Kora22
04.08.11,02:24
Ak by som požiadala firmu o vypracovanie takého projektu a nebude sa mi páčiť, alebo napríklad zistím, že v ich spoločnosti by realizácia vyšla príliš draho, dávajú si firmy za takýto projekt zaplatiť, aj napriek tomu, že zákazníkovi v konečnom dôsledku nevyhovuje?
msa
04.08.11,01:56
niektoré firmy majú v ponuke projekt zdarma, niektoré si nechávajú zaplatiť v prípade, že si nedáš zákazku zrealizovať. Možno by si v okolí našla nejakého šikovného stolára, ktorý by ti splnil všetky tvoje očakávania a aj cena by bola slušná oproti veľkej firme.
day
04.08.11,03:14
ako kde, neviem kde byvas, oresi, decodom, ikea robia projekty "zadarmo"
Letko
04.08.11,03:23
Odporúčam firmu Drevit - urobia ti projekt, vyrobia linku, dovezú, namontujú a všetko ti vedia urobiť na milimetre. Keď chceš dvierka 65,50 cm široké, tak ti také aj urobia. Dodajú a namontujú ti aj spotrebiče a dokonca ich môžeš v prípade poruchy cez nich aj reklamovať. My od nich máme kuchynskú linku, chodbu a aj obývačku.
mendo933
04.08.11,04:05
Daj si spravit navrh v oresi. Tam ti to aj vytlacia . Potom stym pobehaj po viacerych predajniach, lebo nie vsade to spravia zadarmo, ale podla navrhu uz vedia spravit CP. Niektori spravia zadarmo, ale nevytlacia
bubkoch
04.08.11,05:27
Ak by som požiadala firmu o vypracovanie takého projektu a nebude sa mi páčiť, alebo napríklad zistím, že v ich spoločnosti by realizácia vyšla príliš draho, dávajú si firmy za takýto projekt zaplatiť, aj napriek tomu, že zákazníkovi v konečnom dôsledku nevyhovuje?

nie tak celkom, beru zalohu na realizaciu, v pripade ze k objednavke nedojde, zaloha ti prepadne
a ja sa cudujem ze tak nerobi kazdy ... ale casom k tomu urcite príde ...
ciners
04.08.11,06:02
Ak by som požiadala firmu o vypracovanie takého projektu a nebude sa mi páčiť, alebo napríklad zistím, že v ich spoločnosti by realizácia vyšla príliš draho, dávajú si firmy za takýto projekt zaplatiť, aj napriek tomu, že zákazníkovi v konečnom dôsledku nevyhovuje?

Co to znamena, ze v konecnom dosledku nevyhovuje? Predstavujem si to tak, ze budete konzultovat navrh tak, aby vam vyhovoval. Lebo inak ak neviete,co chcete, tak vam asi nikto nebude robit zadarmo 50 navrhov.
pepa78
04.08.11,06:26
Daj si spravit navrh v oresi. Tam ti to aj vytlacia . Potom stym pobehaj po viacerych predajniach, lebo nie vsade to spravia zadarmo, ale podla navrhu uz vedia spravit CP. Niektori spravia zadarmo, ale nevytlacia

Radil by si takéto niečo kebyže sám máš firmu, ktorá vyrába nýbytok a poskytuje návrhy zadarmo? Veď predsa ten pracovník dá do toho svoj čas, ktorý mu ty zaplatíš a prd z toho...Jednoznačne za návrhy platiť, v prípade realizácie odrátať...
alltracboy
04.08.11,06:54
tak to by si mal potom potom platit za kazdu cenovu ponuku. Pride ti niekto nieco zamerat kvoly cenovej ponuke tak zaplat. Podla mna spravenie navrhu zdarma je dobry ustretovy krok pre firmu, pokial je sikovna a ma dobre ceny. Ten navrh je s ich ziskom zanedbatelna polozka. A tym ze tam vobec prides uz maju sancu, ze si to das u nich spravit. Nemam dovod ist inam pokial je dobry pristup zo strany predajcu a ma dobre ceny. Samozrejme ze beriem do uvahy aj kvalitu ktorej odpoveda cena.
bubkoch
04.08.11,06:54
Radil by si takéto niečo kebyže sám máš firmu, ktorá vyrába nýbytok a poskytuje návrhy zadarmo? Veď predsa ten pracovník dá do toho svoj čas, ktorý mu ty zaplatíš a prd z toho...Jednoznačne za návrhy platiť, v prípade realizácie odrátať...

