lucka214
09.08.11,12:10
dobry den prajem, kupili sme pozemok, na ktory nie su dotiahnute inzinierske siete? plynova pripojka a kanalizacia. hranica ansho pozemku zacina hned od asvaltovej cesty. je mozne aby plynova pripojka ako aj kanalizacia viedla cez nas sukromny pozemok?
Podolsky Lukas
17.08.11,09:57
Prax ukazuje, ze mapy GISe su presne, no stala sa nam aj situacia ked to bolo posunute o niekolko metrov. Predpokladam vsak ze vo Vasom pripade (ako aj vo vacsine inych) budu pripojky vedene pri ceste.
Najlepsie to zistit podla susedov.
kezeso
17.08.11,10:29
Je to možné, buď rád, výjde ťa to lacnejšie. Pravdepodobne nemáš v LV zapísanú ťarchu, ale môžeš tam mať tie siete.
jozefhorvat
14.02.12,06:32
Dobrý deň, ja mám zas momentálne takú situáciu, že taktiež nemám siete na svojom pozemku. Vedľa ide cesta obyčajná asfaltová tak asi tretej triedy, ktorú vybudovali za socíku, nikto sa k nej nehlási, je síce ako zakreslená v katastrálnej mape, je evidovaná ako zastavaná plocha a nádvorie, vlastníci parciel sú súkromné osoby, jedna som aj ja. Na stavebnom úrade mi povedali, že ak niekto z vlastníkov pozemku bude chcieť, tak tam kľudne môže dať závoru alebo rozkopať cestu a ostatným brániť v používaní cesty. Ďalej mi povedali, že ale ak si s ostaními dohodnem, aby mi dali súhlas na výstavbu sietí pod cestou a potom si dajú dať na svoje LV k parcelám zapísať vecné bremeno, na existenciu sietí a používanie cesty - ich parciel pre verejnosť, tak mi tam dovoli úrad stavať siete. / ako sa dáva takéto bremeno?/
Siete ale musím klasifikovať ako verejné. Ja ich postavím za nie malé moje peniaze a potom ich mám darovať, alebo dať zadarmo do nájmu nejakému sprácovi ? A ten si tam pripojí koho chce?
jozefhorvat
03.05.12,05:14
Je možné sa spýtať na zriadenie vecného bremena tak, že nezaložím novú tému? Ďakujem za vobec nejakú odpoveď
pepa78
03.05.12,08:24
Je možné sa spýtať na zriadenie vecného bremena tak, že nezaložím novú tému? Ďakujem za vobec nejakú odpoveď

Zadajte svoju otazku do temy, ktora suvisi zo zriadenim vecneho bremena. Ak je aj starsieho datumu, tak po vasom prispevku sa dostane znova do aktualnych tem
jozefhorvat
08.05.12,17:41
Na prístupovú cestu ležiacu na viacero parcelách, ktorých všetci spoluvlastníci notárskou zápisnicou dali súhlas na zriadenie vecného bremena na strpenie práva prechodu a prejazdu motorovými vozidlami, vedenie vodovodnej, kanalizačnej, elektroprípojky a ostatných inžinierskych sietí vlastníkom konkrétnych susedných /stavebných/ parciel ako aj každodobým vlastníkom tých stavebných parciel, by mal po podaní návrhu na zápis kataster nehnuteľností zapísať toto do LV na parcely pod cestou. Na LV je síce evidovaná cesta, ale nie je k nej /teda ako k stavbe majiteľ, lebo sa to postavilo za socíku/, ale to stavebný úrad netrápi, a ani nás. Otázka znie, či takto zapísané vecné bremeno môže niektorý zo spolumajiteľov po čase, napríklad po nejakých nezhodách, odvolať, alebo žiadať o zrušenie. Ak áno, tak aké by to mohli byť dôvody? Uvedené vecné bremeno požadoval zapísať stavebný úrad k vydaniu územného rozhodnutia, s odôvodnením, že ak by tam nebolo bremeno, tak by si niektorý z majiteľov mohol cestu na svojej parcele uzavrieť. Ďakujem vopred za odpoveď.