Daniela 7
13.08.11,15:45
Ahojte
Mám otázku.Ešte v roku 2006 som si kúpila na splátky cez Quatro PC.Aj s legálnym soft. V priebehu 6 mesiacov bol riadne splatený.Teraz som začala podnikať a pc budem potrebovať ku svojmu podnikaniu.Ide o eshop.žiaľ neviem nájsť papiere o legálnej licencii sof.Čo robiť,keby mi prišla kontrola z daňového a zisťovali by aj či mám legálny softwer?A či to vôbec kontrolujú,ked som to kupovala ešte ako nepodnikateľ?MOc ďakujem za rady.
Vlado40
13.08.11,13:48
Má PC na boku skrinky nálepku s kľúčom ?Ak áno ,tak by to malo byť v poriadku.
Daniela 7
13.08.11,14:39
Žiaľ už nemá.Pri jednom presúvaní sme ju nechtiac poškodili.Čo robiť v takom prípade?
duves
13.08.11,15:03
Má PC na boku skrinky nálepku s kľúčom ?Ak áno ,tak by to malo byť v poriadku.
No ved hej, to je iba na OS. A čo ostatne? Office..atd atd
Andy Kralik
13.08.11,16:03
Na doklade o kúpe musí byť software menovaný. Ak nie je, tak asi ťažko dokážeš že bol legálne nainštalovaný.
Ak nemáš zakúpený Office, nainštaluj niektorý free balík, napríklad OpenOffice. Over si licenciu, ale mnohé free programy umožňujú použitie za určitých podmienok aj pri podnikaní.
Vlado40
13.08.11,17:43
No ved hej, to je iba na OS. A čo ostatne? Office..atd atd

Samozrejme som tým myslel iba OS ,čo je základ .
Daniela 7
13.08.11,17:56
Vsetko je legálne len tie papiere nemôžem akosi nájsť.Akurát faktúru za zakúpenie počítača z predajne na spláty a tam je len uvedené že je tam aj OS windows...Ale asi sa nakoniec rozhodnem kúpiť si nový PC aj s operačným s. Lebo tento je už akýsi pomalý.
misoft
13.08.11,17:59
Čo sa týka softvéru (OS), aj keď nemá nálepku, ale bol zakúpený a aktivovaný (podľa kľúča) - toto sa dá overiť (napr. aj tu: http://www.microsoft.com/genuine/downloads/FailureScenarios.aspx?displaylang=sk), ostatný softvér, ak nemá licence key, alebo doklady, tak použiť dostupné náhrady typu FREE, Open Source a podobne. Je ich dosť a urobia rovnakú prácu´(bez obáv z nelegálnosti).
Daniela 7
13.08.11,18:07
Veľmi pekne ďakujem.Hneď som si to aj overila a je všetko OK.
misoft
13.08.11,18:09
Bóóže, čo to bola za rana?
Ahááá, to Daniele spadol balvan zo srdca, lebo má OS legálny :D:D:D
Daniela 7
13.08.11,18:11
:D : D
sthruska
14.08.11,05:59
Vo všeobecnosti:
To za akých podmienok je sotware legálny určuje autor. MS tie podmienky dosť meni. Neviem ako teraz, ale jedinou podmienkou kedisy bol doklad o kúpe. Nič iné. Žiadne nálepky či aktivácia.
Mám pocit, že pri MS Office 2007 to je vlastníctvo originálneho inštalačného CD.

Ako to je presne teraz neviem.