beas
30.07.11,21:27
dobry vecer chcela by som dat podnet, manzel bol operovany na zhubny nador oblicky, z nemocnice bol prepusteny podla mna v zlom stave bez spravy, ktora potom prisla úostou ale to uz bol zunova v nemocnici a operovany na creva, teraz dostal sepsu alezi v umelom spanku na are. chcela by som podat staznost lebo si myslim, ze chyba sa stala po prepusteni po prvej operacii , prosim poradte ako treba postupovat. dakujem
arizona
30.07.11,19:32
Postup pri podaní podnetu

Ak sa osoba domnieva, že jej nebola poskytnutá zdravotná starostlivosť správne alebo sa domnieva, že iné rozhodnutie ošetrujúceho zdravotníckeho pracovníka v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti alebo služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti je nesprávne, má právo požiadať poskytovateľa o nápravu. Žiadosť sa podáva písomne.
Podobne treba postupovať aj pri podaniach, ktoré sa týkajú zdravotného poistenia a nákupu zdravotnej starostlivosti.
Poskytovateľ (zdravotná poisťovňa) je povinný bezodkladne písomne informovať žiadateľa o spôsobe vybavenia žiadosti.
Ak poskytovateľ (zdravotná poisťovňa) žiadosti nevyhovie alebo bezodkladne neinformuje žiadateľa o spôsobe vybavenia žiadosti, osoba má právo:
a) požiadať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ďalej len "úrad pre dohľad") o vykonanie dohľadu podľa osobitného predpisu, ak predmetom žiadosti je správne poskytnutie zdravotnej starostlivosti, otázky nákupu zdravotnej starostlivosti, alebo zdravotného poistenia.
b) obrátiť sa na orgán príslušný na výkon dozoru (Ministerstvo zdravotníctva SR, samosprávny kraj, komory zdravotníckych pracovníkov), ak predmetom žiadosti je iné rozhodnutie ošetrujúceho zdravotníckeho pracovníka v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti alebo služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti (poplatky, etika, organizácia ..)
Čo musí obsahovať podnet:



identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresa, kontakt)
v prípade, že podávate podnet za príbuzného, aj jeho osobné údaje
identifikačné údaje o poskytovateľovi (lekárovi, nemocnici) - meno, priezvisko, adresa, alebo názov zdravotnej posťovne
problém, popis situácie, dátum, podpis

Kontakt:Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou
Žellova 2
829 24 Bratislava Je možné obrátiť sa aj na pobočky úradu (http://www.udzs.sk/kontakty-pracoviska-uradu/pobocky-kontakty.html?page_id=109)


http://www.udzs.sk/obcania-informacie/postup-pri-podani-podnetu.html?page_id=121
pasuliatko
30.07.11,21:09
a môžem vedieť v ktorej nemocnici bol operovaný?
beas
31.07.11,05:08
no tak to sem zatial pisat nechcem a nebudem, to teraz nieje podstatne. Prepac ale preco ta otazka?
buchač
31.07.11,08:11
dobry vecer chcela by som dat podnet, manzel bol operovany na zhubny nador oblicky, z nemocnice bol prepusteny podla mna v zlom stave bez spravy, ktora potom prisla úostou ale to uz bol zunova v nemocnici a operovany na creva, teraz dostal sepsu alezi v umelom spanku na are. chcela by som podat staznost lebo si myslim, ze chyba sa stala po prepusteni po prvej operacii , prosim poradte ako treba postupovat. dakujem


a môžem vedieť v ktorej nemocnici bol operovaný?


no tak to sem zatial pisat nechcem a nebudem, to teraz nieje podstatne. Prepac ale preco ta otazka?

1....lebo ...

2....lebo nie je špitál ako špitál ...

3....lebo by bolo lepšie sa najprv venovať manželovi a až potom ,nazvem ,pomste .....[hore]problém, popis situácie, dátum, podpis.........
Ale to je len môj názor , čo všetko si ja myslím , ach jo :rolleyes:......ten Tvoj Ti neberiem a ani nemienim ...no comment...

