ps84
06.08.11,15:52
Potreboval by som pomôcť s podmieneným výberom obrázka v exceli (hárok 1) a s filtrom (hárok 2)

Za pomoc vopred ďakujem.
RadoDar
10.02.16,19:30
Na opakované použitie filtra po zmene hodnôt je v menu (Office 2007) "Domov - Úpravy - Zoradiť a filtrovať - Znovu použiť".
PaloPa
11.02.16,10:35
Podľa prípony predpokladám Excel 2003, tak prikladám riešenie pre túto verziu (ale funguje i pre všetky vyššie)

Výbez obrázku sa dá spraviť bez makier, cez vzorce. Viď príklad.

KROK A:
1) urobíš si nejakú databázu obrázkov (najlepšie, ak prispôsobíš veľkosť bunky, tak aby sa tam obrázok zmestil celý)
2) postavíš sa na prvú bunku s obrázkom a urobíš CTRL+C
3) postavíš sa na cieľovú bunku (môže byť i v inom liste)
4) hlavná ponuka: Úpravy / Prilepiť prepojenie obrázka (pri súbežne stlačenej klávese SHIFT)

Ak si potom klikneš na prilepený obrázok, môžeš si všimnúť, že v riadku vzorcov je odkaz na adresu bunky pôvodného obrázku.
Problém je v tom, že odkaz sa dá zmeniť iba manuálne (resp. makrom). Ale dá sa to oblafnúť použitím pomenovanej oblasti, ale dynamického typu (pomocou fn Offset)


KROK B:
1) do niektorej bunky zabezpečíš jednoznačnú identifikáciu požadovaného obrázku (napríklad cez Validáciu v bunke, ako je v príklade)
2) cez hlavnú ponuku: Vložiť / Názov / Definovať pridáš názov pomenovanej oblasti a použiješ funkciu OFFSET



V tomto prípade som použil fn i s ošetrením stavu, ak zvolenú kombináciu nenájde.


obrazky_zdroj =OFFSET(Obrazky!$A$2;IF(ISERROR(MATCH(Vyber!$A$15; Obrazky!$A$2:$A$6;0)-1);0;(MATCH(Vyber!$A$15;Obrazky!$A$2:$A$6;0)-1));4)

Výsledok je v Obrazkova_DB.xls

P.
Kabaka123
05.11.16,16:39
Oživujem túto tému. VYRIEŠENÉ

Využila som súbor Obrázok cez vzorec. Snažím sa pridať jeden obrázok do súboru, ale vôbec sa mi nedarí. Neviem, kde mám chybu. Už som rôzne definovala názvy a stále nič. Pridávam môj súbor.

Upravená funkcia POSUN(List1!$B$3;POZVYHLEDAT(List1!$H$1;List1!$B$3 :$B$5;0)-1;1)

Už som na to prišla. Zmenila som funkciu, ale v odkaze nie

DOPLNENIE
pre mínuskáča....áno bola to otázka, nie odpoveď, ale súvisela s danou témou, tak som nezakladala zbytočne novú,,,