Taurus84
07.08.11,06:48
Dobrý deň.
Hľadám rôzne alternatívy ako vyriešiť svoju domovú situáciu.Preferujem tehlu,alebo jej alternatívu. Narazil som na túto firmu,firma sa mi javí OK.Len som skeptický ,trochu skeptický,že či urobím dobre.Klasický dom kedykoľvek premaľujete ,pristavíte izbu či priečku.Tuna si to nalinkujete na začiatku a potom sa bojím neskoršej variability.Samozrejme toto riešenie vyhráva cenou nad klasickým domom.Neviem sa rozhodnúť :confused:
220870
07.08.11,07:37
Nemám skúsenosť ,ale keď som si to prezrel tak 20cm izolácie na strop je málo.O stenách a podlahách nepíšu nič ,takže to asi bude za príplatok.Tá izolácia je asi náchylná na vlhnutie(vždy musí byť z jednej strany difúzne otvorená).Tieto domy sú evidente určené na výstavbu v južných častiach USA.Na severe kde je vyššia vzdušná vlhkosť môže mať izolácia problém.Ak sa pre to rozhodnete určite si pýtajte certifikát o izoláciach stropov,stien,podláh.Nič nepíšu o skladbe stien by ma zaujímal použitý materiál.Zrovna nedávno som mal debatu s jedným ing od PD .Povedal niečo v tom zmysle že si niečo podobné kúpil kamarát z PL ,tiež mu to doviezli .Cez zimu je tam zima ,cez leto úpek.Rozpadá sa to v spojoch.Keď to vykladali tak pohli s konštrukciou "domu",nemá to komín nemôže si prikúriť.......Ten borid čo pridávajú do izolácie vyprchá .Tý čo vykurujú el.sa asi do pár rokov zbláznia alebo skrachujú.Takúto podobnú špou bez izolácii som si postavil v záhrade ,nemá el kúrenie ani okná ani dvere ,konštrukcia s nosnou časťou ma vyšla na 700€.Dokážem si predstaviť ,že by som niečo podobné zbúchal za cca 10 000€.
Taurus84
07.08.11,08:08
Bol som to pozrieť ,izolácia je 20cm mineralna vata s každej strany,aj strop a podlaha. Vnútorná stena 4cm tatransky profil,vonkajsia vinilovy obklad. Podlaha izolácia plus 10cm tratransky profil plus nejaká izolácia.Kúrit sa dá aj drevom.Bol som tam,keď pieklo slnko,zatvorené okna,dom nebol prehriaty.O tu izolaciu strach nemám ,v robote sme mali take unimobunky,Nove - a pohoda aj vo veTre a mraze - 17. Tie poľské ,to sú šroty,staré autokaravany obostavane,to nechcem. Tieto domy sú dobre,aspoň sa tak javia. Mne ide priamo o niekoho,kto ten dom vlastní. Prežil v ňom leto ,zimu.
220870
07.08.11,08:22
Dobre robíte bez referencií to nekupujte.
Mobilné domy
27.08.11,13:36
aj ja sa zaujímam o dom od tejto spoločnosti, ak máte niečo nové prosím informujte ma - rád by som sa s niekym poradil aj súkromne
Sedrik89
28.08.11,05:20
Aká je hrúbka izolácie?
Samotná izolácia zvislých stien je hrúbky 10cm. Celková hrúbka obvodových stien je 150cm. 10cm izolácie, akou sú naše domy zateplené, má rovnaké izolačné vlastnosti ako 20cm minerálnej vlny. Strop aj podlaha sú zateplené izoláciou hrúbky 15cm.

To je z ich stranky v Uvode.
220870
28.08.11,06:10
10 cm sklenej vaty považujem za izoláciu vhodnú do Colorada, akurát na chov tamojších švábov.
Mobilné domy
28.08.11,08:03
máte skúsenosť priamo s montovanými domami a ich systémami vykurovania a izolácie? poraďte
zapadnajalica
05.09.11,06:23
Neviem odkial beriete ze davaju mineralnu vlnu, blbost.

Takze popytal som sa na par veci, nakolko sa o to zaujimam.fukaju celulozovu izolaciu. Ta mi pride omnoho ucinnejsia ako min. alebo sklena vata.
Zateplenie je zo vsetkych stran.
Okrem ineho, dostal som od nich ponuku na 4,5m siroky model kde su hrubsie obvodove steny. Vraveli mi ze ponovom chcu ponukat aj nejake extra zateplenie, ze izol. bude okolo 200mm celuloza a stena bude 300 hruba ale nie na ukor izby.