Len tak , na margo , si ale neodpustím ...nepoznám človeka , ktorý by po operácii zhubného !!!!! nádora domov v dobrom stave došiel...veď mu aj obličku mohli vziať ( ak sa tak ovšem nestalo ...:confused:)
...a správa ???...prkotina ,ktorá sa dá vybaviť aj o deň , dva neskôr ...
pasuliatko
31.07.11,09:45
no tak to sem zatial pisat nechcem a nebudem, to teraz nieje podstatne. Prepac ale preco ta otazka?

tak ako napísal buchač... nie je nemocnica ako nemocnica...
beas
31.07.11,13:06
no tak aby bolo jasne tu vobec nejde o pomstu, obličku mu vybrali ale domov ho nemali pustit s pricviknutym crevom v ktorom sa mu hromadila stolica, ktora asi sposobila to co ma teraz, ked priznaky na to boli, lebo cely cas po operacii dostaval len infuzky, ziadnu stravu a skoro cely cas mal cez nos zavedenu sondu do zaludka , tak museli vediet ze sa nieco deje a mali ho poslat na chirurgiu a nie domov.... si daky moc mudry, chod si to vyskusat a potom sa ozyvaj...ked nevies poradit, tak sa ozyvaj az ked to prezijes na vlastnej koži...a mimochodom to netrevalo dva alebo tri dni...
beas
31.07.11,13:07
a este jedna vec bez tej spravy potom nevedeli pomahat ked bol doma, lebo nevedeli co sa vsetko udialo
buchač
31.07.11,14:06
no tak aby bolo jasne tu vobec nejde o pomstu, obličku mu vybrali ale domov ho nemali pustit s pricviknutym crevom v ktorom sa mu hromadila stolica, ktora asi sposobila to co ma teraz, ked priznaky na to boli, lebo cely cas po operacii dostaval len infuzky, ziadnu stravu a skoro cely cas mal cez nos zavedenu sondu do zaludka , tak museli vediet ze sa nieco deje a mali ho poslat na chirurgiu a nie domov.... si daky moc mudry, chod si to vyskusat a potom sa ozyvaj...ked nevies poradit, tak sa ozyvaj az ked to prezijes na vlastnej koži...a mimochodom to netrevalo dva alebo tri dni...
...ale , no tak Beátka ....klídek ...aj keď na druhej strane viem pochopiť asi viac , ako málokto ...

a este jedna vec bez tej spravy potom nevedeli pomahat ked bol doma, lebo nevedeli co sa vsetko udialo
...no vidíš ........a sú nemocnice , kde stačí do počítača zadať meno a na monitore sa objaví ešte aj počet vlasov a nie iba posledná správa , nález ...

Ale to je len môj názor , čo všetko si ja myslím , ach jo ......ten Tvoj Ti neberiem a ani nemienim ...no comment...

.... a k tomu červene zvýraznenému ????
Neboj , svoje som si " odskákakal " .......prežil som ...stačí sa len pozrieť do jednej z tém , nájdeš viac ...


Prečítaj si ešte raz to , čo je podčiarknuté ......dáva Ti to zmysel ????
Lebo mne nie ...takýto dôvod napíšeš do sťažnosti , skončila si .....
VieraPopluharova
31.07.11,14:19
no tak aby bolo jasne tu vobec nejde o pomstu, obličku mu vybrali ale domov ho nemali pustit s pricviknutym crevom v ktorom sa mu hromadila stolica, ktora asi sposobila to co ma teraz, ked priznaky na to boli, lebo cely cas po operacii dostaval len infuzky, ziadnu stravu a skoro cely cas mal cez nos zavedenu sondu do zaludka , tak museli vediet ze sa nieco deje a mali ho poslat na chirurgiu a nie domov.... si daky moc mudry, chod si to vyskusat a potom sa ozyvaj...ked nevies poradit, tak sa ozyvaj az ked to prezijes na vlastnej koži...a mimochodom to netrevalo dva alebo tri dni...

