovu prihlásiť menom a heslom a reštartovať káblový modem (ako pri inštalácii internetu). Takže teoreticky stačí premiestniť celý káblový modem aj s počítačom inde a bude to fungovať.

Otázne je však, aký typ zosilňovača na signál tam použily, ak majú všetci na rozbočke len TV, možno dali/y lacnejší jednosmerný, potom by internet nešiel.
srska
01.08.11,11:52
Možno by to išlo. UPC na prihlásenie na intrernet používa prihlasovacie meno a heslo káblového modemu, neviem či aj jeho MAC adresu. Potom musí sedieť MAC adresa zariadenia pripojeného do toho káblového modemu, ale ak aj nesedí, stačí sa znovu prihlásiť menom a heslom a reštartovať káblový modem (ako pri inštalácii internetu). Takže teoreticky stačí premiestniť celý káblový modem aj s počítačom inde a bude to fungovať.

Otázne je však, aký typ zosilňovača na signál tam použily, ak majú všetci na rozbočke len TV, možno dali/y lacnejší jednosmerný, potom by internet nešiel.
je to tak ako píšeš. ak máš stabilne na upc modeme od začiatku napr. pc-čko a potom naň pripojíš notebook - pýta mac adresu
Gapo
01.08.11,13:53
Takto nejako som si to aj ja vysvetľoval, že prihlasovacie údaje sú v modeme, iba som nevedel, že to musí byť aj ten istý počítač.
PotPalo
01.08.11,19:38
Ono to nemusí byť ten istý počítač, môže byť aj iný, stačí v správcovi zariadení zmeniť MAC adresu sieťovej karty na to isté číslo ako má ten prvý. Potom ich môžeš meniť a netreba nič prestavovať alebo registrovať, káblový modem bude podľa MAC adresy predpokladať že je to ten istý PC.

(MAC adresa sa označuje aj ako Adresa adaptéra, je to 12 miestne "číslo", je v hex.formáte, takže môže obsahovať aj písmená A až F, zvyčajne rozdelené pomlčkami po dvoch)
Gapo
02.08.11,12:27
Ok. vďaka:)
Gapo
02.08.11,14:02
Ešte nedám pokoj, prečo to tak je? To UPC nedovolí viac počítačov pripojiť? Nevidel som káblový modem od UPC a tak neviem či má možnosť aj ďalšieho pripojenia.
Ja mám ako som písal Fibernet a wifi router s možnosťou pripojenia káblom štyroch počítačov. A aj to funguje, nemusí sa prepisovať MAC adresa.:confused:
Technik z UPC mi povedal, že mohol by som použiť môj wifi router, išlo by to ?
srska
02.08.11,15:44
Ešte nedám pokoj, prečo to tak je? To UPC nedovolí viac počítačov pripojiť? Nevidel som káblový modem od UPC a tak neviem či má možnosť aj ďalšieho pripojenia.
Ja mám ako som písal Fibernet a wifi router s možnosťou pripojenia káblom štyroch počítačov. A aj to funguje, nemusí sa prepisovať MAC adresa.:confused:
Technik z UPC mi povedal, že mohol by som použiť môj wifi router, išlo by to ?
teraz neviem aké ponúka upc služby ale keď som ja mal v 2005-07 upc pripojenie tak striktne bolo v zmluve uvedené len jedno pripojenie na prípojnom bode. ak chcel niekto viac pripojení bola to oveľa drahšia služba. preto to mali tak vtedy ošetrené, že ak si kábel z modemu pripojil na iné pc (notebook) musel si pri prihlasovaní potvrdiť tu novú mac.
newmi
02.08.11,18:21
Ďakujem za úprimné slová, ale ja som si to nevymyslel, to totiž povedal človek z UPC že to tak ide, stačí preniesť káblový modem a pripojiť, žiadna prekládka internetu.
Takže prosím nezosmiešňovať, každý všetko nevie, preto sa pýta.:mad::mad:
sorry, ja len reagoval na tvoje posmesne "ha ha".

