ťampo
04.08.11,15:28
V apríli som bol operovaný na hrubé črevo, a o dva týždne po operácii som mal opäť krvavú stolicu ktorá trvá dodnes. Bol som aj za gastroenterológom a ten povedal že tam nič nevidí takže nevie z čoho môžem krvacať. Neviete mi prosím poradiť?
VieraPopluharova
04.08.11,14:06
V apríli som bol operovaný na hrubé črevo, a o dva týždne po operácii som mal opäť krvavú stolicu ktorá trvá dodnes. Bol som aj za gastroenterológom a ten povedal že tam nič nevidí takže nevie z čoho môžem krvacať. Neviete mi prosím poradiť?

Prajem pekný deň,

neviem akého rozsahu bola Vaša operácia, ale rozhodne by som trvala na kontrolnej kolonoskopii, krvavá stolica po operácii cca 4 mesiace už nemôže mať súvis s pooperačným stavom. Jednoznačne nedať sa odbiť.

S pozdravom V.

PS: ak by Ste chcel vedieť viac - viď onkologické ochorenia tu na porade
(nechcem robiť reklamu)
ricardoz
04.08.11,14:55
A jednoznacne konzumovat vela olivoveho oleja...
buchač
04.08.11,17:35
Budem možno aj mimotemy ...hlavne asi expresívny ...

V apríli som bol operovaný na hrubé črevo, a o dva týždne po operácii som mal opäť krvavú stolicu ktorá trvá dodnes. Bol som aj za gastroenterológom a ten povedal že tam nič nevidí takže nevie z čoho môžem krvacať. Neviete mi prosím poradiť?
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

...nože daj nemocnicu , kde bol robený zákrok - ten zázrak ...stačí mesto...

Kua , šak mňa porezali statočne ...no v podstate , takpovediac som nemal už okamžite ( s veľkou nadsádzkou ,nakoľko som tri dni na ARE bol ... ) krvavú stolicu ...

Poradiť by som aj vedel ...tomu gastráčovi doporuč okuliare ...
Ozaj , to kde pozeral ???.......do riti len ????...položil ukazovák dnu ???
USG , RTG veľa neukáže ....jedine kamera , kolonoskiopia ...

Prajem pekný deň,

neviem akého rozsahu bola Vaša operácia, ale rozhodne by som trvala na kontrolnej kolonoskopii, krvavá stolica po operácii cca 4 mesiace už nemôže mať súvis s pooperačným stavom. Jednoznačne nedať sa odbiť.

S pozdravom V.

PS: ak by Ste chcel vedieť viac - viď onkologické ochorenia tu na porade
(nechcem robiť reklamu)
...jj....



Je síce možné , že sú tam aj nejaké zrasty . Tie síce môžu prasknúť , no to by bolo aj bolestivé a aj krvácavosť by sa asi bola silnejšia.......no nemyslím si ,že to by bola príčina ...

Ešte otázky .
Čo bolo príčinou operácie ???
V ktorých miestach kolona sa operácia vykonala ...bližšie od konečníka alebo od tenkého čreva ???
ťampo
05.08.11,06:49
Budem možno aj mimotemy ...hlavne asi expresívny ...

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

...nože daj nemocnicu , kde bol robený zákrok - ten zázrak ...stačí mesto...

Kua , šak mňa porezali statočne ...no v podstate , takpovediac som nemal už okamžite ( s veľkou nadsádzkou ,nakoľko som tri dni na ARE bol ... ) krvavú stolicu ...

Poradiť by som aj vedel ...tomu gastráčovi doporuč okuliare ...
Ozaj , to kde pozeral ???.......do riti len ????...položil ukazovák dnu ???
USG , RTG veľa neukáže ....jedine kamera , kolonoskiopia ...

...jj....



Je síce možné , že sú tam aj nejaké zrasty . Tie síce môžu prasknúť , no to by bolo aj bolestivé a aj krvácavosť by sa asi bola silnejšia.......no nemyslím si ,že to by bola príčina ...

