AlinaGAg
08.08.11,20:00
Dobrý deň !
Od istého času máme vlhkú stenu od spodnej časti pri vchodových dverách,vedľa steny je komín,mysleli sme ,že od komína ide vlhosť,ale ,keď sa kúri do črepených kachieľ vlhkosť zostáva.Máme verandu vybetónovanú ,takže aj z toho by mohla byť vlhkosť .Tiež dávame Ceresit,no zoberie trochu vlhkosti,ale zdroj vhkosti nie. Podlažie je asi 1.20 od povrchu dvora .JA by som sa chcela len informovať,či neexistuje niejaký "prútikár" alebo mechanizmus,pomocou ktorého by sa dalo zistiť,odkiať tá vlhkosť presne ide.ALebo ,odborníci,čo doporučujú.
Ďakujem za dobrú radu.:confused:
220870
08.08.11,18:48
Vlhkosť ide z miesta kde je to najviac vlhké.Bez obhliadky nemožné určiť príčinu.Prútikár vám nepomôže ani žiadne ceresity.
rudopp
09.08.11,04:07
Dobrý deň !
Od istého času máme vlhkú stenu od spodnej časti pri vchodových dverách,vedľa steny je komín,mysleli sme ,že od komína ide vlhosť,ale ,keď sa kúri do črepených kachieľ vlhkosť zostáva.Máme verandu vybetónovanú ,takže aj z toho by mohla byť vlhkosť .Tiež dávame Ceresit,no zoberie trochu vlhkosti,ale zdroj vhkosti nie. Podlažie je asi 1.20 od povrchu dvora .JA by som sa chcela len informovať,či neexistuje niejaký "prútikár" alebo mechanizmus,pomocou ktorého by sa dalo zistiť,odkiať tá vlhkosť presne ide.ALebo ,odborníci,čo doporučujú.
Ďakujem za dobrú radu.:confused:

Chcelo by to vidieť.
1, Ale je možné, že ťah komína podchladzuje stenu až blízko rosného bodu
(skús tak na týždeň zavrieť a zhora zdola utesniť komín, či sa niečo zmení )
2, Veranda bola vybetónovaná dávno pred istým časom ?
3, Rozmýšľaj aká zmena nastala (malá stavebná/ zmena vetrania - - otvorené/zavreté pivničné okno) krátko pred istým časom
nesca
11.08.11,06:16
Nevedie niekde poblízku vodovodné potrubie? Môže byť prasknuté a vlhkosť sa prejavila na stene.