jarča
10.08.11,10:07
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Vymenili sme na rodinnom dome tzv. kasňové okná na eurookná. Čím je najlepšie vyspraviť vnútorné špalety okolo okien?
Murár hovorí, že polystyrén + rohovník a sieťka po stranách aj nad oknom. (neviem či to nehovorí preto, že sa s tým jednoduchšie pracuje)

Ja som počula, že je lepšie dať tvárnice z yporu alebo ytongu a na to rohovník + sieťka po stranách okna a nad okno polystyrén. Je to vraj pevnejšie a odolnejšie, ale je s tým zrejme viac práce.

Vopred ďakujem za radu.
martinsk1
10.08.11,13:38
Ja aj moji susedia, ktorí si dali meniť okná vo väčšine dávali sadrokartón a rohovníky.
andiablo
10.08.11,14:12
ja som dával vznútra XPS a aj z vonka. Záleží na tom koľko tam máte mieste aby sa dalo okno pekne otvárať a aj špalety sa dali pekne spraviť. Ak sa V8m tam nezmestí EPS/XPS tak kľudne to zarovnajete omietkov. Inak ak budete dávať potom na vrch sieťku a mietku tak nezabudnite dať APu dilatačné lišty aby Vám to okolo okna nepopraskalo
svrki
10.08.11,16:43
Ja som dával tvárnice je to pevnejšie. Je to trochu prácnejšie.
kiwi0105
11.08.11,07:31
Presieťkované XPSko a rohovník je dostatočne pevné na okennej špalete,nevidím dôvod lepiť porobeton.
jarča
11.08.11,10:43
Ďakujem za odpovede.
220870
11.08.11,17:59
Urcite je lepsi porobetonYtong .5cm styrodur aj cosi stoji a je z neho viac nepouzitelneho odpadu.
tom_NR
11.08.11,19:03
Polystyrénu v interiéri čo najmenej...
kiwi0105
25.03.12,08:01
Prosím o radu. Včera som bol u rodičov, pred dvoma týždňami menili okná za plastové tie sú O.K. Problémom sú ale špalety, je to "namliagané" sadrovou omietkou a rovné "ako ked do hada kopneš" vidno aj praskliny. Je možné presietkovať sadrovú omietku a potom zapucovať? Ako sa správa sadra a cementové lepidlo?
220870
25.03.12,08:38
Presieťkovať sa to dá ale sieťka sa vkladá do sádry.Sádra sa nesmie zadusiť cementom.
Prosím o radu. Včera som bol u rodičov, pred dvoma týždňami menili okná za plastové tie sú O.K. Problémom sú ale špalety, je to "namliagané" sadrovou omietkou a rovné "ako ked do hada kopneš" vidno aj praskliny. Je možné presietkovať sadrovú omietku a potom zapucovať? Ako sa správa sadra a cementové lepidlo?