delkom
12.08.11,11:22
Ahojte poradáci .Nevie niekto nahodou prečo neviem prihlasiť syna na Facebook?. Stale mi vypíše že nie je spôsoblivý.Prosťe ho neviem zaregistrovať.Dakujem vopred za vaše rady .AHOJTE:mee:
blondy
12.08.11,09:24
A koľko má rokov? Myslím že na facebook sa dá prihlásiť od 13-tich...
suzliky
12.08.11,09:25
Ahojte poradáci .Nevie niekto nahodou prečo neviem prihlasiť syna na Facebook?. Stale mi vypíše že nie je spôsoblivý.Prosťe ho neviem zaregistrovať.Dakujem vopred za vaše rady .AHOJTE:mee:
V registračnom formulári sa uvádza dátum narodenia. Ak tvoj syn nemal ešte 15 rokov, čo zistia z dátumu narodenia, tak si nemôže vytvoriť FB konto, lebo to sa môže až od 15 rokov. Nie je spôsobilý vekom.
delkom
12.08.11,09:28
12 rokov
blondy
12.08.11,09:30
V registračnom formulári sa uvádza dátum narodenia. Ak tvoj syn nemal ešte 15 rokov, čo zistia z dátumu narodenia, tak si nemôže vytvoriť FB konto, lebo to sa môže až od 15 rokov. Nie je spôsobilý vekom.
Ten vek je 13 rokov :)
blondy
12.08.11,09:31
12 rokov
Tak musí ešte rok počkať :)
marleau
12.08.11,09:31
Nechápem,načo je komu fejsbúk,tobož 12-ročnému decku...
Loptu a do večera vonku.Potom domáce úlohy a hotovo.
Ja som v živote tú stránku neotvoril ani sa nechystám najbližších 1327 rokov.
video1983
12.08.11,09:32
nekaz ho este s FB :D
video1983
12.08.11,09:32
Nechápem,načo je komu fejsbúk,tobož 12-ročnému decku...
Loptu a do večera vonku.Potom domáce úlohy a hotovo.
Ja som v živote tú stránku neotvoril ani sa nechystám najbližších 1327 rokov.


smiem sa spytat kolko mas rokov?:D
marleau
12.08.11,09:34
smiem sa spytat kolko mas rokov?:D
37,prečo?
video1983
12.08.11,09:40
pises ze nechapes na co je komu facebook, tak napriklad pre mna je to druh spojenia s ludmi , komunikacia s priatelmi, a pouzivame ho aj ako reklamu na nas eshop.

schvalne som sa pytal na vek kedze starsi ludia doteraz neprisli na vyhody niektorych soc. sieti.
janci
12.08.11,09:43
Chces aby mal tvoj syn horsie znamky v skole ? :eek:

Zadaj si do google "excess-facebook-leads-to-low-marks-in-school" - par dni stara studia o horsich znamkach deti, ktore vela facebookuju !
tweedle
12.08.11,09:43
na čo preboha je 12 ročnému dieťatu FB????????????????????? potom sa rodičia čudujú, že sa decká nevedia odtrhnuť od PC, na kadejakých úchýlov natrafia atd,,,,

presne ako bolo vyššie povedané, loptu do ruky a vyhnať ho von a nie za počítač,,,,
video1983
12.08.11,09:45
ale no len ju vsetci zase neodsudzujte!
marleau
12.08.11,09:47
ale no len ju vsetci zase neodsudzujte!
Ju neodsudzuje nikto,len ten jej nápad.
Katarína Cigánová
12.08.11,09:47
ale no len ju vsetci zase neodsudzujte!
myslím , že tu nejde o odsudzovanie . Počítačovo gamotné deti majú byt a je to správne .
Ale súhlasím s názorom a tiež som presvedčená o tom , že 12 ročnému dietatu FB nie je potrebný .
video1983
12.08.11,09:50
no ved netvrdim ze je to spravne, ale nazory ze na co komu je FB tiez neuznavam. A nikto z vas nevie na co mu chce zalozit konto na FB
mozno to je len koli farmville :D
marleau
12.08.11,09:51
Kedysi ľudia žili bez mailov,telefónov,o sociálnych sieťach ani nehovorím a mali k sebe blízko,sused poznal suseda,čo suseda,celú dedinu.
Dnes máme k sebe čoraz ďalej.Netvrdím,že nám internet netreba,ale treba poznať mieru kto,koľko a čo s nim robí.Začína to tu byť ako na Západe,sused nevie,kto býva vedľa neho,o vzájomnej pomoci ani nevravím.Ak chcem s niekym kecať,idem do terénu a nie k PC.Nemusí to byť tak striktné,ale treba poznať mieru.
Scot2
12.08.11,09:52
Marleau absolútne s tebou súhlasím, namiesto toho žeby deti, teenegeri šli von venovali sa šporu, zábave, priateľom, koníčkom, práci tak "campia" doma za PC - NTB čítajú a komentujú blbé statusy. Ja mám 17 rokov, niesom tam registrovaný a dokážem bez toho plnohodnotne žiť, celá "moja" škola žije FB ale ja + pár výnimiek sa vyhýbame taj stránke zatial úspešne. Fajn FB má dobré aj zlé stránky dá sa komunikovať ale ja osobne na komunikáciu uprednostňujem iné prostriedky. Je to tvoj syn rob si s ním čo chceš ale ja na tvojom mieste ho prihlásim na šport ako na FB.... daj si pozor na závislosť na PC, sú už také prípady a nebol by ani prvý ani posledný.... treba si uvedomiť že dieťa nevie kedy má dosť a u neho je tá hranica veľmi tenká....
TomasHC
12.08.11,10:04
Počítačovo gamotné deti majú byt a je to správne .