Ešte otázky .
Čo bolo príčinou operácie ???
V ktorých miestach kolona sa operácia vykonala ...bližšie od konečníka alebo od tenkého čreva ???
Operácia sa konala v PO. Pričinou operácie bol polit na hrubom čreve, 25 cm od konečníka. Po operácii som bol na kolonoskiopii a vzal mi vzorku zo sliznice hrubého čreva, a výsledok z histologii je že nález nesvedčí pre recidívu malígneho procesu. A som opäť objednaný na kolonoskiopiu.
buchač
05.08.11,07:21
Operácia sa konala v PO. Pričinou operácie bol polit na hrubom čreve, 25 cm od konečníka. Po operácii som bol na kolonoskiopii a vzal mi vzorku zo sliznice hrubého čreva, a výsledok z histologii je že nález nesvedčí pre recidívu malígneho procesu. A som opäť objednaný na kolonoskiopiu.

....dovolím si poopraviť výraz " polit " .....správne je " polyp " ...

Prešov ???...šak ten je vraj celkom fajn ...som myslel , že nejaká menšia nemocnica...predsa len , nie všade je dobrá vybavenosť a aj úroveň lekárov......ale štyri mesiace je aj tak až príliš veľa ...:confused:

Mňa robili vo VLN KE ...a tam boli teda svojho času fakt odborníci na úrovni a predsa trochu času potrebovali na stanovenie dg ...

Čo sa týka nálezu , tak buď potom len a len rád ...u mňa to bolo svojho času naopak .
Keď som sa pýtal na miesto resekcie , tak to malo svoj zmysel .
Jedná sa o to , že ak je operácia robená tzv. odspodu - bližšie ku konečníku , tak v niektorých prípadoch potom hrozí tá nepríjemná vec - vonkajší vývod...

Svojho času som tiež behal od šavla k pavlovi ...tiež som mal krvavú stolicu .
Interné ...krv , moč , USG , RTG , sádra ...a čo ja viem ,čo ešte ...
Skončil som na chire ...zopakované vyšetrenia , no až kolono ukázalo podstatu - príčinu ...nádor bol ale bližšie k tenkému črevu ...
Ani zo špitáľa ma už nechceli pustiť ...na vlastné riziko som sa šiel len po nutné veci .
Tri dni mi dávali krvné konzervy , taký som bol anemický ...príprava na operáciu ....a potom hajde na sálu ...
jess
30.04.13,17:25
Otec je 5dní po operácii hrubého čreva, vybrali mu nádor, dočasný vývod vrátili späť. Dnes z neho vyšlo za hrsť tmavej a i svetlej krvi, začal sa triasť a mal problémy s dýchaním...sestričky nereagovali na zvonenie (5x), ani na volanie (mamina bola práve pri ňom) , prišli hádam po 20 minutách ...neskôr došli aj nejakí doktori...vzali ho na JIS a na CT . Rana je vraj v poriadku. Čo to môže byť?
buchač
30.04.13,17:37
Otec je 5dní po operácii hrubého čreva, vybrali mu nádor, dočasný vývod vrátili späť. Dnes z neho vyšlo za hrsť tmavej a i svetlej krvi, začal sa triasť a mal problémy s dýchaním...sestričky nereagovali na zvonenie (5x), ani na volanie (mamina bola práve pri ňom) , prišli hádam po 20 minutách ...neskôr došli aj nejakí doktori...vzali ho na JIS a na CT . Rana je vraj v poriadku. Čo to môže byť?
Môj skromný názor je asi v tom , že tých 5 dní je možno práve tá doba , ktorá spôsobila to vylúčenie tej tmavej krvi ... vraví sa jej aj " zlá krv "...
Tá svetlá môže byť sprievodným javom podráždenia rany tým vylučovaním ...
Že ho vzali na JIS , nuž predsa to bol zásah do organizmu ...
Síce sa čudujem , že bol na normálnej izbe hneď po tej operácii ( alebo nie ??? ) ...ja som si 3 dni odležal na odd. ARO a až potom šup na izbu ...
Lenže to bolo za iných podmienok a v inej nemocnici ...
Takže sa nečuduj tomu personálu , kde je počas služby 2 - 3 sestry na pár desiatok pacientov ...