Adupal
02.08.11,20:51
Dobrý deň chcem sa opýtať , ak mi môžete alebo viete odpovedať :
Sme spoločenstvo vlastníkov bytov a bytový dom si spravujeme sami.
Momentálne sme v rekonštrukcii BD .
Vzhľadom na to že na rekonštrukciu nemáme dostatok finančných prostriedkov , tak sa na schôdzi vlastníkov schválil mimoriadny v klad 350 Eur. Z tohoto vkladu budú financované výdavky na momentálnu rekonštrukciu: čiže nevieme čo a nevieme koľko to bude stáť a či sa nebudeme ešte skladať. Ekonómka sa vyjadrila že do toho vkladu sú zarátané pivničné okná , nie tie čo sú v spol. priestoroch ale v našich súkr. pivniciach , a že keď sú v pivnici nepatrí to do spoločných priestorov lebo pivnice máme na liste vlastníctva, a vraj sme špecifická bytovka preto si ich máme platiť sami. Pritom sa nám v pivniciach zateplili stropy a tie sa financovali zo spoločného fondu a že aj tie by sme si mali po správnosti zaplatiť ale ,že si budeme platiť len okná.
V iných spoločnostiach SBD mi bolo povedané že pivnice patria do spoločných priestorov ,že by sa to malo platiť zo spoločného fondu a nie každý sam.
Na margo mimoriadneho vkladu sme sa pýtali či nám vie dať nejaký zoznam veci ktoré sa budú z tohoto vkladu financovať povedala že nevie a že sa to vyúčtuje po ukončení rekonštrukcie ku koncu budúceho roka, že ona si netrúfa odhadnúť cenu jednotlivých položiek :skrátka zaplatíme ale nevieme čo ???
Gina Er
02.08.11,19:02
a to ako rekonštruujete?? bez výberového konania? len tak hocikto len tak od oka? no velice divné čachre machre ...čo si odhlasujete,to máte.....
Adupal
02.08.11,19:30
nie len tak . pred 5 rokmi projekt . potom výberovka na ktorú odpovedali len 2 firmy . Teraz ŠFRB v apríly 1. sa začalo vchodová ,3 podlažná tehlová bytovka CENA 184000 Eur z plechovou strechou, Ale teraz sa zistilo že v projekte nieje drenáž okolo BD tak nezateplia sokel lebo to nebolo ani v projekte. Na rek. el. rozvodov si žiada spoločenstvo 16500 eur a zmluva je na 12700 eur . Požadovanú sumu že sa žiada podla predloženej ponuky ktorá bola predložená pred schôdzou a v zápisnici je preto 16500 ale po schôdzi sa podpísala zmluva z firmou na 12500 čo nám na ďalšej schôdzi nik nepovedal. je tam rozdiel 3800 eur stým že suma za el. ešte nieje konečna že sa môže navýšiť. Keď som sa ozval tak mi bolo povedané že čo to rozoberám že to nieje konečná suma za el.
mamina jana
02.08.11,21:24
tak ak tomu rozumiem, nik nevie čo sa bude presne ešte robiť a koľko to bude presne ešte stát, pretože ak je úplne jasné čo presne sa bude robiť a kto to bude robiť (čiže ako píšeš odpovedali vám 2 firmy) musí tým pádom existovať projekt, musia byť vybavené povolenia a taktiež kalkulácia nákladov, alebo cenová ponuka, podľa ktorej ste si danú firmu vybrali. Čo sa týka tých okien, píšeš, že ste si zateplili strop pivnice, je nad pivnicou byt? ak áno, tak ste niekomu zo spoločného fondu zateplili byt? ale súhlasím s tým , že sa u vás dejú divné čachre-machre , ale pevne verím, že má z toho niekto úžitok