barancik
07.08.11,10:24
Pri čistení pracovnej plochy som nedopatrením "zahodil" do koša ikonu "Tento počítač". Keď som to zistil, všetky "zahodené" ikony, resp súbory sú v koši a je ich možné obnoviť, len "Tento počítač" nie je v koši. Ako vy som mohol ikonu dostať späť na pracovnú plochu. Vopred ďakujem, len pripomínam, že som laik do PC.
Stefan2005
07.08.11,09:01
Pri čistení pracovnej plochy som nedopatrením "zahodil" do koša ikonu "Tento počítač". Keď som to zistil, všetky "zahodené" ikony, resp súbory sú v koši a je ich možné obnoviť, len "Tento počítač" nie je v koši. Ako vy som mohol ikonu dostať späť na pracovnú plochu. Vopred ďakujem, len pripomínam, že som laik do PC.

keby sa uviedol operačný systém, ktorý používaš, bolo by to jednoduchšie.

Riešenia:
Pre Windows XP: http://support.microsoft.com/kb/279769/cs
Pre Windows Vista: http://support.microsoft.com/kb/810869/cs

Hoci píšeš že si laik - mne to ako docela zbehlému užívateľovi ani nechýba táto ikona, neviem za akým účelom ju potrebuješ...
jaros5
07.08.11,09:08
A načo ho mať na ploche, ked ho mam v ponuke štart ...
barancik
07.08.11,09:31
keby sa uviedol operačný systém, ktorý používaš, bolo by to jednoduchšie.

Riešenia:
Pre Windows XP: http://support.microsoft.com/kb/279769/cs
Pre Windows Vista: http://support.microsoft.com/kb/810869/cs

Hoci píšeš že si laik - mne to ako docela zbehlému užívateľovi ani nechýba táto ikona, neviem za akým účelom ju potrebuješ...

Problém mám už vyriešený a ozaj si Vážim Tvoju snahu pomôcť mi. Ja viem, že rôzne funkcie je možné vyvolať, resp. dostať sa k ním viacerými spôsobmi, no od začiatku som si zvykol dostať sa napríklad na D disk alebo vloženému USB kľúču cez ikonu Tento počítač. Považoval som tento spôsob za najpohodlnejší pre mňa a iné spôsoby som neriešil. Pravdupovediac, ani neviem ako sa inak dostať na disk D, preto som prosil o pomoc.
barancik
07.08.11,09:38
Mne dokonca vadí mať veľa ikoniek na ploche ,,,
A načo ho mať na ploche, ked ho mam v ponuke štart ...

Ako pozerám, tak pozerám, ale v ponuke štart nevidím prístup k "Tomuto počítaču", resp. k disku D, na ktorý som naučený dostať sa práve z ikony "Tento počítač". Ako laik ozaj rád sa nechám poučiť. Operačný systém XP Home edition. Vopred vďaka.
marjankaj
07.08.11,09:49
Ako pozerám, tak pozerám, ale v ponuke štart nevidím prístup k "Tomuto počítaču", resp. k disku D, na ktorý som naučený dostať sa práve z ikony "Tento počítač". Ako laik ozaj rád sa nechám poučiť. Operačný systém XP Home edition. Vopred vďaka.

Že by START a MY COMPUTER?
Stefan2005
07.08.11,09:53
...ale v ponuke štart nevidím prístup k "Tomuto počítaču"...

prikladám foto - je to v pravej hornej časti... (ledaže by odstránením z plochy sa vymazal aj odkaz z ponuky Start)
barancik
07.08.11,10:06
Veď práve, že takúto ikonku som v ponuke Štart nikdy nezaregistroval a nie je tam ani teraz, keď už ikonu mám na ploche. Podobne nemám v ponuke Štart ani ikonu Miesta v sieti, ale tú som zatiaľ nikdy nepotreboval Škode, že neviem priložiť podobné foto
barancik
07.08.11,10:08
prikladám foto - je to v pravej hornej časti... (ledaže by odstránením z plochy sa vymazal aj odkaz z ponuky Start)

Veď práve, že takúto ikonku som v ponuke Štart nikdy nezaregistroval a nie je tam ani teraz, keď už ikonu mám na ploche. Podobne nemám v ponuke Štart ani ikonu Miesta v sieti, ale tú som zatiaľ nikdy nepotreboval Škode, že neviem priložiť podobné foto
Vlado40
07.08.11,10:49
Ak máš zapnuté zobrazovanie "Klasická ponuka štart" ,tak tam tie ikony nie sú.Klikni si na ikonu štart pravým tlačidkom myšky - vlastnosti a tam si vyber iba "Ponuka štart" a tie ikony tam pribudnú.V klasickej ponuke štart je ešte ponuka prispôsobiť ,ale neviem či je na výber v XP Home aj ponuka Tento počítač.Táto ikonka -Tento Počítač- nemá nič spoločné s odstránením ikonky tento počítač z plochy PC.
Gapo
07.08.11,11:35
Neviem ako je to v XP Home, ale asi to bude rovnaké ako XP Pro.
Klikni pravým myšítkom na lištu dole, potom v otvorenom okienku na "vlastnosti", otvorí sa ti okienko "Vlastnostni hlavného panelu a nabídky Start", tam si klikni na "Nabídka start" a vyznačíš krúžok
"Nabídka start", klikneš "použít a potom ok".
No a teraz máš v tlačítku "START" naľavo na lište ponuku podobnú, akú ti v obrázku dal Stefan 2005. Tam klikni pravým mišítkom na ikonu Tento počítač a vyber z ponuky "zobrazit na ploše" a je to. Vrátiť ponuku v Start tlačítku môžeš tak isto ako si ju vyvolal a neboj sa na ploche ti ikona zostane.:cool::D
KoxXxo
07.08.11,11:50
A ešte lepšie je mať túto ikonu v Rýchlom spustení:
sthruska
08.08.11,04:36
Na nastavovanie takýchto vecí je dobrý PowerToys priamo od MS.
Mr.40
08.08.11,14:52
Ja mám podobný problém. Vedel by mi niekto poradiť, ako dostať vymazanú ikonu "Pracovná plocha" naspäť na lištu vedľa ponuky "Štart" (Windows XP Home)
Stefan2005
08.08.11,15:17
Ja mám podobný problém. Vedel by mi niekto poradiť, ako dostať vymazanú ikonu "Pracovná plocha" naspäť na lištu vedľa ponuky "Štart" (Windows XP Home)

No mne sa to teraz bez problémov podarilo takto (pridal som k pôvodnému):

v adresári

"C:\Documents and Settings\Nazov-pocitaca\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\

treba kliknúť pravím tlačítkom na súbor "Show Desktop.scf", potom kliknúť pravým na plochu a zvoliť "prilepiť odkaz" - premenuješ ho ako chceš, a myšou pretiahneš ikonku do "rýchlého panelu"...