Genesis.SVK
03.08.11,11:52
Dobrý deň. Potreboval by som objetnať tento produkt

http://www.swansonvitamins.com/CRL187/ItemDetail

jedná sa o Betain hydrochlorid country life zo swansonvitemins.com (píšem to z dôvovu keby náhodou mi nepovolilo dať odkaz sem) ... nemienim to ako reklamu len súrne potrebujem pomoc

potrebujem to objednat bo uz roky mam problem so žalúdkom a lekári mi v ničom nepomohli tak sa snažím liečiť sám. Bohužial danú látku na slovensku neviem zohnať a tak som nútený si to objednať zo zahraničia.

Nemám bohužial žiadne skúsenosti s objednávaním zo zahraničia :( ... chcel by som si objedať tak dva alebo tri kusy.

nemohol by mi prosím niekto poradiť ako sa to celé realizuje a koľko cca zaplatím ? neviem aké všetky poplatky budem musieť platit a ani neviem kam mi to vlastne príde (či to dojde rovno na poštu alebo budem musiet pre to niekam isť) jednoducho som v tom úplny lajik.

takže moje otázky:
1. produkt stoji cca 8 dolárov a shipping uvádzajú nejak 5 dolárov + actual freight (to neviem co je) chcel by som sa spýtať koľko asi tak zaplatím ak si objednám dva kusy a koľko ked objednám tri kusy - proste potreboval by som vediet koľko ma to cele bude stat aj so vsetkymi poplatkami
2. co je to zip code a aky zip kode ma bratislava
3. kam mi pride ten balík ? normálne na postu ako normálna zasielka ? alebo ?
ErinErin
03.08.11,11:02
Prípravok v linku by mal byť výživový doplnok.
Na Slovensku sú výživové doplnky s touto látkou - ale v kombinácii:
http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/aktivna-latka/betain-n-n-n-trimetylglycin-688.html
Okrem toho existuje aj liek:
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/cystadane-spc-4976.html
Ak sa bežne nevyskytuje na trhu u nás ale v zahraničí, na základe predpisu od lekára - ak liek skutočne potrebuješ, ti ho distribučná spoločnosť môže doviezť do tvojej lekárne za pár dní.

K otázkam:
1. Pri objednávke by si mal byť informovaný o cene - produkty + doprava, skús kontaktovať predajcu - pošli e-mail.
2. ZIP je asi poštové smerovacie číslo v USA.
Genesis.SVK
03.08.11,11:14
bohuzial ja nepotrebujem betain ale betain HCl a to su dve rozdielne latky pretoze ucinna latka v mojom pripade neni ten betain ale praveze HCl

takze uvedene pripravky su mi nanic

ma to zvysit kyslost v zaludku pri nedostatocnej produkcii zaludocnej kyseliny.
ErinErin
03.08.11,11:20
bohuzial ja nepotrebujem betain ale betain HCl a to su dve rozdielne latky pretoze ucinna latka v mojom pripade neni ten betain ale praveze HCl

takze uvedene pripravky su mi nanic

ma to zvysit kyslost v zaludku pri nedostatocnej produkcii zaludocnej kyseliny.

Samotnú HCl - samozrejme v správnej koncentrácii je možné dostať na lekársky predpis - používa sa pri jej nedostatočnej tvorbe v žalúdku. Predpísať môže aj obvoďák.
A vieš, prečo máš problém s nedostatkom HCl? Neužívaš napr. nejaké lieky, ktoré by to mohli spôsobiť?
Genesis.SVK
03.08.11,11:24
ja neviem ci mam nedostatocnu tvorbu HCl .. bol som na gastre uz niekolkokrat ze mam problemy robili mi Gastroskopiu povedali ze mam gastritidu a to bolo vsetko poslali ma domov a nepovedali mi nic viac.

studiom na nete som zistil ze vo vela pripadoch je problem s travenim potravinove intolerancie a aj gastritida dosledkom nedostatocnej tvorby HCL v zaludku a preto to potrebujem vyskusat inak sa nepohnem dalej

gastrologovia totiz uz 7 rokov zlyhavaju u mna a uz nemaju ziadnu moju doveru
Genesis.SVK
03.08.11,11:25
si si isty ze HCl za ucelom zvysenia kyslosti v zaludku moze aj obvodacka ?

vela ludom to totiz pomohlo ked popijali velmi zriedeny roztok HCl .. len proste ten tiez neviem zohnat
ErinErin
03.08.11,11:38
ja neviem ci mam nedostatocnu tvorbu HCl .. bol som na gastre uz niekolkokrat ze mam problemy robili mi Gastroskopiu povedali ze mam gastritidu a to bolo vsetko poslali ma domov a nepovedali mi nic viac.

