babicka1
01.08.11,08:05
ahoj chcela by som sa spýtat priniesli mi nový router TP-link ale niekedy mi nejde pripojit sa na net raz ide potom ked vypnem počítač tak mi nejde pripojit musím znova všetko poodpájat a znovu pripojit potom sa rozbehne čím to môže byt vedeli by ste mi poradit inak signál mi píše výborný dakujem za radu
Vlado40
01.08.11,13:08
Pri pripojení si daj fajku na automatický pripojiť.
babicka1
19.08.11,17:20
ahoj potrebujem súrne pomoc má tu nachytané trojany, čo s tým vůbec mi nejde spustit Opera toto mi ukazuje ked pustím operu Adware.Win32.Winad
W32.Yaha.B@mm
Magic DVD Ripper
Trojan-PSW.Win32.LdPinch.abm
Trojan virtumonde
Trojan.Fakealert.355
Trojan.Qoologic - Key Logger
Adware.Win32.Look2me.ab
Trojan Horse IRC/Backdoor.SdBot4.FRV
Win32/Hoax.Renos.HX
noise.dat
emptyregdb.dat
mpr.dll
ieakui.dll
SET3.tmp
country.sys
ahui.exe
popcinfo.dat
dsdmo.dll
Active Setup Log.txtAdware.Win32.Winad
W32.Yaha.B@mm
Magic DVD Ripper
Trojan-PSW.Win32.LdPinch.abm
Trojan virtumonde
Trojan.Fakealert.355
Trojan.Qoologic - Key Logger
Adware.Win32.Look2me.ab
Trojan Horse IRC/Backdoor.SdBot4.FRV
Win32/Hoax.Renos.HX
noise.dat
emptyregdb.dat
mpr.dll
ieakui.dll
SET3.tmp
country.sys
ahui.exe
popcinfo.dat
dsdmo.dll
Active Setup Log.txt Čo s tým robit dakujem za radu je tu 13 vírusov
duves
19.08.11,17:45
A máš antivírus?
duves
19.08.11,17:47
Pri pripojení si daj fajku na automatický pripojiť.
zrovna doma mam TP - LINK router a dcerkin PC ma PCI kartu tiež tej istej značky ako router. A predstav si, na XP sa to pripojilo automaticky a na W7 treba vždy zadať heslo, napriek tomu, že je zafajknute pripojenie automaticky.
babicka1
19.08.11,19:11
no to sa stalo ked nebol spustený teraz už mám ale je to aj tak nanič ,lebo som musela vyhodit operu a teraz mi nejde nainštalovat stále sa ukazuje nejaká chzba 87 alebo také niečo
misoft
19.08.11,19:27
Skús stiahnuť a nainštalovať Malwarebytes Anti-Malware (http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html), prejdi do Núdzového režimu, spusti ten Malwarebytes, nechaj preskenovať (Úplný sken), zistené daj vyhodiť (rovno zmazať), samo ťa požiada o reštart PC. Nainštaluj antivír.
Tá chyba je asi dôsledkom Trojanov - nedovolia nainštalovať antivír - bránia sa.
Vlado40
19.08.11,20:08
zrovna doma mam TP - LINK router a dcerkin PC ma PCI kartu tiež tej istej značky ako router. A predstav si, na XP sa to pripojilo automaticky a na W7 treba vždy zadať heslo, napriek tomu, že je zafajknute pripojenie automaticky.

Skús odstrániť sieť a pripojiť sa ešte raz.W7 je NTB ,alebo PC ?Aká je tam karta?Zabezpečenie máš WPA2-Personal a šifrovanie AES ?
babicka1
19.08.11,22:09
Skús stiahnuť a nainštalovať Malwarebytes Anti-Malware (http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html), prejdi do Núdzového režimu, spusti ten Malwarebytes, nechaj preskenovať (Úplný sken), zistené daj vyhodiť (rovno zmazať), samo ťa požiada o reštart PC. Nainštaluj antivír.
Tá chyba je asi dôsledkom Trojanov - nedovolia nainštalovať antivír - bránia sa.

