k-a-t-k-a
01.08.11,09:27
Ahojte prosím Vás ako je to pri ukončení PP.
Zamestnanec končí PP v skúšobnej dobe ku dňu 05.08.2011. V uvedený deň má riadne odpracovať 8 hod.?
Ďakujem
Tweety
01.08.11,07:27
Ahojte prosím Vás ako je to pri ukončení PP.
Zamestnanec končí PP v skúšobnej dobe ku dňu 05.08.2011. V uvedený deň má riadne odpracovať 8 hod.?
Ďakujem
ÁNo, je to jeho posledný pracovný deň.
k-a-t-k-a
01.08.11,07:34
Ďakujem, nebola som si istá.
Mila123
01.08.11,07:35
Ďakujem, nebola som si istá.
je jeho posledný deň, môže ho odpracovať, popr. čerpať nejakú náhradu......
Erislava
01.08.11,08:01
My tiež vykazujeme tento deň ako odpracovaný, platíme mu hodinovú mzdu a zamestnanec si v tento deň vybavuje výstupné formality - odovzdáva náradie, podpisuje, vybaví si výstupnú lekársku prehliadku.
Daniela12345
05.08.11,09:16
Chcem sa spýtať, či postupujem správne, ak pri skonč. pp vystavín z-ncovi potvrdenie o príjmoch fo s dátumom napr. 5.8.2011 a vyplatím až 30.09.2011 - splatnosť v pz - do 30. nasl. kal. mesiaca. Ďakujem.
vieraaaa
05.08.11,09:21
Chcem sa spýtať, či postupujem správne, ak pri skonč. pp vystavín z-ncovi potvrdenie o príjmoch fo s dátumom napr. 5.8.2011 a vyplatím až 30.09.2011 - splatnosť v pz - do 30. nasl. kal. mesiaca. Ďakujem.
Ja im tieto potvrdenia vystavujem až po poslednej výplate a zasielam doporučene poštou. Veď zamestnanec to bude potrebovať aj tak až na budúci rok a moje skúsenosti sú také, že minimálne 50 % si toto potvrdenie vo februári pýta znova.
Daniela12345
05.08.11,09:24
A aké potvrdenia o príjme im dávate pri skonč. pp?
vieraaaa
05.08.11,09:32
A aké potvrdenia o príjme im dávate pri skonč. pp?
Ja v podstate iba "zápočet" a so zamestnancom sa dohodnem pri ukončení PP, že po poslednej výplate mu pošlem potvrdenie k ročnému zúčtovaniu dane a výplatnú pásku. Takto sa vyhnem prípadným chybám z dôvodu zmien, napr. pri výške daňového bonusu, zmene výšky vymeriavacích základov pri odvodoch a pod. - veď programátori tieto veci do programov stíhajú zapracúvať v podstate v poslednej chvíli.
Pracovníka oboznámim s prípadnými zrážkami, alebo krátením prečerpanej dovolenky, ktoré bude mať realizované v poslednej výplate. My na to máme tzv. Nástupné - výstupné lístky", kde mám toto pri výstupe pracovníka už vyčíslené.
Daniela12345
05.08.11,09:42
Môžem poprosiť o vzor.
vieraaaa
05.08.11,09:58
Môžem poprosiť o vzor.
Žiaľ, natoľko nie som počítačovo zdatná, aby som to sem prilepila bez toho, aby tam nebola cesta na firemný počítač, v ktorom to mám v rámci ISO s firemnou hlavičkou a údajmi.
Mám ho vytvorený tak, že na 1. strane mám nástupné údaje - meno pracovníka; adresu; dátum narodenia; ČOP; č. telefónu; dátum vstupnej lekárskej prehliadky; aké preukazy a oprávnenia má pracovník; dátum platnosti prac. zmluvy od - do; na dobu neurčitú/určitú; dátum jej prevzatia a prevzatia popisu prac. činnosti; na aký účet žiada zasielať výplatu; čo prevzal - napr. kľúč od objektu - čipovú kartu na dochádzku - preukaz zamestnanca a okrem toho pracovník na tejto strane podpisuje, že bol oboznámený napr. s pracovným poriadkom, prípadne ďalšími firemnými dokumentami ako ciele kvality, politika kvality a pod.; ďalej dátum a podpis školeniaBOZPaPO, ako aj zaškolenia pracovníka do profesie.
Na druhej, ktorú vypisujem a tlačím pri ukončení PP - časť výstup a tam je
- dátum ukončenia PP
- dôvod ukončenia PP
- súhlas / nesúhlas konateľa spoločnosti s ukončním PP
- dátum a podpis (konateľa)
ďalšia časť je tabuľka so záväzkami zamestnanca voči spoločnosti pri ukončení PP, tj. čo treba zamestnancovi zraziť, krátiť, preplatiť
- napr. či odovzdal všetko náradie a pod. - podpisuje a zodpovedá za to jeho nadriadený
- RD - prečerpaná/nevyčerpaná - (počet - MJ - €/MJ - Spolu)
- obedy (u nás zrážame poskytované obedy z nasled. výplaty)
- treba si upraviť podľa potreby
Pod touto tabuľkou mám podpis vedúceho, príp podpis ekonóma.
Potom tam máme záverečnú vetu - Potvrdzujem, že som prijal zápočtový list a ďalšie náležitosti, súvisiace s ukončením môjho PP a nemám voči spoločnosti žiadne ďalšie nároky a požiadavky. A na koniec dátum a podpis zamestnanca