vacsinou to prebieha takto:
mám záujem o novú kuchynu, mám známeho stolára, zivnostníka, niekoho kto robí aj kuchyne, prídem za ním počuj, spravís mi kuchynu ? jasne, vsak chod do nejakeho kuchynskeho studia, daj si spravit presny navrh, prines mi a ja to nakalkulem cenu a urobim presne taku istu kuchynu ... samozrejme lacnejsie
a v kuchynskom studiu spravia a vytlacia navrh, pohlady z kazdej strany, spolu so vsetkymi rozmermi ...
no nie je super takemu zivnostnikovi ? usetri čas na obhladku a vypracovanie navrhu, nakup PC a draheho softweru, ...
ciners
04.08.11,07:10
tak to by si mal potom potom platit za kazdu cenovu ponuku. Pride ti niekto nieco zamerat kvoly cenovej ponuke tak zaplat. Podla mna spravenie navrhu zdarma je dobry ustretovy krok pre firmu, pokial je sikovna a ma dobre ceny. Ten navrh je s ich ziskom zanedbatelna polozka. A tym ze tam vobec prides uz maju sancu, ze si to das u nich spravit. Nemam dovod ist inam pokial je dobry pristup zo strany predajcu a ma dobre ceny. Samozrejme ze beriem do uvahy aj kvalitu ktorej odpoveda cena.

Myslim, ze cenova ponuka a navrh su rozdielne veci. Ak si zakaznik zadefinuje, ze toto a toto tam chcem,nahadzem to do softu a ten vypluje cenu, pricom sa trosku pohram s rozmiestnenim po kuchyni pri vzajomnej konzultacii s klientom,tak je to ok. Ale prist, ze chcem kuchynu, spravte mi navrh a ja pobeham s tym 20obchodov, to mi pride take slovenske.
pepa78
04.08.11,08:19
vacsinou to prebieha takto:
mám záujem o novú kuchynu, mám známeho stolára, zivnostníka, niekoho kto robí aj kuchyne, prídem za ním počuj, spravís mi kuchynu ? jasne, vsak chod do nejakeho kuchynskeho studia, daj si spravit presny navrh, prines mi a ja to nakalkulem cenu a urobim presne taku istu kuchynu ... samozrejme lacnejsie
a v kuchynskom studiu spravia a vytlacia navrh, pohlady z kazdej strany, spolu so vsetkymi rozmermi ...
no nie je super takemu zivnostnikovi ? usetri čas na obhladku a vypracovanie navrhu, nakup PC a draheho softweru, ...

...presne ako píšeš a potom si ešte pán živnostník dovolí kydať na "drahé" kuchynské štúdia...
Ice dive
04.08.11,08:32
Myslim, ze cenova ponuka a navrh su rozdielne veci. Ak si zakaznik zadefinuje, ze toto a toto tam chcem,nahadzem to do softu a ten vypluje cenu, pricom sa trosku pohram s rozmiestnenim po kuchyni pri vzajomnej konzultacii s klientom,tak je to ok. Ale prist, ze chcem kuchynu, spravte mi navrh a ja pobeham s tym 20obchodov, to mi pride take slovenske.
máš pravdu je to také slovenské... ale pokiaľ Slováci nebudú zarábať tak ako naši susedia na západe tak ani ceny by nemali byť také západné a pokiaľ to tak bude, tak každý sa bude snažiť zohnať všetko čo najkvalitnejšie a čo najlacnejšie a preto radšej obehne 20 štúdií a 30 stolárskych dielni...
alltracboy
04.08.11,08:48
Je to slovenke, ale pokial chce niekto job tak pre to musi nieco spravit. Mam na vyber nespocet roznych predajcov kuchyn a ako nanavigovat zakaznika akurat k sebe? napriklad ja som o oresi doteraz ani nepocul. V amerike take nieco ani neriesia.. ked chcu predat tak ti kludne slubia, ze ked sa ti po mesiaci pouzivania ich vyrobok zunuje, mozes im ho vratit a vratia ti plnu sumu.
ciners
04.08.11,08:48
máš pravdu je to také slovenské... ale pokiaľ Slováci nebudú zarábať tak ako naši susedia na západe tak ani ceny by nemali byť také západné a pokiaľ to tak bude, tak každý sa bude snažiť zohnať všetko čo najkvalitnejšie a čo najlacnejšie a preto radšej obehne 20 štúdií a 30 stolárskych dielni...

