silvia1111
08.08.11,15:38
Dobry den!
Chcem sa spytat, co by pomohlo na praskajuce a rozpadavajuce sa steny v rodinnom dome. Praskliny su uz dost velke a ja som poveodne myslela, ze by sa dal pred stenu sadrokarton, ale neviem, ci je to dobry napad. Mozno by mal niekto skusenost a vedel poradit, JAsne, ze najlepsie by bolo zburat a postavit novy, ale na to nie su peniaze. Steny domu boli postavene z dupanej skvary a tehal. Dakujem za rady
video1983
08.08.11,13:43
myslim ze si si aj odpovedala v otazke, najlepsie riesenie burat, ale nie su peniaze.
Ten dom je stary, praska , moze tam byt aj nestabilny teren ...

Sadrokarton ako na co? zakryt praskliny? :D zly napad
Chobot
08.08.11,14:08
Dobry den!
Chcem sa spytat, co by pomohlo na praskajuce a rozpadavajuce sa steny v rodinnom dome. Praskliny su uz dost velke a ja som poveodne myslela, ze by sa dal pred stenu sadrokarton, ale neviem, ci je to dobry napad. Mozno by mal niekto skusenost a vedel poradit, JAsne, ze najlepsie by bolo zburat a postavit novy, ale na to nie su peniaze. Steny domu boli postavene z dupanej skvary a tehal. Dakujem za rady

NA estetické zakrytie prasklín môže byť sadrokartón, ale tým neodstránite príčinu praskania. Najprv treba zistiť, prečo steny praskajú (sadanie základov, nevhodný materiál, chýbajúce základy, zlú terén...) a potom sanovať. Až odstrániš príčiny praskania, môžeš dať sadrokart.
andiablo
08.08.11,14:16
v prvom rade by som si zaplatil statika nech mi zhodnotí situáciu na danom mieste. Radšej dám 100 Eur teraz ako potom XXX Eur do sanácie. Statik ti to presne kukne a orazí ti to a budeš mať istotu či sa to oplati zachraňovať