zk24
09.08.11,21:28
Ahojte,

Lubite dru tycinky, soletky alebo pracliky? Tiez lubite tu sol co ostane na konci v sacku? Stava sa mi to asi rok... ked po dojedeni dru tyciniek si proste namocim prst do tej ostatnej soli, oblizem prst, a behom par sekund ma zacina neuveritelne napinat na zvracanie. Nikdy sa nepovraciam, nejako to dokazem potlacit v sebe, ale je to velmi neprijemny pocit. Vzdy na to zabudnem a vzdy ked mam dru tycinky alebo cosi, tak ten prst do tej soli namocim.

Dlho som nevedela asociovat, co mi toto nutkanie na zvracanie sposobuje (nikdy by ma to nenapadlo). Mozem zjest cele dru tycinky a nic (aj tie su slane), namocim prst do soli a v momente ma nadrapuje.

Mate niekto podobne skusenosti? Alebo neviete co to sposobuje? Ako ta sol posobi v tele ze mi toto sposobuje?

Dakujem za reakcie
lujza.j
09.08.11,19:46
...fúha, milujem DRU tyčky, ale soľ nevyjedám, ale vyskúšam potom dám vedieť:)
zk24
09.08.11,19:53
Pozorujem to na sebe asi tak rok. Predtym som to mohla jest bez problemov
lujza.j
09.08.11,20:01
keby to bolo fakt z tej soli tak prúser, lebo kopec malých detí obľubuje tieto tyčky. pre mňa sú to komunistické tyčinky, ktoré su stále rovnako dobré:) len tá cena:(
zk24
09.08.11,20:02
keby to bolo fakt z tej soli tak prúser, lebo kopec malých detí obľubuje tieto tyčky. pre mňa sú to komunistické tyčinky, ktoré su stále rovnako dobré:) len tá cena:(

Nemyslim si ze je nieco zle na tych tycinkach. Pretoze to mozu byt soletky, mozu to byt pracliky. Proste ide o vacsie mnozstvo soli. Tu sol som vyjedala vzdy, niekedy som si to kupila hlavne kvoli tej soli :D

Existuje nieco ako neznasanlivost na sol? Nic take sa mi nepodarilo vygooglit.
Dáša_
09.08.11,20:04
tak trochu mimo témy, keby bol záujem, môžem dať recept na ten dru efekt :)
csillag3112
09.08.11,20:04
tak ja ju mozem bez problemov schrumat a nic milujem dru tycinky aj sol na spodku balenia nemam problem, a neviem preco tento problem mas
Gina Er
09.08.11,20:16
soľ + voda = prostriedok vyvolávajúci dávenie :D
takže preto tie Tvoje pocity zo soli,Tvoj organizmus má asi inak nastavenú potrebu soli,takže protestuje.