andreaS
10.08.11,09:19
Aktualne potrebujem vyriesit otazku okien na nas dom.

Mame vela presklenych ploch (celkom je to cca 80m2 okien) navyse v dennej casti su tieto okna vo velkych formatoch (napr. v jedalni cca 5x2,7 ... rozdelene na 4 casti, z toho len jedny posuvne dvere na terasu... ale viac by sa mi pacilo rozdelenie na polovicu a druha polovica posuvne dvere... ale zase nechcem aby dvere boli tazke a tazko sa otvarali... ) ... plus mame 3 rohove okna od zeme po strop...

Stale nemam jasno, co zvolit. Mam len malo cenovych ponuk. Chcem oslovit dalsie firmy, co vyrabaju aj plastove okna, len stale riesim, ci vobec mozem nad plastom uvazovat. Jasno mame len v tom, ze okna budu s trojsklom a dekor tmavsia seda az antracit obojstranne.

Jedna z cenovych ponuk od firmy, co robi aj plast aj hlinik je v oboch pripadoch priblizne rovnaka, co sa mi zda zavadzajuce. Myslim si, ze cenovu ponuku na plast nadsadili, aby sme si vybrali hlinik...

Mame k dispozicii posledne peniaze, uz viac navysovat uver nebudeme a potrebujeme za tieto peniazky dom dorobit a preto sa snazime rozumne usetrit, kde sa bude dat... pripadne sa utvrdit, ze ponukana cena je primerana...

Snazim sa preluskat aj starsie temy ohladom okien, ale zatial som nenarazila na podobny problem.

Dakujem za akykolvek postreh, napad, inspiraciu ci radu ;)
marleau
10.08.11,07:25
Presne takéto okná,farbu aj profil dávali na jeden dom,kde som robil hrubú stavbu.Boli plastové,posúvne,veľké.Boli aj drahé,ale dali sa urobiť.Treba však vybrať správnu firmu a správny profil so správnou výstuhou..Pokiaľ viem,nemajú s nimi problémy.Tuším im ich robili v LM,Gepard?Neviem isto,pokúsim sa zistiť viac.V takomto prípade by som sa na poľský trh neobracal (ja v žiadnom...).
tommi_d
10.08.11,07:33
To rozdelenie na 4 časti toho veľkého "auslágu" 5 x 2,7 m je z technického hladiska logické, neviem si predstaviť manipuláciu s portálom o váhe cca 220 kg. Je potrebné myslieť i na to, že okno sa môže v budúcnosti i rozbiť a manipulácia s takou veľkou okennou tabuľou môže byť technický problém.

Čo sa týka materiálu rámov, či hliník alebo plast, treba porovnávať okrem ceny i tepelnoizolačné vlastnosti jednotlivých materiálov a či výrobca plastových profilov má v portfóliu laminovaciu fólia na profil vo farbe akú hladáš.

Neviem ako teraz ale v minulosti bol dosť veľký cenový rozdiel medzi plastom a hliníkom
andreaS
10.08.11,07:39
tommi_d: presne o tej vahe som pisala... ze vzhladovo by sa mi pacilo viac na polovicu ale asi to nema logiku... ja sa s tym zmierim ;) ... ale v drvivej vacsine su okna pevne... a tie su vacsich rozmerov... a cena hlinik vs plast bol od tej firmy rozdiel asi 2000e... co pri cifre za hlinik bola uz zanedbatelna ciastka...

ozaj a zabudla som este... pri takych rozmeroch davaju bezne bezpecnostne folie, alebo treba priplacat? a chceli by sme aj zrkadlove folie... na tie sa ma napriklad ani len neopytali v jednej firme... pripadne maju vyznam pri trojskle, pretoze som videla fotku z jednej novostavby, kde to trojsklo sposobilo lamanie svetla akoby tam zrkadlovka bola... a pritom nebola... :)
alltracboy
10.08.11,07:56
plastove dvere stoja z prd.. myslel som ze spravim dobre ak kupim geneo co by mohol byt jeden z lepsich profilov a tie dvere proste klesaju. je tam trojsklo cca 2100x900.. tazke ako prasa. Na dvere urcite hinik, usetris si kopec nervou.
Lenka1979
10.08.11,08:08
Na veľké dvere určite hliník, zvyšok plast. Na vchodové dvere do domu stačí plast, ale obrovské dvere-napr. odsúvačky by som dala jednoznačne hliník. Pozisťuj si aj z akého profilu tieto firmy robia.
andreaS
10.08.11,11:01
zatial dakujem za rady :)

a cakam na dalsie postrehy ;)
alltracboy
10.08.11,11:59
vchodove jednoznacne hlinik, to su najpouzivanejsie dvere. ked mas prachy.. ked nemas ta nieje co riesit. Mne robila okna a dvere fenestra z profilu geneo a musim teda povedat ze som bol velmi sklamany.
Daniela
10.08.11,12:52
vchodove jednoznacne hlinik, to su najpouzivanejsie dvere. ked mas prachy.. ked nemas ta nieje co riesit. Mne robila okna a dvere fenestra z profilu geneo a musim teda povedat ze som bol velmi sklamany.

No vidis, mne robila Fenestra okna z profilu Rehau a vladne u mna spokojnost.
ciners
10.08.11,13:12
Tak hlinik je urcite kvalitnejsi a stalejsi material, ale zase drahsi. Ta 5 metrova sranda bude urcite delena aj kvoli vetru a kvoli manipulacii. Skuste oslovit viac firiem a zistit cenovy rozdiel. Zase naveky ich mat nebudete, to si mysleli aj v r.1970, ze okna maju uz navzdy, aj tieto budu casom trapne a nemoderne. Ak budu hlinikove prilis drahe, tak by som kludne bral aj plast.
mendo933
10.08.11,17:12
Ak tlacia peniaze a je to mozne vyrobit z plastu tak radsej zainvestovat do kvalitnejsieho plastu ako do neakeho suvixu hlinika. Ak hlinik tak Schuco a to su potom uz ine ceny, hlavne za tu velku 5m stenu s HS portalom by ste sa nedoplatili. Pri tak velkych oknach a 3skle vyberat z tych hrubsich profilov trocal 88+, salamander bluevo, geneo s vystuzou...
Pri tak velkych oknach neviem ci je antracid dobra volba, na slnecnych stranach aby sa casom nekrutilo a nezosedivelo, ale to je uz esteticka stranka veci.
Vchodove bez debaty hlinik, je to parada. Rok mam namontovane a ked ich idem zavriet malickom tak ma vzdy potesi to krasne cvaknutie, toto u plastakov clovek nezazije.
day
10.08.11,17:16
www.josko.at
andreaS
10.08.11,17:27
Ak tlacia peniaze a je to mozne vyrobit z plastu tak radsej zainvestovat do kvalitnejsieho plastu ako do neakeho suvixu hlinika. Ak hlinik tak Schuco a to su potom uz ine ceny, hlavne za tu velku 5m stenu s HS portalom by ste sa nedoplatili. Pri tak velkych oknach a 3skle vyberat z tych hrubsich profilov trocal 88+, salamander bluevo, geneo s vystuzou...
Pri tak velkych oknach neviem ci je antracid dobra volba, na slnecnych stranach aby sa casom nekrutilo a nezosedivelo, ale to je uz esteticka stranka veci.
Vchodove bez debaty hlinik, je to parada. Rok mam namontovane a ked ich idem zavriet malickom tak ma vzdy potesi to krasne cvaknutie, toto u plastakov clovek nezazije.

