Maros Dandee
06.08.11,12:24
Zdravim.Odkedy som majitelom tabletu Android Tablet MID M003,nepodarilo sa mi vyriesit problem s WIFI pripojenim na zabezpecenu siet.Mam doma WIFI zabezpecenu siet a android mi ju aj vyhlada a najde,no po zadani hesla /spravneho samozrejme/je stale nepripojeny.Ked zmenim siet na nezabezpecenu,tak sa pripoji bez problemov.Ak zase zmenim siet na zabezpecenu,tak sa nejde pripojit.Heslo som skusal davat mozno 1000x.Dodavam,ze parkrat sa mi podarilo pripojit,ale postupy opakujem rovnake a na dalsi raz zase nejde pripojenie.Neviem,kde je pes zakopany.Na siet pripojujem bezne notebooky,pocitace,telefony,vsetko OK,ale tento android nie a nie.Please help.
Vlado40
06.08.11,12:38
Ako je zabezpečená sieť ,nainštaloval si najnovšie ovládače na wifi.
Maros Dandee
06.08.11,12:51
Je zabezpecena WPA2,ak je to to , co myslis.Ako ostatni tu v baraku.
A najnovsie asi nie. Ziadne som neinstaloval.Je tam to , ako som kupil.
Myslis,ze na Tablet android 1,6 je nejaky novy ovladac na WIFI?
Vlado40
06.08.11,13:34
Skús zabezpečiť sieť iba WPA ,alebo si v routri vyber WPA+WPA2.Ak to nepôjde ,tak možno by stačilo aj zabezpečenie MAC adresami + skryť názov siete.Neviem aké možnosti ponúka router.
Maros Dandee
06.08.11,13:58
Skusal som aj to WPA+WPA2,nefunguje.Potom som skusal nezabezpecenu,ale definoval som MAC adresy,ktore maju pristup,tak som myslel,ze som to vyriesil,ale nejaky chytrak mi tam aj tak chodil.Neviem preco ked definujes pristup,tak sa tam da preburat.
Ale stale skusam,a strasne ma berie do spanku,ako vzdy.Nebavi ma to.
Ale uz som si objednal iny tablet - Archos 70,mal by byt nadupany a snad take problemy to nebude mat.
Nekupis tento moj? Za 100€.......
Vlado40
06.08.11,14:12
Problém môže robiť aj router.Vyskúšaj sa pripojiť aj na iný router.Kúpiť nechcem ,ale vyskúšať by som ho vyskúšal.Baví ma hľadať problém ak niečo nefunguje ,samozrejme nie donekonečna.
domenico.office
06.08.11,14:40
Skús odstrániť zo zoznamu tvoju sieť, reštartuj tablet. Keď sa nájde sieť, skús sa pripojiť..... Nič iné ma nenapadá, mám mobil s Androidom, tablet, nikdy žiadny problém.
Maros Dandee
06.08.11,15:35
Lenze ja uz som v tom nekonecnu.Magorim z toho.On vsetko vyhlada,bol som s nim aj v cafe kde hned nasiel nezabezpecenu siet a isiel v poho.On ma problem pri nacitani adresy ked sa zada heslo a je teda ulozene a mal by sa automaticky prihlasovat,tak hlasi,ze sa pripojuje k mojej sieti,niekedy zase ze nacitava sietovu adresu a za chvilku hlasi na WIFI,ze odpojene.Ale neodpoji WIFI,lebo ostatne siete su vidiet,on ako keby nevydrzal overovanie alebo co.Pri nezabezpecenych je to uplne OK.Kua............vrrrrrrrrr.
Niekedy,ked uz sa davno nehrabem v nicom,tak to zase skusam.A cely den je v pr.....
Predam ho! Stal 150 , dam ho za 100! Novy,skoro.
domenico.office
06.08.11,15:47
To mi je jasné, že vyhľadá..... môže si pamätať úplne niečo iné....skús to, čo som ti napísal. Používaš nejaký Task Killer, ak áno, skús dať wifi do ignorovaných položiek.
Maros Dandee
06.08.11,15:54
Nemam tam ziadne pridane aplikacie,iba na citanie eknih,eknihy , filmy a fotky.
Skusim restartovat aj celu WIFI - vypnut zapnut /IT particka-vyborny serial.../,a restartujem aj Androida,ale nedavam tomu vela.

Uz sa , pravdu povedane,tesim na ten Archos.........Tento asi poleti ......
domenico.office
06.08.11,16:00
Hlavne odstráň manuálne tú tvoju sieť z tabletu. Až potom reštart. Ruoter nie je potrebné reštartovať. V jednom fóre na nete doporučujú TKIP na AES. Naozaj neviem, čo by som ti ešte poradil.
Maros Dandee
06.08.11,16:02
Je to to iste.
Maros Dandee
06.08.11,16:13
tkip na aes mam. No rucne odstranit moja siet nejde. Odstranis iba konfiguraciu,teda prihlasovacie udaje,ale ak mas zapnutu WIFI,je tam stale.Da sa ale pridat ako nova siet so vsetkymi volbami ale potom sa biju a jednu aj tak a to ti ponukne same,odstranit.A ostane ti zase ta jedna a ta nejde prec.

Jo a ked vypnes WIFI a chcel by si odstranit siet,tak samozrejme nejde,lebo nejde volba sieti. Je to zapeklite.
domenico.office
06.08.11,16:29
Dlhším podržaním na názve siete ti neponúkne odstrániť tú sieť? Mne po odstránení chvíľu trvá, kým sa mi tam zjaví, dám pripojiť, žiada odomňa heslo..... a pripojí.
Maros Dandee
06.08.11,16:39
Ozaj,este jeden dotaz,ale nesuvisi s pripojenim.
Preco nejdu otvorit niektore subory vo formate .epub? Stiahol som si z internetu nejake eknihy,ale tie vacsie mi neotvori a vyhlasi to,ze
"Aplikace Moon reader bola neocakavane ukoncena" .
Je to subor 1,7 MB . Ani dalsi subor,ktory ma az 4,7 MB nejde.Niektore mam mensie okolo 400 KB a tie idu otvorit.
Tiez sa mi to nepaci,lebo som myslel,ze to pre citanie bude OK.

Okrem toho Moon readeru mam aj Aldiko,ale tam tiez nic. Potom je tam Ireader,Ereader,ale nikde to nefunguje plnohodnotne aj ked mam plne verzie.
Napr. u Aldiko je na internete video o pouzivani,a mne vobec nejde volba nastavenie. Neda sa menit text,ani nic z ukazky.Text je biely,male pismenka...da sa iba listovat.To je vsetko.
Maros Dandee
06.08.11,16:41
Ked dlhsie podrzim,tak je tam volba Pripojit-Odstranit,a este nieco,ale pri odstraneni nejde prec siet,ale iba ulozene nastavenia.
domenico.office
06.08.11,16:41
V tomto ti neporadím, nepoužívam.... (patrí k predchádzajúcemu príspevku ohľadne e-kníh)