Scot2
08.08.11,08:16
Ahojte, takže o5 Váš žiadam o radu a názor že ktorý a prečo lebo z týchto 2 si neviem vybrať...

http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=mIN7110_2630_4_640SW

alebo


http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=1035699
Fero11
08.08.11,06:28
Co chces s tym notebookom robit ??
Nemas kde davat peniaze ??
Kup si normalny NB za 500€ a ostatne eura rozdaj chudobnejsim
Scot2
08.08.11,06:36
omg pýtal som sa na toto? NTB chcem aspoň na 5 rokov a chcem žeby dačo zniesol, aby držal krok s dobou, ešte dlho a všetko zvládal ako má, budem na ňom robiť všetko od grafiky po word ja som si vybral taký aký som si vybral, niesom z tých čo si kúpia dačo za 500€ a o 3 roky kupujú ďalší lebo ten im už nestačí, nie radšej si priplatím a viem že na pár rokov mám pokoj... vravíš rozdaj chudobným a ty by si to urobil? ja som nemakal mesiac nato aby som rozdával, ja som si od papule neodriekal rok na to aby som rozdával... že normálny NTB za 500€, hej a zadám mu 3 veci naraz a zrazu si počkám 5 min lebo on nebude vedieť čo má skôr urobiť...
inak sa ti nedzá trápne si sám hodnotiť príspevok?
Chobot
08.08.11,06:37
Ahojte, takže o5 Váš žiadam o radu a názor že ktorý a prečo lebo z týchto 2 si neviem vybrať...

http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=mIN7110_2630_4_640SW

alebo


http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=1035699

Neskúmal som podrobnejšie ich parametre, ale tak na prvý pohľad a po rýchlom prebehnutí konfigurácie by som ja bral asi SONY. Ale to je len taký prvý dojem, bez hlbšej analýzy.
Scot2
08.08.11,06:40
no tak sem pridám niečo na objasnenie pre tých čo sa im nechce pozerať

DELL- má lepšie jadro (i7- 4 jadro), výkonejšie ramky, lepšiu baterku, lepšiu grafiku

SONY- má o 400 GB väčší HDD a je o cca 100€ lacnejší (CPU- i5- 2 jadro, grafika ATI mobility radeon cca 5000, ram 4GB 1066Mhz, baterka slabá)

oba majú 17.3 palcový display...

tolko odomňa v skratke
sthruska
08.08.11,06:56
Vraj sú Dell dosť poruchové - podľa diskusií.
Scot2
08.08.11,07:00
čo??? daj nejaké linky ak máš.... sa mi veriť nechce...
Chobot
08.08.11,07:13
no tak sem pridám niečo na objasnenie pre tých čo sa im nechce pozerať

DELL- má lepšie jadro (i7- 4 jadro), výkonejšie ramky, lepšiu baterku, lepšiu grafiku

SONY- má o 400 GB väčší HDD a je o cca 100€ lacnejší (CPU- i5- 2 jadro, grafika ATI mobility radeon cca 5000, ram 4GB 1066Mhz, baterka slabá)

oba majú 17.3 palcový display...

tolko odomňa v skratke

To som si pozrel aj ja. Mne by stačilo aj to SONY. Ale ty poznáš svoje potreby a nároky. Zdá sa mi, že si už rozhodnutý pre DELL a od nás si len chceš potvrdiť svoj výber.

Ak na to máš, tak si ho kúp.
Scot2
08.08.11,07:22
To som si pozrel aj ja. Mne by stačilo aj to SONY. Ale ty poznáš svoje potreby a nároky. Zdá sa mi, že si už rozhodnutý pre DELL a od nás si len chceš potvrdiť svoj výber.

Ak na to máš, tak si ho kúp.


takto niesom pevne rozhodnutý, som na vážkach a preto žiadam o radu, aj mne by stačilo to SONY ale ja to beriem tak že dám "len" 100€ a mám o triedu lepší NTB, vieš chcem kúpiť čo najlepšie lebo to je kúpa na vela vela rokov...
Chobot
08.08.11,07:52
takto niesom pevne rozhodnutý, som na vážkach a preto žiadam o radu, aj mne by stačilo to SONY ale ja to beriem tak že dám "len" 100€ a mám o triedu lepší NTB, vieš chcem kúpiť čo najlepšie lebo to je kúpa na vela vela rokov...