Ta 5m stena je najvacsia... inak mame 4 presklene rohy este ... Ak si dobre pamatam, tak cenova ponuka na tu 5m stenu bola okolo 4000e ... kamaratka ma za polovicu plastove okna aj so zaluziami a parapetami na ich malom bungalove :D ... Aj sme rozmyslali, ze tato jedina stena by sa dala do hlinika a zvysok plast...

Farbu by sme radi volili tmavsiu sedu, antracit zo vzorkovnika sa mi zda az moc tmavy... a zase farbu striebornu nechceme... Tohto sa aj ja bojim, ze by mohli nastat problemy teplo vs tmava farba.

Prave som dokoncila vypis okien s pridanim obrazkov :) A idem rozposielat... sama som zvedava ako rychlo pridu ponuky a ake budu rozdiely :) tentokrat davam vypracovat vylucne plast, o hliniku sa ani nezmienim, aby som sa vyhla preceneniu plastu aby sme zvolili hlinik :)

Zatial velka vdaka vsetkym :)
mendo933
10.08.11,18:01
na Al shueco som mal naj ponuku z Aluplast PD(maju aj v ZA pobocku)
dalo by sa to spravit aj z plastu, len zalezi kolko tam chcete mat priecok. Len na prirovnanie zasuvacky 2x2,3m,trocal 88+ obojstranna laminacia ,3-sklo TGI, kovanie PSK ovladany len kluckou 1000€.
Dalsia vec u takych velkych okien cez zimu pocit chladu a cez leto treba tienit inak sauna a ext. tienenie tiez nieje lacna zalezitost.
CherryAnn
12.08.11,19:27
No ja osobne by som sa spýtala ich, čo poradia, hádam ti povedia, čo by uprednostnili. A potom osloviť konkurenciu s tou istou otázkou :D
Popozerať si poradne, veľa výrobcov má na svojom webe odborné články o výbere okien, napr. tu:
http://www.okno-centrum.sk/precitajte/
alebo tu:
http://www.pksokna.cz/poradna/vybrat-okna-1/

Ale však ostatne si tak aj spravila;) Ináč súhlasím s miestnymi, že na veľké plochy hliník a na menšie plast, ale zase to je taká sádzka na istotu. Určite sa dnes už robí aj plast v takej kvalite, že by nebol problém, zato hovorím, že poradiť sa s firmou a konkurenciou. Želám šťastnú ruku s výberom:)
alltracboy
13.08.11,05:53
ja ti zo skusenosti vravim ze plastove dvere su predrazene -umelo nadhodnotene a klesaju lebo nedrzia dobre tvar. A to mam balkonove dvere asi pol roka a vchodove necely mesiac. Vchodove su zatial ok, ale tie balkonove to je tragedia. Ber to tak ze ja som detailista a vadi ak mi zacnu trochu suchat capy o plast, ale trochu pridierat dvere.
220870
13.08.11,16:02
na velky rozmer treba hlinik.ak su vo farbe tak bez akejkolvek debaty.
addo77
15.08.11,06:55
Tak ako ostatni - na dvere a velkoformatove otvarave okna-kridla hlinik (dovod vid. alltracboy) .. obycajne okna kludne plast. Al-okna mozu byt kludne aj z polskeho profilu... tu je dolezite hlavne kovanie - na to si daj pozor. Hlinik je rovnako drahy - kovanie sa da spravit aj velmi lacno a je to poznat. Dalsi aspekt ako vravel 220870 je farba. Pokial chces farbu nie bielu tak ber hlinik. Vyberies si z mnozstva farieb a to bez priplatku, a su to striekane praskove farby nie kadejake folie co sa trhaju, zmrastuju a pod. (striekaju sa uz dokonca aj drevodekory ).
andreaS
19.08.11,08:19
Tak ako ostatni - na dvere a velkoformatove otvarave okna-kridla hlinik (dovod vid. alltracboy) .. obycajne okna kludne plast. Al-okna mozu byt kludne aj z polskeho profilu... tu je dolezite hlavne kovanie - na to si daj pozor. Hlinik je rovnako drahy - kovanie sa da spravit aj velmi lacno a je to poznat. Dalsi aspekt ako vravel 220870 je farba. Pokial chces farbu nie bielu tak ber hlinik. Vyberies si z mnozstva farieb a to bez priplatku, a su to striekane praskove farby nie kadejake folie co sa trhaju, zmrastuju a pod. (striekaju sa uz dokonca aj drevodekory ).

a co rohove okna... aj tie nechat cisto v hliniku? alebo tieto mozu byt v plaste... podotykam, ze vsetko, co je rohove je fixne, ani jedna strana rohu sa neotvara...

mam zatial jednu uplne presnu pomeranu cenovu ponuku na hlinik a je mi zahadou, ze sme pomenili okna, dali viac fixov a menej predelov oproti prvotnej ponuke, kt. nam robili len z rozmerov v projekte a cena je po zlave taka ista ako projektova bez zlavy... :D ... prva ponuka s rozpisom, kde aj chybali jedny balkonove dvere ma cenu X uvedenu na konci... a druha presne zamerana cenova ponuka ma na konci uvedenu cenu Y... ale ked nam dal predajca z tejto ceny Y zlavu tak sme sa aj tak dostali priblizne na tu cenu X :D ...

tak sme este vybrali tusim 6 okien (hlavne fix a mensie okna, ale nie rohove) aby ich nacenil do plastu... hovoril, ze to urobi velmi maly rozdiel, kt. je v prepocte asi 3% ... takyto smiesny rozdiel mi samozrejme za plast nestoji... len mi to pride zvlastne.. podla mna by tie vymenene okna za plast mali urobit jednotlivo mensiu cenu najmenej o 30% ... a z celkovej tipujem aspon 10% ...

este jedna vec mi stale vrta v hlave... ako je mozne, ze jeden cesky vyrobca mi bez problemov vie to velke okno s posuvom urobit na polovicu a ze nie je problem s vahou a nemam sa obavat aka bude manipulacia.... a tento mal problem urobit to na polovicu v hliniku... som z toho blazon... plast ano a hlinik nie?
addo77
19.08.11,09:45
rohove okna: taktiez zalezi na rozmere. Neviem ako su riesene rohy na plastoch .. zrejme ocelovy jokel vnutri plastoveho profilu. Tam by som sa bal iba hrdze ... ale zrejme to maju plastari dobre vyriesene (ci ??) Pri hliniku nic take nehrozi netreba ziadny vystuzujuci ocelovy profil.

Co sa tyka toho ze cena sa zmenila takmer vobec dokonca navysila po tom co ste zrusili kridla a nejake priecky(pokial nevznikli nadrozmerne skla) .. to neviem vysvetlit .. snad chyba technika co Vam to pocital, samozrejme mala ist nizsie bez pochyb.

