zmifo
08.08.11,11:18
Pri instalacii OS Win.XP mi po vyzvani " lubovolnou klavesnicou spustite system z disku CD " vyskoci na monitore " NTLDR nenalezen "
co to znamena? co s tym robit? Poradte prosim , vdaka
bobino38
08.08.11,09:34
TomasHC
08.08.11,09:38
http://www.pcporadenstvi.cz/ntldr-nenalezen-restartujte-pocitac

Toto je užitočné ak sa jedná o poškodený Win na pevnom disku, ale tu autor témy píše že to vyhodí pri inštalácii Windows.

Skúsil si iné inštalačné CD?
KoxXxo
08.08.11,16:39
Asi zle urobené inštalačné CD.
zmifo
26.08.11,07:56
instalacne cd je ok :confused:
duves
26.08.11,08:20
Pri instalacii OS Win.XP mi po vyzvani " lubovolnou klavesnicou spustite system z disku CD " vyskoci na monitore " NTLDR nenalezen "
co to znamena? co s tym robit? Poradte prosim , vdaka
Nemáš v PC nahodou 2 disky? Pozri si v BIOSe nastavenie bootovania.
zmifo
26.08.11,08:54
dva disky urcite nemam
duves
26.08.11,09:41
dva disky urcite nemam
CD/DVD mechaniku asi ano. Nemaš tam vložene medium a v BIOSe nadefinove bootovanie z CD mechaniky?
Vlado40
26.08.11,11:59
Najprv si daj do poriadku HDD cez nejaký program na správu diskov z botovateľného CD ,alebo ten disk pripoj k inému PC a tam si ho rozdeľ ak potrebuješ a naformatuj a potom skús ešte raz.
europravnik
27.08.11,10:06
Snáď si to už vyriešil, alebo nie?
zmifo
28.08.11,14:09
Vdaka podarilo sa mi to vyriesit. Nainstaloval som os Windows xp. :D
kolacikvanilka
28.08.11,18:56
NTLDR je loader (zavádzač) implementovaný do OS win založených na platforme "Network Technology". Umožňuje PC správne použiť miesto odkiaľ sa zavedie operačný systém (napr. po uvedení PC do režimu tzv. dlhodobého spánku zabezpečí obnovenie relácie OS zo súboru hiberfil.sys, kde bol uložený stav PC pred uspaním).

Zhrniem možné príčiny prečo sa zobrazí uvedené hlásenie:
1. Vložené CD obsahuje Win, ale nie je bootovacie (mnoho výrobcov chráni dodaný OEM Win tak, že ako prvý krok sa inštaluje špeciálny softvér, ktorý si následne vyžiada vloženie disku s Win)
2. Mechanika CD je chybne zapojená, takže nie je možné bootovanie z CD
3. Pre spustenie bootovania z CD je pri výzve potrebné stlačiť akýkoľvek kláves, inak sa bootuje z ďalšieho zariadenia v poradí (definované v BIOS-e), a to môže byť práve formátovaný disk
4. BIOS nesprávne detekuje klávesnicu, a teda nereaguje na pokyn z klávesnice, t. j. nastáva bod 3
5. V BIOSe boli ručne zmenené nastavenia HDD (čo už ale v novších nemôže nastať, nakoľko HDD detekujú automaticky a bez možností rozsiahlych zásahov do nastavení). Aký vek má PC?

Vylúčením uvedených možností zostáva jedine možnosť poškodenia CD (poškrabanie, vystavenie magnetom, nesprávna kópia). Skúste ho v inom PC. Adresár I386 musí obsahovať súbor NTLDR a NTDETECT.COM.