dasoft
03.08.11,20:28
Ahojte poradaci,
Mam otazku, nadstresnu cast komina je lepsie najprv oblozit a potom oplechovat, alebo najprv oplechovat a az potom oblozit? (sedliacky rozum mi hovori, ze najprv oblozit potom oplechovat-klampiarina) ale klampiar mi spominal ze sa to robi aj opacne... (obklad by isiel az nad oplechovanim...)
Mate s tym nejake skusenosti?
btw. planujeme vonkajsi obklad komina nieco ako klinker, aku sparovku a ako hrube spary tam dat? Bezna sparovka by vraj po case mohla odtial povypadat (mraz, poveternostne podmienky, teplo, ...) spary sa davaju aj centimetrove, ale neviem ake kriziky (sirky) sa na to pouzivaju..?
220870
03.08.11,18:33
Dá sa tak aj tak.Jednoduchšie a hlavne lacnejšie je najskôr obložiť potom oplechovať.
marleau
03.08.11,19:00
Najskor oplechovať (ja radšej používam hliníkové tesniace pásy) a potom obložiť.Nevyzerá to tak starosvetsky a je menšie riziko zatekania.
220870
03.08.11,19:45
Nikdy ten obklad nedopasuješ tak ako keď to klampiar zareže a zatmelí.plus odpadá pracné zakrývanie strechy a oplechovania.
dasoft
05.08.11,20:06
No komin mame oblozeny, i ked je pravda ze keby bol najprv zaplechovany bolo by mensie riziko zatekania... Ale dedko spominal ze to by bol problem zarezat potom presne.. Ozaj, cim sa to vlastne tmeli aby to nezatekalo? (bezny silikon po par rokoch straca svoje vlastnosti... najma v mraze a potom na slnku...)
220870
06.08.11,04:52
Bežne sa karbobrúskou zareže drážka do omietky alebo obkladu komína.Vloží sa falc oplechovania a pritrie .Môže byť klapiarsky silikón,tmely na báze asfaltu pri hrubšej drážke cemetové lepidlo alebo cementové tmely.Napríklad ak komín omietate fasádnou omietkou akryl a pod tak úplne postačuje tá omietka+ sieť + flex.lepidlo.
rudopp
06.08.11,05:20
No komin mame oblozeny, i ked je pravda ze keby bol najprv zaplechovany bolo by mensie riziko zatekania... Ale dedko spominal ze to by bol problem zarezat potom presne.. Ozaj, cim sa to vlastne tmeli aby to nezatekalo? (bezny silikon po par rokoch straca svoje vlastnosti... najma v mraze a potom na slnku...)

Tak ho obnovíš :D:D:D.

PS
Ak chceš na doživotie, daj nerez :--- .