studiom na nete som zistil ze vo vela pripadoch je problem s travenim potravinove intolerancie a aj gastritida dosledkom nedostatocnej tvorby HCL v zaludku a preto to potrebujem vyskusat inak sa nepohnem dalej

gastrologovia totiz uz 7 rokov zlyhavaju u mna a uz nemaju ziadnu moju doveru

Gastroskopiou sa zrejme zistili zmeny na sliznici žalúdka - gastritída = zápal. Všeobecne zápal vzniká poškodením tkaniva. Pozor - môže vznikať aj prebytkom HCl!
Potravinové intolerancie sa prejavujú skôr až "za žalúdkom" - na čreve, zmenami ako napr. ubúdanie - poškodzovanie klkov. Alebo to myslíš tak, že keby ti to v žalúdku "lepšie strávilo", tak nebude problém v čreve? Máš skôr vśeobecne problémy s trávením alebo nafukovaním?

Ohľadom predpisovania HCl - môže každý lekár, aj obvodný.
Genesis.SVK
03.08.11,11:43
prebytok HCl sa mi zda malo pravdepodobny ... praveze potrava mi trci v zaludku velmi dlho ... mam nafuknuty zaludok a tazko sa mi potom aj dycha.

ja neviem co to je proste len skusam .. aspon nieco robim pretoze doktori maju na vsetko len dva lieky a to inhybitory protonovej pumpy a prokinetika jedno vacsie svinstvo ako druhe ale aspon keby mi to pomohlo ale nic.

preto som odkazany na net a najlepsie vysledky pri problemoch ako mam ja uvadzaju ludia s betainom HCL a potom s kyselinou HCl.
ErinErin
03.08.11,11:51
prebytok HCl sa mi zda malo pravdepodobny ... praveze potrava mi trci v zaludku velmi dlho ... mam nafuknuty zaludok a tazko sa mi potom aj dycha.

ja neviem co to je proste len skusam .. aspon nieco robim pretoze doktori maju na vsetko len dva lieky a to inhybitory protonovej pumpy a prokinetika jedno vacsie svinstvo ako druhe ale aspon keby mi to pomohlo ale nic.

preto som odkazany na net a najlepsie vysledky pri problemoch ako mam ja uvadzaju ludia s betainom HCL a potom s kyselinou HCl.

Ak ti nezabrali prokinetiká, tak asi nebudeš mať problém s nedostatočným pohybom žalúdka.
Problémy s netrávením máš len po určitých druhoch potravy - napr. mäso, strukoviny, chlieb, alebo na druhu nezáleží? Môže byť nedostatok HCl, alebo aj nejakého tráviaceho enzýmu. Neskúšal si niečo z náhrad enzýmov - Pancreolan, Kreon..?
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/atc-skupina/a09-7818.html
Genesis.SVK
03.08.11,11:56
no niekedy uz mam problem aj ked vypijem cistu vodu ... skusal som aj dietu ze len maso a ryzu ale nezabralo to

skusal som pankreolan ale vysledky ziadne akurat som z toho dostal zapchu.

proste uz neviem co mam skusit ale jedno viem ze pokial si na to nepridem sam tak to nik neurobi za mna hlavne nie lekari ... takze jedine co mam je google a metoda pokus omyl.
ErinErin
03.08.11,12:14
no niekedy uz mam problem aj ked vypijem cistu vodu ... skusal som aj dietu ze len maso a ryzu ale nezabralo to

skusal som pankreolan ale vysledky ziadne akurat som z toho dostal zapchu.

proste uz neviem co mam skusit ale jedno viem ze pokial si na to nepridem sam tak to nik neurobi za mna hlavne nie lekari ... takze jedine co mam je google a metoda pokus omyl.

Pancreolan pomáha pri problémoch s trávením tukov - mäsa.
Ak ti vadí aj čistá voda, môže to byť jednoducho tým, že máš zapálenú sliznicu (podobne ako keď si spáliš kožu) - na poškodené, poranené tkanivo vadí všetko - aj dotyk. Na hojenie vredov sa dá použiť niečo zo skupiny mukoprotektív - obalia, ošetria poškodené miesto.
Ak by si po naplnení žalúdku pociťoval skôr pálenie za hrudnou kosťou, išlo by o reflux = návrat obsahu žalúdka do pažeráka, nedovieranie žalúdka. Toto je civilizačné ochorenie, spôsobené je väčšinou psychikou, nezdravou životosprávou. Vtedy sa používajú inhibítory protónovej pumpy a prokinetiká.
Genesis.SVK
03.08.11,12:22
ja nikdy nemam kyselinu aspon ju necitim ... teda ak pises o paleni zahy ... tak take nemavam
ErinErin
03.08.11,12:41
ja nikdy nemam kyselinu aspon ju necitim ... teda ak pises o paleni zahy ... tak take nemavam

Keď zhrnieme, čo si popísal - tak pri gastroskopii ti videli poškodenú sliznicu v žalúdku, problémom je dlhé zotrvávanie jedla v žalúdku, ktoré sprevádza ťažoba.