Akoze nenasiel som ani jednu firmu ktora ponuka taku hrubku izolacie do mobilnych domov a ani take velkosti (sirka).
Svabov sa nebojim, a ani zimy, vlastnosti ma izol. dobre aspon podla parametrov.

Ked to u mna nevyhra mobilny dom, postavim montovany ale izolaciu by som urcite neriesil inu, tot.
Veres Tímea
20.10.11,17:29
Niektorí tu majú zaujímavé postrehy, hlavne ten prvý je super:)
Nakoľko ma mobilné domy od firmy Colorado zaujímajú, položila som im viacero otázok. (aj môj projektant mi radil skontaktovať sa s nimi, bol zvedavý na detaily a použité materiály)

Musím na začiatok povedať, že je to jediná normálna firma, ktorá nemá o 200% predražené domy a napriek tomu predávajú kvalitný výrobok.
Skúsila som osloviť aj iné firmy, no komunikácia nula bodov. Taktiež aj tie ich systémy, že francúzske, anglické a hlavne poľské:) BIEDA
Čo by som ale firme Colorado vytkla je, že majú málo informácií na web stránke. Preto som sa rozhodla napísať im mail.

Pýtala som sa aj na fakty ktoré odzneli aj v tejto diskusii a odpovede boli nasledovné, samozrejme teraz to napíšem zjednodušene:)
- izolácia je fúkaná celulóza, podľa môjho architekta v súčastnosti jedna z najlepších dostupných na trhu
- izolácia hrúbky: strop 200mm, podlaha 200mm, steny sú voliteľné 100-150-200mm, cenové rozdiely minimálne
- vetraná fasáda, odvetraná strecha (podkrovie) že vraj je to kvôli životnosti strechy a zabránenie prehrievaniu sa a postupu tepla do izolácie (až tak do toho nevidím:) )
- steny a celý stavebný systém je difúzne otvorený na jednu stranu
- tak na toto som už "slabá" - rámová konštrukcia sa okrem bežných spojovacích materiálov spevňuje nejakým extra spôsobom, že sa tak spevňujú domy v USA proti zemetraseniu, oni to majú hlavne kvôli preprave.
- všetky modely sú šírky 4.5m.
-najvymakanejšie domy, s najhrubšou izoláciou a max rozmerom vychádzajú cenovo stále do 30.000€. (viem to lebo mi poslali cenovú kalkuláciu na dom - chatu podľa mojich kritérií)
Mňa hlavne zaujímalo, aká je variabilita pri výbere fasády a vnútorných stien. Akože sánka dolu.
- fasáda môže byť: drevená, zrubová, vinylová, ešte iná z nejakého ??kompozitného materiálu?? ale tá je super drahá, ďalej vedia vyhotoviť aj fasádu omietkovú.
- interiérové steny: drevené obklady, sadrokarton.
A všetko ostatné si viem vybrať podľa katalógov, čo je super:):)

Ak chcem, vybavia mi aj stavebné povolenie a takisto ako aj ostatní kde som bola, majú nejaké možnosti financovania.
Chcela by som to ako domček niekde v horách, v prírode. AHA, teraz ma napadlo, chcela by som aj KRB!!! a ževraj to nie je problém.
Kľudne im napíšte, sú ochotný. Aj mne preposlali kopec prospektov s opisom použitých výrobkov a materiálov.
Dúfam že som trošku pomohla, aj keď sa určite treba poinformovať aj u iných firiem, aby bolo čo porovnávať.
Taurus84
20.10.11,18:45
Milá Timci ;) práve ten prvý príspevok sa na teba usmieva ;) Nabudúce viacej pozornosti pri čítaní príspevkov .Ja viem z čoho to je vyrobené,aký materiál používajú,všetko čo si napísala mám doma(prospekty).Tu ide o časovu os.Koľko ten dom vydrží,čo s ním narobí vlhkost kupelne a teplo z krbu? Predtým ako by som to kúpil,chcem vidieť reálnu rodinu aspoň 4člennu ktorá v takom dome býva min 2r a najlepšie ešte mozno s malým dieťaťom,predškolak,ktorý občas aj tresne dverami.Vyleje niečo na dlazku.To chcem vidieť,ako sa to oddzrkadli na dome.Prepač mi,možno to len tak vyznelo s tvojho príspevku,ale mal som pocit,že ty tie domy predavaš,čo určite by nebolo zle,ale takú chválu si pustila na to.Že som nemohol nereagovat.Áno aj mne sa páčia tie domy,ale nekupujem mačku vo vreci.Ak by si si ty taky dom kúpila,nechaj mi kontakt na seba,rad sa prídem pozriet nan, ak tam budeš nepretržite bývať aspoň 2r.Ja tie domy neodsudzujem.
zapadnajalica
20.10.11,19:44
Taurus, nemyslim si ze ta reakcia bola na teba, skor na 220870 a jeho odpoved.
Nemyslim si, ze sa da povazovat jeho reakcia za objektivnu, nakolko je tam vela toho "ja si myslim".....a odsudzovat nieco bez toho aby som sa o tom trocha poinformoval tiez nie je bohvieco. No neberte to ako utok z mojej strany, tiez sa mi nepaci, ze na ich stranke nie su veskere informacie o vyrobkoch, ako to uz napisali predomnou.

