kaparov
31.07.11,08:06
Z eurofondov u nás prebieha rekonštrukcia Národnej kultúrnej pamiatky a subdodavateľská firma ktorá prevádza drevárske práce absolutne nezvláda svoju činnosť - čo máme robiť. Ešte nedošlo k preberaciemu konaniu, priebežne reklamujeme práce ale opravy sa dejú formou látania - plátania. Napr. jedne z vchodových dverí - urobili ich väčšie, odniesli ich a vyrobili ich menšie, odniesli ich a konečne sa trafili, lenže tie dvere nesú stopy zväčšovania a zmenšovania proste katastrófa, eurookná - z 25 okien tesnia a zatvárajú sa riadne len tri. Pri zakladaní kovania sa netrafili z vrtaním otvorov a tak vyrezali z okna cca 10 x 5 cm. pás a vlepili tam latku, z okien už odpadlo 13 ozdobných líšt, okná tak nedoliehajú že sú medzery cez ktoré vidieť von a sú až do veľkosti 0,5 cm. altánok, nedosadajú nosné trámy na seba je aj medzera presahujúca 10 cm. ktorú vyplnili puropenou, odpadávajú vzorky, pozdlž nosných hranolov sú praskliny na šírku presahujúce 0,5 cm a ťahajúce sa do vzdialenosti 4 metrov, dochádza k vykrúteniu celej konštrukcie a k posunu. Nabili tam už množstvo tmelu a čo ja viem čoho. Ono to prebieha tak, tu odrežú, tam prilepia proste vyvádzajú neuveriteľné veci, nehovoriac okná oproti pôvodným vyrobili úplne opačne, nové okná na ktorých sú vrtania a keďže sa netrafili tak otvory pretmelili a vrtali dalej, keďže okná sú lakované každé jedno tmelenie bije do očí.

Prosím čo mám robiť, podľa mňa ak dôjde k preberaciemu konaniu a spíšeme závady absolutne nie je isté že ich odstránia, opäť budú len látať a plátať.
jan45
31.07.11,06:55
nezaplatiť. Stavebný dozor prácu neprevezme, investor nezaplatí, dodavateľ požiada o súdne rozhodnutie, znalec prácu ohodnotí a prebehne vyrovnanie. Treba sa obrátiť na Pamiatkový ústav, metodici neodsúhlasia kvalitu práce a je to ďaľší podklad na nezaplatenie.
220870
31.07.11,07:13
Predpokladám že za práce priebežne platíte.Sú priebežne vystyvované faktúry na vykonané práce .Nekvalitná práca alebo materiál nieje v tomto prípade vykonanná práca ,takže sa nezaplatí.Všetko treba fotiť,a zapisovať do stavebného denníka.Kde je stavebný dozor?Takúto firmu mal vyraziť zo stavby po prvom dni.
kaparov
31.07.11,12:33
Samozrejme fotodokumentáciou disponujem, dennodenne tam som a dá sa povedať, že každú prácu mám podchytenú. a ďakujem za rady, obidve sú užitočné. Faktúry platíme priebežne máte pravdu teraz sme jednu vracali lebo "omylom" boli niektoré položky a práce vyfaktúrované dvakrát čakali možno že sa to pri fakturovanej sume nad 600.000 Eur, stratí. Celkové náklady sú v Sk vysoko cez 40 miliónov.