Nevsimol som si, ze by u nas ludia za pracu a sluzby platili europske ceny, maximalne tak za tovar. Skus sa dat v Nemecku ostrihat a uvidis, co su to ceny za sluzby :)
alltracboy
04.08.11,08:55
vacsinou to prebieha takto:
mám záujem o novú kuchynu, mám známeho stolára, zivnostníka, niekoho kto robí aj kuchyne, prídem za ním počuj, spravís mi kuchynu ? jasne, vsak chod do nejakeho kuchynskeho studia, daj si spravit presny navrh, prines mi a ja to nakalkulem cenu a urobim presne taku istu kuchynu ... samozrejme lacnejsie
a v kuchynskom studiu spravia a vytlacia navrh, pohlady z kazdej strany, spolu so vsetkymi rozmermi ...
no nie je super takemu zivnostnikovi ? usetri čas na obhladku a vypracovanie navrhu, nakup PC a draheho softweru, ...
Realita je taka ze stolari si vacsinou predrazeni a vytazeni. A radsej roberiem 5 rocnu zaruku od solidnej firmy aj ked bude o trochu drahsia. Velkym firmam je jedno ci ti spravia ten navrh zadarmo, lebo jednoducho ten navrh ich pride lacnejsie ako reklama. A ked sa tam prides pozriet, tak vyhrali. Preto je v ikea kopec veci zdarma, alebo za prijatelne ceny.. aby si sa tam vratil aspon poprechadzat a vacsina ludi kupi nejaku vecicku.
alltracboy
04.08.11,09:06
máš pravdu je to také slovenské... ale pokiaľ Slováci nebudú zarábať tak ako naši susedia na západe tak ani ceny by nemali byť také západné a pokiaľ to tak bude, tak každý sa bude snažiť zohnať všetko čo najkvalitnejšie a čo najlacnejšie a preto radšej obehne 20 štúdií a 30 stolárskych dielni...
Kde mas ale garantovanu kvalitu? Si taky odbornik aby si to vedel posudit ked budes behat po tych zivnostnikoch? kolko z nich ma vystavene vyrobky? Kde mas zaruku ze to co zaplatis bude take ako chces? Preco by som mal platit za navrh niecoho co sa mi v konecnom dosledku nepaci?
Mal som skusenost s firmou Halama invest ktora vyzerala seriozne a nakoniec to dopadlo dost zle, lebo jednoducho naslubovali nieco co som potom realne nedoslal.
Ice dive
04.08.11,09:38
Kde mas ale garantovanu kvalitu? Si taky odbornik aby si to vedel posudit ked budes behat po tych zivnostnikoch? kolko z nich ma vystavene vyrobky? Kde mas zaruku ze to co zaplatis bude take ako chces? Preco by som mal platit za navrh niecoho co sa mi v konecnom dosledku nepaci?
Mal som skusenost s firmou Halama invest ktora vyzerala seriozne a nakoniec to dopadlo dost zle, lebo jednoducho naslubovali nieco co som potom realne nedoslal.
záruku nemáš nikde, preto som písal, že obehneš 20 štúdií a 30 živnostníkov a zháňaš cez odporúčania... ani veľké štúdio s 5 ročnou zárukou ti negarantuje, že kuchyňa bude bezchybná... a uvidíš ten prístup keď ťa na reklamačnom uvidia 5x za sebou...
Ice dive
04.08.11,09:42
Nevsimol som si, ze by u nas ludia za pracu a sluzby platili europske ceny, maximalne tak za tovar. Skus sa dat v Nemecku ostrihat a uvidis, co su to ceny za sluzby :)
no v pohode sa nechám v nemecku ostrihať aj za 50 € ak budem mesačne zarábať 3000 €...
ceny služieb sú dané kúpnou silou obyvateľstva, keď je táto nízka tak aj ceny služieb budú nízke... napr. rozdiely na službách vidíš už len v jednotlivých regiónoch v ramci SR...
alltracboy
04.08.11,09:50
záruku nemáš nikde, preto som písal, že obehneš 20 štúdií a 30 živnostníkov a zháňaš cez odporúčania... ani veľké štúdio s 5 ročnou zárukou ti negarantuje, že kuchyňa bude bezchybná... a uvidíš ten prístup keď ťa na reklamačnom uvidia 5x za sebou...
No a to je to preco mozno nakoniec kupim kuchynu v Ikea.. lebo ked je to evidentne pokazene pouzivanim , tak to vymenia.
ciners
04.08.11,10:24
no v pohode sa nechám v nemecku ostrihať aj za 50 € ak budem mesačne zarábať 3000 €...
ceny služieb sú dané kúpnou silou obyvateľstva, keď je táto nízka tak aj ceny služieb budú nízke... napr. rozdiely na službách vidíš už len v jednotlivých regiónoch v ramci SR...