Mam od f. Colorado aj ja mail, tiez je tam taky isty podrobny popis ako uviedla Timea, skoro to iste.
Nemyslim si ze to je reklama z jej strany, moze to sem dat kazdy, no to je jedno.
No ale: skusenosti s auto sa mozno ukazu uz po dvoch rokoch, ale toto je nehnutelnost ,takze to nebude tak skoro.
Pozeral som aj ine m. domy od inych, ale mam podobne skusenosti ako Timea. Tieto aspon vyzeraju skor ako domy a nie ako karavany a minibunky co som videl inde.
Andrej Hornak
16.07.12,16:12
Dobrý den, moja spoločnosť pre fy. Colorado zabezpečuje prepravu týchto domov. Osobne preferujem tehlové obvody.Ael musím skonštatovať, že konkrétne tieto domy sú vizážovo zaujímavé. Sú možné rôzne variácie (pôdorys, farba, materiál....). p. Števlík vsadil na kvalitný materiál a kvalitnú robotu. Výstavba domu cca 2 mesiace (podľa objednávok). Štandardné rozmery domu sú 12,50x4,50x3,50m.Konštrukčne je dom výborne riešený. Ale ako som už vyššie písal, dokáže prispôsobiť výrobu = "šitie" na mieru. Pokiaľ sa nebudete vedieť spojiť alebo info, tu je na mna kontakt: Email: info@project-cargo-sk.com; Cell nr.: +421 915 044 479
Pekný večer. PS: predmetné domy môže doporučiť.
m@fko
31.01.14,20:22
zdravym, byva niekto v domceku colorado?
m@fko
31.01.14,20:23
zdravym, byva niekto v tom domceku?
mikoo
30.05.14,15:15
Tak v prvom rade je p.Stevlík výborný rétorik vo svojom veku, klobúk dolu a to je asi tak všetko o kvalite materialu či kvalite práce sa zmienit´musím aby si ľudia dali pozor do čoho vstúpia. V prvom rade firma Coloredo neexistuje, p. Stevlk je živnostnk a podla možností v uvodzovkách ,zamestnáva tkz.odborníkov a tá práca tak vyzerá. Dúfam, že vašou neadekvátne pozitívnou referenciou na túto akože firmu ľudia na slovensku nenaletia
mikoo
30.05.14,15:18
Z tým súhlasm
Andrej Hornak
03.06.14,07:02
pán/pani Mikoo.
Váš komentár mi pripadá strašne zaujatý až predpojatý. Pôvodne som uvažoval,že nebudem reagovať.Ale.....
1/ Každý obchodník musí byť dobrý rétorik-ale to by ste mali vedieť.
2/ fy. Colorado existuje, a či je právna forma "s.r.o.", "a.s.", "živnosť" atď. je úplne jedno-je to na každého rozhodnutí.A preto netuším, ako môžete tvrdiť,že fy. Colorado neexistuje.
3/ Ak máte nejaké konkrétne postrehy, t.j. problémy, tak ich konkrétne uveďte, lebo v opačnom prípade to vypadá, ako keby ste bol/bola/boli urazená konkurencia, ktoré iba uráža úspešnejšiu spoločnosť.
A Vaša neadekvátna (a ničím nepodložená) reakcia je detinská.
Buďte aspoň trošku konštruktívny.
Pekný deň.
Peter121121
24.05.15,09:56
Dobrý deň ! P.Stevlík je neseriozny človek !!! POZOR !! žiadna profesionálna práca ,škaredé dokončovačky, nepresná práca, používa najlacnejsie materiály, neošetrené drevo, do podlahy nedáva izoláciu(predstavte si to v zime...),na prvý pohlad domy vyzeraju moderne a pekne , ale sú problémové a po roku budu škaredé! A hlavne pozor na stavbu na betónové tvárnice!!! Dosť velakrat sa stane že sa nastahuju myši do spodku/priečok! Jedným slovom p.Stevlik Vám slúbi aj sochu slobody ale potom to aj tak vyzerá... v uvodzovkách ,zamestnáva tkz.odborníkov a tá práca tak vyzerá.