tetrisss
31.07.11,17:18
Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/domaci-chlieb-bez-miesenia/18595-recept.html
KEJKA
31.07.11,15:29
zaujímavé, asi vyhodím pekárničku.................
Gapo
31.07.11,15:30
Vyzerá dobre, ale kde vziať liatinový kastról?
tetrisss
31.07.11,15:36
Mohol by to byt aj kameninovy, ide asi o to, aby sa samotna ta nadoba rozohriala a dala zatvorit, keby som nemala nadobu, kludne by som ho upiekla aj na plechu, akurat by ho asi bolo treba pokryt na zaciatku alobalom.
olybaba
31.07.11,15:37
... kolegyne pecu tento chlieb, nemusi byt liatinovy kastrol, moze byt keramicky, zo skla a ze aj obycajny kastrol vyskusali
veronikasad
31.07.11,15:47
Mohol by to byt aj kameninovy, ide asi o to, aby sa samotna ta nadoba rozohriala a dala zatvorit, keby som nemala nadobu, kludne by som ho upiekla aj na plechu, akurat by ho asi bolo treba pokryt na zaciatku alobalom.
tetriss, v tom odkaze je nezodpovedaný dotaz, kde treba to cesto počas noci skladovať - v chladničke, alebo volne na kuchynskej doske ...
tetrisss
31.07.11,15:51
Je to tam niekde, nie, len volne to nechavam na doske v kuchyni, nemusis sa toho vobec bat, cim dlhsie to nechas bez zaujmu, tym lepsie to bude.
jozka56
31.07.11,16:44
Cesto som si pripravila, 2 hrnčeky T650 a 1 hrnček špaldová múka, ostatné suroviny podľa pokynov. Uvidíme, čo z toho bude.:)
Katarina
31.07.11,16:59
Určite to vyskúšam, aké hrnčeky 2 dcl ? Na tom videu tá odmerka bola dosť malá.
jozka56
31.07.11,17:01
ja som merala odmerkou 200mll, 2dcl
alla66
31.07.11,17:02
Vyzerá dobre, ale kde vziať liatinový kastról?
Objem je dôležitý.Možno tento by bol vhodný. http://kotliky.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=16_46&products_id=314


Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/domaci-chlieb-bez-miesenia/18595-recept.html

Tetrisss, koľko litrov má liatinová nádoba? Ide o pekáč alebo hrniec?
alla66
31.07.11,17:04
Určite to vyskúšam, aké hrnčeky 2 dcl ? Na tom videu tá odmerka bola dosť malá.
píše sa o 3 dcl
viktorviktor
31.07.11,17:25
až taký zázrak to nieje, upiecť žemlisku a nemiesiť, ale všade sa zabúda na osiatie múky, verte oplatí sa aj dva razy
tetrisss
31.07.11,17:28
Tie hrnceky su 3dl, no objem pekaca neviem, niekde som tam hodila rozmery, ale tak je to taka klasika na kura, aj malu kacku.
alla66
31.07.11,17:30
skus odmerat kolko vody tam vojde....inak dik za odpoved:)
tetrisss
31.07.11,17:54
Hehe, ja blbec, to by ma nenapadlo a to si hovorim, ze som mala vzdy jednotku z matiky... Voslo tam 4,5 l vody:---
Marta V
31.07.11,18:09
Mohol by sa chlebík piecť v rímskom hrnci? Keď ho nechám v rúre zohriať prázdny a potom dám do neho chlieb, nepraskne mi?
alla66
31.07.11,19:24
Mohol by sa chlebík piecť v rímskom hrnci? Keď ho nechám v rúre zohriať prázdny a potom dám do neho chlieb, nepraskne mi?

Neriskovala by som.....http://www.zeleziarstvoplus.sk/rimsky-hrniec?id=88
Použitie hrnca je v podstate jednoduché. Nesmieme však zabúdať na niekoľko pravidiel a postupov, aby nám hrniec počas prípravy nepraskol: -hrniec musíme VŽDY pred použitím namočiť minimálne na 15 minút do vlažnej vody, čím dlhšie je ponorený, tým lepšie -hrniec ponoríme celý a taktiež dovnútra nalejeme vodu, nezabudnúť namočiť i pokrievku, pokiaľ vieme, že ju budeme potrebovať. Ak by sme tak neurobili, hrniec by v trúbe praskol -vložíme do hrnca všetky prísady pripravovaného pokrmu a prikryjeme pokrievkou -hrniec VŽDY vkladáme do STUDENÉJ rúry! Teplotu zvyšujeme počas pečenia postupne až k najvyššej požadovanej teplote. Najvhodnejšia je teplovzdušná trúba. -pri pečení v hrnci pokrmy nikdy nepodlievame studenou vodou, najskôr ju zahrejeme, -pekáč s hotovým jedlom pokladáme vždy na utierku alebo na podložku pod hrniec -umytý hrniec ukladáme na vzdušné miesto a neprikrývame ho pokrievkou -nádobu umývame len vlažnou vodou s trochou soli, prípadne octu, pomocou mäkkej kefky - hrniec NIKDY nedávame na horúcu platňu elektrického sporáku alebo na plynový horák, hrniec patrí iba do studenej trúby
Katarina
01.08.11,08:53
jozka56 už je chelbík upečený ?
jozka56
01.08.11,09:39
Len o 12h som prišla domov z TT, pečenie začne o 14h:)
Katarina
01.08.11,11:04
Už sa chlebík pečie.
truch
01.08.11,11:43
Chlebík vyzerá ozaj výborne:) Skúsim ho "ne/zamiesiť" v sobotu a v nedeľu upiecť, konečne by sme mali v pondelok na raňajky dobrý chlebík:D
veronikasad
01.08.11,11:47
Dal by sa chlebík upiecť v pekáči z tuperwaree = t.zn. znesie tento pekáč polhodinové zahrievanie bez obsahu ?
jozka56
01.08.11,12:18
Chlebík je upečený v smaltovom malom plechu a prikrytý bol alobalom
jozka56
01.08.11,12:28
hmotnosť po upečení 600g:)
adi11
01.08.11,12:52
..az sa mi nan slinky zbiehaju..tak dobre vyzera..musim to skusit
účtovník 007
01.08.11,12:56
Jožka,
vyzerá super, aj kôrku máš peknú.:) Nechala si ho stáť v chlade, či len tak v kuchyni?

Ja by som mala jednu otázku: čo sa stane s cestom, keď bude prichystané viac ako 18 hodín? Myslím, ak si ho pripravím večer cca 20,00 a budem ho robiť o 17,00 na druhý deň? Lebo takto sa mi to dá iba cez víkend, ale ja by som ho chcela vyskúšať aj v týždni, ale cez deň piecť nehrozí. Robota volá:)
Čo myslíte?
jozka56
01.08.11,13:14
Moje cesto odpočívalo viac ako 16h a bolo v poriadku, nechala som ho v kuchyni na linke prikryté priesvitnou fóliou.
Rozalka
01.08.11,14:21
Chlebík vyzerá skvele, no môj liatinový pekáč je veľký, cca na veľkú kačicu, bude tam len tak rozťapnutý, nie?
alebo spraviť väčšiu dávku?
osky
01.08.11,14:23
mna by zaujimalo,ako chuti?
je dost deravy,aj na povodnom obrazku a aj na tom od jozky.
tak neviem ako si ho niecim natrieme?
jozka56
01.08.11,15:07
Ja som chlebík jedla zatiaľ iba suchý ku gulášu, ale myslím, že natierkové maslo, paštéta alebo syr sa bude dať namazať:) A mne sa zdá chlebík trochu slanší, ale to je asi o chuti.
alabut
01.08.11,17:05
Hmm, zaujimavy chlieb, vyskusame. Ked chutil jozke, tak musi aj mne.:-)
Tweety
01.08.11,17:08
Ja som chlebík jedla zatiaľ iba suchý ku gulášu, ale myslím, že natierkové maslo, paštéta alebo syr sa bude dať namazať:) A mne sa zdá chlebík trochu slanší, ale to je asi o chuti.
Narobili ste mi chute, určite ho vyskúšam. A k tomu, čo k nemu, veď chlebík( preto mu hovoríme aj dar Boží, ktorý sa nikdy nepreje) sa dá jesť aj nepomastený. :)
osky
01.08.11,17:37
Narobili ste mi chute, určite ho vyskúšam. A k tomu, čo k nemu, veď chlebík( preto mu hovoríme aj dar Boží, ktorý sa nikdy nepreje) sa dá jesť aj nepomastený. :)

vsak da,ale sme uz rozmaznani,uz nam taky moc nechuti.....:D:eek:
terezamaria
01.08.11,18:33
vsak da,ale sme uz rozmaznani,uz nam taky moc nechuti.....:D:eek:

Never tomu Osky, posolený krajec čerstvého chlebíka, to je najväčšia pochúťka. A keď Jožka hovorí, že je dosť slaný, ani ho soliť netreba. Určite vyskúšam.:)
Melnick
01.08.11,20:07
mna by zaujimalo,ako chuti?
je dost deravy,aj na povodnom obrazku a aj na tom od jozky.
tak neviem ako si ho niecim natrieme?

osky, priznaj sa, že nemáš strach o to, čím ho natrieť , ale o to, že musíš dať veľa pomazánky, aby si vyplnila diery v chlebíku. :D:D:D


Určite vyskúšam ! :):)
alla66
01.08.11,21:48
Dal by sa chlebík upiecť v pekáči z tuperwaree = t.zn. znesie tento pekáč polhodinové zahrievanie bez obsahu ?
neriskovala by som.....http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gif

