kerberos1
07.08.11,19:23
Pekny podvečer prajem chcel by som kupiť BOSCH PLL 360, máte niekto prakticke skúsenosti s týmto laserom ? prípadne viete poradiť niečo lepšie ? ("slajfváhu a vodováhu mám, ale väčšinou pracujem na rekonštrukcii domu sám a tam by mi nivelák pomohol)
mendo933
08.08.11,05:00
Sice tento konkretny model nemam, ale od Boschu mam krizovy laser. Ak si vetsinou sam tak sa ti to zide a urcite to vyuzijes. Je to hobby nie profi, ale na doma to uplne staci aj presnost to ma dobru. Ked som robil vagris pred potermi poterari to premeriavali a vsetko sedelo tak robili podla toho. Tento by som viac viuzil ako ten môj krizovy, u toho mi chyba rotacny laser
kerberos1
08.08.11,05:54
BOSCH uvádza presnosť 0,4mm/m, najdlhšia miestnosť má 7 m, čiže mi to úplne stačí
220870
08.08.11,06:11
Profi od neprofi ,je asi taký rozdiel ,že neprofi raz spadne na zem a môžeš to poslať na smetisko.Pri kúpe si daj pozor na všetky plastové diely .Všetky sú robené tak aby sa dolámaly.Najmä tie diely na teleskopických nohách sú háklivé láme sa to ako slamky.Lepšie sú niveláky, ktoré sa samé dorovnajú.Tiež je dôležité aký to má dosah.Je to na baterky ,a to je ďalší problém.Ich cena a výdrž.Mne odyšli baterky po pol roku na kamere nová stála cez 100€.
kerberos1
08.08.11,06:59
ja ho budem kupovať bez trojnožky, trojnožky mám dokonca dve takže nepotrebujem, báterie tam idu AA tých mám tiež dosť aj nabíjatelných, tento typ niveláku sa sám dorovnáva práve preto ho chcem
220870
08.08.11,07:19
Ešte jedna vec.Pozor aby to nebola madein china.
mendo933
08.08.11,07:26
Ja som uz svoj patricne otestoval, spadol mi na zem asi 2x a 1x z vrchneho podlazia az na spodne na beton a furt trime, do intrerieru uplne postacuje dosah. stativ oigo ktomu nemam , ale uplne staci stativ pod kameru
kerberos1
08.08.11,07:33
220870
08.08.11,07:46
Bosh som prestal kupovať, takmer všetko čo u nás predávajú je čína.Keď tak kupujem v Rakúsku tam predávajú madein germany.Na výrobku je vždy napísaná krajina pôvodu.Ak to kupujete v obchode tak si to na ňom prečítate ak cez internet tak sa to dá do troch dní bez udania dôvodu vrátiť.
kerberos1
08.08.11,07:51
super dakujem za radu
alltracboy
21.09.11,18:25
ako to dopadlo s tou kupou? si s tym spokojny?
kerberos1
23.09.11,08:30
Ja som snou spokojný v interieri úplne stačí, robil som s tým aj plot (60m) prekontroloval som to "šlajfváhou" a pohoda na taku vzdialenosť nepresnosť velmi malá v interiery nebadatelná. Je to velmi dobre hlavne vtedy ked človek robí sám, lebo jednemu sa velmi ťažko prenáša pomocou šlajfváhy výška. Vonku som robil už ked bola trocha tma aby bola lepšia viditelnosť. Malo to aj drobný nedostatok, ponamontovaní som zistil že sadrokartonový strop aj napriek tomu že som ho robil pomocou špagátu a 2m vodováhy sem tam (-+4mm) nesedí, takže to idem upravovať, heheheheh (miestnosť má 4,5 x 6,2m), ale ináč ako vravím max spokojnosť a pre "domáce " použitie si myslím že úplne stačí.