Na ten zápal by pomohla šetriaca diéta - jesť nedráždivé jedlá v menších dávkach viac krát denne, prípadne pridať liek na ochranu sliznice.
http://www.marpes.info/marpes-info/marpes_info_2/Rady-Diety-setriaca.html

Druhá vec je, že pri trávení je potrebná súhra nervovej reflexnej aktivácie tráviaceho systému, do čoho môže nepriaznivo zasiahnuť stres. Čiže takto rozregulovaný systém si robí čo chce kedy chce a nie kedy je to vhodné - napr. nedovrie žalúdok = reflux, kyselinu a enzýmy si púšťa kedy chce = ťažoba alebo prekyselenie žalúdka. Okrem toho stres spôsobuje aj vylućovanie kortikoidov, ktoré "ochromia" prirodzenú ochranu sliznice pred pôsobením kyslého obsahu žalúdka. (Aj keď kyseliny nie je viac ako je norma.) U pokusných potkanov sa pri strese vredy objavujú už po 24 hodinách!
Genesis.SVK
03.08.11,12:52
bohuzial ja nie som v strese ... nemam ani helikobaktera ... so zvieracmi toho moc nespravim ... lekar mi na ochranu sliznice nedal nic: jedine co urcil diagnozu co bolo antralna gastritida s tym ze vraj niektore bunky zaludocnej sliznice sa transformovali na bunky tenkeho creva.

moze to byt tym ze spodny zvierac nefunguje a do zaludka sa dostava zlc ktora ho lepta .. bohuzial s tym ja nic nespravim

setrnejsiu stravu ako meso a ryza si uz ani predstavit neviem a ta nezabrala.
travina
03.08.11,13:42
Ja len tak mimochodom, že maso mi veľmi pri šetrnej diete nesedí.
ErinErin
04.08.11,07:07
Čo sa týka šetriacej stravy - závisí aj od spôsobu prípravy - napr. mäso. Hoci pečivo sa odporúča nie čerstvé. Pozri link alebo pogoogli...

Ten predchádzajúci príspevok bol úvahou, čo by to mohlo byť, nebola to definitívna diagnóza.
Radím akurát "ukľudniť" ten zápal - šetriaca diéta a malé porcie.
Ak je problémom nedovierajúci zvierač - z tvojho popisu ten, ktorých potrava zo žalúdku odchádza (narozdiel od mnou popisovaného refluxu, ktorý sa týka iného zvieraća - ktorým potrava do žalúdka prichádza), šetrná diéta má význam v tom, že neprovokuje tvorbu žlče - bez korenia, bez koncentrovaného tuku. Malé porcie (hoci častejšie) nepreťažia žalúdok naraz objemovo, mohlo by to pomôcť s problémom so zvieračom. Ak by sa stav zlepšil, dá sa skúsiť postupne "trénovať" žalúdok na bežnú stravu. HCl sa nejaví ako riešenie v tomto kontexte. Ak problém vyriešiš, daj vedieť, bude to užitoćné!
Virgo
13.12.11,06:49
Ahoj Genesis,
neskaj sa mi podarilo vygooglit tvoju diskusiu o problemoch so zaludkom. Tvoje vety a vyjadrenia su rovno ako z mojich ust clovece. Mam takmer rovnake problemy so zaludkom ako tu ty popisujes uz asi 5 rokov, a tiez mi ziadny doktor nevie pomoct. Takze sa rovnako ako ty snazim liecit sam a rovnako ako ty som prisiel k zaveru, ze moj problem musi byt so slabou kyselinou a nie naopak ako to tvrdia doktori, ktori sa nesnazia samostatne rozmyslat, len cituju knihy, ktore mali na skuske z mediciny.
Ty si prvy clovek s rovnakymi symptomami, na ktoreho som za cely ten cas narazil.
Chcel som sa teda opytat ci sa ti podarilo objednat a vyskusat ten betain HCL a hlavne ci to zabralo.
Virgo
13.12.11,06:53
///
travina
13.12.11,14:10
Pozrite www.zdravi.az.cz (http://www.zdravi.az.cz) - pán Zajíček tam popisuje ako užívať HCL a je tam aj jednoduchý test ako zistiť, či máte veľa alebo málo HCL.