Citujem: výrobek je zhotoven z krystalického polymeru tzn. odolává teplotám -24C až +230C...
jozka56
02.08.11,09:29
Katarína ako sa podaril tebe chlebík??
Katarina
02.08.11,12:04
Jozka ja som ho ešte nepiekla, ale ak upečiem dám vedieť.
jozka56
02.08.11,12:10
Katarína, tak to si písala na môj chlebík, že sa už pečie:) aha:D
Katarina
02.08.11,14:02
Presne tak, a krásne sa ti upiekol, si šikulka.
tetrisss
02.08.11,14:27
Som rada, ze sa podaril, nemohla som ta jozka pochvalit vcera, lebo mi robili fiskalny modul a tak moj pouzivany notebok odpcival v servise:---, a na druhom som sa nevedela prihlasit. K tomu este, ze co k tomu, ja som na prvykrat robila vajcovu pomazanku, to bola dobrotaaa, ale da sa natriet na to hocico, aj maslo, aj syr, ale...ano pouzijes viac, lebo su tam diery:D Inak ak sa vam zda slany, jednoducha rada, menej posolit:o. Inak, moj postreh, cim menej vody date, tym budete mat tie diery mensie.
truch
03.08.11,17:06
Už sa aj ja chystám, len musím kúpiť tie sušené kvasnice. V Lidli ich nemajú, tak budem musieť skočiť niekam inam:D
henrieta3
04.08.11,06:58
neriskovala by som.....http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gif

Citujem: výrobek je zhotoven z krystalického polymeru tzn. odolává teplotám -24C až +230C...
v tup. neviem, ale ja peciem v takej nadobe z teska, hranatej, pozdlznej, mam ho za par hodin, toto by mi islo na nervy, urobim kvasok, trochu zamiesam, pridam polohrubu a ovsenu, alebo inu ciernu muku, v pomere 1:1, lyz. soli, 2 male l. oleja. Trochu vykysne, potom vymazem tu formu, ale urcite moze byt aj ina, napr. jenska misa, aby nol okruhly, nic netriafam, vlozim ho tam, este trochu vykysne, potom zapnem ruru a celkom naslabo ho tam vlozim, kym celkom nevykysne, potom zvysim teplotu a za chvilku je hotovy. Akurat niekedy, ked vidim, ze vrch je tmavsi, vyberiem z formy, uz skoro upeceny a necham ho na plechu, alebo volne v rure, nezakryvam ho, cele to trva cca 2 hodiny, nie viac.
alaya1
04.08.11,07:09
Chcem sa spytat, robil to niekto aj v keramickom pekaci?? ja iny nepouzivam.
netromik
04.08.11,08:51
Moja manzelka robi podobny chlieb - akurat tam dava grahamovu alebo aj celozrnnu muku... neviem preco vsade davaju len klasicku hladku. Hodnota takeho chlebika potom rapidne klesa.. :(
osky
04.08.11,15:32
mam dve podstatne otazky-ak mozno odpovedajte co najrychlesie:D

-treba tu nadobu vymastit ci len taku suchu pouzit,ten chkieb sa neprilepi,nezhori...?

-treba dat rozohriat aj vrchnak ci len nadobu a potom prikryt,aj ked vrchnak horuci nebude?

dik za odpovede.
jozka56
04.08.11,15:39
osky podľa návodu, máš zohrievať aj nádobu s vrchnákom 1/2 hodiny. Ja som zohrievala iba plech:) a ničím som plech nepotrela, chlieb sa neprichytil.
alaya1
04.08.11,15:45
Jozka, ty si to robila na obycajnom plechu?
jozka56
04.08.11,15:48
ano, na obyčajnom plechu
osky
04.08.11,15:56
dakujem,a este jedna otazka,viem viem,som prilis zvedava,ale predsa:
kedzesa tam hovori o triafani do pekaca,pride mi to tak,ze cesto je riedke alebo nedrzi pokope,ked sa jednoducho neda vziat a vlozit do tej nadoby.
rozmyslam spravne? alebo sa to da jednoducho do nadoby prelozit?
jozka56
04.08.11,16:05
Cesto sa dosť ťažko berie z utierky, ale dá sa. Ja som netriafala, rovno som si plech vybrala a vložilo doň cesto a prikryla alobalom, potom šup do rúry:)
jozka56
04.08.11,16:24
osky
04.08.11,17:19
no,Jozka,udelujem ti "rad zlate varecky",myslim ze uz si nam tu vysvetlila uplne vsetko,uz je len na nas aby sme sa do toho pustili.
dakujemeeeeeeeee.cmuk.
babka - ježibabka
04.08.11,17:22
Až dnes som si prečítala celú túto tému so všetkým, čo k tomu patrí, lebo pri prvom pozeraní som zistila že nemám sušené kvasnice, lebo kupujem iba celú kocku čerstvých v miestnej pekárni, pokrájam a mám stále v mrazničke. Ďalej nemám liatinový pekáč ani kameninovú nádobu vhodného tvaru, iba starodávny pekáč na hus. No tu sa píše, že sa dá aj z čerstvých kvasníc a v inej nádobe, tak niečo pohľadám. Múku, soľ a vodu našťastie mám doma stále:D:D:D Tak to idem vyskúšať. Ak sa vydarí, tak sa s Vami podelím. Pá, idem robiť kvások. :D:D:D:---:---:---
Dobrú noc.
http://nd04.jxs.cz/959/212/db3adc7577_76728797_o2.gif
tetrisss
04.08.11,17:57
Osky, inak keby si si precitala diskusiu na vareche, tak nepolozis ani jednu otazku:---, zhrniem, nadoba sa nevymazava, cela sa zohreje, presne tak , z tej utierky sa to neda tak jednoducho chytit a prelozit, ale pregulnut a do toho horuceho je to ten najtazsi ukon z celej prace. Ku tomu prispevku od henriety, len tolko, ze to je obycajny recept na chlieb, takych je tu hafo, toto je celkom iny, viem o com hovorim, poskusala som ich uz zopar a zvladne ho aj dieta. Je to doslovne vela muziky za malo penazi.:)
truch
04.08.11,17:59
Zajtra zamiesim a v sobotu sa chystám robiť gulášovú polievku, keď sa mi ten chlieb podarí, k tej gulášovke, to bude:D
Kvasnice už mám:)
tetrisss
04.08.11,18:48
Ked to budes tak jednoducho robit, ako pisem, urcite sa ti podari, uz som ho robila 6-7 krat a vzdy je lepsi a lepsi. Tej vody radsej menej, teraz je vlhko, tak aj muka menej potrebuje.
osky
04.08.11,19:11
Osky, inak keby si si precitala diskusiu na vareche, tak nepolozis ani jednu otazku:---, zhrniem, nadoba sa nevymazava, cela sa zohreje, presne tak , z tej utierky sa to neda tak jednoducho chytit a prelozit, ale pregulnut a do toho horuceho je to ten najtazsi ukon z celej prace. Ku tomu prispevku od henriety, len tolko, ze to je obycajny recept na chlieb, takych je tu hafo, toto je celkom iny, viem o com hovorim, poskusala som ich uz zopar a zvladne ho aj dieta. Je to doslovne vela muziky za malo penazi.:)

ale ja rada klebetim na porade,tu je vzdy akosi lepsie.
inak precitat si ten komentar,ma ani nenapadlo.automaticky som to capla na domovsku-poradacku stranku:D;)ale aj ty si zasluzis tu zlatu varesku,ze si nam to tu prilepila.cmuk.
osky
04.08.11,19:13
Až dnes som si prečítala celú túto tému so všetkým, čo k tomu patrí, lebo pri prvom pozeraní som zistila že nemám sušené kvasnice, lebo kupujem iba celú kocku čerstvých v miestnej pekárni, pokrájam a mám stále v mrazničke. Ďalej nemám liatinový pekáč ani kameninovú nádobu vhodného tvaru, iba starodávny pekáč na hus. No tu sa píše, že sa dá aj z čerstvých kvasníc a v inej nádobe, tak niečo pohľadám. Múku, soľ a vodu našťastie mám doma stále:D:D:D Tak to idem vyskúšať. Ak sa vydarí, tak sa s Vami podelím. Pá, idem robiť kvások. :D:D:D:---:---:---
Dobrú noc.
http://nd04.jxs.cz/959/212/db3adc7577_76728797_o2.gif
mimotemykeby som mala doma taketo krasne miminko,aj jedavat a spavat by som prestala od radosti.....:)
jozka56
04.08.11,19:14
Ďakujem osky:):):)
Nandrolon
05.08.11,05:24
zajtra sa chystám upiecť tohto zmrda :-))