Akú gramotnosť získajú na FB? Že budú písať "koxo, fcera som vydel MiSiccqu1223, niaka bola mrte divna"? Ľudia by sa mali stretávať naživo, zoznamovať naživo... A ak je niekto ďaleko - stačí poslať mejl, zavolať...
Katarína Cigánová
12.08.11,10:07
Akú gramotnosť získajú na FB? Že budú písať "koxo, fcera som vydel MiSiccqu1223, niaka bola mrte divna"? Ľudia by sa mali stretávať naživo, zoznamovať naživo... A ak je niekto ďaleko - stačí poslať mejl, zavolať...
:) - vytrhnuté z kontextu ..
autor/ka/ chcela povedat , že nie som proti tomu aby boli deti vedené k počítačovej gramotnosti ako takej . ale FB rozhodne nie je ten vhodný nástroj .
- ved si to prečítaj celé a nie iba pol textu ;);)
duves
12.08.11,10:15
Nechápem,načo je komu fejsbúk,tobož 12-ročnému decku...
Loptu a do večera vonku.Potom domáce úlohy a hotovo.
Ja som v živote tú stránku neotvoril ani sa nechystám najbližších 1327 rokov.
ANO, aj NIE.
Pohyb na vzduchu je sice fajn, ale pustite von same 11-12 ročné dieťa, a do tmy ako my v 60-70 rokoch. V zime bola tma už o 17 hod. Mam doma 12,5 ročnu dceru, ale vždy musim/e vedieť, ak je sama vonku, napr. so psom. Takže DOBA SA ZMENILA.

Radšej dieťa doma za PC, ako vonku zahrabane pod listím!


http://krimi.cas.sk/clanok/182932/nezvestnu-anicku-hlada-interpol-a-tisice-ludi-na-facebooku.html
Vrah Aničku uškrtil a rozbil jej hlavu kameňom


http://m.tvnoviny.sk/index.php?article_id=584917&comments_page=4
marleau
12.08.11,10:33
Nebolo to myslené tak,že nech chodí kade-tade,ale byť pod dozorom,avšak vonku.Stačí na lavičke s kamarátmi sa rozprávať.
Scot2
12.08.11,10:54
Ja by som to zhrnul tak že každá minca má 2 strany a je na nás ku ktorej sa prikloníme. FB je téma o ktorej by sa dalo neskutočne veľa diskutovať a aj tak by sa neprišlo ku spoločnému záveru. Je na každom z nás ako si naložíme zo svojim volným časom, prípadne volným časom našich detí (mojích ešte nie:).
duves čo sa týka tých úmrtí tak ti poviem len tolko, že aj na križovatke hoc máš zelenú ťa môže zabiť auto takže drzať doma v "klietke" niekoho si nemyslím že je to najlepšie rozhodnutie (netvrdím že to tvrdiš ty)....
duves
12.08.11,11:26
duves čo sa týka tých úmrtí tak ti poviem len tolko, že aj na križovatke hoc máš zelenú ťa môže zabiť auto takže drzať doma v "klietke" niekoho si nemyslím že je to najlepšie rozhodnutie (netvrdím že to tvrdiš ty)....
To je trochu príklad od veci. Cesty a ine komunikacie (železnice) boli nebezpečné aj pred 40 rokmi. No pred 40 rokmi neboli sídliska nebezpečné tak ako dnes.
buchač
12.08.11,11:33
pises ze nechapes na co je komu facebook, tak napriklad pre mna je to druh spojenia s ludmi , komunikacia s priatelmi, a pouzivame ho aj ako reklamu na nas eshop.

schvalne som sa pytal na vek kedze starsi ludia doteraz neprisli na vyhody niektorych soc. sieti.