Posuvky: kridlo zo Schuca napr. ide spravit do 300 kg a pri spravnom pomere stran do 3 metrov vysky a do 2,6 m sirky (s dvosklom). Ale napr. z Aluprofu ma plastove kovanie viacej tolerancie do velkych a malych rozmerov. Posuvky by som plastove nedaval urcite.

este jeden postreh: Plasty si dajte spravit firme co robi s plastami a hlinik zvlast..
Indeed
19.08.11,10:18
uskromnite sa ,

sme na Slovensku ,

nie v Amerike.
andreaS
19.08.11,10:23
indeed: ak uz mate nejaky postreh, tak piste konkretne... zato ze nechcem byvat v dome s oknami ako v kralikarni a s rozmermi kurina neznamena ze sa musim uskromnit... vobec neviete co kolko stoji a ake rozmery ma samotny dom... tak mi prepacte, ale rady typu uskromnite sa nie su namieste... chceme v tom dome zit do staroby, tak si ho urobime, taky, aky sa nam paci ... typicka slovenska vlastnost - nemam ja take, tak druhy su sprosti ze take chcu... mate rovnake moznosti, pracujte od rana do vecera v dvoch zamestnaniach, vezmite si uver a nestarajte sa do druhych... snad si za vlastne peniaze mozem kupit to co chcem...
Indeed
19.08.11,10:30
Ja som vychádzal s predpokladu že 2,40 okno na šírku a 1,60 na výšku musí postačovať,

samozrejme Vy si dajte okno aké len CHCETE .
alltracboy
19.08.11,10:51
a este by som mozno odporucal na tie velke okna dat hrubsie skla a snad aj bezpecnostne folie. Teda ja mam okno cca 2,2x2,2 sklo 6-14-4-16-4 a ked na to synator poklepe tak sa to okno cele vlni :D snad to nepraskne, ale je to taky divny pocit.
andreaS
19.08.11,11:08
a este by som mozno odporucal na tie velke okna dat hrubsie skla a snad aj bezpecnostne folie. Teda ja mam okno cca 2,2x2,2 sklo 6-14-4-16-4 a ked na to synator poklepe tak sa to okno cele vlni :D snad to nepraskne, ale je to taky divny pocit.

dnes som bola upresnovat kalkulaciu v jednej firme a tam mi hovorili, ze automaticky davaju bezpecnostne skla na velke plochy vcelku... :)

tato firma robi s profilom schuco... ukazoval nam aj vystuz okna, kt. ide celym obvodom a nielen pri kovani (teda skor pantoch, lebo ze niektore firmy co vyrabaju plastove okna davaju vystuz len pri pantoch) ...

som zvedava na tu cifru v plaste... ak nebude minimalne 30% rozdiel medzi hlinikom a plastom, tak ma plast vobec nezaujme... a ostaneme spokojne pri hliniku... ;)
alltracboy
19.08.11,11:44
ja som do hliniku nesiel preto, ze fenestra ho nevedela dat v drevodekore.
addo77
19.08.11,12:25
Nic v zlom ale fenestra nie je jedina firma :) .. ale celkom ma to udivuje fenestra je celkom velka firma, drevodekor je predsa len uz standard. A vyzera to fakt dobre.
mendo933
19.08.11,18:09
hmm neviem aky standard. Ale vseptembri minuleho roka mi ziadny vyrobca z profilu Shueco AL nevedel spravit drevo dekor. Ine profily ako heroal tusim robili aj dekor, fenestra vtedy mala neaky spanielsky profil tak som ani neoslovoval.
Andreas ak riesis plasovy profil schueco tak za tu cenu sa daju aj hrubsie a novsie profily,sice v AL su spicka, v plaste su aj lepsie profily.Ak by si mala zaujem mozem poslat spravou kontakt na jednu firmu co robili aj mne a robi z trocal 88+ a kovanie winkhaus aktiv pilot, mam od nich aj zasuvacky.
Pri hliniku treba brat do uvahy aj to ze maju odost horsie tepelno izolacne vlastnosti, a plati aj to cim nizsia cena Al profilu tak su tie tie vlastnosti horsie.
napr. schuco AWS 70 Hi (co je uz drahsi profil) Uf ramu -1.7Wm2K
AWS 65 Uf-2.2 Wm2K
heroal 65 Uf = 1,9 – 3,2 Wm2K
trocal 88+ Uf ramu s vystuzou 1.0m2K

Ja viem ze cisla nic nehovoria a nie kazdy sa snazi mat NED,PD a pod. ale pri oknach na cely dom treba aj stym ratat. U mna keby som vsade dal hlinik spravilo by to uz dost a nedal by som hlinik ani keby bol za cenu plastu. U vchodovych dvier som to ozelel , tam by som to nemenil za plast.
Tam by sa naslo tiez lepsie riesenie ale nestalo by to 1400€ ale 3500
andreaS
21.08.11,18:49
dakujem za dalsie rady, postrehy...

v piatok sme boli este podvecer s dalsim panom kvoli oknam... tam davame nacenit aj plast aj hlinik s tym, ze to pravdepodobne skombinujeme... tie velke zasuvne mi tak navrhol, ze to zatial nikoho nenapadlo... ani nas :D ... rozdelit sice na 4 casti, ale stredne dve sa otvaraju, takze nakoniec vznikne velka otvorena plocha... cize efekt ako pri rozdeleni na polovicu ale pri rozdeleni na 4 casti ovela pevnejsie...

co sa tyka vchodovych dveri, tak tie uz mam z jednej firmy nacenene a s cenou som aj spokojna... len s dekorom nie az tak uplne ... pritom nechcem ziadne cacky, hovadiny, skielka, vitraze... len chcem aby ladili s garazovou branou a boli rovnako opticky delene ako garazova brana... a velke aspon metrove madlo... ale to som uz odbocila od okien ako takych ;)

sama som zvedava ake rozdiely budu pri jednotlivych ponukach ;)
mendo933
21.08.11,19:16
stym velkym presklenim som to nepochopil, lebo ak ma byt otvarave a taka velka vyska a sirka nad meter s 3-sklom to je uz dost a po case bude ovysat. Zasuvacky by som nemenil za otvarave aj ked je to drahsie riesenie.
Vchodove dvere take ako by sa ti pacili ku garazovej brane a s velkym madlom robi Horman
andreaS
22.08.11,05:56
pripajam pokus o nakreslenie pre blizsiu predstavu :)

c.1 je povodne navrhnute otvaranie

c.2 je delenie na polovicu

c.3 je delenie na 4 casti ale dve posuvne
andreaS
22.08.11,06:14
mendo: dakujem za tip na hormann... hladam presne take dvere ako je motiv861 ... a v katalogu maju aj naznacene ze ide o rovnake predelenia ako pri garazovych branach ;) len neviem vycitat, ci sa robia aj v inej farbe ako bielej RAL 9016... chcela by som v antracite RAL 7016 :) zistim priamo od nich :)
mendo933
22.08.11,10:13
horman robi aj ine farby ako biele, len pozor na tie vysie serie, kvoli cene. Niesu to dvere z tych najlacnejsich.
To 3.-tie riesenie by sa kludne dalo z plastu ale treba zvazit ci je treba dve posuvne krydla, lebo to kovanie je dost drahe cca 500€ PSK a HS protal este drahsie. 2-he riesenie to je uz na hlinik.
Ja by som volil 1.ve riesenie a sirku posuvneho krydla by som upravil podla potrieb , nemusi to byt rozdelene na rovnake 4 casti. Ale to je uz na Vas
andreaS
22.08.11,10:41
brala by som verziu 3. nakolko by islo o rovnaky vysledok (sirka otvoru) ako v pripade 2 ale s vyssou pevnostou...

