neronian
11.08.11,19:52
Dobrý deň, mám problem týkajuci sa notebook Acer Extensa 5635ZG.
Ide o to že ako náhle na ňom spustim nejaku hru razantne sa nanej z ničoho zniži FPS z tých priemerne 40 na nejakych 7 až 10. Trva to približne minutu, potom su minutu normalné FPS a zas po tej minute su 7 až 10. Takto to ide stale dookola.

Pri surfovani na internete ani pri prezerani videi sa nič nedeje. Taktiež som si všimol že ak mam hru v okne a začne sekať tak windows v pozadí beži bez problemov. Da sa to dobre vidieť na kurzore myši.

Preinstaloval som už cely windows aj z formatovanim disku, rozobral som ho prečistil. Taktiež som vybral ramky a znova založil. Myslel som si že je to graficka kedže mam indegrovanu tak som do nej nešprtal.

Tak ak máte nápady čo stym mám budem len rád ak dáte vedieť.
buchač
11.08.11,18:02
Dobrý deň, mám problem týkajuci sa notebook Acer Extensa 5635ZG.
Ide o to že ako náhle na ňom spustim nejaku hru razantne sa nanej z ničoho zniži FPS z tých priemerne 40 na nejakych 7 až 10. Trva to približne minutu, potom su minutu normalné FPS a zas po tej minute su 7 až 10. Takto to ide stale dookola.

Pri surfovani na internete ani pri prezerani videi sa nič nedeje. Taktiež som si všimol že ak mam hru v okne a začne sekať tak windows v pozadí beži bez problemov. Da sa to dobre vidieť na kurzore myši.

Preinstaloval som už cely windows aj z formatovanim disku, rozobral som ho prečistil. Taktiež som vybral ramky a znova založil. Myslel som si že je to graficka kedže mam indegrovanu tak som do nej nešprtal.

Tak ak máte nápady čo stym mám budem len rád ak dáte vedieť.
...no ako som si tak recenziu pozrel , veľké zázraky nemôžeš očakávať...


Acer Extensa 5635ZG - základ s dedikovanou grafikou
Jednoduchý počítač s jasně nastavenou filosofií - za minimum nabídnout maximum k práci. Základem je nízká cena, ale nesmí chybět ani trošku těch technologií. V šasi s displejem o úhlopříčce 15'' tak najdeme dvoujádrový procesor, moderní dedikovanou grafiku NVIDIA, LED podsvícení, 320GB pevný disk, ale také nástin multimediálních možností a bezdrátovou konektivitu. Doporučená koncová cena se přitom pohybuje už pod 10 000 Kč bez DPH.

Asi nejzásadnější kompromis je v tomto notebooku u procesoru. Je použit totiž pouze Intel Pentium dual-core T4200 (2,0 GHz,1 MB L2 cache, 800 MHz FSB) a T4300 (2,1 GHz,1 MB L2 cache, 800 MHz FSB). S procesorem se počítá hlavně na kancelářskou práci a podobné nenáročné činnosti. Jak už jsem uváděl výše, grafická karta je dedikovaná, dodala ji firma NVIDIA, model GeForce G105M s 512MB VRAM. A čipsetem tak nemůže být jiná součástka než lowendový Intel GL40 Express. Do všech modelů této Extensy s písmeny ZG v názvu se navíc nedodává pouze dedikovaná grafika, ale také 3 GB DDR2 paměti ve dvou nesymetrických modulech (1 a 2 GB).
http://notebook.cz/clanky/predstaveni-notebook/2010/Acer-Extensa-5635ZG
neronian
12.08.11,18:10
Ano to viem, nieje to najlepši stroj. Lenže už ho mam skoro 2 roky a začalo sa to pred nedávnom (asi 2 tyždne dozadu).
Taktiež si to nemávam na plných detailoch.
Timer3
13.08.11,10:59
Iste sa ozve vela ludi, ako sa neda hrat na notebooku a je to tak integrovana grafika v notebookoch ja na nic, ale poznam milion ludi co hraju najnovsie hry na notebookoch bez problemov, ja som tiez hral na integrovanej karte dost vela novsich hier a slo to. No k teme, kazda hra moze byt ina, vela hier ti na tej karte ani nepojde, aj ked splnas poziadavky vykonom, pretoze je integrovana, a co sa stane, ked das detaily na minimum ? Robi to stale ? Nehraj v okne, ale na celu obrazovku, zere to viac a vypni vsetky zbytocnosti vo windowse cez Spravcu uloh, ked nevies, co je aky proces, tak chod na google a nahadzas si tam nazvy, budes aspon presne vediet co ti tam ide. Mozno to robi nejaky program v pozadi, ak nie si pripojeny na internete, tak si vypni antivirak, ale nie ze ho zabudnes zapnut naspet, ked pojdes na internet, alebo tam budes davat "kamosov" kluc, lebo sa prekvapis, ako aj ja raz.
neronian
14.08.11,10:45
Timer3, praveže robi to na hrach ktoré som stale hraval. A minimalne detaily to je jasne to bolo prve co som skusal.

Proces v pozadi? Pochybujem ako nahle to začalo zvalil som to na virus tak som cely disk formatol a preinstaloval si windows.

S tym oknom, stale to bolo vlastne jedno, stale mu to bolo jedno až donedávna.

Môj nápad je len že sa mi grafika prehrieva alebo sa jej niečo stalo.

A k tomu kľúču, to môže byť aj naopak, davaj si pozor do akoho notebooku pchaš svoj kľúč :) . Vlastna skúsenosť :D
Timer3
15.08.11,08:20
Na integrovanych grafikach nemas co riesit, alebo opravovat, to sa neda vybrat :) ak si tam strkal kluc...