ahoj tak som si nainštalovala Malwarebytes-anti preskenovala som to ale normálne lebo neviem ako dat do núdzového stavu počítač mala som tam 71 trojanov zatial to ide uvidím čo bude dalej dakujem za radu,mala som nainštalovaný terminátor ale ten mi nepomohol tak som ho teraz odinštalovala
duves
20.08.11,05:09
Skús odstrániť sieť a pripojiť sa ešte raz.W7 je NTB ,alebo PC ?Aká je tam karta?Zabezpečenie máš WPA2-Personal a šifrovanie AES ?
šifrovanie je WPA-PSK/WPA2-PSK
No včera som zistil, že ta karta TP-LINK WN353GD v PC (nie NTB) ma problemy vo win7. Akurat som stiahol nejake ovladače a idem upraviť inštalaciu. Totižto, teraz mi pri preinštalovaní vypisuje, že nepodporovany OS. A na original inštal.CD su drivery od w98 po vistu.
duves
20.08.11,07:02
takže drivery nejdu nainštalovať. Karta kupena pred rokom a nema podporu vo win7? Nechapem. Po upgrade na win7 to išlo, potom som menil heslo do wifi siete a od vtedy problem. Odinšaloval som drivery a opätovna inštalacia zlyhava.
duves
20.08.11,07:28
Vlado40
20.08.11,07:46
Nebolo potrebné odinštalovať drivery ,stačilo odstrániť wifi sieť v ovládací panel...správa bezdrôtových sieti a znovu sa skúsiť pripojiť.
Karta určite pobeží pod Win7.Skús najprv tie ovládače pre Vistu.Neinštaluj iba v správcovi zariadení pri wifi karte daj aktualizovať softvér ovládača a vyber ten na CD pre Vistu.Každá karta má čip a ten zvykne byť Ralink/Atheros,tak si pohľadaj aký čip má tá karta a hľadaj podľa toho na stránke :
http://www.ralinktech.com/support.php?s=1
Skús ten prvý.Údaje daj iba tak...Zabudol som ,pri inštalácií stačí vybrať iba driver,utility netreba.Keď odinštaluješ ovládač a reštaruješ PC ,tak W7 si sám nenainštaluje wifi kartu?
duves
20.08.11,12:34
Nebolo potrebné odinštalovať drivery ,stačilo odstrániť wifi sieť v ovládací panel...správa bezdrôtových sieti a znovu sa skúsiť pripojiť.
Karta určite pobeží pod Win7.Skús najprv tie ovládače pre Vistu.Neinštaluj iba v správcovi zariadení pri wifi karte daj aktualizovať softvér ovládača a vyber ten na CD pre Vistu.Každá karta má čip a ten zvykne byť Ralink/Atheros,tak si pohľadaj aký čip má tá karta a hľadaj podľa toho na stránke :
http://www.ralinktech.com/support.php?s=1
Skús ten prvý.Údaje daj iba tak...Zabudol som ,pri inštalácií stačí vybrať iba driver,utility netreba.Keď odinštaluješ ovládač a reštaruješ PC ,tak W7 si sám nenainštaluje wifi kartu?
Napokon sa utilitku podarilo nainštalovať z originalneho inštalačneho CD. No pripojenie stale nefunguje. Odobral som cez spravcu a nič.
Teraz mam ine trable. Menil som particie na jednom z HDD z 3 inych. Stratil som prehlad a prišiel som o data. Vyhladavam cez Recuva, teda skušam obnovu dat. Mna asi šlahne.
misoft
20.08.11,12:36
Mna asi šlahne. Nešľahaj sa - šľahni si :D:D - hneď to uvidíš "jasnejšie" :D:D:D
duves
20.08.11,13:06
Ale!
Fero11
20.08.11,13:17
ja mam teraz tiez problemi s particiami, nebol som si celkom isty co a ako, takze pre istotu bol backup a dobre som urobil :)
Vlado40
20.08.11,19:56
Odkedy používam Disk Director ,tak žiadný problém.
duves
21.08.11,04:57
Pozriem na ten program a inak, zachrana sa vola GetDataBack od Runtime Software
babicka1
21.08.11,20:54
ahojte mám problém s pripojením wifi mi stále padá, ale notebook aspon chytí siet ,ale potrebujem siet aj na stolový počítač a tu nemôžem nič chytit stále mi ukazuje nedostupný server neviem čo mám sním urobit lebo sa nedá nikam dostat prosím poradte mi dakujem
Vlado40
22.08.11,12:38
Spoj PC s routrom sieťovým káblom ,alebo padá aj tak?
babicka1
22.08.11,13:26
ano, on sám od seba sa reštartuje skoro vždy ked prejdem na druhú stránku, ked som ho chcela znova nainštalovat napísalo ,že nejde pripojit na siet ,teraz som dala iba modem webr @cer na ten sa pripojím mám aj TP- LINK A S TÝM SA TIEŽ NEDÁ PRIPOJIT TAK NEVIEM ČO MÁM ROBIT ja chcem aj s notebookom pracovat nie iba prilepená k šnúre
anka_p
22.08.11,16:39
Ahojte, môžete mi prosím poradiť?

Mala som pripojený PC cez anténku na router. Stále svietila pri tej anténke taká zelená kontrolka. Dnes som si priniesla PC od technika a kontrolka nesvieti. Niečo mi hovoril, že treba obnoviť nastavenia siete. Ja si to viem urobiť aj sama, ale neviem prečo mi nesvieti tá kontrolka. Takto sa neviem nijako pripojiť na sieť.