Neda mi nereagovať na tento príspevok, viem, že si veľmi rozčúlená a bojíš sa zrejme o manžela a ako píšeš, nejde Ti o peniaze. Vieš ak je to tak ako píšeš nie je čo tajiť. Veď si tu pod prezývkou a nie pod pravým menom a nie je dôvod nemenovať nemocnicu, možno by bolo na úžitok , aby sa ďalší vedeli vyvarovať takejto nemocnice a možno by si dostala aj viac rád a skúseností i od iných pacientov s touto nemocnicou.
Možno Ťa teraz nahnevám, ale za pravdu sa neteba hanbiť ani čo tajiť.
beas
31.07.11,17:41
no priznam sa , ze ma nahnevala najviac veta : lepsie by bolo sa venovat manzelovi....atd ja sa mu venujem to mi verte, ale ako ked teraz spi? dakujem za rady aj nerady, co spravim sa este rozhodnem sama a aj to co tam napisem a nenapisem, skor ako nieco podam si to dam prezriet odbornikovi a nic sa nesnazim tajit, ale sme na Slovensku. Takze ked nieco podam a budem mat vysledky, tak potom Vam dam urcite vediet ako to dopadlo a aj to kde sa to stalo, to mi verte!
pasuliatko
31.07.11,17:56
no priznam sa , ze ma nahnevala najviac veta : lepsie by bolo sa venovat manzelovi....atd ja sa mu venujem to mi verte, ale ako ked teraz spi? dakujem za rady aj nerady, co spravim sa este rozhodnem sama a aj to co tam napisem a nenapisem, skor ako nieco podam si to dam prezriet odbornikovi a nic sa nesnazim tajit, ale sme na Slovensku. Takze ked nieco podam a budem mat vysledky, tak potom Vam dam urcite vediet ako to dopadlo a aj to kde sa to stalo, to mi verte!

Beas... on ťa vníma aj počuje aj keď je v umelom spánku... treba ho stimulovať vecami ktoré mal rád... rozprávať mu, chodiť za ním každý deň... naozaj to pomáha ver mi...
buchač
31.07.11,17:58
no priznam sa , ze ma nahnevala najviac veta : lepsie by bolo sa venovat manzelovi....atd ja sa mu venujem to mi verte, ale ako ked teraz spi? dakujem za rady aj nerady, co spravim sa este rozhodnem sama a aj to co tam napisem a nenapisem, skor ako nieco podam si to dam prezriet odbornikovi a nic sa nesnazim tajit, ale sme na Slovensku. Takze ked nieco podam a budem mat vysledky, tak potom Vam dam urcite vediet ako to dopadlo a aj to kde sa to stalo, to mi verte!

...ale JA VIEM , PREČO TO VRAVÍM to o tom manželovi .....vieš ???....alebo už vieš ????

...nasledujúci príspevok si prečítaj ...zahĺb sa doň , do Ančikinho problému vojdi , veľa si uvedomíš ....
.......na mňa sa zvysoka vyondi ;)....ja si tu len tak občas poklebetím ...:rolleyes:

http://www.porada.sk/1789765-post799.html
http://www.porada.sk/1790242-post808.html
beas
31.07.11,18:12
dakujem Vam, ved ja viem a to som aj zistila ze ma vnima, ale hneva ma to ze clovek , ktoremu mali vybrat len oblicku dopadol takto, hlboko sa sklanam pred lekarmi a sestrami na are, a dalej ma hneva to ze keby som ho ja stale nesledovala po tej operacii a nerypala som do toho tak by som ho uz asi oplakala inak a je to este mlady clovek, toto by sa nemalo stavat..!!!!!!!!!! ja viem ze vselico sa moze stat, kazda operacia je riziko, ale toto bolo zanedbane a to ma velmi hneva.!!!!!!!!!!!!
VieraPopluharova
03.08.11,06:36
dakujem Vam, ved ja viem a to som aj zistila ze ma vnima, ale hneva ma to ze clovek , ktoremu mali vybrat len oblicku dopadol takto, hlboko sa sklanam pred lekarmi a sestrami na are, a dalej ma hneva to ze keby som ho ja stale nesledovala po tej operacii a nerypala som do toho tak by som ho uz asi oplakala inak a je to este mlady clovek, toto by sa nemalo stavat..!!!!!!!!!! ja viem ze vselico sa moze stat, kazda operacia je riziko, ale toto bolo zanedbane a to ma velmi hneva.!!!!!!!!!!!!

