slvk
13.08.11,21:27
Synovi sa v priebehu posledného roka zhoršil zrak na jednom oku o štvrť a na druhom o pol dioptrie. Mohlo byť zhoršenie sposobené tým, že syn nenosil okuliare celý deň, ale iba na šoférovanie? Má nosiť okuliare stále? Nevidí do diaľky.
video1983
13.08.11,19:38
no podla mna ked ma okuliare mal by ich nosit, ved doktor musel povedat kedy ich ma nosit. Zrak sa mu zhorsuje tak nech ich nosi stale , samozrejme nie ked cita alebo pracuje s PC
terezamaria
13.08.11,20:31
Synovi sa v priebehu posledného roka zhoršil zrak na jednom oku o štvrť a na druhom o pol dioptrie. Mohlo byť zhoršenie sposobené tým, že syn nenosil okuliare celý deň, ale iba na šoférovanie? Má nosiť okuliare stále? Nevidí do diaľky.
Keď nevidí do diaľky, môže mať sklá mínusky alebo plusky. Keď má plusky, mal by ich nosiť stále, ale keď má mínusky, tak nevie v nich čítať, takže ich nemôže nosiť stále.
alabut
14.08.11,07:03
Nech ich pouziva iba na soferovanie. AK si raz oko zvykne na okuliare, tazko sa napravi a stav sa bude rychlejsie zhorsovat.
Daniela
14.08.11,08:44
Jednoznacne sa treba riadit tym co povedal lekar. Ziadna rada cez net sa nevyrovna rade lekara.
neva19
14.08.11,10:41
Mne boli mínusky 0,5 dioptrie do diaľky vypísané v roku 2006. Nosím ich len príležitostne - hlavne k TV a v aute. Za 5 rokov som na tých istých hodnotách. Nevedela by som v nich napríklad teraz pozerať na PC ani variť v kuchyni. Je to individuálne.