Stanislava Štefke
04.08.11,15:14
Náš kocúrik má jeden rok. Dnes ráno sme spozorovali, že s ním nie je niečo v poriadku. Je malátny, nechce jesť a neviem ako by som to napísal, ale má prevrátené oči, vidieť mu blanku a bielka, čiže ako keby mal oči posunuté dohora a stále ich prižmuruje. Keďže je to kocúr na dedine a stále niekde behá tak neviem čo sa s ním mohlo stať. V poslednom čase mal dosť kliešťov. Očkovanie nemá žiadne.

Budem vďačný za akúkoľvek radu.
Gina Er
04.08.11,13:16
na čo čakáš?okamžite k veterinárovi.snáď si nemyslíš,že ho niekto z tu prítomných vylieči na diaľku...
pasuliatko
04.08.11,18:39
mohol ho nainfikovať nejaký kliesť, prípadne mohol zožrať niečo otrávené...
okamžite s ním k zverolekárovi, nechápem na čo čakáš!
arizona
04.08.11,19:09
Aj dedinsky kocur si zasluzi aspon zakladnu starostlivost.;)
- pravidelne odcervenie 3-4x rocne /tabletky dostat v lekarni/. Chrani to nielen kocura,ale aj ludi pred parazitmi
- obojok,alebo pipetu proti kliestom,blcham a pod. /dostat v lekarni, alebo u veterinara/
- ockovanie proti besnote
- pri chorobe navstevu veterinara
220870
04.08.11,19:29
Ak by náhodou neprežil tak vám podarujem mladé.Nechce niekto malé mačiatka?odber okamžite.http://www.youtube.com/watch?v=zyKCpfLJ9vk&NR=1
pardon že som sa votrel do témy.Kocúr možno len nafasoval od starých kusov,možno ulovil vrabca,mačky to zožerú aj s perím potom im je od toho blbo.
pasuliatko
04.08.11,19:31
Aj dedinsky kocur si zasluzi aspon zakladnu starostlivost.;)
- pravidelne odcervenie 3-4x rocne /tabletky dostat v lekarni/. Chrani to nielen kocura,ale aj ludi pred parazitmi
- obojok,alebo pipetu proti kliestom,blcham a pod. /dostat v lekarni, alebo u veterinara/
- ockovanie proti besnote
- pri chorobe navstevu veterinara

pekná predstava... len nie vždy sa to robí a dá realizovať...
Retuska
04.08.11,19:34
myslim ze tabletka co stoji 3eura nikoho enzabije,ano ockovania su trosku drahsie ale myslimze naozaj aelbo obojom neublizi az tak tej penazenke ekd stoji 7 eur pokial vam naozaj zalezi na zdravi zvieratka:)
arizona
04.08.11,19:58
pekná predstava... len nie vždy sa to robí a dá realizovať...
Preco predstava?
Mam 3 macky a absolvujem to pravidelne kazdy rok. Plus jeden pes ...
Nielen kvoli cicam,ale aj kvoli tomu, ze ziju predsa s nami v dome a v zahrade, takze chranim nielen ich,ale aj seba a svoju rodinu, nie?;):)

A preco by sa nedala realiziovat? Ked si zadovazim nejakeho ziveho tvora, tak musim si byt vedoma, ze som za neho zodpovedna a ze to aj nieco stoji.

Ked nebudem chciet investovat, tak si ho radsej nezadovazim...Je dost hlupe, ze si donesiem domov zviera a viac sa nestaram :rolleyes::mad:
deeda
04.08.11,20:29
Môže sa jednať o tzv. tretie viečko. Naším mačkám na to stačila očná masť a upravilo sa to. Ak ide o reakciu na nejaké oslabenie imunity, dá veterinár aj iné - napr. antibiotiká.
účtovník 007
05.08.11,06:59
Dúfam, že mi zadávateľka témy odpustí, ak sa pýtam v jej téme aj na nášho nalezenca.
Zatiaľ máme mačiatko doma, aby si zvyklo a pomaly ho púšťame aj okolo domu. Chcem ho odčerviť, ale neviem, či treba mača vtedy nejako izolovať, alebo len dať tabletku a nechať tak. Je veľmi čistotné, nikdy nespravilo potrebu mimo záchodíka. No chodí voľne po dome. Ako je to pri odčervovaní? Ďakujem za radu.
Retuska
05.08.11,07:09
Dúfam, že mi zadávateľka témy odpustí, ak sa pýtam v jej téme aj na nášho nalezenca.
Zatiaľ máme mačiatko doma, aby si zvyklo a pomaly ho púšťame aj okolo domu. Chcem ho odčerviť, ale neviem, či treba mača vtedy nejako izolovať, alebo len dať tabletku a nechať tak. Je veľmi čistotné, nikdy nespravilo potrebu mimo záchodíka. No chodí voľne po dome. Ako je to pri odčervovaní? Ďakujem za radu.

