Mato87
10.08.11,14:18
Ahojte poraďáci, rozmýšľam nad stavbou domu, zaujal ma práve domček ALFA 66 od spoločnosti Wranders (skúste naň kuk) chcel by som sa opýtať, či máte skúenosti s podobnými stavbami, niektorí ma odrádzajú, že je príliš malý, no mne to vyhovuje čo do nákladov ako stavebných, tak aj nákladov na energie. Momentálne som sám a myslím, že dom by stačil aj pre 3-člennú rodinku. Skúste poradiť, čoho sa vyvarovať a či sa vôbec oplatí takýto dom stavať :) Ďakujem za každý názor ;)
iv@n
10.08.11,12:31
sám musíš vedieť či ti tá plocha stačí. 51m2 nie je teda žiadna sláva, ja som mal to potešenie bývať v 49m2 dvojizbovom byte a s rodinou by som tam byť nechcel, ak si sám a plánuješ tak ostať tak je to v pohode, ale s deťmi by to nebolo bohviečo, aj ten následný predaj tak špecifického domu nebude asi bohvieaká sláva ak by si sa chcel sťahovať do väčšieho.
misho188211
10.08.11,12:51
51m2 za 39300 EUR sa mi zdá trocha moc. A je to vôbec cena s DPH ???
Napr. firma JK Slovakia má v ponuke bungalov s úžitkovou plochou 72,6m2 za 38000 EUR bez DPH. Alebo tiež firma A coro s.r.o sa zoberá výstavbou nízkoenergetických domov. Treba sa ale informovať e-mailom. A čo sa týka nákladov budú podstatne nižšie ako v murovanom. Takže choďte do toho :)
TomasHC
10.08.11,12:52
Je ozaj dosť malý, ak chceš mať pracovňu a šatník v spálni, tak sa to bude dať. Ale nepáči sa mi členitý pôdorys - ak chceš ušetriť, tak sa zameraj na čistý štvorec alebo obdĺžnik. Všetky tie extra rohy navyšujú cenu. Toto by bol dobrý domček pre bezdetný pár, alebo dôchodcov...
Mato87
10.08.11,12:54
51m2 za 39300 EUR sa mi zdá trocha moc. A je to vôbec cena s DPH ???
Napr. firma JK Slovakia má v ponuke bungalov s úžitkovou plochou 72,6m2 za 38000 EUR bez DPH. Alebo tiež firma A coro s.r.o sa zoberá výstavbou nízkoenergetických domov. Treba sa ale informovať e-mailom. A čo sa týka nákladov budú podstatne nižšie ako v murovanom. Takže choďte do toho :)
No to je to, že cena 39000 je konečná na kľúč so zákla. doskou a DPH, ostatné ponuky sú holodomy a ceny bez DPH :( takže niet moc z čoho vyberať ak ma tlačia financie :(
ciners
10.08.11,12:57
Skus popozerat aj nieco taketo http://www.reality-rmc.sk/
Link je len priklad, male domy za celkom ok cenu. Nie som realitak, takze neber to ako reklamu, skor ako inspiraciu, tych domkov je od viacerych firiem viac. Ten alfa 66 ma komplikovanu strechu na to, aby nebola draha. To zavisi samozrejma od financnych moznosti a vkusu. Tuto firmu mam zhodou okolnosti odskusanu, ale skor cez kamaratov.
marleau
10.08.11,14:55
Lacný dom neznamená okamžite dobrú kúpu.Treba si spočítať,koľko stojí materiál,koľko práca KVALITNÝCH stavbárov a potom vám nemože vyjsť nízka cena.Ak je cena až príliš nízka,niekde je niečo nie moc dobré a verte tomu,že firma zadarmo robiť nebude.
matusstefan
10.08.11,17:51
Komplikovana strecha a podorys urcite navysia naklady na vystavbu, ako to tu uz bolo spomenute. Nedavno som objavil domcek, ktory si myslim, ze je jeden z najjednoduchsich projektov. Cena vystavby domu na kluc je 69tis eur, ale ver mi, ze svojpomocnou vystavbou (upratovanie po pracovnikoch a pokladka plavajucich podlah nie je svojpomocna vystavba) a troskou stastia sa da zmestit aj do 50-60% tejto ceny. Samozrejme vsetko zavisi od vnutorneho vybavenia domu. A hlavne nic nekupovat na poslednu chvilu a pouzivat zdravy sedliacky rozum.


http://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodinne-domy/detail-domu/RD-Bungalov-976.html
Ferdosondo
11.08.11,05:27
Cena vystavby domu na kluc je 69tis eur, ale ver mi, ze svojpomocnou vystavbou (upratovanie po pracovnikoch a pokladka plavajucich podlah nie je svojpomocna vystavba) a troskou stastia sa da zmestit aj do 50-60% tejto ceny.


http://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodinne-domy/detail-domu/RD-Bungalov-976.html
Pozeral som ten rozpocet na "kluc" a chyba tam taka drobnost ako material na zhruba polovicu domu.:(
Napr. hned v uvode zaklady 8x10 so este nevidel za 2623 Eur, az potom som si vsimol ze to je iba za montaz bez materialu. A takto sa da pokracovat celym tym ich "rozpoctom". Okrem toho je to 69 500 eur bez dph.
Svojpomoc s odretymi usami za 50000.
matusstefan
11.08.11,16:39
Stavba kazdeho jedneho domu je individualna. Ale naklady uvadzane v katalogoch su urcite len orientacne. Pri svojpomocnej vystavbe sa da dostat hlboko pod tieto naklady. Treba stavat s chladnou hlavou a vsetko poriadne premysliet a uvedomit si co vsetko naozaj potrebujeme a mozeme si dovolit, a co su len zbytocnosti v dome.