Nikdy to nebude kúpa na veľa rokov. Aj ten najvýkonnejší NB ti môže byť o 5 rokov málo. Na druhej strane, aj stredne výkonný ti môže dobre slúžiť aj viac, než 5 rokov. Záleží od toho, či sa tvoje nároky budú stupňovať alebo nie.

Ja mám PC, ktorý som kúpil synovi na hry v r. 2004. V 2007 už potreboval lepšiu konfiguráciu (ale najmä vlastný komp), tak on dostal výkonnejší, ale mne doteraz bez výraznejšieho upgradu (dopĺňal som len RAM a HDD) stačí aj ten z r. 2004.

Nevýhodou NB je, že ho nemôžeš upgradovať. Za 5 rokov ak ti bude stačiť ten DELL, tak rovnakú službu ti spraví aj SONY. Ak sa podmienky a technológia (alebo tvoje požiadavky na výkon NB) zmení za 5 rokov natoľko, že SONY nebude vládať s dychom, ani ten DELL nebude stíhať. Preto si myslím, že stačí SONY. Za 5 rokov budú oba už technologicky zastaralé, hoci stále dostatočne výkonné. Dell nebude za 5 rokov modernejší len preto, že má 4 jadrový procesor. V r. 2004, kedy som kupoval prvú zostavu, neboli ešte 2 jadrové CPU v predaji. Teraz máš už 6 jadrové. Kto vie, čo bude za 5 rokov? NA 4 jadrové sa možno budeme pozerať tak, ako teraz na jednojadrové.

Preto si myslím, že ti oba poslúžia rovnako, akurát pri SONY ušetríš 100 EUR. Ak ich ale máš nazvyš, kúp si DELL (v prospech dell hraje aj spoľahlivý záručný aj pozáručný servis) a budeš mať dobrý pocit. AK za 5 rokov budeš potrebovať lepší stroj, možno si povieš, že to bola zbytočná investícia.

To sú ale len moje úvahy, neviem predpovedať budúcnosť. Môžem sa mýliť.
Scot2
08.08.11,08:25
takto, my si musíme uvedomiť že vývoj už nebdue tak napredovať ako za týchto 5-6 rokov, dnes už málo komu nestačí 4 jadro, podľa mňa sa už budú len komponenty vylepšovať prípadne dačo nové, ja si myslím že to čo je dnes už viac ako dobré o pár rokov bude stále patriť ku štandartom.... nehovorím že vývoj sa zastavý to nie ale podľa mna sa už len spomalý... ten DELL je o triedu lepší čo je už badatelný rozdiel a verím že dlho mi bude stačiť. Áno moje nároky sa budú stupňovať a preto chcem kúpiť čo najlepšie aby ich stále v pohode zvládal.... je medzi nimy rozdiel 100€ ale ako som vravel ten DELL je o triedu lepší... ja myslím do budúcna a chcem si vybrať čo najlepšie a preto som si vybral nie lacnú vec lebo do hardwareu sa kus vyznám a VIEM že mi to bude stačiť, lebo momentálne je to N1 na trhu (ich výbava a ako ktorá) preto niekto píše že mi bdue stačiť niečo za 500€ ale je isté že niena dlho pričom tento NTB má slušnú výbavu a v testoch výsledkami je pekne vysoko.... ako si vravel nemôžme vedieť čo sa stane a ako pôjde vývoj do predu možno prídu úplne iné a nové procesory na trh ale môj brat má i7 a je to pekne výkonné a neverím žeby to nestíhalo o 2-3 roky...
Chobot
08.08.11,08:28
takto, my si musíme uvedomiť že vývoj už nebdue tak napredovať ako za týchto 5-6 rokov, dnes už málo komu nestačí 4 jadro, podľa mňa sa už budú len komponenty vylepšovať prípadne dačo nové, ja si myslím že to čo je dnes už viac ako dobré o pár rokov bude stále patriť ku štandartom.... nehovorím že vývoj sa zastavý to nie ale podľa mna sa už len spomalý... ten DELL je o triedu lepší čo je už badatelný rozdiel a verím že dlho mi bude stačiť. Áno moje nároky sa budú stupňovať a preto chcem kúpiť čo najlepšie aby ich stále v pohode zvládal.... je medzi nimy rozdiel 100€ ale ako som vravel ten DELL je o triedu lepší... ja myslím do budúcna a chcem si vybrať čo najlepšie a preto som si vybral nie lacnú vec lebo do hardwareu sa kus vyznám a VIEM že mi to bude stačiť, lebo momentálne je to N1 na trhu (ich výbava a ako ktorá) preto niekto píše že mi bdue stačiť niečo za 500€ ale je isté že niena dlho pričom tento NTB má slušnú výbavu a v testoch výsledkami je pekne vysoko.... ako si vravel nemôžme vedieť čo sa stane a ako pôjde vývoj do predu možno prídu úplne iné a nové procesory na trh ale môj brat má i7 a je to pekne výkonné a neverím žeby to nestíhalo o 2-3 roky...