- piecť to budem v smaltovanom oválnom pekáči s pokrievkou.
Dandýsek
05.08.11,16:56
piekla som ho už dávno, bol vynikajúci. Piekla som v obyčajných smaltovaných pekáčoch . Pred dopečením som ho potrela slanou vodou a posypala sezamovám semiačkom.
truch
06.08.11,08:16
Chlieb mám upečený:) Nie je taký pekný ako Jožkin, ale dá sa. Nemohla som ho šupnúť do pekáča, asi som málo pomúčila úterku, nemohla som ho z nej dostať do toho horúceho pekáča. Som proste šikulka, nabudúce pomúčim viac:D
ilona
06.08.11,13:58
Ja som chlebík včera tiež piekla, trochu som si to zjednodušila, nedala som ho na utierku, len som ho trochu poprekladala na doske a piekla som ho v smaltovanom pekáči a prikryla alobalom.Bol veľmi chutný, len nabudúce skúsim z 1 a pol dávky.
alabut
06.08.11,14:59
Tri hrnceky na caj, azapad, kolko je to?
ilona
06.08.11,15:20
Ja som robila s 3 dcl.
maca.tt
06.08.11,16:44
Práve som ochutnala môj výtvor-to nie je chleba ale koláč proste niečo fantastické,velmi dobre sa podaril dávala som múku špaldovú hladkú bielu,žitnú chlebovú tmavú a chlebovú tmavu pšeničnú,piekla som ho v obyčajnom kastroliku,mala som obavy lebo som mala redšie cesto ,ale velmi sa podaril-dík za super recept
truch
06.08.11,17:24
Tuším, že dnes budem robiť ešte jeden:D Z toho raňajšieho nezostala ani kôročka:D
jozka56
06.08.11,17:27
Ja z chlebíka mám ešte aj dnes, stále je prudko jedlý:):D
tetrisss
06.08.11,17:54
Hehe, mam z vas radost, ak budete chciet a mate moznost si zaobstarat normalne mlieko od kravicky, aspon v mliekomate, tak poviem, co s nim.
jozka56
06.08.11,17:58
Anička, veľmi často si z kravského mlieka vyrábam tvaroch, ale oveľa menej jogurt alebo zakysanku :) A spravila by som si aj syr, ale neviem u nás zohnať syridlo.
tetrisss
06.08.11,18:13
Robim si aj masielko, aj syr, aj smotanu, no tvaroh samozrejme. Syridlo mi dala svagrina, ale uz sa mi mina, neviem ani ja kde ho vezmem.
veronikasad
06.08.11,18:18
ilona
07.08.11,07:13
Ak máš niekde v blízskosti nejakú mliekareň alebo bryndziareň, skús tam, určite Ti syridlo predajú. Ja kupujem u súkromníka, čo vyrába bryndzu a syry.
truch
07.08.11,10:21
Kočky, mám upečený už druhý chlieb. Tento je nielen dobrý, ale už aj "pekný". Prvý som piekla vo veľkom pekáči, tak bol placatejší, tento druhý som robila v jenskej mise a je presný:D
tetrisss
07.08.11,10:46
Perfektny.:---
AlaNR
08.08.11,05:31
Priznám sa: nepodaril sa mi. :mee:
Cesto bolo strašne riedke, ledva som ho napasovala do pekáčika.
Po upečení mal asi 3 cm a spodok sa mi prichytil na smaltovaný pekáčik, kde som ho piekla. Nedal sa vyklopiť, roztrhol sa a bol žuvačkový. Piekla som to presne tak, ako tu je napísané.
Takže putoval sliepočkám.
Nevzdávam to, bojujem, skúsim druhýkrát!
truch
08.08.11,06:00
Priznám sa: nepodaril sa mi. :mee:
Cesto bolo strašne riedke, ledva som ho napasovala do pekáčika.
Po upečení mal asi 3 cm a spodok sa mi prichytil na smaltovaný pekáčik, kde som ho piekla. Nedal sa vyklopiť, roztrhol sa a bol žuvačkový. Piekla som to presne tak, ako tu je napísané.
Takže putoval sliepočkám.
Nevzdávam to, bojujem, skúsim druhýkrát!
Ala, nevzdávaj, stojí to za to:) Tiež som mala cesto redšie, dala som si na dosku viac hladkej múky a poprekladala som ho. Dôležitá je aj nádoba, v ktorej pečieš, musí byť akurátne veľká a pri vložení chleba horúca, potom sa neprilepí.
Včera som za môj výtvor dostala dokonca trojgeneračnú pochvalu:D, od mamy, svokry, nevesty aj vnučky:D
VERONIKA6
08.08.11,06:02
Pekávam síce zemiakový, ale tento recept už mám pripravený a určite ho vyskúšam.
AlaNR
08.08.11,06:45
Asi to fakt bude v tom, že som ten pekáčik nenechala dlhšie v rúre, iba kým sa zohrievala na 200st. Potom som to tam hneď dala piecť.
henrieta3
08.08.11,06:58
Priznám sa: nepodaril sa mi. :mee:
Cesto bolo strašne riedke, ledva som ho napasovala do pekáčika.
Po upečení mal asi 3 cm a spodok sa mi prichytil na smaltovaný pekáčik, kde som ho piekla. Nedal sa vyklopiť, roztrhol sa a bol žuvačkový. Piekla som to presne tak, ako tu je napísané.
Takže putoval sliepočkám.
Nevzdávam to, bojujem, skúsim druhýkrát!
skus podla mojho receptu, udajne obycajny, nemusis cakat 3 dni
tetrisss
08.08.11,08:01
Nezufaj, ze sa ti nepodaril, niekde tu som pisala, ze to mnozstvo vody je dolezite, radsej menej a potom doliat, to cesto musi byt hned dost tuhe, lebo kysnutim redne, ked sa dava na dosku, ta musi byt pomucena, ked sa popreklada a vyformuje, tak je uplne normalne, ten pekac, alebo taka podobna nadoba musi byt tak akurat a to vyhriatie je tiez dolezite. Samozrejme, ze sa da piect aj uplne normalny chlieb, ale tu ten cas je dolezity, pretoze prichadza k procesu kvasenia samotnej muky, co bolo kedysi normalne a podla toho, co som citala, tak terajsim chlebom toto chyba, normalne kysnutie, je to nieco ako kvaskovy chlieb, ale nie je potrebne robit pracne kvasok.
maca.tt
08.08.11,15:23
ja som cesto mala na papieri na pečenie aj s papierom som ho šupla do kastrolika-bolo redšie ,najprv s papierom kysol v miske
babka - ježibabka
09.08.11,13:23
Ako som Vám sľúbila, posielam chlebík. Vyfotený bol hneď, ale medzitým sa mi vybila baterka, tak ho dávam až teraz. Chlebík je dobrý, netreba naň žiadnu nátierku, stačilo zapiť moravským pivom čo doniesol syn. :D:D:D Pre budúcnosť by som dala ako sa tu uvádza menej vody. Piekla som vo vylievaných pekáčoch.
tetrisss
09.08.11,14:51
Super, preeeesne.:---
veronikasad
09.08.11,18:13
Ahojte, dnes som zabudla kúpiť chlieb, tak som o 18.00 hod. "zarobila" cesto. Neviem, či mám v kuchyni moc teplo, kysne ako divé. Po 3 hodinách mám dopoly misy. Mám ho nechať kysnúť podľa receptu do rána alebo o polnoci začať piecť ?
maca.tt
09.08.11,18:15
kludne by som ho nechala kysnúť
srska
10.08.11,15:11
1/4 čajová lyžička droždie sušené = ???? droždia nesušeného? (pekár amatér)
(http://varecha.pravda.sk/recepty/suroviny/drozdie-susene/)
adi11
10.08.11,15:38
1/4 čajová lyžička droždie sušené = ???? droždia nesušeného? (pekár amatér)
(http://varecha.pravda.sk/recepty/suroviny/drozdie-susene/)
myslis kolko pekarskeho drozdia to je ?
..ja bych dala asi pol kocky, cize 21 gr
srska
10.08.11,15:44
myslis kolko pekarskeho drozdia to je ?
..ja bych dala asi pol kocky, cize 21 grďakujem
osky
10.08.11,15:47
ale ona sa pyta akym mnozstvom normalneho drozdia ma nahradit to susene.vie ze tam ide susene.....aj mna by to zaujimalo.
ale osobne si myslim ze:
3 hrnceky muky to je nieco cez pol kila.normalne ide na kilo muky cela kocka,takze na pol kila polovica.
kedze vsak v tomto recepte netreba kysnutie urychlovat,a drozdie je zminimalizovane,myslim,ze staci taky kusok cerstvych kvasnic ako jedna fazula.
je to len uvaha-vyskusane to nemam.ak niekto vie,kolko treba,sem s tym.;)
adi11
10.08.11,16:04
..ci staci dat menej ako pol kocky, to fakt by mohol niekto napisat..lebo ja som chcela ist nato a dala bych polku..nuz neviem potom
srska
10.08.11,16:44
ja dám polku a idem zarobiť "matku":)
terezamaria
10.08.11,16:45
Ja by som dala iba štvrťku. :)
srska
10.08.11,18:58
voľajako ho nadúva po 2 hodinách:D (srsková ma koordinuje):D
terezamaria
10.08.11,19:29
Dal si polovičku tej modrej, či šedej kocky?
jozka56
10.08.11,19:39
srska ráno rozhodni, aký pekáč požijete:) cesto vyzerá veľmi pekne.
adi11
10.08.11,19:47
lenze do rana daleko..jozka a ma to byt take po 2 hod.?
Kvaka
10.08.11,19:49
Ja som chcela tiež dnes zarobiť, ale ostalo len pri droždí na stole, teda 42g kocka. Budem aspoň sledovať srsky, dúfam, že dajú viac fotiek a zajtra skúsim, keď dorobím bryndzu. :D:D:D
srska
10.08.11,19:57
dal som polovičku modrej
jozka56
10.08.11,20:11
to cesto pracuje hneď, som ho pozorovala...ale mne sa zdá, že polka kvasníc je veľa..no uvidíme, srska nám napíše, verím:)
srska
10.08.11,20:18
napíšem. cesto spľaslo na polovicu ale duje ho zase.:D
jozka56
10.08.11,20:24
srska musí sa chlebík vydariť, aby nebol rodinný problém...celú noc sa modli, aj keď sa nevieš:):)
veronikasad
10.08.11,20:53
Včera večer som tiež zarábala cesto, dala som viac ako 1/4 čaj.lyžičky sušeného droždia (asi 1/3 lyžičky), cesto prvé 4-5 hodiny veľmi kyslo - už som myslela, že mi ujde z misy. Potom sa to ustálilo.
Na to, že s pečením chleba nemám žiadne skúsenosti, chlebík bol "jedlý" a celkom sa mi vydaril aj tvar. Chcelo by to piecť v inej nádobe (trochu menšej)- piekla som v dvojitom pekáči.
adi11
10.08.11,21:05
Včera večer som tiež zarábala cesto, dala som viac ako 1/4 čaj.lyžičky sušeného droždia (asi 1/3 lyžičky), cesto prvé 4-5 hodiny veľmi kyslo - už som myslela, že mi ujde z misy. Potom sa to ustálilo.
Na to, že s pečením chleba nemám žiadne skúsenosti, chlebík bol "jedlý" a celkom sa mi vydaril aj tvar. Chcelo by to piecť v inej nádobe (trochu menšej)- piekla som v dvojitom pekáči.
..veronika vdaka za informaciu..kvoli tym kvasniciam som bola zvedava..aj to kysnutie ako prebieha..takze srske by sa mal podarit..lebo som mu poradila pol kocky, tak aj dal..takze aby som nemala vycitky..
veronikasad
10.08.11,21:06
..veronika vdaka za informaciu..kvoli tym kvasniciam som bola zvedava..aj to kysnutie ako prebieha..takze srske by sa mal podarit..lebo som mu poradila pol kocky, tak aj dal..takze aby som nemala vycitky..
pol kocky je asi veľa ...Ako tu už kočky písali, cesto je riedke. Neviem, či treba dať menej vody, alebo pridať múku. Robí sa s ním horšie a ak nie je správna nádoba na pečenie, roztečie sa. Môj chlebík mal po upečení tvar Delikatesu, čo predávajú v Kauflande.
adi11
10.08.11,21:09
pol kocky je asi veľa ...
..no co uz..uvidime zajtra co to spravi...skoda, ze nik nerobil s pekar.drozdim
adi11
10.08.11,21:13
pol kocky je asi veľa ...Ako tu už kočky písali, cesto je riedke. Neviem, či treba dať menej vody, alebo pridať múku. Robí sa s ním horšie a ak nie je správna nádoba na pečenie, roztečie sa. Môj chlebík mal po upečení tvar Delikatesu, čo predávajú v Kauflande.
..cesto nemoze byt riedke, urcite treba dat menej vody, ma byt hustejsie
adi11
10.08.11,21:15
a nadoba by mala byt potom mensia, aby bol vyssi
veronikasad
10.08.11,21:15
..cesto nemoze byt riedke, urcite treba dat menej vody, ma byt hustejsie
ale ono nebolo riedke, keď som ho zamiesila. Zredlo po vykysnutí ...
adi11
10.08.11,21:20
ale ono nebolo riedke, keď som ho zamiesila. Zredlo po vykysnutí ...
..jedanko, tak potom to moze byt v tom mnozstve kvasnic :confused:..malo byt presne 1\4 kav lyz. susenych
Nandrolon
11.08.11,03:28
Robil som ho už druhýkrát z dvojitej dávky.
Obidva krát sa mi vydaril. Včera mi kvasil 19 hodín /nemal som čas/ a potom ešte 2 hodiny na utierke. Piekol som ho trošku dlhšie podľa svojej chuti, aby bol dobre prepečený. Pridal som do neho pred zamiešaním surovín ešte kmín a fenikel.
Mimochodom to cesto je po vykvasení vždy pomerne riedke, ale treba pomúčiť dosku a žena ho párkrát poprekladá a vytvaruje bochník, tak cesto zhustne a na utierke ešte vykysne, potom ho ešte preloží a hodí do toho oválneho plechového hrnca rozohriateho.
Toto je on.
AlaNR
11.08.11,05:54
Toľko čítam, čítam, že dneska zarobím na ďaľší. To by v tom bol čert schovaný, aby sa nepodaril !
Ako bola tá superstárovská hymna? NEVZDÁVÁM!!!!!!!!!
srska
11.08.11,06:41
ale ono nebolo riedke, keď som ho zamiesila. Zredlo po vykysnutí ...aj mne. asi polka toho droždia je veľa:)
Kvaka
11.08.11,08:30
aj mne. asi polka toho droždia je veľa:)
Ja idem dnes tiež zarobiť, ako som už písala. Trochu som na nete hľadala, a tak som dospela k záveru, že pol kocky čerstvého je naozaj veľa. Našla som v debate o domácich pekárničkách dva zaujímavé príspevky, citujem:
1. sušené kvasnice jsou buď na půl kila mouky, nebo na kilo – informaci najdeš na sáčku. Případně tam napíšou, že odpovídá kostce (42 – 50 gramů) čerstvého droždí, v tom případě je na kilo. Takže v Tvém případě bych na 600 gramů mouky použila zhruba půl sáčku droždí určeného na kilo mouky.