Ale sam pises, ze mame europske ceny. Mame, ale nie v sluzbach a budme radi. Len to som tym chcel povedat. Dalej samozrejma ams pravdu, je to dane kupnou silou.
ciners
04.08.11,10:28
No a to je to preco mozno nakoniec kupim kuchynu v Ikea.. lebo ked je to evidentne pokazene pouzivanim , tak to vymenia.

Poviem ti asi tak. Zariadil som komplet byt, ale Ikea nikdy viac. Mam odtial len par veci. Stolcek taky, ze ked sa najedujes, tak ani kopnut do neho nemozes, lebo musis hned kupit novy. A hlavne to skladanie. Radsej kupuj v mercury alebo decodome, ale ikea fakt nie. Tie ich systemy skladania, za to by som nechal popravit niekoho. Nehovorim o tom, ze aj tak prd usetris, lebo to je tak vetchy nabytok,ze az to boli.
Zužu
04.08.11,10:39
Ja som si stiahla program na kuchyne z ikea a urobila som si návrh sama. Vyrobil mi to stolár a som spokojná, vedela som čo chcem kde mať. samozrejme predtým som obišla obchody s kuchňami a čerpala som nápady. všetok nábytok mám od toho istého stolára /predsieň, obyvačka ../ a som spokojná, všetko som si navrhla sama a každý kus je originál.
Dáša_
04.08.11,10:39
Poviem ti asi tak. Zariadil som komplet byt, ale Ikea nikdy viac. Mam odtial len par veci. Stolcek taky, ze ked sa najedujes, tak ani kopnut do neho nemozes, lebo musis hned kupit novy. A hlavne to skladanie. Radsej kupuj v mercury alebo decodome, ale ikea fakt nie. Tie ich systemy skladania, za to by som nechal popravit niekoho. Nehovorim o tom, ze aj tak prd usetris, lebo to je tak vetchy nabytok,ze az to boli.

Teda, máme z Ikea viac vecí. a poviem ti, keď ten rozkladací stôl a stoličky dokázal zložiť môj manžel, tak to podľa návodu už musí vedieť poskladať každý :D:D A stôl slúži už 11 rokov a je v dennom používaní. O skriniach a policiach ani nehovorím. Asi si je treba vedieť vybrať...

ale toto je tak trochu mimotemy
ciners
04.08.11,10:46
Teda, máme z Ikea viac vecí. a poviem ti, keď ten rozkladací stôl a stoličky dokázal zložiť môj manžel, tak to podľa návodu už musí vedieť poskladať každý :D:D A stôl slúži už 11 rokov a je v dennom používaní. O skriniach a policiach ani nehovorím. Asi si je treba vedieť vybrať...

ale toto je tak trochu mimotemy
mimotemynevravim, ze sa neda zlozit. ale unosnost spojov v porovnani s inymi nabytkami su uplne nanic. 11rokov sluzi, ale skuste do neho kopnut :D:D:D
Dáša_
04.08.11,10:51
mimotemynevravim, ze sa neda zlozit. ale unosnost spojov v porovnani s inymi nabytkami su uplne nanic. 11rokov sluzi, ale skuste do neho kopnut :D:D:D

nemáme problém ani s inými vecami na stole, nielen kopaním :D:D:D A drží...

Len si treba vedieť správne vybrať :cool:
ciners
04.08.11,10:55
nemáme problém ani s inými vecami na stole, nielen kopaním :D:D:D A drží...