alltracboy
23.09.11,11:41
cize robi to dookola vahorys a dokaze aj kriz na stenu? Mozes popisat co presne sa s tym da robit? tie stranky predajcov niekedy zamlcia dost podstatne veci.
kerberos1
25.09.11,16:56
no ja som s tým kontroloval rovinnosť sadrokartonoveho stropu, dalej som s tým prenášal rovnaku výšku pri salovaní plota, tak isto som s tým prekontroloval horizontálnu aj vertikálnu rovinnosť pri montáži stavebného púzdra do sadrokartonu, vieš si s tým preniesť rovnakú výšku cez viac miestností stačí ak si to dáš do dverí zapneš si "kruhový laser" a máš to celkom sa mi to páči, tu je aj jedno video http://www.youtube.com/watch?v=W3zI8LD_dMg
alltracboy
24.08.12,11:31
mam ho, uz sa mi aj stihol pokazit, ale vymenili za novy..
morda20
25.01.13,08:04
Ked chces iba rovinu tak su kup takyto -> http://www.meraj.sk/Liniovy-laser-GeoFennel-360Liner

je to velmi dobra nemecka znacka
jezo421
25.01.13,11:45
Dnes si sa zaregistroval a vytiahol dve stare temy, len aby si mal kam dat svoju reklamu?

p.s. ten bosch na doma bohate staci a stoji tretinu tebou odporucaneho...
fetya
25.01.13,17:06
a mam tu pll 360ku, a bohato staci. robil som s nim sadrokarton, obkladacky, s tym meriam miesto pre garnizu, a ked mas 5 okien, tak vsetko vies dat do tej istej vysky, s tym prenasam vysky na plote, ba dokonca aj schody, fixujem luc, a pekne natocim na spravny sklon, jednorazove alkalicke bat. odporucam znacky ikea, a kaufland-najviac vydrzia. je to super pomocka pre vnutorne prace za rozumnu cenu.
tooller
02.03.16,12:42
Pisem sice k starej teme ale mozno to niekomu este helfne. Lasery mam dva, PCL 20 a dotazovany PLL 360. Pouzivam ich iba v interieri, som s nimi maximalne spokojny. PLL 360 ma ten 360° luc trosicku sirsi oproti svojmu vertikalnemu lucu (ale fakt len malinko, ten vertikalny je rovnako tenky ako u druhej masiny). Je to urcite sposobene tym hranolom co premieta luc, ale nepovazujem to za nejaku velku vadu, ked nepotrebujem 360°luc a robim nieco extremne presne tak pouzivam PCL 20. Na znizenie stropu a pod. veci je PLL 360 absolutne vynikajuci.
Vertikalny luc PLL360 (rovnako PCL 20) je bezchybny, ked som ho pouzil ako voditko pri zarovnavani jednej priecky tak aby mi svietil z boku (je to ciastocna priecka, nie cela stena takze sa da nasvietit z profilu) a potom skontroloval digitalnou vodovahou BOSCH GIM 120 (uvadzam aby si nasli parametre kto ma zaujem) tak mi ukazalo rovnych 90° - to bolo radosti :)
Obidva su vyrobene v cine, maju zavit 1/4, pasuje na profi stativy, nie ste odkazani na ten zo setu. Baterky su pribalene, vydrzali mi tam snad 3 roky, to mi niekolko krat svietil aj 10 hodin denne, teraz pouzivam nabijacie, kludne mozete zacat projekt rano a skoncit vecer, vydrzi aj dalsi den.
PCL 20 mi raz padol na zem z vyse 2m vysky. Zlomil sa pri tom jeden zavit na srob uplne v zadu, ale celkovo masina drzala, vychylilo sa ovladacie tlacitko s displejom. Laser fical dalej, ale ked som urobil test tej bodky co ukazuje na zem a na strop tak je par mm vychylena. Rovnako horizontalna ciara, ale minimalne, porovnal som ho s PLL 360 - asi na 4metrovom rozpati sa horizontalna ciara vychylila o cca 1mm.