Respo
05.08.11,09:26
Dobrý deň, vyzerá to tak že asi od včera mi vbehol pod kožu na prste nejaký črep, síce je vidno iba taký malý obrys toho črepa. Nevedel by mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť? mam si to vyšpárať ihlou? Za každú radu ďakujem :)
katka 23
05.08.11,07:45
V našej stolárskej dielni majú zamestnanci často "niečo" pod kožou, väčšinou si to vyberú ihlou, najprv ihlou jemne natrhnú pokožku a hrotom ihly sa to snažia dostať von ,ak to trošku krváca ranku potom vydenzifikujú , vyskúšaj...
pasuliatko
05.08.11,13:08
ihlou alebo počkaj kým ti to vyhnie samo :)
Respo
05.08.11,14:08
ďakujem za rady .. skusil som to ihlou, ten hnis vyšiel ale neviem či aj črep lebo vôbec som ten črep v prste nevidel ... uvidím čo to bude robiť dalej ale asi necham nech to samo vybehne :) Ďakujem za rady =)
Gapo
05.08.11,15:07
Potlač na ranu, keď ťa pichá je tam, k tomu je dobré mať hodinársku lupu.
220870
05.08.11,15:24
Ja som mal niečo podobné.Kúsok ocele z kladiva ,nepredpokladal som že ma trafil kúsok ocele .po týždni- dvoch som tú ranku cca 3 mm stále cítil tak som šiel k mudr.rentgen to našiel tak mi to mudr vytiahol.Dovtedy ma to vôbec nebolelo len pri stlačení ranky.po "odbornej "práci mudr mi to začalo hnisať a napuchla mi celá ruka.Takmer som dostal otravu krvi a skapal ako pes.Našťastie som sa zmobilizoval a šiel k inému mudr ....atd.Dodnes žijem.Jupí..
Gapo
05.08.11,15:30
Na to je dobré keď je očkovanie proti tetanu ok.:)
Respo
05.08.11,16:29
Ďakujem Vám všetkym za rady .. uvidím ako to bude ďalej :) zatiaľ ma to bolí iba na dotyk .. predtým ma to bolelo bez prestávky :) uvidím ... ak ma to bude stale boleť tak pôjdem asi k lekárovi lebo neviem kde to mam a to ma bolí oblasť cca 2 cm a nechcem si rozrezať celú tu časť :D
Petra Nová
05.08.11,17:05
Ďakujem Vám všetkym za rady .. uvidím ako to bude ďalej :) zatiaľ ma to bolí iba na dotyk .. predtým ma to bolelo bez prestávky :) uvidím ... ak ma to bude stale boleť tak pôjdem asi k lekárovi lebo neviem kde to mam a to ma bolí oblasť cca 2 cm a nechcem si rozrezať celú tu časť :D
Teraz bolí len na dotyk, keď chvíľu počkáš, bude bolieť bez prestania, keď zhnisá znovu, možno aj zmodrie ruka. Ojoj, keby sa to dalo, tak ti to aj cez sklo počítača vyberiem. Ozaj neviem, na čo čakáš.:confused:
Respo
05.08.11,17:08
No ale však ja neviem kde to je ... problem je že ten črep není vôbec vidno tak neviem kde ho mam začať vyberať a nechcem si rozprplať celý prst.. skusim počkať kým mi začne hnisať tá časť kde mam ten črep a potom to vyberiem .... kiež by to samo vyšlo :)
babi2
05.08.11,17:15
Petra Nová
05.08.11,17:24
Dobrý deň, vyzerá to tak že asi od včera mi vbehol pod kožu na prste nejaký črep, síce je vidno iba taký malý obrys toho črepa. Nevedel by mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť? mam si to vyšpárať ihlou? Za každú radu ďakujem :)


No ale však ja neviem kde to je ... problem je že ten črep není vôbec vidno tak neviem kde ho mam začať vyberať a nechcem si rozprplať celý prst.. skusim počkať kým mi začne hnisať tá časť kde mam ten črep a potom to vyberiem .... kiež by to samo vyšlo :)
Neviem, čomu veriť.:--- Vidno ten črep, či nevidno?

Ak nevieš, čo s tým, tak choď za tým, čo vie, čo s tým.:) Možno natrafíš na lepšieho lekára, ako 220870. Či pôjdeš vtedy, keď ruka bude na odrezanie?
Respo
05.08.11,18:11
xDDDD dobrá otázka :D noo tam je vidno iba taka diarka ako po vnuknutiu toho črepa ale to je všetko .. neviem presne kde je a nechcem si rozrezať celú ruku xDD
bettylou
05.08.11,18:22
mám už 20 rokov črepinu v čele (od autohavárky), šak sme boli šeci pripútaní, no ale vtedy sa ešte jazdilo pomalšie... keď si to čelo vymasírujem v nesprávnom smere, tak ju cítim furt. Ale o nejakom hnisaní sa mi v tomto prípade ani neprisnilo. Asi dobrá dezinfekcia. Ak to chceš von, tak za obvodným, ak si s tým neporadí, tak chirurg.
rudopp
05.08.11,19:20
Dobrý deň, vyzerá to tak že asi od včera mi vbehol pod kožu na prste nejaký črep, síce je vidno iba taký malý obrys toho črepa. Nevedel by mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť? mam si to vyšpárať ihlou? Za každú radu ďakujem :)

Nerob si tu z ľudí srandu.
buchač
05.08.11,19:52
Dobrý deň, vyzerá to tak že asi od včera mi vbehol pod kožu na prste nejaký črep, síce je vidno iba taký malý obrys toho črepa. Nevedel by mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť? mam si to vyšpárať ihlou? Za každú radu ďakujem :)
Parafráza ...


Dobrý deň , vyzerá to tak , že asi od včera sa mi v nose vytvoril šušeň , trčí mi teda poriadne ...:confused:
Nevedel by mi niekto poradiť , ako sa ho zbaviť ??? ...mám si ho vyšpárať tou čistiacou tyčinkou poprípade len vreckovkou ...alebo len nechtom bude stačiť ??? :rolleyes:
Za každú radu ďakujem...;)