lydia36
10.08.11,11:37
Dobry den, chcela by som sa informovat, bolo stavebne povolenie vsetko hej, ale zistilo sa ze treba strechu do konca urobit mojim rodicom zatekalo do izby vlastne robim podkrovne byvanie kde tu cast taham az ku rodicom.3 roky dozadu malo byt planovane zastresenie celeho domu a mala tam byt terasa, nakolko neboli financie tak sa to robi teraz, musela som zburat stary dom a staviam povodnu stavbu na tom istom pozemku ale som na hranici..Akonahle susedia zisitli ze sa robi dalej tak to vtedy vsetko zacalo-same stazovanie vadi im vsetko, ze robime ruch stavebny, tienenie ktore tam vobec neni, a co by im bolo lepsie aby tam bola terasa alebo lepsie urobit strechu do konca, toto vsetko bolo oboznamene na miestny urad.. Bolo mi aj povedane ze ma nepustia na ich pozemok ved ako to dokoncime ved su tam diery, vsetko im vadi a vzdy ked im tma nieco padlo vzy sa im to upratalo, uz som mala poslanych aj policajtov ale ti povedali ze nerobim nic zle aj sa zasmiali.. Teraz si ma predvolali nakolko som porusila priestupok stavebneho povolenia,, preco mi to pisu aj oni ved miestny urad o vsetkom vedel nevedela by som bez ich povolenia nieco robit, my sme tu strechu museli dokoncit lebo by sa nam znehodnotil dom aj to nam miestny urad povolill. Neviem co ma robit ako to vsetko prebehne, oni maju vsetko na nasej strane stromy vsetko mozne, hrozne ma depky s tho co bude.. viete mi tu niekto poradit co ma robit.. Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved...:)
marko182
10.08.11,09:47
Prepac, ale nech sa akokolvek snazim, aj tak nemam ani sajny, ze o com je ta tema. Skaces z jednej veci na druhu. Nemozes to napisat nejako zrozumitelnejsie?
arizona
10.08.11,10:02
...a preco nazov temy "cierna stavba"? Ved pises, ze ste mali stav.povolenie.
Alebo ste mali iba na strechu a vy ste zburali dom a staviate iny?

Fakt musis napisat konkretne, lebo inak ti nik neporadi, kazdy moze len hadat...
lydia36
10.08.11,10:40
čierna stavba.. stavebne povolenie je vybavene do trištvre domu a ta stvrkta mala byt terasa.Ale sme sa rozhodli zastresit celu stavbu, sused zistil ze podla stav.povolenia to nemalo byt zastresene a oznamil to stav.uradu. Poslali nam dodatocne stav.povolenie aby sme zakrili stavbu, a vcera mi prisiel list na stavebny priestupok a si ma predvolavaju kvoli priestupku.. Je mi to hrozne luto ze som pisala predtym mis mas ale som z toho hotova..
Ferdosondo
11.08.11,04:51
lydia36, nic strasne sa nedeje. Spravila si chybu, avsak ziadna tragedia. S kludom chod na stavebny urad. Tam im povedz ze tieklo do domu a bola to jedina moznost, ako sa vyhnut znehodnoteniu stavby. Podla toho co pises, tak Ti daju dokreslit do projektu strechu a popripade aj pokutu-zavisi od posudenia. Predpokladam vsak, ze do 320 Eur. Mozno len sybolickych 32 Eur.
V podstate mas stastie, ze sa to riesi teraz. V novom stavebnom zakone, ktory zanedlho schvalia budu ovela vyssie pokuty.
Takze hlavu hore, aj horsie veci sa deju na svete.:)
lydia36
11.08.11,10:36
Dakujem, snad to vsetko dopadne dobre musim pockat 2 tyzdne a uvidime ako sa to vyvinie, ale dom je na hranici pozemku a je na to zakon aby sa sused pustil do dovra aby som si mohla omietnut dom ale to sa asi vsetko dozviem ked bude pojednavanie....
lydia36
24.08.11,11:12
no pokuta ma neminie ake su toto zakony ides to hned nahlasit ved ked sa nieco znehodnoti tak co musis cakat osobne som bola na urade a povedali mi dokoncite si sedlovu strechu vedeli o tom a mne hodia nakoniec pokutu ani nevedia kolko mi naparia, a teraz len cakat cakat a cakat...
Ferdosondo
24.08.11,12:01
lydia36 v stavebnom zakone je uvedena pokuta do urcitej sumy. Je len na uradnikovi, kolko da. Pokus sa pohladat nejakeho znameho, co by sa prihovoril. Tak to na SK chodi.