Len si treba vedieť správne vybrať :cool:
mimotemy
Ja radsej ostanem pri inych vyrobcoch, aj ked bezne do nabytku nekopem :D :D
alltracboy
04.08.11,13:37
mam z ikea rohovu skrinu.. a celkom v pohode.. tiez komodu a prebalovaci pult. Ako nevravim ze je to super najlepsia kvalita.. tiez ikea moc nemusim, ale su veci ktore tam maju velmi sikovne poriesene. dnes tam idem na raky :D

Ja som na nabytok dost citlivy a mam rad kvalitku z masivu. dali sme robit kuchynu aj cez firmu a skladalo sa to v podstate tak isto. Vzdy tam budu capy a sroby, jedine ze by to priniesli nakladakom zlozene-zlepene
Kora22
04.08.11,22:44
Veľmi pekne ďakujem všetkým za rady a názory, rozhodne mi to pomohlo pri rozhodovaní a zvolení ďalšieho postupu. :)
EvaB
05.08.11,05:44
Využili sme možnosť návrhu kuchyne zadarmo u jedného väčšieho štúdia, návrh, prístup, čas realizácie bol dobrý, tak sme sa nakoniec rozhodli to nechať urobiť u nich. Zistite si, či v cene budete mať aj dopravu a montáž, u niektorých štúdií montáž vyjde bez problémov aj 500 € (alebo mať niekoho, kto to spraví lacnejšie), treba to zohľadniť pri porovnaní ponúk.
arizona
05.08.11,05:59
Ja som si projekt svojej kuchyne urobila sama.
Vobec ma nenapadlo dat si "moje kralovstvo" urobit nejakemu cudziemu cloveku,alebo PC programu.
Ja predsa najlepsie viem, co mi vyhovuje, co vyuzijem, alebo co,kde potrebujem . Kazda jedna policka, ci skrinka je presne tam, kde som si ju navrhla ja.

Vytlacila som si niekolko obrazkov z netu,ktore sa mi pacili a prisposobovala som si to pomaly na svoju potrebu.
Kreslila som si iba rukou na papier,pisala rozmery. Vybrala som si farbu a material na linku a na prac. dosku.
Potom som si dala stretnutie so stolarom, ktory mi mal kuchynu robit.S nim sme dotiahli nejake techn. malickosti,osadenie spotrebicov a pod.
Podla mojho rukou nakresleneho projektu mi urobil kuchynu na mieru,presne podla mojich predstav.
Vyuzivam ju uz 6. rok a som spokojna :):):)
bubkoch
05.08.11,06:44
Ja som si projekt svojej kuchyne urobila sama.
Vobec ma nenapadlo dat si "moje kralovstvo" urobit nejakemu cudziemu cloveku,alebo PC programu.
Ja predsa najlepsie viem, co mi vyhovuje, co vyuzijem, alebo co,kde potrebujem . Kazda jedna policka, ci skrinka je presne tam, kde som si ju navrhla ja.
Vytlacila som si niekolko obrazkov z netu,ktore sa mi pacili a prisposobovala som si to pomaly na svoju potrebu.
Kreslila som si iba rukou na papier,pisala rozmery. Vybrala som si farbu a material na linku a na prac. dosku.
Potom som si dala stretnutie so stolarom, ktory mi mal kuchynu robit.S nim sme dotiahli nejake techn. malickosti,osadenie spotrebicov a pod.
Podla mojho rukou nakresleneho projektu mi urobil kuchynu na mieru,presne podla mojich predstav.
Vyuzivam ju uz 6. rok a som spokojna :):):)
ty si asi v kuchynskom studiu nikdy nebola, ze ?
tam ti nikto nespravi navrh bez teba ... vsak tam sedis s pracovnikom pri PC a sama urcujes co kde a ako bude ...
na začiatku len zadas rozmery kuchyne a potom uz ty vyberas a skladaš ... :D
na konci mas krasny farebny vystup, takmer ako realnu fotku novej kuchyne
TomasHC
05.08.11,07:20
Ja som urobil návrh v Google SketchUp, v kuchynskom štúdiu sme to doladili, navrhol pár zmien ktoré sme časom ocenili. Kamoš si dal teraz robiť jednému známemu, cena dobrá, ale nechal sa ukecať na lacnejšie kovania a je to cítiť na otváraní dvierok, šuflíkov... Aj ohranenie ABSkou má nekvalitnejšie, miestami zbytočné, nevyužiteľné skrinky... Ja som si vybral najdrahšiu firmu z troch a neľutujem. Ak ste z okolia TT, navštívte LOJ-MAR.
arizona
05.08.11,07:29
ty si asi v kuchynskom studiu nikdy nebola, ze ?
tam ti nikto nespravi navrh bez teba ... vsak tam sedis s pracovnikom pri PC a sama urcujes co kde a ako bude ...
na začiatku len zadas rozmery kuchyne a potom uz ty vyberas a skladaš ... :D
na konci mas krasny farebny vystup, takmer ako realnu fotku novej kuchyne
Bola som ;)
Ale bolo mi to lepsie v klude doma,pri kavicke ,ako ked sedim v nejakom kancli a trochu ma tlaci cas ;)

samozrejme, kazdemu vyhovuje nieco ine
TomasHo
08.08.11,09:32
K povodnej otazke: nikto kuchynu nenavrhne za teba, aj tak musis venovat nejaky cas studiu a premysliet si, co kde ma byt, aby ti to vyhovovalo.