...mám viac rokov ako marleau .........takže teraz sa opýtam aj na tie nevýhody z pohľadu mladších .....

....páči sa Ti ???
....povedz ,tak páči sa ???
....ohodnoť konečne ....tak PÁČI sa TI ?????? ;):rolleyes::---:D:D:D
Scot2
12.08.11,11:38
To je trochu príklad od veci. Cesty a ine komunikacie (železnice) boli nebezpečné aj pred 40 rokmi. No pred 40 rokmi neboli sídliska nebezpečné tak ako dnes.

Tak áno sídliská sú nebezpečnejšie jak pred 40 rokmi, ale ja som tým príkladom chcel ukázať že nebezpečenstvo je všade nielen doma, na sídlisku, komunikáciách atď...
Halli
12.08.11,11:40
Ja poviem na to len toľko...Facebook koľko niektorým prinesie radosti, o to viac mnohým prinesie starostí.
A ja si nepotrebujem pridávať starosti a PC a internet viem využiť naplno oveľa intenzívnejšie aj bez FB.
misoft
12.08.11,14:07
Popravde: FB je možno v niečom dobrý, ale skôr uškodí, ako poslúži. Decká bez rozmyslu do FB zadávajú svoje osobné údaje, komentáre, četujú medzi sebou (často aj o veľmi dôverných a osobných veciach), samozrejme, všetko toto potom vedia ostatní (aj tí, ktorí by to nemali!). Aj moja sedela na FB niekoľko hodín,ale len dovtedy, pokiaľ nestiahla vírus (potom som to musel "čistiť - pretože jej antivírus hlásil hrozbu, tak ho vypla a už to bolo). No potom po zverejnení oznamu o víruse som jej v jej počítači natvrdo zarazil stránku FB. Pretože nemohla na FB (a zistila, že sa jej dôvernosti dostali na verejnosť) - tak cez môj PC zrušila natrvalo účet.
Ja osobne vo FB ako sociálnej sieti (ktorá si nectí súkromie) vidím hrozbu.
video1983
12.08.11,14:23
hrozby su vsade nie len na FB
janka1710
12.08.11,14:29
ja mám veľa deti ako priateľov na FB.... viem o čom sa bavia...väčšinou hrajú hry... ak im to rodičia povolia...a ako je to možné , že sú tam prihlásený? ... no jednoducho im pridajú o ten rok dva viac v dátume narodenia....
marleau
12.08.11,16:56
hrozby su vsade nie len na FB
Práve preto,že tých hrozieb je veľa,treba eliminovať aspoň tie,na ktoré máme aký-taký dosah.
duves
13.08.11,08:00
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/13-08-2011/tinedzerka-13-kradla-prezervativy-pre-seba-a-pre-priatela-16-.html


Vďaka ukradnutým prezervatívom sa podarilo nitrianskym policajtom odhaliť dve lúpežné prepadnutia. Kondómy ukradlo iba 13-ročné dievča a na polícii sa priznalo, že má sexuálneho partnera. Toho policajti zadržali a keďže zrejme netušil o čo ide, priznal sa k lúpežiam.
Moja dcerka bude mať v novembri 13 rokov, je registrovana na FB. Viem, o čom píše a čo ju zaujima. Neviem si predstaviť to, čo je v spravach o tej 13-ročnej.
http://img.flog.pravda.sk/2011/05/28/slq_404939_m.jpg
Všetko je o rodičoch. S PC a internetom je to ako s nožom. Poslúži, a aj zabije. Záleží na nás, čo si vyberieme, resp. čo vyberieme pre naše deti. No nôž nemôže priamo za vraždy, tak ani internet a FB nie je priamo zodpovedný za moralny upadok mladeže.
marleau
13.08.11,08:11
Lenže nož asi nedáš dieťaťu do rúk tak ako PC,či?
duves
13.08.11,08:19
Lenže nož asi nedáš dieťaťu do rúk tak ako PC,či?
Nechapem? Dcerka si vie rozkrojiť rohlik, jablko. Či čo si chcel tym povedať?