barancik
10.08.11,09:49
Dostal som ponuku na vzájomnú výmenu linkov na internetových stránkach. Keďže nemám s tým žiadnu skúsenosť a problémom je najlepšie predchádzať, chcem sa opýtať či nejaké s tým môžu byť spojené, či k výmene je potrebná nejaká formálna dohoda a pod. Vopred ďakujem.
aiosys
10.08.11,11:43
Vymena linkou sluzi na zlepsovanie pozicie stranky vo vyhladavani [to je jedna z veci]. Ide hlavne o pagerank stranky, akonahle mas vyssi ako 0, zacnu ta ludia otravovat so spätnymi linkami. Vyssi pagerank si si vysluzil hlavne relevantnym obsahom stranky a pokial si das ich link na stranku [a aj oni tvoj], moze to byt prospesne pre oboch [ale on musi mat minimalne taky PR ako ty - inak to moze uskodit].

Asi presne aj viem kto ti pisal te mail [obchod hraciek vsak :D], pretoze mojim zakaznikom chodia maili od jedneho a toho isteho davaca a chce menit odkazy [vzdy ked im skocil PR z 0 napr. na 2 a vyssie].

Pagerank zistis tu http://www.prchecker.info/check_page_rank.php

Tam si zisti aky PR ma on atd... Urcite je dobre menit odkazy na webe, ale nie bezhlavo a treba si to rozmysliet a preverit tu sajtu...


Je to fest laicky napisane, lebo nemam moc casu... ale ak chces vecer sa mozem o SEU a PR rozpisat viac... uz zopar rockov tie stranky robime a optimalizujeme :)
barancik
11.08.11,05:33
Vymena linkou sluzi na zlepsovanie pozicie stranky vo vyhladavani [to je jedna z veci]. Ide hlavne o pagerank stranky, akonahle mas vyssi ako 0, zacnu ta ludia otravovat so spätnymi linkami. Vyssi pagerank si si vysluzil hlavne relevantnym obsahom stranky a pokial si das ich link na stranku [a aj oni tvoj], moze to byt prospesne pre oboch [ale on musi mat minimalne taky PR ako ty - inak to moze uskodit].

Asi presne aj viem kto ti pisal te mail [obchod hraciek vsak :D], pretoze mojim zakaznikom chodia maili od jedneho a toho isteho davaca a chce menit odkazy [vzdy ked im skocil PR z 0 napr. na 2 a vyssie].

Pagerank zistis tu http://www.prchecker.info/check_page_rank.php

Tam si zisti aky PR ma on atd... Urcite je dobre menit odkazy na webe, ale nie bezhlavo a treba si to rozmysliet a preverit tu sajtu...


Je to fest laicky napisane, lebo nemam moc casu... ale ak chces vecer sa mozem o SEU a PR rozpisat viac... uz zopar rockov tie stranky robime a optimalizujeme :)

Ďakujem za informácie, pomohli mi zorientovať sa v ponuke a hlavne čo mysleli pod skratkou PR pri jednotlivých stránkach. Nie, nie je to o hračkách, obaja podnikáme v oblasti služieb a ako sa teraz pozerám na PR ich stránok, tak sú o bod vyššie ako moje. O vzájomnú konkurenciu sa neobávam, sú úplne z inej časti Európy. Išlo a ide mi o to, či s výmenou linkov nie sú spojené nejaké práva, resp. nejaké skryté uplatňovanie si nejakých nárokov ktoroukoľvek stranou v budúcnosti.
Fero11
11.08.11,08:58
tvoj link na nejakej inej (doveryhodnej) stranke, moze byt pre teba len vyhodou