emko192
07.08.11,19:03
Hi, Poraďaci

Kúpil som si nový notebook Sony VAIO (VPCEH)
Prvé 2 dni mi v ňom išlo všetko normálne až pokiaľ nezačalo inštalovať aktualizácie od VAIO- cez ten ich updater mi nainštalovalo jeden krát aktualizacie a ešte niečo tam zostalo na druhý krát ( nedalo sa to stiahnuť a inštalovať naraz) a tak som to musel stiahnuť zvlášť aktualizáciu som ale cez updater nestiahol lebo sa to nedalo mala cez 300 MB a tak som si ju vyhladal na internete a stiahol som ju z VAIO centra ( PMB VAIO EDITION PLUG-IN UPDATE )
Ale keď som sa to snažil naišntalovať tak mi ukáže že to inštalovať nemôže lebo vraj prebiehajú iné inštalácie (WIN7 Home Premium) tak som to teda nechal tak reštartoval som notebook, a povedal som si že tak nebudem mať nejakú blbú aktualizáciu nainštalovanú...
Ale dnes som zistil že mne sa programy nedajú ani nainštalovať a ani odinštalovať lebo "vraj prebieha iná inštalácia" ktorú nikde nemôžem nájsť ani medzi spustenými procesmi a ani medzi spustenými aplikáciami... A to čo je najhoršie je to že počas spustenia notebooku sa mi sem tam ukáže inštalátor WINDOWS a potom to zmizne a niekedy to na ploche preblikuje ale nedá sa to indentifikovať lebo neviem od čoho to môže byť keď tam je len "inštalácia" napísané, niekedy aj keď pozerám film alebo hrám hru tak ma vypne a zobrazí mi plochu a tam ten inštalátor ktorý sa potom vypne :( Už som fakt skúšal všetko čo som vedel a preto teda píšem sem a dúfam že mi s tým niekto dokáže poradiť - len mi neposielajte žiadne programy ktoré treba nainštalovať lebo ja inštalovať a odinštalovať nemôžem !
PLZ HELP ! :(
Vlado40
07.08.11,17:22
1.
Klikni na štart ,do prázdného okienka s lupou napíš - msconfig.exe-potom Enter a tam si klikni na Startup-a zruš fajku na programy ,ktoré sa spúšťajú pri štarte napr.ten updater potom to potvrď a reštaruj.
Alebo
2.
Reklamuj ho.
Alebo
3.
Nájdi niekoho kto Ti preinštaluje WIN7 bez tých blbostí.Ja to robím stále ,pretože podľa mňa sú to blbostí,tak ako aj recovery partícia,korá veľakrát ani nedokáže obnoviť OS a rozdeľ si HDD podľa seba.
emko192
08.08.11,12:15
1.
Klikni na štart ,do prázdného okienka s lupou napíš - msconfig.exe-potom Enter a tam si klikni na Startup-a zruš fajku na programy ,ktoré sa spúšťajú pri štarte napr.ten updater potom to potvrď a reštaruj.
Alebo
2.
Reklamuj ho.
Alebo
3.
Nájdi niekoho kto Ti preinštaluje WIN7 bez tých blbostí.Ja to robím stále ,pretože podľa mňa sú to blbostí,tak ako aj recovery partícia,korá veľakrát ani nedokáže obnoviť OS a rozdeľ si HDD podľa seba.
msconfig - poznám a tam som už media Galery dávno ukončil ale aj tak sa mi nedajú zo systému a do systému inštalovať programy :(
Reklamácia ? ufff ja neviem notebook mám doma ani nie týždeň a už ho dám servisákom ? :( a budem čakať neviem koľko...
Preinštalovanie ? noooo to ma napadlo ale neviem ako lebo mám len recovery disk ktorý som si vytvoril a pokiaľ sa mi system nepokazil tak neviem ako by som to preinštaloval a mimochodom na tom recovery su tak či tak všetky tie programy od VAIO...
Ale teraz vlastne neriešme VAIO programu a update ktoré mi nejdú ! Ide mi o to že mi nejde inštalovať a odinštalovať aj keď žiadna inštalácia neprebieha- a ak by aj áno neviem odkiaľ :( v spustených aplikáciach mi to nezobrazuje :(
Vlado40
08.08.11,12:34
Bol tu prípad na PORADE ,kde v PC sa nedali inštalovať žiadné programy ani opera ... Dlho sa to riešilo až nakoniec PC skončil u mňa a po preinštalovaní ide tak ako ma.Nedávno som robil 6 mes.Samsung.Zrušil som recovery ,rozdelil HDD,nová čistá inštalácia+programy na bežné používanie a NTB ide ako má.Zbytočne sa niekedy stráca čas hľadaním ako odstrániť problém.Zákazník tiež nechcel dať reklamovať NTB a byť 30 dní bez neho a čakať v akom stave sa vráti.Bol som rýchlejší ako servis a spokojnosť na obidvoch stranách.
sthruska
08.08.11,12:58
Zožeň si kópiu OS aký máš na NB. Potom použi svoje ID OS. Zvykne byť nalepené zospodu na mašine.