2.Na sáčcích bývá napsáno, jaké je dávkování do trouby a jaké pro domácí pekárnu. V pekárně se používá na půl kila mouky nebo směsi cca 1 a 1/2 max. 2 lžičky sušeného droždí. Jestli chceš dát čerstvé, pak na stejné množství stačí 12–14g. Víc nemá cenu, těsto sice krásně nakyne, ale ve finále spadne, protže je překynuté a neudrží se. Pak máš „ušatý“ chleba.

Ak vychádzam z receptu tu na porade, kde sa chlieb pečie v trúbe, píšete o 1/4 lyžičke sušeného, takže z tej kocky živého droždia asi treba podstatne menej, asi menej ako 1/4 kocky.
mimotemyDroždie nepoužívam, keďže kysnuté nemusím. Iba raz v živote som robila nejaký koláč. Podaril sa, ale ja mám radšej rýchle recepty.mimotemy
Dáša_
11.08.11,08:30
No tak som neodolala a už máme na stole aj my. Akurat som si neprecitala poriadne recept a dala tam viac suseneho drozdia - ale ked som zistila, ze malo pouzitelnost tusim do roku 2008, tak som zjavne urobila dobre, bolo to akurat :)
vodu som pridavala postupne, bolo to tak 1 a 1/4 hrnceka vody. Soli by stacila asi aj 1 lyžička.

Piekla som v jenskej mise. Nevydržala som a rozkrojila som hned po vytiahnuti z rury - preto je na reze taky, aky je.
Rada by som skusila, aky bude na druhy den, ale obavam sa, ze na druhy den uz nebude ...

Teraz este porozmyslat nacasovanie, tak aby sme mali chleba, ked ho potrebujeme, t.j. na ranajky. To by bolo asi najideálnejšie hned rano zamiesit a vecer piect
Kvaka
11.08.11,08:35
A ešte tu niekde písal viktorviktor o preosiatí múky, až dvakrát, je to pravda, múka sa dobre prevzdušní a ľahšie vykysne aj s menším množstvom droždia.
Kvaka
11.08.11,08:36
No tak som neodolala a už máme na stole aj my. Akurat som si neprecitala poriadne recept a dala tam viac suseneho drozdia - ale ked som zistila, ze malo pouzitelnost tusim do roku 2008, tak som zjavne urobila dobre, bolo to akurat :)
vodu som pridavala postupne, bolo to tak 1 a 1/4 hrnceka vody. Soli by stacila asi aj 1 lyžička.

Piekla som v jenskej mise. Nevydržala som a rozkrojila som hned po vytiahnuti z rury - preto je na reze taky, aky je.
Rada by som skusila, aky bude na druhy den, ale obavam sa, ze na druhy den uz nebude ...

Teraz este porozmyslat nacasovanie, tak aby sme mali chleba, ked ho potrebujeme, t.j. na ranajky. To by bolo asi najideálnejšie hned rano zamiesit a vecer piect
Dáška, to si robila z jednej dávky?
Kvaka
11.08.11,08:38
Piekla som v jenskej mise. Nevydržala som a rozkrojila som hned po vytiahnuti z rury - preto je na reze taky, aky je.
Rada by som skusila, aky bude na druhy den, ale obavam sa, ze na druhy den uz nebude ...

Jenské misy mám, ale mne by určite praskla, kebyže do horúcej šupnem studený chlieb.:eek::eek::eek:
jozka56
11.08.11,08:40
Aj ja sa obávam prasknutia jenskej misy, ale zajtra vyskúšam. Večer zarobím cesto, ale skúsim dať 1/2 iný druh múky/špaldu alebo otruby/.
jozka56
11.08.11,08:41
ale to cesto nie je studené, je teplé, veď pracuje:)
jozka56
11.08.11,08:51
A nevie niekto, či by som nemohla tento chlieb upiecť v zepterových miskách. Neviem nájsť do akých teplôt sa môžu použiť:rolleyes:
Dáša_
11.08.11,08:51
robila som z jednej davky.
Jenskej misy som sa trochu aj ja bála. Preto som to stale vykladala na drevenu dosku a este aj utierku. Ale v pohode. Nebol problem.