Dokážem Ťa pochopiť, no ver mi s hnevom sa nič nikdy nevyriešilo, treba sa momentálne ukľudniť, v prvom rade kvôli manželovi, vníma každý jeden Tvoj odtieň hlasu, Tvoje citové rozpoleženie, či si nahnevaná a pred ním sa snažíš ovládať, alebo nie.
On teraz potrebuje každú Tvoju voľnú chvíľku , aby si ho držala za ruku a rozprávala mu, všetko pekné čo Ste spolu prežili, načo sa ešte tešíte i keď je to veľmi ťažké pre Teba.
Ver mi naskutočný hnev bude ešte čas, ale ten je vždy z pohľadu ukrivdeného.
Skús na ten hnev teraz zabudnúť, ten teraz nie je dôležitý, ale dôležitý je teraz v prvom rade Tvoj manžel. Viem o čom píšem......
beas
03.08.11,09:42
Dakujem za pekne a povzbudive slova, presne to teraz robim to ostatne je momentalne nepodstatne a odsunula som to na neskor, uvidim co bude dalej, s manzelom dufam a verim , ze bude dobre...:)
Mirkoslavka
24.09.11,20:56
AK som správne rozumela , treba podnet podať najprv na zariadenie /nemocnicu /-"zriadenie nápravy "a poisťovňu . Ak neodpovedia , posúva sa podnet na Urad pre dohlad ......
Momentálne budem podávať tiež podnet ..U nás to dopadlo veľmi zle.
Držím palce .
beas
25.09.11,16:48
Neda mi aby som nereagovala, bolo obdobie ked som to podat nechcela, ale predsa podam, lebo moj manzel stale potuje z oddelenia na oddelenie a stale nevie stat na vlastnych nohach a podam to rovno na urad a tiez som sa dozvedela, ze pred rokom tam toto iste presla daka pani, ktora zial pobyt na are neprezila.............. tak toto by sa stavat urcite nemalo a mozno bolo aj viac pripadov.............:(
Mirkoslavka
26.09.11,08:32
Aj my sme zvažovali , čo urobiť .Nakolko môj 41 ročný brat už nežije a zomrel v nemocnici 2 mesiace potom ako mu diagnostikovali zhubný nador - ktorý úspešne vyoperovali , dali mu chemoterapiu - a tou ho otrávili ..... Nevieme sa z toho dostať a povedala som si že to tak nenechám .V úmrtnej správe je čierne na bielom : sepsa po chemoterapii .Čo na to hovoríte ?
BXLmiami
26.09.11,08:47
Sepsa po chemotherapii neznamená,že sú na vine.Chemotherapia silne oslabí každého obranyschopnosť a Bohužiaľ tá nevie reagovať na podnety,ktoré by inak hravo zvládla.A niekto podľahne,väčšina to,našťastie,nejako horko ťažko zvládne.
GabiZ
26.09.11,09:31
Sepsa po chemotherapii neznamená,že sú na vine.Chemotherapia silne oslabí každého obranyschopnosť a Bohužiaľ tá nevie reagovať na podnety,ktoré by inak hravo zvládla.A niekto podľahne,väčšina to,našťastie,nejako horko ťažko zvládne.


