silvia1111
09.08.11,10:37
Dobry den!
Mam este jednu otazku ohladom prestavby stareho rodinneho domu. V kupeke strasne citit zumpu, aj ked je zumpa cersvo vytiahnuta. Vraj tam ide z vane nejake S-ko a to to sposobuje. Ked som povedala, ze nech sa urobia nove rozvody, tak sa do toho nikomu nechce pustat. Ma niekto s tym skusenosti? co by tak odhadom stalo prerobenie odtoku vody a wc tak, aby to uz viacej nesmrdelo? Dom bol postaveny asi v 60-tych rokoch a odvtedy v nom nebol vymeneny ani pliesok... takze je to vsetko dost stare a ja sa vobec v tychto stavebnych pracach nevyznam.....
timkoprvy
09.08.11,16:48
Dobry den!
Mam este jednu otazku ohladom prestavby stareho rodinneho domu. V kupeke strasne citit zumpu, aj ked je zumpa cersvo vytiahnuta. Vraj tam ide z vane nejake S-ko a to to sposobuje. Ked som povedala, ze nech sa urobia nove rozvody, tak sa do toho nikomu nechce pustat. Ma niekto s tym skusenosti? co by tak odhadom stalo prerobenie odtoku vody a wc tak, aby to uz viacej nesmrdelo? Dom bol postaveny asi v 60-tych rokoch a odvtedy v nom nebol vymeneny ani pliesok... takze je to vsetko dost stare a ja sa vobec v tychto stavebnych pracach nevyznam.....


Pozri pod vaňu.
Na oddelenie žumpy od kúpeľky sa musí vytvoriť "štupeľ z vudy ) sifón / gulička / vytvarovaná hadica (dnes už dostať ohybné - také rebrované - pripojíš oba konce a vytvaruješ to ležaté "S" - vrch hadice v "jamke" musí byť vyššie ako spodok hadice na "kopci" ).
kiwi0105
11.08.11,07:50
Niekedy sa sa voda z toho Ska odparí,a do priestoru uniká smrad z kanalizácie, tomuto zabránite pravidelným používaním vane. Druhá možnosť je, že vodu vycucne spláchnutie WC tomu sa dá zabrániť inštaláciou odvetrania kanalizácie alebo privzdušňovacej hlavice.