Veď som už povedal, že ty si si vybral DELL, tak čo tu potom riešiš? Ty nechceš počuť naše názory, tebe stačí jedna veta, ktorú od nás čakáš - že si si vybral správne. :rolleyes:

Kúp si ho, lebo inak nebudeš spokojný. Nebudem ťa presviedčať na SONY, ty túžiš po výkonnej mašine, tak keď si si na ňu našetril, tak si ju kúp. Poznám ten pocit, keď na jednej strane túžiš po dobrej veci, ale na druhej ti rozum našepkáva, aby si ušetril a kúpil si lacnejšiu verziu. Na vážkach budeš aj po kúpe, či si dobre vybral. Ale keď si môžeš kúpiť to, čo chce srdce, tak si to dopraj.
Scot2
08.08.11,08:38
:D si trafil viac menej do čierneho:) ale chcem počuť Vaše názory ale nie tie že neviem čo s peniazmi alebo dačo podobné, mne ide o normálne názory že ten a ten nie a preto a preto slabé jadro, na nič baterka, oničom značka a tak chápeš... alebo že ja mám ten a ten NTB a som s ním maximálne spokojný prípadne dačo iné...
newmi
08.08.11,16:47
DELL a poruchovy? Mam doma 2 Dell + 1 Dell sluzobny frajerkin a ked to porovnam s ostatnymi bookmi co som mal v ruke (Lenovo, Asus, Compaq, HP, Acer,..), tak nie je o com, Dell je spicka.
Fero11
08.08.11,17:21
Chces sa na tom booku hrat ?? (kup si desktop)
Chces mat tam video striznu ?? (kup si desktop)
Chces robit s grafikou ?? (kup si desktop)
Chces robit v office, email, internet (sem tam autocad) prip. video ?? (kup si book za 400€)
Chces machrovat pred kamaratmi, ze mas core i5, 4GB ramm, a co ja viem jaku grafiku ?? (kup si to co pises na zaciatku)


Napis, kedy si vyuzil viac ako 1GB pamate
Napis, kedy ti nestacilo jedno jadro v CPU

Mne je to osobne jedno co si kupis, ale chcel som ta upozornit, ze ak si kupis dnes book za 400€ tak ti bude fungovat aj o 3 roky a zistis, ze ti uplne staci a o tie 3 roky si kupis toto co si chcel teraz za 800€ ale o 3 roky tu bude stat 400€ a az potom zistis, ze ten k***t fery ti radil dobre
Budes mat 2 booky za 800€
buchač
08.08.11,17:39
...hentú mašinku mám ...možno je už " akože stará " , no vraví mi pane zo dva mesiace , moja cena bola polovičná oproti tej dole...spokojný som . Bohový to rozdiel oproti Asusu ...:rolleyes:
http://www.dell.com/us/p/inspiron-15-n5030/pd

