lutik
08.08.11,09:29
Dobrý deň,
nepoznáte niekto overeného prútikara z okolia Košíc popr. Prešova?
Za každý kontakt vďaka.
zedino
08.08.11,10:46
Ahoj,

riesil som pred nejakym mesiacom a pol vrtanu studnu za velmi slusnu cenu vo Vajkovciach pri KE, myslim ze ten pan, zrejme majitel firmy, mi hovoril ze ak nemam prutikara tak ze oni mi zabezpecia svojho, ze je spolahlivy, u mna to ale nemalo vyznam, pretoze voda je pod 16-imi metrami prakticky vsade - hladina Torysy

vola sa Peter Pastor - t.c. 0903157364
web: http://www.studniari-vrtari-kosice.sk/

teda mozno si chcel kopanu studnu, ale to je v podstate jedno, vrtaju za velmi prijatelnu cenu, mozno sa da aj dohodnut ;-)

odvolaj sa na vrtanie vo Vajkovciach a Vysnom Klatove, myslim ze si bude pamatat :-)
durisovad
08.08.11,12:20
Studnu nam vrtala odborna firma. Ked sme sa spytali, ci budu zistovat miesto vrtania podla vyskytu vody, povedali, ze je to zbytocne, pretoze na Slovensku je voda vsade, len nie je vsade v rovnajek hlbke, takze prutikar je zbytocny. Vyvrtali tam, kde to vyhovovalo nam z hladiska umiestnenia a v hlbke cca 12 metrov sa voda objavila a je jej dost.
zedino
08.08.11,14:13
no neviem ci je to uplne tak, lokalitach v okoli riek to mozno plati, ale ako si sprtavne poznamenala voda je v roznej hlbke, co je teda dost podstatne hlavne ked si vezmes ze 1 bm vrtu stoji cca 75-95 € v zavislosti od firmy, tak je rozdiel ci ti na pozemku zistia vodu v 15 alebo 25 metroch a to si myslim ze je to podstatne, inak celemu tomu principu nerozumiem, hranici to so samanstvom to prutikarstvo ;-), ale ak to naozaj ti ludia co to vedia vnimaju tak klobuk dole :cool:
durisovad
08.08.11,17:18
Prutikarenie nie je samanstvo, neviem to odborne vysvetlit, ale je to udajne zalozene na magnetizme zeme, tie polia su prerusene tam, kde je blizko voda. Videla som hladat potrubie s dvomi drotmi ohnutymi do tvaru L, tam, kde bolo potrubie, droty sa k sebe priblizili. Ked v oznacenom mieste kopali, potrubie tam skutocne bolo.
bettylou
08.04.19,23:15
Omar by o tom vedel rozprávať...
vicktor
09.04.19,05:43
125 metrov !? Keby aspon ropa.
bettylou
09.04.19,06:33
Ty si už z ropy varil guľáš??
kopretinka
09.04.19,06:37
Určite čakala 8 rokov na tvoj komentár
kopretinka
09.04.19,06:39
Načo odpovedaš na 8 rokov starú tému!?