K tomu preosievaiu misy - minule som niekde zachytila, ze kuchar miesto preosievania muky len pouzil metličku na rušné šľahanie a proste muku v mise ňou len tak nasucho premiešal. Začala som aj ja s tým, že prisám sypké prísady - teda mukú, soľ, droždie a pár krat to tou metličkom prešľahám. Aj sa to prevzdušní, aj sa to rovnomerne premieša.
Nandrolon
11.08.11,08:55
neviem čo tu furt špekulujete s tým droždím, veď to "hlavné kvasenie kvasí múka a nie droždie". Podľa môjho názoru ho treba viac iba v prípade že by sa jednalo o klasický chlieb čo kvasí krátko.
Ja som robil z dvojitej dávky, vyšlo mi tam 1100 g hladkej nepreosiatej múky a dal som menšiu polovičku kávovej lyžičky droždia, obidva razy. Z toho droždia zo sáčku takmer nič neubudlo, pritom je na sáčku písané že celý sáčok je na 500g múky - áno, ale nie v prípade tohto receptu...
jozka56
11.08.11,08:59
dobrý nápad s tou metličkou, vyskúšam
Kvaka
11.08.11,09:08
neviem čo tu furt špekulujete s tým droždím, veď to "hlavné kvasenie kvasí múka a nie droždie". Podľa môjho názoru ho treba viac iba v prípade že by sa jednalo o klasický chlieb čo kvasí krátko.
Ja som robil z dvojitej dávky, vyšlo mi tam 1100 g hladkej nepreosiatej múky a dal som menšiu polovičku kávovej lyžičky droždia, obidva razy. Z toho droždia zo sáčku takmer nič neubudlo, pritom je na sáčku písané že celý sáčok je na 500g múky - áno, ale nie v prípade tohto receptu...
Musíme špekulovať, lebo nepoužijeme sušené droždie. :D:D
Však ty si dal podľa receptu, na dvojnásobnú dávku 1/2 lyžičky sušeného, možno trochu menej. My špekulujeme preto, lebo chceme vedieť, koľko je to čerstvého droždia, pol kocky je veľa, možno stačí len pár gramov, preto to hľadáme.:)
Nandrolon
11.08.11,09:14
je ale otázka, či je vôbec do takéhoto receptu "bez miesenia" vhodné to čerstvé droždie. Pochybujem že sa rozmieša rovnomerne do celej masy tak ako sušené.
Ja všetko sypké trochu premiešam buď lyžicou, alebo varechou v nerezovom hrnci a potom pridám vodu a zase to varechou riadne premiešam aby bola z toho úplne homogenná zmes, navrch natiahnem igelitovú tašku z "rožkov" a odstavím niekde na bok.
Kvaka
11.08.11,14:18
je ale otázka, či je vôbec do takéhoto receptu "bez miesenia" vhodné to čerstvé droždie. Pochybujem že sa rozmieša rovnomerne do celej masy tak ako sušené.
Ja všetko sypké trochu premiešam buď lyžicou, alebo varechou v nerezovom hrnci a potom pridám vodu a zase to varechou riadne premiešam aby bola z toho úplne homogenná zmes, navrch natiahnem igelitovú tašku z "rožkov" a odstavím niekde na bok.
Už som cesto urobila, droždie som rozmiešala v šálke vody, priliala som k ostatnej vode a celé som to naliala na múku a zmiešala. Ja mám ale nejaké husté to cesto, dala som o trošku menej vody, ako 1,5 hrnčeka. Droždie som si odvážila a sama so sebou som sa dohodla, že dám 6 gramov, čo je menej ako 1/3 z polovičky kocky.
srska
11.08.11,14:22
Už som cesto urobila, droždie som rozmiešala v šálke vody, priliala som k ostatnej vode a celé som to naliala na múku a zmiešala. Ja mám ale nejaké husté to cesto, dala som o trošku menej vody, ako 1,5 hrnčeka. Droždie som si odvážila a sama so sebou som sa dohodla, že dám 6 gramov, čo je menej ako 1/3 z polovičky kocky.ja som štartnul 2. pokus: 3 hrnčeky múky+1 hrnček vody+1/4 kocky droždia+soľ. cesto je hustejšie, po 2 hodinách vykyslo x2, odokryl som, premiešal (je husté) a kysne znovu. asi to bude ok:)
veronikasad
11.08.11,14:24
myslím, že si ho nemal odokrývať a miešať ...
Kvaka
11.08.11,14:29
ja som štartnul 2. pokus: 3 hrnčeky múky+1 hrnček vody+1/4 kocky droždia+soľ. cesto je hustejšie, po 2 hodinách vykyslo x2, odokryl som, premiešal (je husté) a kysne znovu. asi to bude ok:)
A ten prvý pokus je kde?
srska
11.08.11,14:29
veronikasad: myslím, že si ho nemal odokrývať a miešať ...

kysne v pohode ďalej
srska
11.08.11,14:30
A ten prvý pokus je kde?išiel do zásobárne pre bystrické sliepočky:D
Kvaka
11.08.11,14:33
Ja mám hrnček 2,5dcl, tak som dala cca 3,5 hrnčeka múky a 1,5 hrnčeka vody. Vážila som múku, po dvojnásobnom preosiatí vážilo tých 3,5 hrnčeka múky 470gr. Takže mám to len od oka, a to droždie som si tipla, ak 1/4 lyžičky sušeného, tak to je dosť málo, preto som dala tých 6-7gramov obyčajného.
veronikasad
11.08.11,14:36
išiel do zásobárne pre bystrické sliepočky:D
prečo ?
Kvaka
11.08.11,14:36
išiel do zásobárne pre bystrické sliepočky:D
aspoň si to upiekol?
srska
11.08.11,14:45
prečo ?lebo cesto bolo ráno spľasnuté a keď som to trtol do trúby, tak síce podrástlo ale len asi na 7cm, takže sliepočky budú mať mňamík:D
veronikasad
11.08.11,14:48
lebo cesto bolo ráno spľasnuté a keď som to trtol do trúby, tak síce podrástlo ale len asi na 7cm, takže sliepočky budú mať mňamík:D
neroztieklo sa ti preto, že si mal širokú nádobu na pečenie ?
osky
11.08.11,15:17
Ja idem dnes tiež zarobiť, ako som už písala. Trochu som na nete hľadala, a tak som dospela k záveru, že pol kocky čerstvého je naozaj veľa. Našla som v debate o domácich pekárničkách dva zaujímavé príspevky, citujem:
1. sušené kvasnice jsou buď na půl kila mouky, nebo na kilo – informaci najdeš na sáčku. Případně tam napíšou, že odpovídá kostce (42 – 50 gramů) čerstvého droždí, v tom případě je na kilo. Takže v Tvém případě bych na 600 gramů mouky použila zhruba půl sáčku droždí určeného na kilo mouky.

2.Na sáčcích bývá napsáno, jaké je dávkování do trouby a jaké pro domácí pekárnu. V pekárně se používá na půl kila mouky nebo směsi cca 1 a 1/2 max. 2 lžičky sušeného droždí. Jestli chceš dát čerstvé, pak na stejné množství stačí 12–14g. Víc nemá cenu, těsto sice krásně nakyne, ale ve finále spadne, protže je překynuté a neudrží se. Pak máš „ušatý“ chleba.

Ak vychádzam z receptu tu na porade, kde sa chlieb pečie v trúbe, píšete o 1/4 lyžičke sušeného, takže z tej kocky živého droždia asi treba podstatne menej, asi menej ako 1/4 kocky.
mimotemyDroždie nepoužívam, keďže kysnuté nemusím. Iba raz v živote som robila nejaký koláč. Podaril sa, ale ja mám radšej rýchle recepty.mimotemy


tusim sa potvrdzuje moje tvrdenie;):D
drobeceva
11.08.11,15:19
išiel do zásobárne pre bystrické sliepočky:D
čo urobím ja, ak sa nevydarí...na balkóne sliepočky nemáme;)
chystám sa zajtra zarobiť cesto a v sobotu upiecť:)
osky
11.08.11,15:20
robila som z jednej davky.
Jenskej misy som sa trochu aj ja bála. Preto som to stale vykladala na drevenu dosku a este aj utierku. Ale v pohode. Nebol problem.

K tomu preosievaiu misy - minule som niekde zachytila, ze kuchar miesto preosievania muky len pouzil metličku na rušné šľahanie a proste muku v mise ňou len tak nasucho premiešal. Začala som aj ja s tým, že prisám sypké prísady - teda mukú, soľ, droždie a pár krat to tou metličkom prešľahám. Aj sa to prevzdušní, aj sa to rovnomerne premieša.