889,00 € s DPH
http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=mIN7110_2630_4_640SW
newmi
08.08.11,19:42
akoze tie Dell nie su drahsie len tak zo srandy. No schvalne, skus tak aspon pol roka prenast taky Acer, vrzgat ti to vsetko bude a rozpadat sa. Dell ma kvalitnu konstrukciu, ktora aj nieco vydrzi (hlavne tie vyssie, drahsie modely). Opat vravim z vlastnej skusenosti. Akoze ano, da sa kupit book za 400€, ak ho budes mat stale na stoliku, pohoda ale jak to zacnes prenasat....cena zodpoveda kvalite.
Fero11
09.08.11,03:15
Ako sa prenasa notebook ?
Sem am ti spadne na zem ?
Ked cestujes, tak ho smaris do ukladacieho priestoru (bez kufrika a z otvorenym displejom) ?
Ked ho zatvaras, tak po nom tresnes tak ze sa displey dotkne klavesnice ?
atd ....
Napis ako sa ti moze pri prenasani notebook znicit
Scot2
09.08.11,07:36
Chces sa na tom booku hrat ?? (kup si desktop)
Chces mat tam video striznu ?? (kup si desktop)
Chces robit s grafikou ?? (kup si desktop)
Chces robit v office, email, internet (sem tam autocad) prip. video ?? (kup si book za 400€)
Chces machrovat pred kamaratmi, ze mas core i5, 4GB ramm, a co ja viem jaku grafiku ?? (kup si to co pises na zaciatku)


Napis, kedy si vyuzil viac ako 1GB pamate
Napis, kedy ti nestacilo jedno jadro v CPU

Mne je to osobne jedno co si kupis, ale chcel som ta upozornit, ze ak si kupis dnes book za 400€ tak ti bude fungovat aj o 3 roky a zistis, ze ti uplne staci a o tie 3 roky si kupis toto co si chcel teraz za 800€ ale o 3 roky tu bude stat 400€ a az potom zistis, ze ten k***t fery ti radil dobre
Budes mat 2 booky za 800€


ako ti to povedať, no tak začnem pekne po poriadku a od začiatku.... presne to všetko chcem robiť čo si napísal ale NTB si kupujem najmä kôli 1 veci a to jeho VEĽKOSTI, nemám dom, ani vlastnu izbu delim sa o ňu so všelikým:) vieš aj študujem a sem tam cestujem takže neraz mi ho treba tam aj tam... rád by som šiel na vysokú školu a tam to bude určite základ. Ako som povedal nepatrím medzi ľudí čo niečo kúpia na 2-3 roky a potom zase predajú a musia kúpiť niečo nové lebo "hento" im už nestačí... radšej si priplatím za kvalitu a výkon ako keby mi o pár rokov nestačil lebo moje nároky sa budú 100% zväčšovať....

"Napis, kedy si vyuzil viac ako 1GB pamate"
"Napis, kedy ti nestacilo jedno jadro v CPU"

tak na toto ti velmi rád odpoviem
WIN 7 zaberá 1.5 GB ale idem od začiatku (RAM) RAm slúži na výpočty CPU-čka čím je väčšia tým skôr ti jadro urobí viac vecí naraz- viac výpočtov, vieš ja si rád pustím vela vecí ktore využívam (prehliadač 12 kariet, skype- telefonujem +chat, nejaký film, hudba, sťahujem, potom práca či už grafika, word, excel, rarovanie, convertovanie ATĎ... a až na konci je hra, neviem ako ty ale ja mám na PC-NTB stále čo robiť takže potrebujem výkon ako soľ...)

čo sa týka jadra tak absolútne nemáš o tom šajnu, mám PC kde mám CPU 1.7 Ghz pustím si prehliadač a badatelne cítim ako sa spomalil a ako mu rôzne úkony trvajú dlho, pustím si 2 veci do toho a mám pekne spomalený systém, pre tvoju info. aj ativiraky zaberajú dosť a ja už nemienim strácať nervy...

písal si že kôli "frajerovaniu", hmm nepoznáš ma a ani ti to nevyčítam. Ja nepatrím medzi rozmaznané deti čo sa musia "frajerovať" pred inými aby si tak zvýšili svoje EGO nie, ja mám názory iných uplne v zadku a pekne hlboko:) ja som si preto vybral taku mašinu aby mi aj o pár rokov stíhala a aby som najmä mohol robiť veľa vecí naraz (o pár dní budem mať možnosť robiť na NTB s i7- 4 jadro a som velmi zvedavý ako a čo bude stíhať...)