pred rokom sme mali ten insty problem ked nam niekto rpehodil maca cez plot:)..bali sme sa lebo bol zablseny mal vsi a podobne veci.Zaslis em k veterinarke,ona nam vsetko povedala,pichla mu nejaku nekciu a dala na odblsenie a odcevenie,v podstate moho sa pohybovat kam chcel len sa nemal kupat a podobne aby mu to ucinkovalo.Teraz uz ma nas kocur rok a nedavno sme ho tiez dali odcervit jedna tabletka spapal ju v strave a bolo ani nevedel:))
arizona
05.08.11,07:26
Dúfam, že mi zadávateľka témy odpustí, ak sa pýtam v jej téme aj na nášho nalezenca.
Zatiaľ máme mačiatko doma, aby si zvyklo a pomaly ho púšťame aj okolo domu. Chcem ho odčerviť, ale neviem, či treba mača vtedy nejako izolovať, alebo len dať tabletku a nechať tak. Je veľmi čistotné, nikdy nespravilo potrebu mimo záchodíka. No chodí voľne po dome. Ako je to pri odčervovaní? Ďakujem za radu.
Izolovat ho netreba.Ak je zvyknute na zachodik, tak pravde podobne pojde aj po tabletke.
Ale je dobre po odcervovacej kure vyhodit podstielku a dat novu. Mohli by v nej zostat nejake parazity.
pasuliatko
05.08.11,13:11
Preco predstava?
Mam 3 macky a absolvujem to pravidelne kazdy rok. Plus jeden pes ...
Nielen kvoli cicam,ale aj kvoli tomu, ze ziju predsa s nami v dome a v zahrade, takze chranim nielen ich,ale aj seba a svoju rodinu, nie?;):)

A preco by sa nedala realiziovat? Ked si zadovazim nejakeho ziveho tvora, tak musim si byt vedoma, ze som za neho zodpovedna a ze to aj nieco stoji.

Ked nebudem chciet investovat, tak si ho radsej nezadovazim...Je dost hlupe, ze si donesiem domov zviera a viac sa nestaram :rolleyes::mad:

jasné to chápem... každé zvieratko si zaslúži starostlivosť...
ale nie všetci to tak robia ako ty... poznám viac takích ľudí
Gina Er
05.08.11,13:13
Ak by náhodou neprežil tak vám podarujem mladé.Nechce niekto malé mačiatka?odber okamžite.
:):):) jéééééj,tie sú nádherné
Retuska
05.08.11,19:15
jasné to chápem... každé zvieratko si zaslúži starostlivosť...
ale nie všetci to tak robia ako ty... poznám viac takích ľudí

a ked kazde si zasluzi starostlivost..preco mu ju neposkytnes?:))pretoze niektori to tak nerobia?tak to je dobra blbost:)ked niekto skoci do studne skocim aj ja?no...divna teoria,,
pasuliatko
06.08.11,12:01
a ked kazde si zasluzi starostlivost..preco mu ju neposkytnes?:))pretoze niektori to tak nerobia?tak to je dobra blbost:)ked niekto skoci do studne skocim aj ja?no...divna teoria,,


to neni teória a neviem kde si prišla na to,že ja to nerobím,že sa nestarám o moje zvieratko... ale ok :D
účtovník 007
08.08.11,07:08
Ďakujem za rady, už je odčervené aj sme ho okúpali šampónom proti parazitom. Zas vystrája ako šialené:D a teším sa, keď podrastie, aby mohlo začať bývať aj vonku, lebo mi zdemoluje dom:D.