Ďakujem za rady!!!!
Vlado40
22.08.11,18:45
Aký máš Windows.Kontrolka zrejme bude svietiť ak bude prenos údajov.najprv sa musíš pripojiť na sieť.Anténka je kde ?Máš PC a vzadu anténku ,t.j. wifi kartu?
anka_p
22.08.11,18:49
Aký máš Windows.Kontrolka zrejme bude svietiť ak bude prenos údajov.najprv sa musíš pripojiť na sieť.Anténka je kde ?Máš PC a vzadu anténku ,t.j. wifi kartu?


áno, PC a anténka je vzadu, či je tam wifi karta to neviem. Ale mala by byť....:confused: Proste doteraz to fungovala a teraz už nefunguje. V menu siete nevidím bezdrotovú sieť ani nastavenia adaptéra.
anka_p
22.08.11,18:54
áno, PC a anténka je vzadu, či je tam wifi karta to neviem. Ale mala by byť....:confused: Proste doteraz to fungovala a teraz už nefunguje. V menu siete nevidím bezdrotovú sieť ani nastavenia adaptéra.


P.S mám windows XP profesional
Vlado40
22.08.11,19:16
Klikni-Štart-Nastavenie-Ovládací panel-Sieťové pripojenia či tam máš ikonku bezdrátové pripojenia.Možno ,že tú wifi kartu ani nemáš nainštalovanú.
anka_p
23.08.11,07:08
Klikni-Štart-Nastavenie-Ovládací panel-Sieťové pripojenia či tam máš ikonku bezdrátové pripojenia.Možno ,že tú wifi kartu ani nemáš nainštalovanú.

ano, mám tam túto možnosť. dá sa aj nastaviť bezdrôtové pripojenie. Mám aj notebook a ten mi v pohode funguje cez router. viem si to nastaviť. ale neviem ako si mám vyhladať cez PC sieť na ktorú sa chcem pripojiť. Podľa mňa je problém v tom, že mi nesvieti tá kontrolka.
Vlado40
23.08.11,12:29
Klikni na tú ikonku pravým tlačidlom ,daj zobraziť bezdrôtové siete,vyber si svoju sieť,daj pripojiť ,zadaj heslo a malo by to fungovať.
anka_p
27.08.11,14:44
neviem si s tým poradiť. Mne to stále hlási, že sieťový kábel je odpojený. Chcem sa pripojiť cez kábel a to tiež nejde. Môže byť, že nemám driver? Kde si ho viem na nete stiahnúť. Mám via compatibile fast ethernet driver...
Ďakujem.
anka_p
27.08.11,15:06
neviem si s tým poradiť. Mne to stále hlási, že sieťový kábel je odpojený. Chcem sa pripojiť cez kábel a to tiež nejde. Môže byť, že nemám driver? Kde si ho viem na nete stiahnúť. Mám via compatibile fast ethernet driver...
Ďakujem.

Ale keď som spojila káblom PC a notebook, tak mi už PC kábel zaregistrovalo a svietila kontrolka, no keď pripojím kábel a router, tak nič nesvieti. Keď spojím káblom router a notebook, tak to funguje.
Notebook mi ide v pohode na router cez wifi, ale PC nie a nie naštartovať ani cez wifi ani cez kábel.
Vlado40
27.08.11,15:18
Zrejme potrebuješ nainštalovať sieťovú kartu.Máš CD od základnej dosky,alebo akú máš základnú dosku v PC.Akú máš wifi kartu zrejme tiež nevieš.
anka_p
27.08.11,15:57
Zrejme potrebuješ nainštalovať sieťovú kartu.Máš CD od základnej dosky,alebo akú máš základnú dosku v PC.Akú máš wifi kartu zrejme tiež nevieš.

nejaké CD mám, aký názov by malo mať...to CD k zákl. doske?
Vlado40
27.08.11,17:09
Áno to CD k doske "Motherboard".Vlož ho do mechaniky a malo by vyskočiť menu a tam si vyber nainštalovať Ethernet driver.
anka_p
28.08.11,07:11
Áno to CD k doske "Motherboard".Vlož ho do mechaniky a malo by vyskočiť menu a tam si vyber nainštalovať Ethernet driver.

je to CD s názvom MSI?
Fero11
28.08.11,07:42
ano
Vlado40
28.08.11,16:14
Pozri sa na to CD MSI musí tam byť aj nejaké číslo dosky.Stiahni si a nainštaluj tento prgram :
http://www.aida64.com/downloads/aida64extreme185exe
a vyriešime to ,ale musíš komunikovať ,nie ozvať sa o týždeň.
Potom otvor ten program ,tam klikni na Počítač-prehľad a tam je aj názov a číslo základnej dosky.
anka_p
30.08.11,18:49
ďakujem, už mi to bolo blbé sa stále pýtať, ale som na porade, tak mi je to odpustené:confused::rolleyes:
snažím sa stále odpovedať, keď neodpovedám, tak to riešim.