a dnes mi prisla cenova ponuka od firmy kalypso... plast, trojsklo, obojstranne farba basaltgrau... a cenovo vyslo ako hlinik z inej firmy :D ... som z toho blazon... ci je ten plast predrazeny alebo ten hlinik nekvalitny a preto lacny...

co potom vybrat? pevnejsiu konstrukciu, ktora bude nastriekana praskovou farbou a nebude tam ziadne biele vnutro ako pri plaste... zato s horsim prestupom tepla? ... hm?
220870
22.08.11,11:05
Aké sú celkové vonkajšie rozmery tých okien?
Kedysi som robil s Inconom.Tato fa mala jednu dobru zásadu .Ak zákazník požadoval vyrobiť neštandardne veľké okno tak mu na rovinu povedali že je to ujovina a oni to vyrábať nebudú,lebo sú s tým spojené len reklamácie a problémy.Každá plastová konštrukcia má svoje rozmerové obmedzenia.Tak odporúčam (ak ste ešte nedali)dajte urobiť ponuku aj inconu.
dá sa to online.
http://www.incon.sk/sk/produkty/hlinikove-konstrukcie
andreaS
22.08.11,11:11
mam dat rozpis vsetkych okien?

oslovila som aj firmu incon, ale mejlom, pretoze tieto atypy nie su v online moznostiach a nevedela by som im napisat co je co a ako to k sebe patri, ktore je roh a podobne "srandy".
220870
22.08.11,11:13
rozpis vsetkych okien?
nie len tie veľké.:)
mendo933
22.08.11,18:16
skus napisat CP na kusendaokna@gmail.com precizna praca/ochota, od vyroby po montaz po zarucny servis
andreaS
23.08.11,09:39
skus napisat CP na kusendaokna@gmail.com precizna praca/ochota, od vyroby po montaz po zarucny servis

dakujem, idem poslat :)
andreaS
24.08.11,09:44
posielala som cenovy dopyt aj dvom cz firmam a prisla mi prva cenova ponuka z ciech... som milo prekvapena... cenovo su na cca 60% (okna+vch.dvere+garaz+montaz+doprava) ako doterajsie ponuky (zatial mam 2x hlinik a 2x plast)...

maju este akciu na vnutorne parapety ku kazdemu oknu za 1,- Kc :D
mendo933
24.08.11,10:20
Ja som mal CP asi od vsetkych vyrobcov co robia s trocal 88+ od moravy po cele zapadne slovensko a rozdieli tam boli dost znacne. Co som mal najlacnejsiu ponuku, bola aj najlepsia.Co citam dlhsi cas fora a vidim problemy od vyroby po montaz tak lepsie som ani nemohol dopadnut.
Aby si nemala ztoho mys mas vyber si uzky okruh profilov a len tych oslovuj. Na vetsie otvory a 3sklo ako som uz pisal len masivne profily, trocal/kommerling 88+,rehau geneo, salamander blu evo, . Trocal je z tychto troch naj pomer vykon/cena.Salamander je novsi drahsi, ma take iste Uf ako trocal ale ma lepsie riesene stredove tesnenie . Dalej treba pozerat ake je kovanie a u skiel brat 3-sklo a ramcek TGI alebo swisspacer. niektory daju hlinikovy a nerezovy ramik a hup hned je samozrejme cenova ponuka zaujimavejsia.
andreaS
26.08.11,07:50
tak uz mam viacero ponuk... aj na hlinik, aj na plast a aj na ich kombinaciu...

este cakam na jednu z ciech a jednu na drevo-hlinik ...

zatial, co sa tyka plastu, tak bezkonkurencne najlepsiu cenu ma prva ponuka z ciech... hlinik vychadza najlepsie z prvej ponuky priamo zo ziliny (vyrobca je Polsko) ...

doma sa nato pozriem, zosumarizujem a popisem ake profily mam nacenene :)

mendo: prijemne ma prekvapila rychlost odpovede z firmy, kt. si mi odporucil ;) vsetkym to zatial trvalo v priemere tyzden a tento pan z Bošáce mal hotovu ponuku asi za tri dni :)
mendo933
26.08.11,09:45
potom napis profil, kovanie, sklo+ ramik a cenu komplet
To je este pomale, do kamosa z som v stvrtok vecer hustil aby poslal cp ze nic za to neda a v sobotu bol uz aj zamerat:)
andreaS
26.08.11,12:30
odpovedal mi zastupca firmy Deceuninck, ze nedokazu vyrobit ramy nasich rozmerov... ze doporucuju hlinik alebo okna rozdelit tak, aby plocha skla bola maximalne 2,3m2 ... hm... to by bolo delenia a delenia na milion prtavych okienok...
mendo933
28.08.11,12:38
je to mozne, preto som napisal uzsi vyber profilov na ktore sa treba zamerat a tym usetris kopu casu a bude to prehladnejsie.
DrPepper
29.08.11,10:13
pripajam pokus o nakreslenie pre blizsiu predstavu :)

c.1 je povodne navrhnute otvaranie

c.2 je delenie na polovicu

c.3 je delenie na 4 casti ale dve posuvne
neskusala si to rozdelit na 3 casti s tym, ze otvarala by sa len stredova cast?
andreaS
29.08.11,13:48
neskusala si to rozdelit na 3 casti s tym, ze otvarala by sa len stredova cast?

na tretiny nie, lebo nad tym je detska izba, kt. je zosuladena na rovnake delenie... ale dakujem za postreh ;)
andreaS
02.09.11,12:35
Mam cenove ponuky na tieto profily:

PLAST:

- Kalypso Aktiv - nevedia urobit najvacsie plochy v jednom kuse

- Trocal 88 plus - nie je problem s nicim, ani velke terasove na polovicu...

- Rehau Geneo rada Progress - nevedia urobit vela okien v jednom kuse (pevne)

- Schuco Corona SI82 Classic - terasu v pohode na polovicu ale jedno pevne velke nevie urobit v jednom kuse

HLINIK

- Aliplast Imperial

- firma Oknoplast, ale profil si nepamatam a na ich stranke nevidim popis k hlinikovym oknam...

- Sulko CS 86 HI


DREVO a DREVOHLINIK

- Mirador
qwertin
02.09.11,17:44
Máme zasklennú plochu 2,5x 7,8 rozdelenú na 6 častí, trojsklo, v strede je odsúvacie, výklopné, tam sme dali pre istotu dvojsklo, profil gealan,
mame ich od roku 2008, absolutna spokojnost, robila to firma paket,
teraz sme chceli, aby nam dorobili žalúzie a sieťky, ale zatiaľ sa neozvali.
Aj cena za celý dom, bola mimoriadne priaznivá, jedna z naozaj mála vecí,
pri našej stavbe domu, na ktorú si nemôžeme sťažovať.
alltracboy
02.09.11,18:10
na mojom velkom plastovom okne badam obcas okrem toho ako cinkne sklo ked sa cez neho snazi preletiet mucha :D este to, ze ked vyjde slnko tak sem tam tichucko pukne ako sa suchne sklo po tesneni. Ten plast sa proste roztahuje. Mam tam tmavy drevodekor. Pokial je geneo jeden z tych lepsich profilov, tak ostatne plastaky musia stat uplne za prd. Balkonove dvere pravidelne sadaju, uz ich nastavovali snad 100x. ale to moze byt tym ze tie dvere su na ubohom okennom kovani. mam aj plastove vchodove dvere geneo a tie zatial vyzeraju solidne. Ale tam zasa nieje 80 kilove sklo.
andreaS
05.09.11,13:42
dakujem za dalsie postrehy...