Môžem potvrdiť. Môjho otca tiež chemoterapia oslabovala postupne viac a viac, pretože jeho telo to jednoducho nezvládalo. Tu však už operácia bola vylúčená. Keď už sa zdalo, že sa to lepší, zrazu nám zomrel a bolo to tým, že jeho srdiečko nezvládlo dávky morfia, nakoľko za celý svoj život nebol na lieky zvyknutý. Dávky sa mu zvyšovali a nakoniec paradoxne zomrel na infarkt. Viem, že sa píše o chemoterapii ako takej, uviedla som však tento prípad preto, že nie každý organizmus reaguje rovnako a nie vždy sú na vine lekári.
Mirkoslavka
27.09.11,19:16
Brat mal "anginu " / máj 2011/, obvodný lekar mu naordinoval antibiotika , tie vybral , ale stale mu "niečo zavadzalo " v hrdle . Na svoj podnet ho obvodná lekarka poslala na krčné .Tam mu našli nador .Poslali ho do nemocnice / jún 2011/ . V nemocnici na krčnom ho objednali na odber vzorky . Ked tam prišiel , povedali , že útvar velmi narastol - a vybrali ho cely - až tak poslali na rozbor .Pozitívny. Vraj je potrebná 2.operácia - na "dočistenie " . Ešte predtým mu zaviedli do žalúdka "vývod , Ak by náhodou bolo potrebné podávať stravu tadiaľ ..... operacie prebehla 14.07.2011, všetko dopadlo OK .Brata na druhý den ! prepustili domov .Bol plný sily , elánu . Navrhli chemoterapiu - vraj pre "istotu "25.07./???? nie príliš rýchlo ??????po operácii / nastúpil na onkologiu - na chemoterapiu .
V pondelok mu ale chemoterapiu nepodali , lebo "bolo už vela hodín " . Prišiel domov ..
26.07.2011 zobral 1.davku - vlastne dve - aj z pondelka / ????????????????????????/. Stale bol v pohode . Mali sme rodinnú oslavu , on s nami sedel na dvore , grilovali sme , bola pohoda . V stredu , štvrtok ,piatok dostal ďalšie dávky - AMBULANTNE , BEZ kontroly krvného obrazu / ????/.Do soboty bol v pohode . V sobotu začal mať hnačky , v nedelu sme volali na onkologiu, kazali dať 2 tbl.reasecu.V ponelok01.08. mal ukrutne bolesti. S ocom sme ho zaviezli na onkologiu.Zobrali mu krv- výsledky boli strašné . Chýbali minerály ,biele krvinky boli na úrovni 1 - takže imunita nulová. Poslali nás na chir.ambulanciu , tam nam po polhodine čakania / brata sme vozili na vozíku , pretože nevladal / povedali , že tam nepatríme / ??/ a poslali nas na onkochirurgiu. Tam sme čakali asi tak 2 hodiny . Potom sa rozhodli , že ho prijmu na oddelenie .Najprv ležal na onkochirurgii , potom na internej JIS, potom opäť na chirurgii - na JIS..Ano , klobuk dolu pred lekarmi chirurgickej kliniky . tí robili , čo mohli ...Avšak , to nemopohlo , nepomohol ani "tím úspešného pána profesora .Stale som ja a moji rodičia dostávali odpoveď . " organizmus je otrávený , začínajú zlyhávať orgány ".Od 08.08. sa nám zdal stav zlepšený . Hovoril s nami , mal plno plánov , čo bude robiť , keď príde domov...Dokonca aj lekari prvýkrát hovorili , že pojde domov . Bohužiaľ ,nestalo sa .V nedelu 14.08. mi ešte večer volal , bol v pohode , srandoval .V noci z 14.08.-do 15.08. upadol do bezvedomia , 16.08.ráno do komy a večer o 19,15 na ARE umrel .Plakala doktorka , plakali sme my ..... OTRAVA po chemoterapii ... A s tým sa nezmierim !!!A v prvom rade chcem , aby sa to
už nikomu inému nestalo
BXLmiami
28.09.11,06:26
Lenže Vy ste opísala otravu chemotheraiou a nie sepsu po chemotherapii.A povedala ste,že dg je Sepsa po chemotherapii.
Mirkoslavka
30.09.11,06:51
A podľa Vas to bolo čo / keď si prečítate priebeh / ?
BXLmiami
30.09.11,08:35
To bez hodnotenia podrobných vyšetrení z laboratoria nikto nepovie.Akurát Sepsa po chemotherapii je niečo iné ako otrava chemotherapiou.A taktiež ešte môže byť alergia na chemotherapiu,či neštandardná reakcia na liečbu,za čo tiež lekári nemôžu.Mohli by jedine za to,ak by sa signifikantne dokázalo,že ho otrávili,čiže dali vyššiu dávku ako je uvedené v protokoloch,čo podľa mna ťažko niekto vedome spraví.Dajte podnet a úrad pre dohľad to bude skúmať,ale toto sú veci dosť zložité.Vždy ked sa takéto niečo stane,tak jedna z fáz vyrovnávania sa so stratou je fáza obvinovania a lekári sú na rane veľmi často.No ale ak sa spravila chyba,nech sa to vyšetrí.