:D:---
tetrisss
11.08.11,16:57
Ja som jeden sacok drozdia pouzila na 7 chlebikov, tak tu kocku by som tiez podelila tak, ale radsej by som pouzila tie susene kvasnice, to cesto v ziadnom pripade nema prekysnut, to je cele zle, cesto viac by som povedala skvasi, tie kvasnice su len na start. Ako tu bolo napisane, tak cesto je po kysnuti trochu redsie, alebo lepsie povedane plne vzduchu, ale treba ho dat na dosku, dobre pomucenu a poprekladat, po 15 minutach sa da pekne vytvarovat, ja ho davam do pruteneho kosika na pecivo. Po kysnuti vyzera ako normalne urobeny chlieb. Nadoba na pecenie by mala byt primerana, mozno, ze by ste mali radsej skusit obycajny hrniec s pokrievkou, jasne, ze zepter, ktory nema na sebe nic z umelej hmoty /usi, teplomer/ moze byt. Inak, ak vam dodam tym odvahy, moje skore je 7:1, vcera sa mi chlieb absolutne nepodaril:D, nevykysol a teraz neviem, ci bola pricina v starom drozdi, alebo, ze som do chleba hned dala otruby, ktore asi brzdili proces kvasenia.
jozka56
11.08.11,17:49
Ja som cesto zarobila okolo 18h, hneď som tam dala aj otruby:rolleyes: no ak ráno bude cesto blbo vyzerať, tak ho hneď šupnem do odpadu...zatiaľ cesto vyzerá OK, kysne:)
tetrisss
11.08.11,17:51
No som zvedava, ja som ho este aj upiekla, ale bola z toho placka pre sliepocky.
maca.tt
11.08.11,17:54
na mimibazar tiež sú prispevky na nemiesený chlieb aj s fotkami ,bol tam aj celozrnný chlieb
Oliwa
11.08.11,17:56
Ľudia, čo Vy nechodíte ani do roboty, všetci tu len miesite a pečiete chlieb :rolleyes:... a podaktorí dokonca pre sliepky... :D
tetrisss
11.08.11,18:15
No bud sa musis spravne narodit, alebo dobre vydat, no a vtom pripade mozes chodit do prace, piect chleba, starat sa o sliepky, zahradu deti a manzela.:D:D:D
Kvaka
11.08.11,18:24
Ja som jeden sacok drozdia pouzila na 7 chlebikov, tak tu kocku by som tiez podelila tak, ale radsej by som pouzila tie susene kvasnice, to cesto v ziadnom pripade nema prekysnut, to je cele zle, cesto viac by som povedala skvasi, tie kvasnice su len na start. Ako tu bolo napisane, tak cesto je po kysnuti trochu redsie, alebo lepsie povedane plne vzduchu, ale treba ho dat na dosku, dobre pomucenu a poprekladat, po 15 minutach sa da pekne vytvarovat, ja ho davam do pruteneho kosika na pecivo. Po kysnuti vyzera ako normalne urobeny chlieb. Nadoba na pecenie by mala byt primerana, mozno, ze by ste mali radsej skusit obycajny hrniec s pokrievkou, jasne, ze zepter, ktory nema na sebe nic z umelej hmoty /usi, teplomer/ moze byt. Inak, ak vam dodam tym odvahy, moje skore je 7:1, vcera sa mi chlieb absolutne nepodaril:D, nevykysol a teraz neviem, ci bola pricina v starom drozdi, alebo, ze som do chleba hned dala otruby, ktore asi brzdili proces kvasenia.
Takže bingo, moja kocka mala 42 gramov, keď som dala 6 gramov, tak tiež mi to vyjde na 7 chlebov.
No asi si nemala dať tie otruby. Sama si písala, že na recepte nemáme nič meniť. Ja chcem dať semienka ľanové na povrch pred pečením a sézamové pri prekladaní na doske, ak sa zadarí.
srska
11.08.11,18:25
pokus č.2:D hm, málo slaný - chutí jak bageta:D
Kvaka
11.08.11,18:27
pokus č.2:D
Však si dnes zarábal, či čo?
jozka56
11.08.11,18:29
srska cesto si mal husté, prečo hááááá??? niečo si zmenil.
srska
11.08.11,18:54
Však si dnes zarábal, či čo?skrátený režim - zarobené o 14-tej, 2x po vykysnutí premiešané a o 20:10 šup do vyhne. 35 min. pri 230 zakrytý pekáč, potom 15 min. pri otvorenom - len horúci vzduch + potreté cesnakovou vodou
srska
11.08.11,18:55
to jožka: len 1/4 modrej drožďovej kocky+ len 1 čajový hrnček vody
Dáša_
11.08.11,19:06
keď hovoríš o tom potretí cesnakovou vodou - zvažovala som, klasické chleby v pekárňach sa potierali slanou vodou - tuším, aby tá kôrka nebola až tak veľmi chrumkavá. Tak možno nabudúce skúsim aj toto.
tetrisss
11.08.11,19:16
No teeeda, ved ta korka je na nom to najlepsie!
jozka56
11.08.11,19:18
tvoj chlebík vyzeral farebne pekne, nezdvihol sa a to je asi pre malé množstvo vody...no neboj, uvidím, čo zajtra narobím s mojim dnešným cestom:D
alla66
11.08.11,19:19
Pri akej teplote pečiete chlieb? Podľa mňa je 230°C teplota vysoká. ....chlieb putoval do koša:( ..... zvonka bol skoro čierny, no vo vnútri nedopečený. V návode sa píše o 230°C a v komentároch vo videu hovoria o 200 -205°C....postup som dodržala..... Ako je to teda s tou teplotou? :)
jozka56
11.08.11,19:20
pri iných receptoch sa bežne cesto na chlieb potiera slanou vodou:) alebo akou chceš:)
jozka56
11.08.11,19:21
alla dodržala som 230°C
jozka56
11.08.11,19:22
alla prosím ťa, nevieš mi zistiť, či sa zepter misky dajú použiť do el. rúry, aby som v nej mohla upiecť chlieb.....ja som to nenašla:(
Kvaka
11.08.11,19:24
skrátený režim - zarobené o 14-tej, 2x po vykysnutí premiešané a o 20:10 šup do vyhne. 35 min. pri 230 zakrytý pekáč, potom 15 min. pri otvorenom - len horúci vzduch + potreté cesnakovou vodou
A ako chutí? Lebo mne ten tvoj vyzerá ako koláč. Ale možno je to tým tvarom. Nemáš foto prekrojeného?
Kvaka
11.08.11,19:26
Jožka, tu si pozri, nepoznám zepter http://country.zepter.com/eshop.sk.php?m=70
Dáša_
11.08.11,19:28
Pri akej teplote pečiete chlieb? Podľa mňa je 230°C teplota vysoká. ....chlieb putoval do koša:( ..... zvonka bol skoro čierny, no vo vnútri nedopečený. V návode sa píše o 230°C a v komentároch vo videu hovoria o 200 -205°C....postup som dodržala..... Ako je to teda s tou teplotou? :)


ja som vyhriala na 230, ale hned, ako som chlieb šupla do vnútra, tak som teplotu znížila na 200. Mám skúsenosť, že keď v mojej rúre dodržiavam predpísanú teplotu, tak mi všetko zhorí.
srska
11.08.11,19:31
A ako chutí? Lebo mne ten tvoj vyzerá ako koláč. Ale možno je to tým tvarom. Nemáš foto prekrojeného?ako bageta - pre mňa málo slaný
Kvaka
11.08.11,19:32
Ja mám v byte klasickú rúru, zhora a zdola vyhrievanie, nijaký vzduch, mám to piecť v strede ako koláč, alebo dole ako mäso?
jozka56
11.08.11,19:32
Veľa som popozerala, celý deň som čítala na G, ale o teplotách som nič nenašla. Stále mi niečo hučí v hlave, že tieto výrobky znesú aj veľmi vysoké teploty, tj nad 200°C....ale doma už po takmer 2 desaťročiach nemám žiadne papiere, joj veď som neporiadna:) a chcela by som to piecť v zepter.
jozka56
11.08.11,19:33
srska bageta musí mať v ceste ešte aj olej, tak...
tetrisss
11.08.11,19:39
Co sa tyka pecenia, ja peciem na strede, na mriezke, mam cierny tazky pekac a dodrziavam teplotu, v peceni som nemala nikdy problem, vzdy sa krasne upecie. Ked sa niekomu zda malo slany, treba dat viac, pre mna je tak akurat. V zepteri bezne peciem maso a este sa nestazoval:---, podla mna je to ovela lepsia volba ako jenske sklo, vrch treba pouzit tu misku a urcite to bude dobre.
jozka56
11.08.11,19:41
srska veď tvoj chlebík je len trochu málo vysoký....a asi viac solíš, ináč je to v pohode. Zajtra skúsim chlebík v zepter:D
tetrisss
11.08.11,19:44
No nechal ho malo kysnut, ten cas je tam dolezity, ta muka musi prekvasit.
srska
11.08.11,19:46
najviac ma fascinovala ta vôňa v kuchyni počas pečenia:)
srsková pod cesto dala voľajaký nehorľavý papier - a fakt v trúbe nezhorel
jozka56
11.08.11,19:54
Cesto mi redne, tak dúfam, že otruby ho neznehodnocujú...a budem piecť v miske zepter, ale nedám plastový príklop:D
truch
11.08.11,19:58
Ja mám v byte klasickú rúru, zhora a zdola vyhrievanie, nijaký vzduch, mám to piecť v strede ako koláč, alebo dole ako mäso?

Mám tak isto, piekla som v strede, ohrev zdola+zhora.
jozka56
11.08.11,20:00
moja rúra je tak sprostá, možno aj stará, že vždy všetko radšej robím v strede:D
Kvaka
11.08.11,20:10
Mám tak isto, piekla som v strede, ohrev zdola+zhora.
Ďakujem.
srska
11.08.11,20:17
srska veď tvoj chlebík je len trochu málo vysoký....a asi viac solíš, ináč je to v pohode. Zajtra skúsim chlebík v zepter:Dna zepter.com som našiel toto:
Handles
The handles always remain cold.
Their unique construction and lightness, makes handling pot safe and easy.
They can also be used as a lid stand to save space.

They withstand high temperatures, so they are dishwasher-safe and can be placed in an oven at a temperature of up to 225°C.

