worker1111
03.08.11,20:33
som úplná lama, potrebujem radu, na nete som vyčítal že blokovanie USB adaptéra môže byť spôsobené nejakou aktualizáciou systému alebo NODu.
Wifi adaptér šlapal asi rok bez problémov, potom zrazu prestal blikať a nereagoval, ako keby tam nebol. USB porty som preveril, iné zariadeniana nich bežia v pohode. Tak som adaptér úspešne vyreklamoval, ako vadný :) Doma som z hrôzou zistil, že ani nový adaptér nejde. No a na nete som sa dočítal, že to môže byť vec systému. Prosím o radu, lebo sám si neporadím, som bežný užívateľ
Len na upresnenie po kábli mi net ide v pohode, mám doma fibernet od Orange-u
Fero11
03.08.11,18:53
Skus to otestovat tak, ze na urcity cas vypni antivyr a firewall (len na cas kym to otestujes)
Ak NET pojde, tak vies kde mas hladat chybu
worker1111
03.08.11,19:12
skúsil som, nič to nerobí, ono ak to blokuje už nainštalovaná aktualizácia, tak vypnutie firewallu to asi neovplyvní, či...?
KoxXxo
03.08.11,19:48
S USB vstupmi občas bývajú problémy. Kamošovi na notebooku v jednom išiel foťák a nešla myš, v druhom išla myš a nešiel telefón...., po preinštalovaní Windowsu z inej príčiny mu funguje všetko na všetkých vstupoch. Možno už nastal ten správny čas.
worker1111
03.08.11,19:59
no to som vlastne nespomenul, ono to sa práve stalo, po tých problémoch som sformátoval C:, nainštaloval XPčka a asi pol dňa to išlo, systém sa samozrejme aktualizoval a od určitého okamihu to zasa nejde :(
MatoXVI
04.08.11,11:51
aký to je wifi adapter ?
worker1111
04.08.11,15:46
aký to je wifi adapter ?
no ten prvý bol D-link (presný typ neviem), tento nový je Air live WN-250USB, ale vzhľadom na to že to urobilo na dvoch rôznych, tak neviem...
Maros Dandee
06.08.11,13:17
Mne to urobil USB adapter na pocasie.Urobil mi to uz na 4 PC a notebookoch.
Postupne mi prestal reagovat na vsetkych USB portoch na vsetkych PC.Ono ked odinstalujes a zase nainstalujes ovladac USB,tak by to malo zase ist a postupne to zase bude odchadzat.
Ja mam take podozrenie,ze to sposobil kedysi kupovany USB HUB,ktory uz radsej nepouzivam.Ale Usb adapter chodi iba na NTB s Vistami.A uz kaslem na to.
worker1111
06.08.11,19:24
Mne to urobil USB adapter na pocasie.Urobil mi to uz na 4 PC a notebookoch.
Postupne mi prestal reagovat na vsetkych USB portoch na vsetkych PC.Ono ked odinstalujes a zase nainstalujes ovladac USB,tak by to malo zase ist a postupne to zase bude odchadzat.
Ja mam take podozrenie,ze to sposobil kedysi kupovany USB HUB,ktory uz radsej nepouzivam.Ale Usb adapter chodi iba na NTB s Vistami.A uz kaslem na to.
už som to odinštaloval a naištaloval niekoľko krát, aj win som preinštaloval a nič :(, už neviem....
Vlado40
06.08.11,19:57
Na inom PC funguje?
Maros Dandee
07.08.11,06:11
Ja pouzivam uz roky wifi adapter ZyXEL , mam dva, a bez problemov.
Jeden mam volny. Vala sa mi tu v supliku.
Fero11
07.08.11,07:44
skúsil som, nič to nerobí, ono ak to blokuje už nainštalovaná aktualizácia, tak vypnutie firewallu to asi neovplyvní, či...?
Tak preinstaluj win (nepripajaj sa na NET) v spravcovy zakaz aktualizacie, nainstaluj antivir, firewal, zasun adapter a vyskusaj ci to ide
worker1111
21.09.11,19:10
dlhšie som tu nebol, keďže problém trvá nazrel som do diskusie, čo chceš za ten zo šuflíka? :)