po pravde, mat na okna viac financii, tak by som dala aj bezramove okna ... resp. co najviac skla bez predelovania... :D

s odstupom casu mi volali z par firiem, ako sme sa rozhodli... prekvapil ma jeden predajca plastu... konkretne v tom, ze ohovara ostatne profily, ake su nekvalitne... toto sa mi nezda vhodne...

a este mi volali z inej firmy, nad kt. sme vobec nerozmyslali ale cenovu ponuku som dala vypracovat z cisteho zaujmu ako sa pohybuje cena... no a ponuka nam velku zlavu... chce sa stretnut osobne, tak som sama zvedava na tu cifru... tento vie, kolko mame rozpocet na okna a aby nam ho dodrzal, tak by musel dat zlavu cca 40% ... :rolleyes:

takze som zase skoro na zaciatku... plast alebo drevo?

K plastu mam este jednu otazku... ktore z doporucenych profilov su komplet vystuzene, cize nie len pri pantoch, ale komplet celym obvodom?
mendo933
05.09.11,16:55
Zo zoznamu plastov ma trocha prekvapilo geneo, ze nevedia vsetko spravit. 88+ len potvrdzuje ze je to kvalitny profil za prijatelnu cenu. Hlavne sa vyhnut suflikantom, ktori naslubuju hory doly a po zaplateni ziadna ochota. To ohovoaranie na ine profily by ma velmi zaujimalo, kto aky profil obhajoval. ja mam trocal po celom obvode vystuz, ostatne neviem. Z hlinikovych profilov co si uviedla mi najlespie vychadza Sulko, aj ked ten profil nepoznam ma najsirsiu stav hlbku a Uf ramu 1,7 co je na hlinik v poho ani si nemyslim ze si na zaciatku, ja to vidim inak:)
andreaS
05.09.11,17:10
dakujem...

na trocal 88+ mam momentalne najlepsiu cenu... da sa povedat asi bezkonkurencnu...

ale nechcem sa dat zlakat na to najlacnejsie zase... mame predbezne dohodnute stretnutie s tebou doporucenej firmy z Bošáce...

a co hovoris na to drevo resp. drevohlinik?

A davaju nejaku zlavu ak by sme boli napriklad referenčny dom? Resp. co je adekvatna zlava... a ako to chodi ak by sme boli referencny dom... v zasade s tym problem nemam, ale potrebujem vediet o navsteve minimalne dva tri dni vopred, aby som sa vedela zariadit... ale to len na okraj.

musim sa opakovat - dakujem ;)
220870
05.09.11,17:27
Incon vystužoval po celom obvode.Drevo je pri veľkých rozmeroch náchylné na krútenie.Byť vami tak pri takýchto rozmeroch radšej drevo neriskujem.
alltracboy
05.09.11,17:35
Incon vystužoval po celom obvode.Drevo je pri veľkých rozmeroch náchylné na krútenie.Byť vami tak pri takýchto rozmeroch radšej drevo neriskujem.
preco by sa malo krutit? je to robene z lepenych eurohranolov, suchych.. jasne ze dokonaly material nieje, a zrejme z praxe mate take skusenosti, ale pokial sa spravi (zlepi) drevenny "euro"hranol kvalitne, tak nemyslim, ze by mal tendenciu sa krutit.
220870
05.09.11,17:38
Zo zoznamu plastov ma trocha prekvapilo geneo, ze nevedia vsetko spravit. 88+ len potvrdzuje ze je to kvalitny profil za prijatelnu cenu. Hlavne sa vyhnut suflikantom, ktori naslubuju hory doly a po zaplateni ziadna ochota. To ohovoaranie na ine profily by ma velmi zaujimalo, kto aky profil obhajoval. ja mam trocal po celom obvode vystuz, ostatne neviem. Z hlinikovych profilov co si uviedla mi najlespie vychadza Sulko, aj ked ten profil nepoznam ma najsirsiu stav hlbku a Uf ramu 1,7 co je na hlinik v poho ani si nemyslim ze si na zaciatku, ja to vidim inak:)
Nečítal som to celé.Ale to ,že z toho ,alebo toho profilu dokážu vyrobiť všetko ,nezávisí ani tak od profilu ,ale od podvodníkov a šuflikantov ,ktorých zaujíma zákazník len dovtedy kým zaplatí.Všetky profily majú svoje rozmerové hranice.Väčšinou okolo 2,3m na dĺžku.Potom je nutný spojovací profil alebo dilatácia.Odporúčam si tieto veci overiť skôr ako niečo kúpite.Vyrobiť sa dá aj 6m okno,ale výdrž má minimálnu.Ak vám budú predajcovia tvrdiť ,že ich profil môže byť aj dlhší ,ako 2,3m pýtať si to od nich písomne ,su na to certifikáty ,ktoré vystyvujú výrobcovia profilov nie firmi vyrábajúce okná.
S týmito vecami som robil dosť dlho na to aby som mohol kľudne napísať ,že okno väčšie, ako 230 cm by som nikdy nekúpil.Možno vám vydrží záruku,ale je to hranica únosnosti,ak niečo nejaký materiál alebo stroj pracuje dlhodobo na hranici svojej únosnti tak sa mu prudko znižuje celková životnosť.
220870
05.09.11,17:42
preco by sa malo krutit? je to robene z lepenych eurohranolov, suchych.. jasne ze dokonaly material nieje, a zrejme z praxe mate take skusenosti, ale pokial sa spravi (zlepi) drevenny "euro"hranol kvalitne, tak nemyslim, ze by mal tendenciu sa krutit.
Videl som všelijaké okná všetkých druhov tipov zlé aj dobré.Ale kvalitné okno z eurohranolu som nikdy nevidel.A myslím to vážne.Na plastoch sa klamalo ,ale to čo dovádzali výrobcovia tzv eurookien je jedna veľká katastrofa ,ktorá nemá s kvalitou nič spoločné.
alltracboy
05.09.11,17:45
ja to beriem z hladiska nabytku.. daju sa spravit krasne velke kusy, ktore su stabilne sto rokov. Pravda je ze eurohranol zo smreku bude stat za prd.
andreaS
05.09.11,17:56
co sa tyka toho dreva, tak mame od firmy Mirador ponuku na "smrek cinkovany" ... dve verzie, jedna cisto drevo a druha s hlinikovym vonkajsim oplastenim...