"Mne je to osobne jedno co si kupis, ale chcel som ta upozornit, ze ak si kupis dnes book za 400€ tak ti bude fungovat aj o 3 roky a zistis, ze ti uplne staci"

ďakujem za radu, ale v tomto nemáš úplne pravdu, preto si kupujem mašinu aby mi stačila, kamarát si kúpil pred 3 rokmi NTB slušný a pred týždňom to predal lebo mu to už nestačilo a ja by som toto nerád robil.... doba ide do predu a aj moje nároky pôjdu a preto myslím do budúcna a vyberám si toto čo si vyberám.... inak máš pravdu bude mi stačiť ak na ňom budem pozerať net a písať si do wordu, vieš ja začínam na škole preberať programovanie, grafiku (photoshop) a tam už záleží na výkone a parametroch...

čo sa týka toho prenášania aj malé otrasy mu škodia, odstupom času sa šrubky uvolnia, patenty "rozhejgajú", materiál oslabne a už to bude celé na nič.... to že sním netrepneš o zem neznamená že ostatné mu neublíži, vedel si že ak s NTB strasieš do rôznej strany "trpí" tak HDD? a vidíš sú to malé otrasy.... preto dosť záleži na materiály...
newmi
09.08.11,18:10
znici sa ti tak, ze ked to chytis do ruky, tak ti tie smejdacke plasty zacnu praskat ale kludne si pouzivaj Acer za 400€ a kazde 2 roky si kupuj novy :-P
Fero11
09.08.11,18:29
tak na toto ti velmi rád odpoviem
WIN 7 zaberá 1.5 GB ale idem od začiatku (RAM) RAm slúži na výpočty CPU-čka čím je väčšia tým skôr ti jadro urobí viac vecí naraz- viac výpočtov, vieš ja si rád pustím vela vecí ktore využívam (prehliadač 12 kariet, skype- telefonujem +chat, nejaký film, hudba, sťahujem, potom práca či už grafika, word, excel, rarovanie, convertovanie ATĎ... a až na konci je hra, neviem ako ty ale ja mám na PC-NTB stále čo robiť takže potrebujem výkon ako soľ...)

čo sa týka jadra tak absolútne nemáš o tom šajnu, mám PC kde mám CPU 1.7 Ghz pustím si prehliadač a badatelne cítim ako sa spomalil a ako mu rôzne úkony trvajú dlho, pustím si 2 veci do toho a mám pekne spomalený systém, pre tvoju info. aj ativiraky zaberajú dosť a ja už nemienim strácať nervy...


Mam zapnuty FF 13 kariet, mam zapnute, skype, trilian, film mkv 1080p, stahujem linux plnou rychlostou co mi da 10Mbps, mam otvoreny word, excel, poverpoint, total commander, samozrejme bezi, nod32, kpf (firewall)

Co sa tyka programovania, tak programovanie nieje nic ine ako otvorit si textak a rucne pisat kod. Samozrejme ak budes pouzivat soft od mrkvosoftu, tak ti aj 4GB pamate vyhori :)
Pozri sa na screenshot
816MB Ramm
Znepokojuje ta CPU obe jadra 68% ?
Neboj sa, to je len preto, lebo som ten mkv zapol v MPC (ktory nevyuzivam) a nemam ho chut teraz nastavovat. Inak pouzivam iny player, kde mam zapnutu HW akceleraciu a vtedy je cpu do 5%
btw grafiku mam Ati HD radeon 4550 za 18€ s pasivnym chladenim (zvlastne ne ?)
Samozrejme pouzivam to najlepsie co vyslo od mrkvosoftu a to je XP SP2 (bez dalsich aktualizacii) o Win 7 nebudem vobec zakopavat (je to podla mna druha verzia visty)
Ano co sa tyka enkodovania, tak to urcite na cpu je narocne, ale predpokladam, ze nebudes enkodovat kazdy den troj hodinove HD video

Moja zostava je dual core 2,3Ghz, ram 4GB (XP vidi max 3GB), GPU som uz spomenul, cize je to slabsi podpriemer (ale je to desktop (ale je ho pocut urcite menej ako tvoj novy NB) investoval som hlavne aby ho nebolo pocut)

btw chcel by som ta vidiet ako pises vo worde a zaroven v excely a zaroven pocuvas hudbu a pozeras film a skypujes a chatujes a browsujes a programujes atd ...