no tak k veci: už som si to stiahla a cez ten program vidím aj číslo zákl. dosky. teraz čo s tým?
Vlado40
30.08.11,20:55
Tak to číslo dosky zrejme MSI ... napíš sem ,ak to nie je tajné,aby Ti niekto mohol poradiť.
anka_p
01.09.11,06:26
ok, nie som doma, ale hneď ako budem, napíšem.
anka_p
01.09.11,19:05
63-0100-009999-00101111-112405-ATHLON64$1XXXX005_A7032VMS V5.10 112405
mecky
01.09.11,19:11
anka_p
01.09.11,19:16
ked to stiahnem, kam to mám nakopírovať? do nejakého konkrétneho súboru? alebo stačí to stiahnúť a spustiť a naštartuje to samo?
mecky
01.09.11,19:17
rozbalit a spustit setup.exe
anka_p
01.09.11,20:31
no nejde to, stále hlási to isté. prikladám foto.
Nemôže byť chyba v IP adrese? Mám aj NT a možno PC má tú istú IP ako notebook? Či to vôbec s IP nesúvisí?
Vlado40
01.09.11,20:37
Ak to bol správny ovládač na sieťovú kartu ,tak pôjde internet len cez kábel.Ešte raz sa pozri cez program AIDA na počítač prehľad a opíš riadok z časti základna doska Názov základnej dosky.
anka_p
01.09.11,20:44
MSI K8T Neo-V (MS-7032)
anka_p
01.09.11,20:45
Ak to bol správny ovládač na sieťovú kartu ,tak pôjde internet len cez kábel.Ešte raz sa pozri cez program AIDA na počítač prehľad a opíš riadok z časti základna doska Názov základnej dosky.

prečo len cez kábel?
predtým mi to šlo cez wifi.
Vlado40
01.09.11,20:49
Skús či ide cez kábel ,potom sa urobí aj cez wifi.
anka_p
02.09.11,04:04
an cez kábel nejde
misoft
02.09.11,08:42
anka_p
03.09.11,05:57
Fero11
03.09.11,10:17
no lebo pri instalacii si zadala, aby sa driver hladal na nete. Ak si stiahla ovladac (spravny) tak ho rozbal napr na c:\ovladac
potom pravim buttonom na tento pocitac -- vlastnosti -- hardware -- spravca zariadeni
Ak nemas ovladac, tak to zariadenie je zobrazene s ikonou zlteho otaznika. Znova kliknes na to zariadenie pravim a das aktualizovat ovladac, vyberes moznost -- nie tento raz nie -- potom das instalovat zo zoznamu, alebo z urceneho umiestnenia -- zaskrtnes do vyhladavania zahrnut nasled. umiestnenia -- potom vyberes prehladavat a najdes ten adresar kde si rozbalila ten ovladac, cize v nasom pripade c:\ovladac, ten ovladac moze byt vnoreny do dalsich adresarov, cize klikas az do vtedy, pokial ho nenajdes a potom pokracujes intuitivne-
Vlado40
03.09.11,12:05
Netreba ani rozbaľovať.Ak si stiahla ten súbor z príspevku č.42 a je to správny ovládač na sieťovú kartu tak na to klikni myškou ,otvorí sa ten súbor a v ňom je zložka s názvom "PCI_Install_XP_2K_5719_11202009" klikni na to 2x myškou a tam si vyhľadaj setup.exe klikni na to a spustí sa inštalácia.
Môžeš si stiahnúť tento program ,vyber si 32 bitovú verziu:
http://tahaj.sme.sk/software/40
a vtedy ten stiahnutý súbor má ikonu ako knihy nad sebou a iba klikaj ako som napísal.
anka_p
03.09.11,18:24
no nejde to, stále hlási to isté. prikladám foto.
Nemôže byť chyba v IP adrese? Mám aj NT a možno PC má tú istú IP ako notebook? Či to vôbec s IP nesúvisí?

ano z príspevku č. 42 som ovládač stiahla, či je správny to ako zistím?
neviem....ale nainštalovala som ho a tie priložené obrázky v príspevku č. 45 sú robené po tej inštalácii.tak už fakt neviem čo mám robiť. proste to nejde ani cez wifi ani cez kábel. stačilo by mi aby som sa pripojila cez kábel, ale ani to nejde.
Vlado40
03.09.11,18:31
Ako si teraz pripojená ?
anka_p
03.09.11,19:21
ano, cez notebook