Zepter cookware now features a highly attractive “Z” logo on the handles as a symbol of Zepter’s technological innovation, setting them apart from all other handles.
takže ručky vydržia max. 225 stupňov
alla66
11.08.11,20:18
miska nemá rúčky ani nožičky :)
srska
11.08.11,20:21
miska nemá rúčky ani nožičky - to fakt nemá:)
len keby ju napadla zmena:rolleyes:
jozka56
11.08.11,20:27
srska akú zmenu má napadnúť rúčku??? a miska nemá rúčku...
jozka56
11.08.11,20:28
tak mám skúsiť??????
jozka56
11.08.11,20:29
a to, čo je v jazyku, ktorý nepoznám, kto mi preloží?
alla66
11.08.11,20:30
jozka56
11.08.11,20:38
alla tak sa nemusím báť znehodnotenia misiek:)
jozka56
12.08.11,07:29
a v malej miske sa piecť nebude, lebo ju nemám doma, od vianoc ešte trčí u dcéry, no to je robota:)... bude blbosť, ak by som chlieb upiekla v tej rovnej nádobe na metrový koláč???? a spravila takú štriclu?
dumap
12.08.11,07:33
aj ja som už dvakrát piekla chlebík, bol výborný, jednoduchý recept - ďakujem zo receptík. pri grilovaní sa zjedol skôr chlebík než mäso:D:D:D.
len neviem ako ho potom pekne úhľadne pokrájať, lebo má veľmi chrumkavú kôrku, a nedá sa vtedy nakrájať na tenké krajce, len také hrubšie - sedliacke. už som sa tu dočítala, že by mohlo pomôcť potrieť ho slanou vodou. máte niekto ešte nejakú fintu na to?
Maruška54
12.08.11,08:06
aj ja som už dvakrát piekla chlebík, bol výborný, jednoduchý recept - ďakujem zo receptík. pri grilovaní sa zjedol skôr chlebík než mäso:D:D:D.
len neviem ako ho potom pekne úhľadne pokrájať, lebo má veľmi chrumkavú kôrku, a nedá sa vtedy nakrájať na tenké krajce, len také hrubšie - sedliacke. už som sa tu dočítala, že by mohlo pomôcť potrieť ho slanou vodou. máte niekto ešte nejakú fintu na to?

veď to je ono že je to voľakedajší sedliacky chlieb s poctivou chrumkavou kôrkou
Kvaka
12.08.11,08:10
Tak môj chlebík už odpočíva na doske, ešte asi 10 minút. Po vyklopení z misy po 18 hodinách vyzeral takto.
Nandrolon
12.08.11,08:23
taký má byť, ale to cesto si dobre pomúč a párkrát ho poprekladaj...
Kvaka
12.08.11,08:32
taký má byť, ale to cesto si dobre pomúč a párkrát ho poprekladaj...
Už som urobila, poprekladala na doske s múkou, pobral trochu múky a sézamových semienok, stál na doske 15 minút, trochu sa rozšíril a teraz je zabalený v utierke a čaká v košíku pod mojím počítačovým stolíkom, "sedí si na počítači a je mu dobre", tam je najteplejšie, asi 26°C, inak v byte kosa.
Kvaka
12.08.11,09:13
mimotemyNašla som na nete, ako sa voľakedy pekával chlieb, hľadala som recept na zemiakový.
Našla som toto http://www.kgbacikovia.websnadno.cz/Lacny-Jozko.html
Citujem kúsok: Okrem vecí, profesií odišli do zabudnutia aj niektoré postupy. Málokto vie, že chlieb sa pekával doma, v osobitných peciach vo dvore. Mestskí obyvatelia piekli tiež doma, ale s pomocou pekárov. Gazdiné cesto zamiesili, nechali v noci nakysnúť a v slamených ošatkách ho zaniesli do pekárne. Pekár na chlieb nalepil lístok s menom gazdinej a poobede bolo možné upečený chlieb prevziať a zaplatiť za pečenie. Pieklo sa raz za 10 – 14 dní. Aby chlieb zostal mäkký pridávali sa do neho varené zemiaky. Chuť zvýraznilo pečenie chleba v kapustných listoch.

Ja si na toto pamätám, lebo moja mama ešte v polovici 50tych rokov robila doma pre nás chlieb na celý týždeň, vozila ho na kočíku ku pekárovi, poobede si preň prišla. Presne, ako píšu na tejto stránke, aj mama dávala do cesta pretlačené uvarené zemiaky. Nám chlieb musel vydržať týždeň, najlepší bol s malinovým lekvárom.mimotemy
jozka56
12.08.11,09:37
Chlebík je hotový, piekol sa v pekáči ako minule, nevyrástol v plechu ako má....dala som 2x T650 a 1x špaldové otruby. Je nejedlý, za danú dobu sa vnútri neprepiekol a putuje het.:)
Kvaka
12.08.11,10:05
Jožka, nič si z toho nerob, však už jeden bol dobrý, nie?
jozka56
12.08.11,10:11
jasnačka, že nevadí:) aspoň viem, že iba danú múku T650 môžem použiť
Maruška54
12.08.11,10:19
takže môj výtvor ale až na druhý pokus...teraz som dala menej vody lebo prvýkrát bolo cesto riedke a z chleba bola placka
jozka56
12.08.11,10:27
Maruška je parádny, si šikovnica:)
Kvaka
12.08.11,10:33
Ja už 10 minút pečiem, nezošuchla som ho z utierky, ale podobrala rukami a pľasla do pekáča, rýchlo som prikryla a šup do rúry.
Kvaka
12.08.11,10:34
No a treba znížiť teraz teplotu na 200-210? Alebo nechať tak?
Maruška54
12.08.11,10:36
ja som piekla 35 minút na 230 a potom ešte 30 minút na 150
Kvaka
12.08.11,10:45
Ďakujem, tiež si myslím, že nechám 230, zatiaľ ešte moc nevonia, iba akoby trochu kvasnice. :confused: Ten smaltovaný pekáč je dosť hrubý, tak snáď nezhorí. Nechám 35 minút, teda do 14.00 potom odkryjem a uvidím.
Kvaka
12.08.11,11:32
Tak už je hotový, odfotený. Ktovie, čo bude vo vnútri.:D
jozka56
12.08.11,11:35
kvaka dobre vyzerá, určite je aj vo vnútri upečený...šikulka:)
Maruška54
12.08.11,11:41
super ja už koštujem a je vynikajúci
Kvaka
12.08.11,11:44
Mne chladne pod utierkou, môj muž povedal, že chytí oslu, ak ho nechám rýchlo vychladiť. Oni tiež doma piekli a chlieb im chladol pod perinou. Piekla som spolu 65 minút, teplota bola cca 230 prvých 35 minút, po odokrytí som piekla už od oka ešte 30 minút pri 220.
Maruška54
12.08.11,11:46
čo je to osla?
Kvaka
12.08.11,11:49
zo slovníka: 2. kraj. spečené, lepkavé (zle vykysnuté) cesto pod kôrou chleba;
Maruška54
12.08.11,11:53
u nás sa povie že bude zrazený ale to aj ked sa horúci krája
Kvaka
12.08.11,12:05
Skúsila som odkrojiť, no a je tam asi 2 cm neprepečeného, také vlhké, škoda. Vyzeral pekne, asi mám rúru, v ktorej treba dlhšie piecť, alebo som trafila 225°C.
Kvaka
12.08.11,12:06
Prikryla som a počkám, kým úplne vychladne.
AlaNR
12.08.11,12:10
U nás sa hovorí, že sa zgrcne...

Ale veľmi dobrý vyzerá byť....!
Maruška54
12.08.11,12:14
skúr by som povedala že zvýšiť teplotu pečenia o nejakých 10 stupňov ako je v recepte písané
Maruška54
12.08.11,12:19
záhorák sa nezapre ...skúr - skôr
Kvaka
12.08.11,12:22
Určite. Ja mám na rúre vyznačené 200 a 250 a bolo kdesi v strede, odhadom. Preto som odokryté piekla trochu dlhšie. A mala som pekáč v pekáči, takže hroší prestup tepla, preto som aj zakryté piekla o kus dlhšie. Ale je dobrý, už to vlhké zmizlo, len sa mi zdá viac na povrchu presušený, tvrdá hrubá kôrka, ale inak je mňam.
Kvaka
12.08.11,17:57
Srska, na to pol kg múky stačí 6gramov čerstvého droždia, možno aj 5.
drobeceva
13.08.11,10:38
Chlebík sa akurát dopeká...ako fajn rozvoniava po celom byte. Verím, že bude aj tak dobrý. Dúfam, že bude aj prepečený.
tetrisss
13.08.11,11:05
Dufam, ze bude chutit.
drobeceva
13.08.11,11:08
uhm...zdá sa, že je akýsi nízky...uvidím, aký bude ak ho rozkrojím...asi som nemala vhodnú nádobu...nabudúce musím v niečom inom upiecť, resp. z dvojitej dávky
truch
13.08.11,13:46
uhm...zdá sa, že je akýsi nízky...uvidím, aký bude ak ho rozkrojím...asi som nemala vhodnú nádobu...nabudúce musím v niečom inom upiecť, resp. z dvojitej dávky