Este je tu par otazok na ktore by som odpovedal, ale myslim si, ze by to bolo mlatenie prazdnej slamy

A co tak tento ?? :) http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400812550CE16ZI to ti vydrzi mozno aj o 2 roky dlhsie ako planujes
Scot2
10.08.11,10:50
čo sa týka toho NTB tak nebral by som kôli
1. vysoká cena
2. neverím značke
3. niektoré komponenty sú zbytočné....

čo sa týka témy tak ja nerobím tak že zapnem jednu vec urobím a vypnem, ako som povedal robím viac vecí "naraz" inak ty tu porovnávaš PC s NTB čo sa absolútne nedá porovnať..... odomňa tolko a ešte na záver si vravel "si počkaj 2 roky a budeš to mať o 50% lacnejšie" len podotknem že sa to už nemusí predávať- vyrábať. Poviem Vám jeden príbeh.

Pred 2- 3/4 rokom si 2 ľudia kúpili NTB obaja samostatne len stým rozdielom že jeden si priplatil za kvalitu a parametre, kúpil dosť dobrý model (i7, 6GB DDR3, atď..) a ďalší si kúpil niečo slabšie ale na tú dobu to stačilo. No prešiel istý čas tá osoba čo si zaplatila za ten výkonnejší NTB dnes ho používa bez problémov a v pohode stači na všetko kdežto tá 2 osoba ho pred týždňom predala lebo jej už nestačil a nestačil ani dobe takže keby v tedy kúpil niečo také ako 1 osoba sice by priplatil ale v pohodeby mu to stačilo ale kedže musel predať pod cenu a kúpiť zase dačo čo na dnešné pomery stačí len prerobil.... a ak Vám napadlo že 1 osoba by mala počkať nech to zlacnia tak smola už sa nepredáva...
Fero11
10.08.11,12:41
čo sa týka toho NTB tak nebral by som kôli
1. vysoká cena
2. neverím značke
3. niektoré komponenty sú zbytočné....

čo sa týka témy tak ja nerobím tak že zapnem jednu vec urobím a vypnem, ako som povedal robím viac vecí "naraz" inak ty tu porovnávaš PC s NTB čo sa absolútne nedá porovnať..... odomňa tolko a ešte na záver si vravel "si počkaj 2 roky a budeš to mať o 50% lacnejšie" len podotknem že sa to už nemusí predávať- vyrábať. Poviem Vám jeden príbeh.

Pred 2- 3/4 rokom si 2 ľudia kúpili NTB obaja samostatne len stým rozdielom že jeden si priplatil za kvalitu a parametre, kúpil dosť dobrý model (i7, 6GB DDR3, atď..) a ďalší si kúpil niečo slabšie ale na tú dobu to stačilo. No prešiel istý čas tá osoba čo si zaplatila za ten výkonnejší NTB dnes ho používa bez problémov a v pohode stači na všetko kdežto tá 2 osoba ho pred týždňom predala lebo jej už nestačil a nestačil ani dobe takže keby v tedy kúpil niečo také ako 1 osoba sice by priplatil ale v pohodeby mu to stačilo ale kedže musel predať pod cenu a kúpiť zase dačo čo na dnešné pomery stačí len prerobil.... a ak Vám napadlo že 1 osoba by mala počkať nech to zlacnia tak smola už sa nepredáva...
1 aj teraz je vysoka (ale sak hovoris, ze radsej si za kvalitu priplatis :) )
2 ...
3 zbytocny fingerprint reader ?? alebo naco tolko usb portov ?

