lstulajter
09.08.11,18:50
Dobrý deň prajem,

mám takýto problém: Používam 64-bitové Windows 7 a na skúšanie nových programov som si chcel urobiť virtuálny stroj. Používam Oracle VM VirtualBox, s Linuxom som nemal problém, tak som si myslel, že to bude podobne jednoducho pôjde aj s Windows. Ale nie - zahlásilo mi to chybu, že procesor nie je kompatibilný so 64-bitovým režimom.
Čo s tým? Dá sa to nejako obísť, resp. existuje bezplatný nástroj, ktorý mi umožní virtualizovať 64-bitové Windows? 32-bitovú licenciu sa mi samozrejme kupovať nechce...
Vlado40
09.08.11,17:56
Používam WIN7 Ultimate 64 bit a tiež občas použíjem virtuálny OS cez Virtual Box ,a skúšal som aj VMWARE-Workstation a žiadný problém ale Win7 64bit som ešte neskúšal virtualizovať.
aiosys
09.08.11,21:50
Ja tiez pouzivam VirtualBox uz zo par rokov a mam aj v tejto chvili navirtualizovany 64bit Windows 7... problem hladaj inde...

Chod do biosu a zapni pokrocilu emulaciu procesora... na tvojom HOST pocitaci... potom ti VirtualBox pojde v pohode... idem kuk do Biosu ako sa to presne vola :D... momenticek...

No som tu, je to len o tom, ze si zapnes Virtualizaciu v biose... U mna je to:
Stlacaj Delete pre vstup do biosu [tvoja doska moze byt ina, zvycajne F2], chod do ADVANCED BIOS FEATURES a tam zapni VIRTUALIZATION [Enabled]... ja mam dosku GIGABYTE 880GA-UD3H... snad ti to nejak pomoze...

Mne vsetko frci ako ma... ked tak napis aku mas dosku a mrkneme sa jej na zubok...
lstulajter
14.08.11,13:00
V mojom biose nic take nie je, nemam tam prakticky ziadne moznosti nastavenia, len hesla, boot prioritu a video RAM.