6nikki6
04.08.11,10:08
Potrebujem okuliare? žiadne velke problemy nemam len napr. pri teste na regrutacnom som zle precitala pismenka a aj na monitore sa mi pismenka rozmazavaju ale precitat ich dokazem aj ked ma potom po dlhsom case bolia oci.chcela som ist k doktorke ale kamaratka bola tiez s tymto problemom a povedal jej ze polky dioptrie sa jej neoplati mat..tak aby som tam nesla zbytocne ale bojim sa ze sa to zhorsi...co mam robit?
avalik
04.08.11,08:19
urcite zajst na ocne vysetrenie
koňo
04.08.11,08:19
Pozri www.agenturaradost.eu. Je tam ponuka na očné cvičenia, keď píšeš, že je problém s okuliarmi.
Mám sám dobrú skúsenosť.
Chobot
04.08.11,08:23
Potrebujem okuliare? žiadne velke problemy nemam len napr. pri teste na regrutacnom som zle precitala pismenka a aj na monitore sa mi pismenka rozmazavaju ale precitat ich dokazem aj ked ma potom po dlhsom case bolia oci.chcela som ist k doktorke ale kamaratka bola tiez s tymto problemom a povedal jej ze polky dioptrie sa jej neoplati mat..tak aby som tam nesla zbytocne ale bojim sa ze sa to zhorsi...co mam robit?


... ísť k očnému.;)

A ako vie kamarátka (či ty), že máš len polky dioptrie? Možno u očného zistíš, že máš väčšie.
Katarina
04.08.11,09:22
Myslela som, že horí, keď som si prečítala názov témy s výkričníkmi. Akoby išlo o život a pritom stačí len zájsť k očnému lekárovi resp. sa opýtať v lekárni, možno stačia aj kvapky do oka. Daj vedieť ako si dopadol.
Katarina
04.08.11,09:58
Názov témy zmenená, hneď je to lepšie.
anita999
04.08.11,10:15
určite to riešte s odbornou pomocou. dioptrie nie je jediný "problém" s očami.
Moja mama mala presne taký istý problém ako vy a pre istotu teda išla k doktorovi a zistil jej ešte mnoho ďalších problémov s očami, medzi nimi aj veľmi vysoký tzv. očný tlak ktorý pri neliečení spôsobuje slepotu. takže určite to nenechávajte na ľahkú váhu
Chobot
04.08.11,10:35
Myslela som, že horí, keď som si prečítala názov témy s výkričníkmi. Akoby išlo o život a pritom stačí len zájsť k očnému lekárovi resp. sa opýtať v lekárni, možno stačia aj kvapky do oka. Daj vedieť ako si dopadol.

JA som zmenil názov témy. Takých tém, ktoré sa volajú "Poraďte mi!" či podobne je veľa.
buchač
04.08.11,12:01
Potrebujem okuliare?
...a poviem Ti ???
žiadne velke problemy nemam len napr. pri teste na regrutacnom
...to ešte regrútov máme ...???
som zle precitala pismenka a aj na monitore sa mi pismenka rozmazavaju ale precitat ich dokazem
...dočkaj času ...
aj ked ma potom po dlhsom case bolia oci.
...ten sa bude skracovať postupne ...a dioptrie narastať ...tiež postupne , ale môžu aj rýchlo spočiatku nabehnúť ...
chcela som ist k doktorke ale kamaratka bola tiez s tymto problemom
...keby sa o inú dg jednalo ???...tiež by si sa kámošky pýtala ???
a povedal jej ze polky dioptrie sa jej neoplati mat
...blbej doktor ...taky doktor ...
..tak aby som tam nesla zbytocne ale bojim sa ze sa to zhorsi
...zbytočne ???...a bojíš sa ???
Len sa boj ...niekedy je to aj zdravé ...
...co mam robit?
...viď predchádzajúce príspevky ...


mimotemy...žeby ???

Mám veľmô rád takéto názory ...jedna babka povedala ...šak by som to vytrieskal , až by to hučalo , byť mojím potomkom ...

Zastávam názor , že by som radšej ľavú ruku obetoval , ako o zrak prísť ...
Gapo
05.08.11,15:34
Keby boli dostať nové oči v obchode, potom by boli tvoje obavy zbytočné, keďže nie sú, šmýkaj k očnému a nepočúvaj táraniny.:cool:
koňo
09.09.11,14:53
6nikki6!
Nereagovala si na moje odporučenie na očné cvičenia. Lekári riešia dôsledky, očné cvičenia ťa privedú k tomu, aby si si napravila oči sama. Ja som mal ľavé oko tupozraké (pozeralo stále rovno a kašľalo na to, čo robí druhé oko) a teraz prejdem so zatvoreným pravým okom do obchodu bez problémov. Odložil som okuliare, hoci už som mal 2 dioptrie na pravom (ľavé kašľalo na kontrolu).
Teraz začína nový kurz. To stojí za pokus.