Žužu3
14.08.11,09:54
Prosím Vás napíšte mi kde sa dávajú lišty -prahy- keď sa robí plávajúca podlaha. Mne to namontoval jeden ešte zatiaľ nemenujem toho pána rovno pod dvere. Teraz sa dvere nedajú zatvoriť. Je jasne že sa musí píliť z dverí. Vy by ste mi ako poradili. Ďakujem
marleau
14.08.11,08:02
Keď sa zatvoria dvere,lišta by mala ostať vedľa dverového krídla.Tam by mal byť spoj 2 podláh,ak nie sú v oboch miestnostiach rovnaké.Možno ten,čo osádzal lištu chcel ten spoj len zamaskovať a ide to na úkor rezania dverí.
Žužu3
14.08.11,08:24
Je to múdre dávať lištu pod dvere? Tento náš pán to asi nevie správne robiť. Len toľko som chcela aby si prečítal návod na použitie
marleau
14.08.11,08:38
Ak je spoj dvoch podláh alebo dilatácia,tak áno.Ak to nie je,tak by som ju nedával,no v chodbe to može zle vyzerať,keď jedny dvere majú lištu a iné nie.
Žužu3
14.08.11,09:04
Ale prečo pod dvere. Mám 4 dvere, všade plávajúcu podlahu a lišty pod dverami. Nie každý by zvolil takéto riešenie . Musím hľadať ďalšieho človeka kto mi spíli s drevo trieskových dverí. Je to jednoduché?
marecek123
14.08.11,09:26
Ja myslim,ze to urobil dobre.Prechodova lista ma byt pod dverami.Ako by to vyzeralo,ked stojite pred zatvorenymi dverami a vidite podlahu,listu a nedajboze aj kusok podlavy z izby za dverami.Preto sa lista dava pod dvere.Skuste dat podlozky na panty,mozno pomoze.
marleau
14.08.11,11:19
Tak som to nemyslel,skor tak,že je ju spopod dverí vidieť.Spodná hrana dverí dosadá k lište.
addo77
15.08.11,06:39
Podla mna lista priamo pod dvere nie je nutnost, ja ked robim podlahu z jednej miestnosti do druhej prvym krokom je zatvorenie dveri a podla nich umiestnim listu ..na opacnu stranu otvarania (teda do izby, aby nebola lista vidiet z chodby) . Pokial to ide tak pod dvere. No rezanie/brusenie z dveri je bezna vec (ak tam nebol dostatocne vysoky prah) , kedze podlaha z foliou ma do 10 mm lista dalsie 3-5 mm a to sa podlozkami malokedy da zdvihnut.
miklosh
15.08.11,07:05
Dotyčný sa mal informovať, ako sa otvárajú dvere...a podľa toho ju umiestniť, ale tie dvere sa dajú ľahko upraviť...