Evka, presne taký istý som ho prvýkrát mala aj ja:) Je to v nádobe, musí byť tak akurát, druhýkrát som robila v jenskej mise a bol pekne vysoký.
alabut
13.08.11,13:47
Baby, a nie je lepsie trochu zamiesit, ako cakat den, kym nescipnem od hladu a smadu?
tetrisss
13.08.11,14:07
Preco, u vas netecie voda ?:D
alabut
14.08.11,05:47
Vody dost, ale od hladu nevladzi ani zajst do pivnice po demizon. :-)
stonka
14.08.11,11:22
Toto je môj prvý výtvor:) Piekla som ho v mise z jenskeho skla. Je chutný, ale dosť nízky. Nabudúce to chce zrejme iný typ nádoby. K dnešnému obedu- hovädzie na cesnaku bola iná príloha ako zvyčajne;) Tetrisss, ďakujem tiež za receptík.
tetrisss
14.08.11,11:53
Paradny, hej, treba mensiu nadobu, alebo daj primerane viac surovin, chlebik je dobry aj po styroch dnoch,ak pravdaze vydzi. Tesim sa, ze sa podaril.:---
Majkas
15.08.11,06:31
Huráá, aj ja som sa vcera "pochlebila" - vyzeral asi tak ako Stonke a celá rodinka mna za to milovala - fakt dobručký - díky Tetriss
p.s.
piekla som ho v obyčajnom kastrole s pokrievkou - tá misa z jenského skla je trochu menšia azdalo sa mi to byť málo, ale položila som ho nie na utierku ale na pečiaci papier ako tu niekto radil a s tým som ho capla do kastrola. Tepltoa 230 ...vsetko podla navodu, len som o 5 minut skor vybrala, lebo už bol tmavy
tetrisss
15.08.11,11:42
Si kocka, si kocka, si kocka a chleba perfektne upeceny, ...tesim sa.:---
osky
15.08.11,14:20
vidim ze ste usilovne piekli.
ja som zase usilovne pocitala a vypocitala som si to,ze ked to zamiesim o 12.00 a necham to kysnut tych 18 hodin,potom poprekladam a necham este 2 hodky kysnut,kym sa upecie....o 9.00 mame prave upeceny chlebik na stole.
sice si musim koli tomu prekladaniu a peceniu trochu privstat,ale to nevadi.
tento tyzden uz to konecne vyskusam aj ja.
Nandrolon
15.08.11,14:33
ja už v piatok večer kvasím zas /teda chlieb/ :-))))))))))))))))))))))))
arizona
15.01.13,19:49
Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/domaci-chlieb-bez-miesenia/18595-recept.html
Dnes som skusila chlebik podla receptu od tetriss.

Namiesto liatinoveho hrnca s pokrykou posluzila teflonova forma na pecenie srncieho chrbata zakryta alobalom.
Chlebik chutil vyborne
lujza.j
15.01.13,19:51
waaaw....vyzerá nenormálne dobre...
alaya1
15.01.13,19:54
taka korka sa mi nikdy neurobi.
Rozalka
16.01.13,07:05
asi je to obdoba toho istého chlebíka, pre istotu priložím aj môj recept
kozlíček
17.01.13,11:58
Dnes som skusila chlebik podla receptu od tetriss.

Namiesto liatinoveho hrnca s pokrykou posluzila teflonova forma na pecenie srncieho chrbata zakryta alobalom.
Chlebik chutil vyborne
Poprosím,máte niektorá skúsenosť s pečením tohoto chlebíka aj v plynovej rúre?Nevysúša ho tam moc?
Ďakujem!
ivet74
17.01.13,12:34
ahojte,
viete mi prosim niekto poradit kedy zapracovat do cesta semienka? pri tom "prekladani"? a prekladanim sa mysli poriadne to cesto premiesit? ci len tak ledabolo "poprekladat" ?
dakujem ;)
Peggynka
19.01.13,06:30
Po upečení prikryť ľanovou utierkou,kôrka ostane chrumkavá,ale nebude tvrdá.Krájať pílkovým nožom!
Peggynka
19.01.13,06:42
ahojte,
viete mi prosim niekto poradit kedy zapracovat do cesta semienka? pri tom "prekladani"? a prekladanim sa mysli poriadne to cesto premiesit? ci len tak ledabolo "poprekladat" ?
dakujem ;)
Ja si preosejem múku,pridám tam všetko: soľ,droždie a 2 PL ľanové a 1 PL slnečnicové semiačka + 1 PL zemiakového cesta v prášku,zamiešam a vmiešam vodu.Robím z dvoch dávok.Takže na začiatku dávam semiačka.
Rozalka
19.01.13,08:22
Poprosím,máte niektorá skúsenosť s pečením tohoto chlebíka aj v plynovej rúre?Nevysúša ho tam moc?
Ďakujem!
Občas postrekovať vodou napr. ostrekovačom na kvetinky.
Peggynka
19.01.13,08:41
Ledabolo poprekladať.
arizona
19.01.13,09:25
skus ho po upeceni potriet mokrou rukou,korka zmakne
ivet74
20.01.13,12:30
dakujem, uz som upiekla svoj prvy a je super :-) semienka pridavam v druhom pokuse :-)
Topas
20.01.13,12:58
Skúsila som ho už tiež. Včera zmiešala suroviny, dnes upiekla. Použila som misku z janskeho skla. Piekla som už chlieb podľa viacerych receptov, no takú kôrku som ešte nemala. Chutil všetkým. Má len jednu chybu - je to dlhý proces, na druhej strane však nenáročný. Prikladám foto, nestihla som ho odfotiť celý, iba to čo zvýšilo.
arizona
21.01.13,21:16
Dnes som skusila chlebik od tetriss upiect v rimskom hrnci.
Opat sa vydaril.:)
Odkedy som objavila tento recept, nepouzivam ani domacu pekarnicku,ani ziaden iny recept. Tento chlebik a hlavne korka nemaju chybu :)
Rozalka
22.01.13,10:27
Dnes som skusila chlebik od tetriss upiect v rimskom hrnci.
Opat sa vydaril.:)
Odkedy som objavila tento recept, nepouzivam ani domacu pekarnicku,ani ziaden iny recept. Tento chlebik a hlavne korka nemaju chybu :)
Pekárničku používam už len na miesenie, akéhokoľvek, nielen kysnutého cesta. Pracuje lepšie ako kuchrobot.
Janka, vďaka za nápad, rímsky hrniec mi zatiaľ nenapadlo použiť.
arizona
22.01.13,12:26
Pekárničku používam už len na miesenie, akéhokoľvek, nielen kysnutého cesta. Pracuje lepšie ako kuchrobot.
Janka, vďaka za nápad, rímsky hrniec mi zatiaľ nenapadlo použiť.
Roznych hrncov mam doma plno,ale liatinovy s pokryvkou nie, takze skusam . Zistujem, ze tento chlebik sa da upiect v hocicom,vzdy je dobry.
Moj prvy pokus bol v obycajnom nerezovom-tescomackom hrnci,z ktoreho som pred vlozenim do rury odskrutkovala usi :--- - tiez sa vydaril.
Peggynka
23.01.13,07:38
Ja som videla na českom serveri,že ho upiekla baba v mise od remosky (z dvoch dávok) a prikryla smaltovanou pokrievkou.Liatinový hrniec sa dá kúpiť aj tu:
http://kotliky.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=16_46&products_id=314
alaya1
28.01.13,06:58
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/73362_2756427125639_1740067960_n.jpg

Maly chlebik 600g na to potrebujete - 500g hladkej muky, 300ml vlaznej vody, 1kocka drozdia, 1 kavova lyzicka soli, 1kavova lyzicka rasce, 1 vacsi uvareny zemiak, 1 polievkova lyzicka octu, 1kavova lyzicka praskoveho cukru
Do pohara si odlejete polovicu vlaznej vody pridate praskovy cukor a drozdie a nechate, aby drozdie nabopnalo. Do misky si date muku, sol, rascu. do zvysnej vody si pridate ocot, zamiesate a pridate do misky s mukou. Uvareny zemiak si nastruhate na jemno a pridate k tomu, pridate aj hotovy kvasok. Poriadne vymiesit, nechat cca 15minut na teplom mieste kysnut, po 15 minutach znovu premiasat a opakovat 2-3 krat. Ja chlebik peciem na mriezke z truby, na tu si dame alobal, trosku pomucime. vykysnute cesto si dame na dosku, rozvalkame na hruho, zvynieme ako zavin a dame na ten alobal. Potriet to slanou vodou a piest. Pečieme to na 160stupnov cca 40 minut, treba to sledovat, aby to nezhorelo. Vyberieme upeceny chlebik a este na horuci polozit mokru utierku, aby zmakla korka.
EPk
28.01.13,07:27
Robila som ho v sobotu 1 salka pomletej psenice 2 salky hl. muky a piekla som ho v rimskom hrnci. Bol vyborny:), ked som ho vkladala do hrnca zdal sa mi velmi riedky a dala som ho tam aj s foliou na pecenie na ktorej som ho nechala vykysnut (ani nie 2 hodiny, iba kym sa rozohriala rura s hrncom), lebo sa s nim nedalo moc pracovat, ale krasne vykysol a pekny dierkovany vysiel:)
Dáša_
28.01.13,07:34
Ja som videla na českom serveri,že ho upiekla baba v mise od remosky (z dvoch dávok) a prikryla smaltovanou pokrievkou.Liatinový hrniec sa dá kúpiť aj tu:
http://kotliky.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=16_46&products_id=314


V lildi je teraz takato akcia http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-EBCF7107-D2E72C80/lidl_sk/hs.xsl/index_30059.htm

ja som piekla v obycajne jenskej mise http://nanicmama.sme.sk/obrazky-ku-clankom/nemieseny-chlieb-rozkrojeny celkom v pohode. Tusim sa musim do toho zase pustiť... len si treba premysliet niektore kroky dopredu
Peggynka
28.01.13,10:40
Ja dom ho mala v ruke,len tam bolo napísané,že nesmie prázdny do horúcej rúry.Ale to bolo asi pred rokom.
AlaNR
02.02.13,15:45
toto je ten môj... z jenskej misy...
arizona
02.02.13,15:47
toto je ten môj... z jenskej misy...
a kde sa schoval?