u UPC moze mat legalne pripojene(registorovane) max 3 mac adresy (teda 3 zariadenia). Ked chces viac alebo si vymenil PC, musis nanovo regnut mac adresu
kergulaan
03.08.11,04:02
Nie som odbornik v Pc problematike ale:
Mam UPC internet uz par rokov a od pripojenie najprv jedneho PC priamo na modem som presiel na pripojenie "zastrcka - modem - router - PC 3 kusy cez kabel".
Ked som zapajal za modem router a nasledne 3 PC, tak som zavolal na UPC, tam sa ma spytali na adresu a cislo zmluvy a (asi) nastavili pre nich MAC adresu router-u ako pristupovu, pretoze potom som nic nemusel nastavovat a vsetko funguje. Dokonca, ked pridu za synom kamosi so svojimi NB a zapoja si ich na nas rozvod (router) tak normalne fachcia a nic netreba nastavovat.
Takze ja si myslim, teda pri UPC, ze za router-om mas svoju lokalnu / domacu siet a pre UPC je dolezita MAC adresa router-u.
Co by sa stalo pri preneseni modemu a routeru na nejaku inu zastrcku fakt neviem, ale skor tipujem ze by to neslo, kedze mna sa pytali na bydlisko a cislo zmluvy.
Co sa tyka mnozstva zapojenych pocitacov, za router-om to asi nemaju sancu odsledovat.
PotPalo
03.08.11,05:01
sorry, ja len reagoval na tvoje posmesne "ha ha".

u UPC moze mat legalne pripojene(registorovane) max 3 mac adresy (teda 3 zariadenia). Ked chces viac alebo si vymenil PC, musis nanovo regnut mac adresu

Ja mam interneut od UPC, ten najlacnejší neobmedzený, a tam sa dá pripojiť len jeden PC, len jedna MAC adresa. Mám tam pripojený a zaregistrovaný router (router je vlastne ako počítač-server, má svoju MAC adresu), a do routru môžem pripojiť 4 akékoľvek počítače, a ešte neviemkoľko cez WiFi. Keď príde známy, zapne si notebook a má internet.

edit: ono to vlastne napísal kergulaan :D (nečítal som pozorne?)
Gapo
03.08.11,07:56
sorry, ja len reagoval na tvoje posmesne "ha ha".

Neviem z čoho si usúdil, že to bolo posmešné, ja skôr som si myslel, že veselé, teda ako zasmial som sa, že som to poriadne nevysvetlil.
Asi teda takto,Ha:DHA:D.
Ja rozumiem kade čomu, ale čo si nemusím pamätať si nepamätám a čo neviem a mám z toho chaos sa opýtam.;)
Gapo
03.08.11,08:01
Takže ako píše kergulaan aj PotPalo, mal asi ten technik čo mi povedal že by to mohlo s tým D-linkom chodiť, pravdu.
Vďaka za odpovede. :)
newmi
03.08.11,20:03
internet cez router som mal od UPC este ked to oficialne nepodporovali (myslim, tym, ze v zmluve bolo, ze by si to nemal tak robit). To je jasne, ze tak je to najpohodlnejsie. Regnes len mac routera a mas pokoj :)
Gapo
04.08.11,11:43
Hahaha a ty sa tomu rozumies ako koza petrzlenu. Predpokladas zle. Ked menis miesto, adresu, tak musis ziadat o prekladku internetu. Co myslis, ze len pre srandu basnikom hovoris na hot line aj adresu ak mas poruchu? Oni ta maju pekne priradeneho a to sa tyka aj optickeho netu. Tiez nemozes hocikam prist kde je optika a surfovat cez "svoj" net.

Konečne som dostal aj písomnú formu z UPC, tak ako info, nie pre srandu básnikom :D, ale pre teba
ju sem hodím. Takže môžem surfovať kdekoľvek, ako som sa logicky domnieval.;):D:D:D

Dobrý deň,
Modem s prístupom na internet je možné využiť všade kde máme aktívu prípojku, technickú podporu robíme iba na miesto inštalácie ktoré je na zmluve. Takže pripojiť internet môžete aj na inom mieste, ale pokiaľ by bol nejaký technický problém je nutné požiadať o preloženie služby na novú adresu.

V pripade akychkolvek otazok nas prosim kontaktujte na tel. c. 02/594 22 222 alebo faxom na c. 02/594 22 200, pripadne e-mailom na adresu post@upc.sk (post@upc.sk)
newmi
04.08.11,20:15
ok ale co myslia pojmom aktivna pripojka? Staci ak je na tej pripojke aktivna TV a pojde aj net? Lebo ak si dobre pamatam, tak meno ani heslo pri UPC nete nezadavas do modemu ani do routera. To by potom znamenalo, ze by som sa mohol pripojit aj ked by som nemal s nimi zmluvu? Stacil by mi od nich ten ich modem? To je predsa blbost. .... Vies co, vyskusaj to teda, to som fakt zvedavy ci to pojde.
Gapo
05.08.11,05:31
Aktívna prípojka je funkčná prípojka, t.z. že máš na nej TV a odbočku na modem, alebo rozbočovač.
Neviem ako to funguje, ale musí to byť zrejme viazané na ten modem, pretože hocijaký by ti určite neišiel.
Až budem mať možnosť to vyskúmať, určite dám vedieť.
PotPalo
05.08.11,10:13
Raz som známemu u mňa nastavoval router, zabudol som z neho zmazať moju MAC adresu, a on ho pripojil a normálne mu išiel internet (má ten istý ako ja), nechcelo to pre-registráciu. Otázka však je, čo by sa stalo keby som si aj ja zapol počítač. Takže na káblovom modeme zrejme nezáleží.

