miromartina
12.08.11,15:57
Ahojte,

mame spravene zaklady a ideme robit zakladovu dosku. Bolo nam poradene, aby sme nešalovali, ale namiesto šalungu použili tvrdeny polystyren - styrodur, s tym že ho nalepime na DT a este upevnime hmozdinkami. A zaroven budeme mat hned aj zaizolovane zaklady. Chcela by som vediet aky mate na to nazor?
Dakujem
xclaymanx
12.08.11,16:36
Tiez som to tak robil.
miromartina
12.08.11,17:58
Takze nebol ziadny problem? Kolkatku styrodur si pouzil?
matusstefan
12.08.11,18:11
Rozmyslali sme aj my nad tym, ale napokon sme to tak neurobili. Ak dobre viem, ked sa zatepluje fasada, zacina sa priblizne v strede prveho radu tehal. Ked date styrodur namiesto salovania, vznikne Vam medzera medzi zakladovou platnou a fasadnym zateplenim.
fetya
12.08.11,18:19
ja som to robil tak, ale okrem hmozdeniek sme este z vonkajsej strany dali jednu forsnu, a na niekolkych miestach sme to pritlacili kolikmi a este s drotom sme to dobre priviazali k sietam. My sme zalievanie robili pumpou, a radsej sme to spravili tak, nech nam to neroztlaci. Nevyhoda - pri navareni asfaltovych pasov treba dat velky pozor na ten styrodur, aby sa nechitil.
miromartina
12.08.11,18:23
Dakujem za odpovede.

Co hovorite na tu medzeru o ktorej pise matusstefan?
TomasHC
12.08.11,18:51
Tiež by som to tak teraz robil. Možno by nebolo zlé dať ten styrodur na nulu + povedzme 15 cm a deku zarovnať nie po vrch styroduru, ale na nulu. Stačilo by to nejako rozumne vyznačiť - napr. DT15 naležato...
matusstefan
13.08.11,01:16
To navysenie by som tam ja osobne nedaval. Mozete vyznacit vysku zakladovej platne z vnutornej strany styroduru, ale zarucene sa pospini od betonu, a potom to uz bude o nicom. Taktiez si neviem predstavit, ze by nam pri murovani nezavadzalo tych 15 cm styroduru vytrcajuceho okolo celej dosky.
Takze podla mojho osobneho nazoru by som styrodurom nesaloval, iba v pripade, ze by sa nezateplovala fasada domu. Ale aj v tom pripade je to diskutabilne, nakolko aj pri murovani s porobetonom sa odporuca vytvorit presah nad prvim radom tehal kvoli tepelnej izolacii zakladov.
xclaymanx
13.08.11,13:50
Takze nebol ziadny problem? Kolkatku styrodur si pouzil?

Pouzil som 50mm XPS. Hmozdinami som to nekotvil, iba som to podoprel doskami. Neuhlo to ani mm. Pred lepenim asfaltovych pasov, som vrch XPS zaklebroval.
220870
13.08.11,15:29
lepsie je lepit styrodur az pri zateplovani fasady
miromartina
13.08.11,17:48
xclaymanx - Dakujeme:)
220870 - A preco? Prave preto sa pytam, aby sme neurobili chybu. Dakujem