mne to nic nehovori...
220870
05.09.11,18:00
ani mne ,nevyznám sa do tipov dreva .Ale vídam to po stavbách.
220870
05.09.11,18:04
ja to beriem z hladiska nabytku.. daju sa spravit krasne velke kusy, ktore su stabilne sto rokov. Pravda je ze eurohranol zo smreku bude stat za prd.
Aj nábytok vystavený povetriu bude mať iné vlastnosti ,ako vo vnútri suchého interiéru.Myslím ,že ani nieje chyba v technológiach ,ale v tom ,že zohnať kvalitné drevo ,je problém a ak tak to stojí kopu euračov čo vplýva na cenu.Tá tlačí výrobcov eurookien tlačiť cenu dolu na úkor kvality dreva ,zaslklenia a povrchových úprav lakov a lazúr.
Nechcem aby to vyzeralo že osie... to iné ako sa páči mne.....
alltracboy
05.09.11,18:08
smrek je makke drevo a najlacnejsie. Vonkajsie oplastenie je iba povrchova uprava, nema nic spolocne so statikou okna. Drevo ako take podla mna najuzasnejsi a najlepsi cenovo dostupny stavebny material. len s nim treba vediet. A kedze sa vyraba na konzum, tak aj ta kvalita nieje nic moc. Bohuzial ceny su prehnane. Hlavne pri plaste a na tom sa vezu aj drevenne okna. najlepsie budu co do stability hlinnikove. Drevenne okna su podla mna top co sa tyka kvality a tepelnej izolacie. len neporadim ziadneho dobreho vyrobcu, lebo sa nevyznam. To by musel zobrat do ruky sikovny stolar kvalitny material a vyrobit eurookno. ja som z plastu sklamany. Dost sklamany.
220870
05.09.11,18:19
za všetkým hľadaj výrocu a montéra.Prisám bohu ja som namontoval cez 1500 okien.Nemal som na okná(nie dvere) reklamáciu.Asi trikrát som bol po roku doštelovávať .Ak ti to totálne nedooné vo výrobe tak sa to určite bude dať vyladiť.Pokiaľ nemáte omietky tak sa stále nič hrozné nestalo a náprava by nemala byť nemožná.
alltracboy
05.09.11,18:34
No mne na to GENEO chodia ako na klavir.. uz to prisli stelovat asi 20tak krat, menili sa tesnenia, znovu osadzali balkonove dvere... bezne okno sa nastavi a po par mesiacoch sucha.
mendo933
06.09.11,04:43
dakujem...

na trocal 88+ mam momentalne najlepsiu cenu... da sa povedat asi bezkonkurencnu...

ale nechcem sa dat zlakat na to najlacnejsie zase... mame predbezne dohodnute stretnutie s tebou doporucenej firmy z Bošáce...

a co hovoris na to drevo resp. drevohlinik?

A davaju nejaku zlavu ak by sme boli napriklad referenčny dom? Resp. co je adekvatna zlava... a ako to chodi ak by sme boli referencny dom... v zasade s tym problem nemam, ale potrebujem vediet o navsteve minimalne dva tri dni vopred, aby som sa vedela zariadit... ale to len na okraj.

musim sa opakovat - dakujem ;)
Ked som si dal nacenovat len 88+ , iny vyrobcovia okolo BA a aj v CR boli drahsi min. o 1000€ a davali aj lacnejsie kovania maco a pod. To iste sa dialo na Al dvere shueco, ten isty matros a cena na jednych dverach rozdiel 600€!!!! Takze marze maju poniektori nahodene fajne.
Mal som uz tu cest a aj som porovnaval moje okna s oknami fotrovcou, ktory si dali vyrobit okna v najvetsej SK firme (nebudem menovat) a zvary a napojenie tesneni oproti mojim oknam katastrofa. Radsej nespominam montaz, ked som videl tu PUR penu po ramoch skoro ma chytil infarkt.
Ak by si sa rozhodla od Kusendu , tak to nieje ziadny suflikant za to sa môzem zarucit, len sa mu cudujem ze ma take ceny pri takej kvalite vyroby /montaze. Uz mi menil aj okno po neziadanej navsteve na zasuvackach, cize jeho ochota montazou nekonci.
Co sa tyka dreva, mam drevo rad . Ked som zacinal stavat tak som o plaste ani nechcel pocut, ale ked som videl euro okna po 7-mich rokoch tak mi az zle prislo. Ten vonkajsi nater uz vyblednuty, zacal opadavat a trebalo pomayl vsetko natierat. Ale uz nikdy sa to tak nenatrie ako je to nastriekane tou elastickou farbou od vyroby. Ale to je asi ten lepsi pripad, ako ked kamosovi po 3 rokoch zacali praskat v rohoch skla na celom dome. Mam viacero znamich co maju euro okna a kazdy jeden ma s nimi len problemy a pritom vyvalili kopu penazi. Ked drevo tak drevo-hlinik , ale to su uz palby.
andreaS
07.09.11,15:58
tak mame za sebou navstevu z firmy, kt. vyraba drevene a drevo-hlinikove okna... dostali sme mimoriadnu zlavu, kedze majitelia maju radi kockate domy ;) ... a tymto sa dostali na cenu, za kt. mame ponuknuty plast...

konkretne je to profil Mirador 783 (na 3 malych oknach sme dali dvojsklo, takze profil 782) ...

este mi upravi ponuku o par drobnosti plus vplyv inej farby ako standardnej na vyslednu cenu... chceme ist stale do sedej farby a v ponuke maju standardne zlte, cervene odtiene plus dva tmavsie ako orech... mne by sa najviac pacila taka patinovana farba, aby bolo vidno ze ide o drevo ale zaroven by bolo s nadychom do seda ;)

pytala som sa na stalost farby... ze maju certifikaty nato a zivotnost je 20 rokov... ak by sa vyskytol skrabanec, maju nato sadu na domacu opravu... a po tychto 20 rokoch staci jemnucko prebrusit a prelakovat...

celkovy prestup tepla maju preratavany na konkretne okna osobitne a vychadza to na 0,8 ...

material je smrek cinkovany, co som sa opytala, ze co to vlastne je... je to spajane drevo... vidno to bolo na bledom odtieni, na tmavych vobec...

okno ma ochrannu listu proti vode (laicky povedane), ma vela tesneni a samotne sklo je osadene hlbsie v rame, ze to ma priaznivy vplyv na rosenie a to, ze sa nerosi ;)

takze zo sedenia sme nalomeni... ale chcela by som poznat nazor viacerych... ci by ste si vybrali tento profil, ak by vam dali rovnaku cenu ako za plast...
teslik
09.09.11,00:10
vies co,aj ja mam s tym problem,zacinam stavat,moje okna tiez maju cca 60m2,az 5 posuvnych dveri na terasu,a tiez nechcem plastove,hladam optimalne riesenie,ale vsetko otazka penazi,mozes mi prosim ta povedat ako si sa rozhodla s tym"mirador 782",a co pri tych ostatnych oknach?Tiez rozmyslam o bezramovych,ale vela info o tom nemam.
andreaS
09.09.11,03:58
tak sme na tom lepsie s jednymi posuvnymi ;) hoci obrovskymi... tie posuvy su dost drahe, zvazila by som ich mnozstvo ;)

este som sa nerozhodla... planujeme navstevu vo firme vyrabajucej plastove okna... v tej, kt. ma rovnaku cenu ako drevene...

vcera mi volal pan z prvej firmy, kt. v podstate oslovila nas (letak na stavbe) ... a ze ma daku novinku pre mna... ze ponukaju novy hlinikovy profil ktory ma U=0,5 ... nechce sa mi verit, ze takto vyrazne znizili hodnotu z 1,2-1,5 na 0,5 ... nepoviem 0,8 ... ale trojnasobne znizit???!!! a cenovy rozdiel 20% ... on stale pocita s cenou bez dph, ale my nie sme firma, ale konecny zakaznik... a pytal sa este na stretnutie na buduci tyzden, lebo dovtedy nam plati ta cena... a bol doslova urazeny, ked som mu povedala, ze este vyberame, a ze nam cenova ponuka na drevene okna zamotala hlavu.... ze aj on nam vie ponuknut drevene, ale tie sme nechceli... ako kde je napisane, ze musime brat okna iba od tohto cloveka?? sice fajn, snazi sa, ale su to nase peniaze, nie par €, ale dost vysoka suma, v kt. nemaju caste zakazky... tak sa predsa MY rozhodneme na zaklade nasich faktorov, kt. firma tuto zakazku dostane... a uz zacal vyzvedat ktora firma to je, co nam ponukli a podobne...