Takže to zhrnieme: potrebuješ ten ich modem, hociakú prípojku na káblovú TV (*1), a zaplatený internet (kvôli prihlasovaciemu menu a heslu)

K tej otázke že stačí mať ich modem: áno, ale ak to nieje zaplatené, nevieš meno a heslo. Ak použiješ niekoho iného meno a heslo, tak vlastne odregistruješ jeho MAC a zaregistruješ svoju. Ak použiješ PC ktoré má MAC rovnakú ako iný PC na inej prípojke, to zrejme tiež nepôjde, ích systém by zistil že sú dva rovnaké PC a... ktovie čo sa stane, radšej som neskúšal. Buď by išli obydva (tomu moc neverím), alebo by ten druhý nešiel, alebo by bola poriadna pokuta, lebo si porušil zmluvu (treba si ju prečítať).

Naviem ako je to teraz, ale v zmluve podľa typu internetu je aj počet PC (teda MAC adries), koľko môžeš pripojiť. Viem že najlacnejší neobmedzený bol na 1 PC, niektoré hrahšie boli na 3 PC, a tie ešte drahšie... si už nepamätám...

*1: Predpoklad, že je tam rozšírený súbor TV staníc, alebo digitálna TV, čiže plné VHF1, VHF3, a UHF pásmo. Ak má len základný súbor TV programov, to neviem presne ako riešia, ale základný je myslím na VHF 1 pásme, tak tam zrejme dajú nejaký blokovač VHF3 a UHF pásma, ktoré využíva aj digitálna TV a internet. (nejaký obmedzovač vyšších freknevcií/filter/čo ja viem čo... od domu k domu je ťahaný len jeden koaxiálny kábel)...no skrátka iba so základným súborom TV staníc internet nepôjde. Možno sa mýlim, neviem, je to len teória...
misoft
05.08.11,13:51
alebo digitálna TV, čiže plné VHF1, VHF3 (30 MHz - 300MHz analóg), a UHF pásmo (300 MHz - 3 GHz analóg) e-e-e
Rozdiel je v princípe: digitál vysiela pakety digitálnej informácie (zhluk jedničiek a núl), analóg vysiela frekvenčne modulovaný signál.

Inak: v jednom frekvenčnom pásme digitálu môže vysielať niekoľko staníc súčasne

Frekvenčné vyhradenie (Allotment)

frekvenčný kanál alebo frekvencia určená na použite v určitej geografickej oblasti (v oblasti tzv. frekvenčného vyhradenia) za definovaných podmienok. V prípade vysielania DVB-T, DVB-H, resp. T-DAB frekvenčné vyhradenie predstavuje jeden TV kanál, na ktorom obvykle vysielajú všetky vysielače v definovanej oblasti v rámci tzv. jednofrekvenčnej siete.
Pri analógovom, jedna frekvencia = jeden kanál = jedna stanica.
PotPalo
05.08.11,21:35
Správne, ja len že digitálne vysielanie je schované niekde medzi alebo pri programoch v UHF. Možno ešte na konci VHF3, no skrátka neviem presne na akých frekvenciách, ale v nižšej VHF1 to asi nebude. Už som dávno neladil TV, ale tak sa mi zdá že vo VHF1 sú programy základného súboru, potom vo VHF3 je digitál a kódované stanice (pri ladení na analógu to vyzerá ako také rôzne čiary...), a v UHF sú ostatné programy.

Platí to len pre káblovku UPC, pri bežnom príjme na anténu je digitál za koncom UHF pásma.

pozn.:
VHF1=kanál 1 až 5
VHF3=kanál 6 až 20
UHF=kanál 21 až 60 (niektoré TV zvládnu aj viac)
myslím že v BA vysiela digitál na 69.kanáli
Gapo
28.09.11,15:09
Sľúbil som, že dám vedieť keď to vyskúšam, tak dnes sa to stalo.
U matky som napojil káblový modem (samozrejme registrovaný), behom pár sekúnd nabehol a internet šlapal bez akýchkoľvek problémov, ani žiadne prihlasovacie údaje nebolo treba.
Takže je to tak ako som predpokladal, obrazne povedané, dobrá žiarovka mi bude svietiť aj inde keď je tam elektrina. :D