vies aky je rozdiel medzi desktopom a nb ? len taky, ze v NB mas komponenty na seba maximalne natlacene na ukor chladenia

To mas pravdu, to sa uz nebude vyrabat, ale o 2 roky uz nebudes chciet toto co si kupis teraz

Odomna je to uz vsetko, ja koncim, len som chcel poradit pri dimenzovani, ale ty si to aj tak naddimenzujes ako chces, tak bude potencial tvojho booku vyuzity asi na 20%
ahoj a vela stastia pri kupe a dalsom vyuzivani stroja
Scot2
10.08.11,13:21
1 aj teraz je vysoka (ale sak hovoris, ze radsej si za kvalitu priplatis :) )
2 ...
3 zbytocny fingerprint reader ?? alebo naco tolko usb portov ?

vies aky je rozdiel medzi desktopom a nb ? len taky, ze v NB mas komponenty na seba maximalne natlacene na ukor chladenia

To mas pravdu, to sa uz nebude vyrabat, ale o 2 roky uz nebudes chciet toto co si kupis teraz

Odomna je to uz vsetko, ja koncim, len som chcel poradit pri dimenzovani, ale ty si to aj tak naddimenzujes ako chces, tak bude potencial tvojho booku vyuzity asi na 20%
ahoj a vela stastia pri kupe a dalsom vyuzivani stroja


1. ano priplatím a nie preplatím a nenechám sa o*ebať:)
3. nie 2x 750 GB, 16 GB DDR3 (čo je absolútna zbytočnosť) a ešte sa tam nájde pár vecí

čo sa týka toho tak úplne nemáš pravdu, skús si rozobrať svoj PC (základná, HDD, CPU, RAM, GPU a daj ich čo najbližšie k sebe a uvidíš že rozmery NTB nedostaneš takisto ako aj v obchode nech ti dajú ramku z deskopu a z NTB a uvidíš že je to rozdiel (samozrejme rovnaký typ a rozdiel nebude len vo veľkosti). Do NTB idu iné súčiastky (inak veľké, inak výkonné za inú cenu) zober si opravu PC a NTB máš rozdiel aj v tisíckach pri rovnakom probléme. Ja si osobne myslím že rovnaký typ či už grafiky, CPU, ramky, HDD z PC a NTB nebudu rovnaké...

Ja ti ďakujem za rady a viem o čo ti ide, zbytočny luxus, zbytočné parametre ale ako som už povedal radšej si priplatím a viem že na pár rokov mi to bude v pohode stačiť, stíhať a tak... nikdy nemôžeš vedieť čo sa vymyslí (software a stým aj upgrade) a aké to bude mať požiadavky, momentálne je už win8 a neverím že to pôjde na všetkom takisto ako nechce ísť na všetkom win7 a ja nechcem kupovať každé 3 roky nový NTB len preto že už nestíha. Viem že teraz z neho nevyužijem vela % ale čo rozhodne viem je to že o 2 roky ho stále budem chcieť lebo nieje to žiadny šrot čo by mi nestačil....
Vlado40
10.08.11,18:05
Tiež mám jeden príbeh:
Asi pred 7 rokmi som skladal súčastne 2 PC.Kúpil som do jedného PC dosku označenú ako Asus Titan a do druhého obyčajnú dosku Asrock.Za dosku Asus som si tiež riadne priplatil ,pretože som chcel kvalitu na dlhšiu dobu.Doska Asrock aj dnes funguje a na nej XP a moja doska s označením Titan vydržala iba záručnu dobu.Jednoducho smola.Takže je to iba teória ,že NTB bude niekto používať aj o 3 roky.Teraz ho síce nevyužiješ na veľa % ,ale potom možno vôbec pretože o 2 roky možno z neho bude šrot ,tak ako aj moja doska s označením Titan.Aj akože značkové NTB sa kazia a ak nebudeš mať šťastie ,tak ani značka Ti nepomôže čo Ti samozrejme neželám a vyber si správne ,pretože to kupuješ sebe.
europravnik
27.08.11,09:53
išiel by som do toho DELLu, je to dobrá značka.