toto sa mi neskutocne hnusi ako sa niekto snazi nakydat na konkurenciu... tymto straca cenne body... hoci ponuka by mohla byt tip top, pristup cloveka z danej firmy sposobi otocenie vo dverach a dovi dopo nech sa snazi ako chce...

nikto nema nic k tym drevenym oknam? myslim konrketne k vyssie napisanemu profilu... pripadne naco si dat najvacsi pozor pri vybere drevenych okien... dakujem...
andreaS
20.09.11,08:17
Este stale som okna definitivne neuzavrela :( uz mam hlavu ako melon...

plast sme uplne zavrhli... kvoli farbe riesenej foliami... netusim aku dlhu zivotnost to ma (dlhodobe slnko + vietor), ake je to odolne na poskrabanie... a navyse firma, kt. nam urobila dobru ponuku nejavi dalsi zaujem... takze sa nebudem pchat do...

ostava nam drevo a hlinik ...

hlinik s trojsklom mam v ponuke dva profily... Cortizo 70 a Aluprof 86 ... vzhladovo su rovnake, hranate (doslova ma dostali) ... farba akakolvek... vcera som mala v rukach profil aluprof 86 nastriekany farbou ral 9007... a ta je ze woooow... ani tmava, ani svetla, presne seda aku som si predstavovala...

cenovo je rozdiel -10% pre Cortizo ...

cortizo je spaniel s vyrobnym zavodom na slovensku (okna by boli z tohto zavodu, mozna navsteva vyroby - prave dojednavam podrobnosti) ...

aluprof je polsko..

v reze su okna velmi podobne ... dovolim si laicky tvrdit ze na 90% ...

tepelne vlastnosti maju tiez priblizne rovnake...

v prospech cortizo v nasom pripade hra to, ze mi vedia urobit v jednom kuse velke pevne plochy dole, terasa na 4 casti s otvaranim v strede od seba...

co by ste si vybrali vy?
andreaS
21.09.11,05:31
nikto nic? :(
marko182
03.10.11,12:19
Ahoj,
poradit ti neviem, kedze s vyberom okien este len zacinam. Ale chcel by som vediet, ci ste sa uz nejako rozhodli?
Ja som oslovil 24 firiem a zatial som dostal len 8 ponuk. Toto je slovensky fenomen, zakaznik sa musi doprosovat dodavatelovi :D Cest vynimkam.
andreaS
04.10.11,04:26
ano, uz sme si vybrali :)

profil od aluprof system mb 86 si ... nadherny hranaty profil, v mojej farbe z predstavy a podla papiera uzasnymi vlastnostami... plneny zmesou plynov argonu a kryptonu...

aj by som vlozila letak v pdf, ale po novom neviem kde :( (nasla som :D )

mne sa napriklad neozvali z tychto firiem vobec: hesta, incon, hueck, fenestra...

medzi plusy a minusy sme zaradovali aj zaujem o nas... vela firiem len poslalo ponuku a cau... niekto bol pre istotu az moc doterny... a to som ho varovala nech na mna netlaci, lebo sposobi nezaujem uz len tym... ale komu niet rady, tomu niet pomoci...

mna to normalne prekvapovalo, ze zakazka za nestandardnu cenu a niekoho to vobec nezaujimalo, ani len nezavolali, nenatiskali sa na navstevu, ukazat nam profil, porozpravat o ich vyhodach... proste nic... oslovila som aj ceske firmy a tie ma tiez sklamali...

tak sme sa nakoniec vratili do prvej firmy, kt. nam ponukla cerstvu novinku... a za chvilu sa mame stretnut na dome a premerat este raz okna do vyroby ;) ...
marko182
04.10.11,05:41
Ahoj, dakujem za odpoved :)

Ten letak som si pozrel, tie parametre sa mi zdaju az neuveritelne. O hlinikovych oknach som ani neuvazoval prave kvoli tomu, ze vacsinou sa Uw pohybuje vysoko nad 1. A tu ze 0.5? No neviem. Kiezby to bola pravda. Tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne, nech ste spokojni ;)

My nemame az take presklenia ako vy, ale tiez dost slusna zakazka. Ale uplne rovnaka skusenost. Preto som zostal normalne prekvapeny, ze niektori renomovani vyrobcovcia sa ani neunuvali odpisat. Ale tak nasilu im peniaze tlacit nebudem :D
andreaS
04.10.11,08:23
ten profil co uvadzaju, ze ma U 0,5, tak toho cennik este nemaju urobeny... my budeme mat ten, co ma U 0,9 ...

a presny suhlas, kto o nas nejavi zaujem, tak nech by mal najlepsiu cenu, tak to povazujem za velmi velke minus...

u mna drevo malo minus kvoli farbam... standardne farby v ponuke nic moc... odtien sedej alebo nadych sedej ani jedno... a ked som videla drevene okno nastriekane do RAL farby (seda), tak to bola jedna katastrofa... priiiserne lacno to posobilo a cely vzhlad dreva bol fuc...
marko182
04.10.11,08:48
Aha, ja som to pochopil tak, ze idete do tej novinky teda. A ten U 0.9 profil, je dvoj alebo trojsklo? Uvazujem nad tym, ze by som poslal dopyt aj im, aspon pre porovnanie.

S tym drevom si ma nepotesila. My sice este nemame uplne jasno v tom, aku farbu chceme, ale tiez je mozne, ze to budeme ladit do seda kvoli farbe stresnej krytiny a buducej fasady.

Uz sa aspon ozvali z dalsej firmy, takze momentalne mam 9 ponuk z 24 dopytov. Aj tak to je podstatne menej ako som cakal pri tej hodnote objednavky :)
andreaS
04.10.11,09:14
no aj toto je novinka... povodne sme mali naceneny profil 76 ... a teraz ideme do tej 86 SI ... nie az Air ... ten este nema ceny... a bude tam trojsklo samozrejme... (tepelne straty su mi prednejsie ako tepelne zisky)

tie drevene okna som ja chcela take ako seda patina... akoby vyblednuta farba... a nejde to... bud bude namoreny do standardov, cize zlte a cervene odtiene plus teda orech tmavsi, ale stale je tam nadych do bordova... ale bude stale vidno krasne struktura dreva... alebo si ho date nastriekat za priplatok do lubovolnej RAL farby a to vyzera ako daky lacny plastak a struktura dreva je fuc... mne to pripominalo ako keby si niekto vzal do ruky najhorsi stetec a natrel to drevo... fakt otrasne... zdialky to bude vyzerat priserne a ze ide o drevo bude vediet len majitel... a to je skoda zase podla mna... drevo je krasny material... plus teda co sa mne este na tych standardnych odtienoch nepacilo bolo to, ze ked uz dam nejaky odtien, tak podla mna aj zvysok nabytku by mal byt v tejto farbe... a tu bol opat problem... orech nabytkovy je uplne inej farby ako bol na okne... slivka, hruska vobec nie je a tie sa mi pacia na nabytku napriklad.. plus tie svetlunke az do biela odtiene laminatiek (napriklad) su uplne ine odtiene ako najsvetlejsie drevo...