Na webe je vela informacii o tom, ako by mala byt kuchyna logicky zariadena, aby sa cinnosti nekrizili, alebo zbytocne nekomplikovali, a mne sa osvedcilo zmapovat vsetky cinnosti, co sa budu v kuchyni vykonavat, a premysliet usporiadanie linky tak, aby vyhovovala tymto cinnostiam.

Treba zvazit niektore zakladne parametre, napriklad vysku pracovnej dosky - teraz mam 97cm a je to akurat. Kamarati dali 100cm a uz je to vela. Najlepsie je pochodit s centimetrom kuchyne znamych, obchody s nabytkom a kuchynske studia, navolit si vysku dosky, vysku skriniek, vysku polic.

Dalej spotrebice - oni su dost standardizovane, ale ked vas oslovi konkretna chladnicka, (ak ma byt vstavana), treba zistit rozmery skrinky, aku na nu treba vyrobit. To iste mikrovlnka - ja som nechal prilis plytku policu a teraz mikrovlnka troni na chladnicke. Nezabudnut na spotrebice, ktore budu cely cas zaberat miesto na linke - napriklad kavovar a odstavovac, kanvica, filtracna kanvica a hriankovac.

Pozor na leskle casopisy - ak mozem, vyhybam sa im. Propaguju totiz najnovsie vychytavky, ako napriklad vysuvne zasuvky v pracovnej doske, rozne systemy osvetlenia (pozor napriklad na neonky pod vrchnnymi skrinkami - nizsim ludom svietia do oci), rozne kovania na otvaranie rohovych skriniek - vsetko toto sa da zhruba preskumat a dospiet k nazoru co treba a co nie (a vacsinou nic specialne nakoniec netreba).

Ulozne priestory mozu byt dilema - radsej viac ako menej, ale tiez to zavisi od vytazenia kuchyne a mnozstva riadov - a tiez priestoru. Treba sa rozhodnut, v akom pomere tam budu skrinky, sufliky, pripadne vysuvne skrine. Mne sa napriklad velmi pozdavaju siroke a hlboke sufliky pod pracovnou doskou - namiesto klasickych skriniek. Mozu v nich byt naukladane hrnce (a sirka musi byt potom minimalne 90cm), panvice a plechy a vsetko je dostupne a prehladne. Tiez by som si do kuchyne dal vysuvny segment sirky 40cm, v ktorom mozu byt trvanlive potraviny a vysoke balenia (flase s olejmi napriklad).

Finalny krok navrhu, teda nakreslenie kuchyne, sa da urobit ako pisal ktosi hore aj v Google Sketchupe (ktory je zadarmo), alebo rukou, najlepsie na stvorcekovy papier a s pravitkom. Existuju urcite programy, ktore to ulahcia. Tiez sa mozno oplati ziskat nejaku knizku o ergonomii, aby to clovek neprehnal zbytocne s nejakym rozmerom.

Pri vybere dodavatela alebo obchodu je dobre sa rozhodnut pre material (masiv/drevotrieska) a upravu (dyha/oble hrany/vlysy...), a styl uchytiek, pripadne styl zadnej steny nad doskou (ja mam zrkadlo a nemozem si ho vynachvalit).

S tymto a par zakladnymi parametrami obehnut niekolkych vyrobcov/dodavatelov, a najvhodnejsiemu zadat vypracovanie "realizacneho projektu" - pritom sa doladia detaily a ziska dalsia inspiracia (typ kovania, automaticke zasuvy, brzdicky na sufliky, stylove osvetlenie ledkami...).

Ak pojdete do studia uz v prvom kroku, je asi vhodne dopredu oznamit, ze nemusi byt aj konecnym dodavatelom. Ja by som nechcel stravit pol dna s klientom, ktory este nevie, co by chcel, a potom si to odomna aj tak nekupi : )

Tak navrhu kuchyne zdar!
Kora22
13.09.11,11:55
Ďakujem všetkým za rady a názory.