Darina Hrabankova
07.08.11,15:32
Dobrý deň .
Prednedávnom som absolvovala MR vyšetrenie obličiek,kde mi okrem polycystických obličiek a zhrubnutej nadobličky zistili,že mám zvätšenú pečeň.Do záveru mi napísali hepatopatia.Neviem si vysvetliť,ako som sa k takej dg. dopracovala. Som abstinent,lieky užívam len p.p / analgetiká / pri bolesti hlavy. Som síce hypertonička /beriem Amlopin 5 mg 1 tbl. denne a na cholesterol Simvor 20 mg 1 tbl. večer, neprichádzam so žiadnymi chemikáliami do styku ,konzumujem však veľmi málo ovocia a zeleniny.Doteraz pri preventívnych prehliadkach som hepatálne testy mala v poriadku. Tak sa Vás pýtam,prečo som k takej diagnoze dospela a ako to liečiť ?
Ďakujem
Gina Er
07.08.11,13:44
pasuliatko
07.08.11,15:41
na to sa opýtaj lekára
petermikuláš
19.08.11,20:01
Hepatopatia /teda doslova porucha pečene/ nemusí vzniknúť len z alkoholu, liekov, chemikálii a pod exogénnych vplyvov, ale môže byť aj vplyvom nejakého ochorenia, ktoré máte dlhšie v sebe a doteraz sa naň neprišlo. Ale nerobte paniku, len sa to musí odteraz sledovať. Doporučujem Vám kúpiť si nejaké preparáty na pećeň, napr. si pamätám, že u nás v nemocnici sa pacientom dáva myslím Lagosa, je to preparát na obnovu pečene a je dokonca voľne dostupný v lekárni.
Andy Kralik
20.08.11,13:11
Ako uz bolo spomenute, hlavne sa opytaj osetrujuceho lekara co to pre teba presne znamena. Aby si sa zbytocne nestresovala. Zvacsena pecen na MR nie je asi uplne rozhodujuci nalez. Je potrebne zhodnotit aj ostatne tvoje vysledky. Moze ta poslat aj k hepatologovi, ktori posudi vsetky vysledky vysetreni ktore si absolvovala.