ako som uz pisala viac krat, tak my sme orientovany na sedu a beton... takze vsetko bude v tychto odtienoch... biela, seda, tmavsia seda, antracit... cierna nikde (velmi neprakticka hlavne na nabytok a podlahu) ... v zaklade chcem farebne neutralny dom a farebnost doladim lahko vymenitelnymi doplnkami podla aktualnej zatazenosti na konkretnu farbu...

ale vratim sa k oknam :D (vedela by som sa na farby a hlavne "oda na sedu" ) rozpravat cele hodiny :D

plastove okna sme mali dvoch favoritov... jedna firma mi ani jediny raz nezavolala... tak sa nebudem pchat... a druhu dohodil kamarat za vynikajucu cenu, obojstranne folia, trojsklo, rovnaky profil ako ta prva firma... ale doteraz nam nedohodol stretnutie... takze opat... mam na haku takychto ludi, ked vie urobit cenu a dalej ho nic nezaujima... tak sme zvolili zlaty stred a skoncili sme pri tom aluprof 86 si :)
marko182
04.10.11,09:35
Ok, pokial robia aj trojskla, tak im skusim napisat, dik za tip ;)

Buduci tyzden ideme obehat zopar firiem, takze si konecne pozrieme aj farebne palety. Zatial sme nezavrhli ziadny material. Ale z doterajsich ponuk mame plast za rovnaku cenu ako drevo, tak to uz radsej asi drevo. Pokial teda nestroskotame na farebnych moznostiach. Na hlinik ziadne ponuky nemam, lebo firmy, co som len tak narychlo pozrel, tak robili vzdy iba dvojskla, co nechcem. Tak ak mas tipy aj na ine okna, co robia hlinik a trojsklo, tak poprosim :)

Farby ako take necham na moju polovicku, ja pozeram hlavne parametre. A u mna je podmienka trojsklo, Uw < 1.

Ja som mal 2 favoritov na drevo a jednu firmu na plast a z tych 3 sa neozvala ani jedna. Tak teraz neviem, ci mam hrat urazeneho alebo tam zavolat :D
alltracboy
04.10.11,10:09
to je divne ze drevenne okna co sa robia na zakazku nevedia dat do nejakeho sedeho moridla.
andreaS
04.10.11,11:18
to je divne ze drevenne okna co sa robia na zakazku nevedia dat do nejakeho sedeho moridla.

aj mne to bolo divne... chcela som v podstate podla mojej predstavy vyrobny kaz :D ... proste zaklad svetle drevo a kde tu ledabolo namorene na sedo aby vznikla taka patina zaujimava... ale nie... vedia to len prestriekat farbou, kt. sa komplet rozleje a vysledok je hladky povrch... a ako hovorim vyzeralo to strasne...

marko182: este som mala na hlinik cortado tusim... spanielsky vyrobok s vyrobnym zavodom tu na sr v novej bani :) tiez robia trojsklo...
marko182
04.10.11,12:09
marko182: este som mala na hlinik cortado tusim... spanielsky vyrobok s vyrobnym zavodom tu na sr v novej bani :) tiez robia trojsklo...

Dik za tip, pohladam ;)
naldo
17.02.13,00:49
andreaS ......

rad by som sa opytal ako ste dopadli so zasklievanim........???
tuto temu si tu dopodrobna rozpisovala a vidim ze ste si dali namahu....

ja som pred podobnym problemom..., presklena pevna stena ma 8 metrov, vyska 2.6m...
rohova stena kde maju byt zdvizno-posuvne dvere sirka 3.5 metra...

preluskal som vsetky mozne moznosti...., hlavne mi ide o max. velke mozne velkosti okien...
aby to nebolo delene na vela casti...
napr. v nemecku maju regionalne odlisnosti v zakonoch ake max. velkosti mozes mat na dome..
je to ohladom sily vetra v danej oblasti...

ale co ma u nas zaskocilo.., je fakt, ze je problem zohnat firmu ktora ti vie vobec zalozit okno o vahe 300-350 kg.....

zaujimalo by ma.., aku ste nakoniec dali sirku okien na tej sirokej stene..??
andreaS
17.02.13,10:31
naldo:

nedopadlo to uplne idealne, nevybrali sme si dobru firmu... ohladom velkych presklenych stien sa opytam jednej znamej, kt. robili okna, videla som fotky aj ineho domu, kt. ma ovela vacsie presklene steny ako my a maju to urobene fantasticky... dala som sa ukecat ze inak to nejde a viac neriesila... ale je pravda, ze presklenu rohovu stenu na prizemi nam rozdelili na jedno velke okno, rohovy stlp v interieri (kvoli statike), a potom druha stena rozdelena na polovicu... tu som chcela v jednom kuse, ale zvolili sme rozdelenie, aj kvoli pripadnemu rozbitiu skla... aby sa nemuselo menit tak obrovske sklo...

zdvizno posuvne dvere su konstrukcne uplne ine ako zvysok okien... je to osobitny ram, v kt. je cely system... dovezene to bolo v jednom kuse a 7 chlapi mali co robit aby ich presunuli do zadnej casti domu... portal je na 4 casti a druha cast sa otvara... nasla som potom este moznost ze by isli otvorit vsetky 4... pripadne dve vnutorne odseba by vytvorili vacsi otvoreny priestor... tento portal ale robi problem, kt. nam oknari zatial neopravili... prisli cosi ponastavovali ale robi to stale... v lete ked sa do nich oprie slnko tak sa tazko otvaraju, cca 15cm pri otvoreni to robi a to iste pri zatvoreni, poslednych 15cm ide tazko zavriet...

ale aby som nebola negativna, tak robili nam kontrolu kotla a manzel mi hovoril ze chodil panko s dakym pristrojom po dome, namieril na stenu a ukazalo mu teplotu, namieril na skla a tiez mu ukazalo teplotu, ze to zopakoval par krat lebo mu neslo do hlavy, ze mu ukazuje tie iste hodnoty na stene aj na skle... tak snad tie okna nebudu najhorsie...
addo77
18.02.13,05:37
Naldo hladajte dalej, uplne v pohode ide spravit hebe-schiebe okno rozdelene na dve casti o rozmere napr. 5000x3000 mm s trojsklom (kovanie ma nosnost 400 kg) ale v systeme Schuco, netusim co povedia lacnejsie systemy. Druha vec je komfort pouzivania, taketo kridlo co ma 370 kg posuvat zrovna neni sranda a palka to bude tiez riadna. Takze sirka 3,5 m x vyska 2,6 m nie je ziadna prehnana poziadavka .. robili sme vacsie opachy.
teslik
19.02.13,16:02
Ja som si daval 2,4m na 3m sirka dvoje posuvne,stredovy murovany stlpik medzi oknami,bo max co mi povedali,co mozu urobit je 6m,je to velmi,velmi drahe+tazke,tazsie sa budu otvarat,ak vobec:D,tak som to tak vyriesil,cenu pocitaj cca 2600 a hore,za kus,to je pri mojom rozmere,