mixal1
15.08.11,21:01
Na preventivnej prehladke mi doktorka oznamila, ze mam zvyseny cukor v krvi. Hranica bola do 6, ja som mal 6.19 , rano , nalacno. Odporucila ma na diabetologicku ambulanciu.

Predtym som nevedel, ani co cukrovka vobec je, lenze teraz citam vsetko mozne, a zacinam mat aj poriadne strach..

Rozmyslal som, ci ten zvyseny cukor nebol iba nejakym omylom, kedze stravujem sa velmi nepravidelne, v praci mame stres, pracujeme pod neustalym tlakom, taktiez pred vysetrenim cca 2tyzdne som sa dal na dietu a za par dni som zhodil 4-5 kil, jedol som iba cottage cheesee, cca 2000kj na den, a pijem velmi vela sladenych napojov ako je vinea. Niekedy aj 3 flase na den.. mam to ako svoj energy drink, kedze redbull mi velmi nechuti.

Nemohla byt ta zvysena hodnota iba docasna? Sposobena tym, ze sa snazim schudnut, resp. ze pijem vela sladenych napojov? Alebo mam cukrovku?

vdaka
drobecek1
15.08.11,19:14
Choď tej diabetologičke a všetko čo ti povie ber úplne vážne, nie je to sranda, a stres v spojitosti s nepravidelnou stravou sú veľmi významné faktory. Mám to z vlastnej skúsenosti.
mixal1
15.08.11,19:17
cize ked raz ma clovek hladinu cukru zvysenu, uz niet cesty spat? na pivo mozem chodit??

totiz.. objednal som sa u diabetologicky, ale ma volny termin az koncom novembra, preto neviem, co robit.
Gabi03
15.08.11,19:25
cize ked raz ma clovek hladinu cukru zvysenu, uz niet cesty spat? na pivo mozem chodit??

totiz.. objednal som sa u diabetologicky, ale ma volny termin az koncom novembra, preto neviem, co robit.

Skús iného diabetológa.
Mila123
15.08.11,19:29
a maj na pamäti, že cukor je tichý zabiják.......neber ma celkom vážne, nechcem ťa vyplašiť....
mixal1
15.08.11,19:30
koli diabetologovi som si dnes zaplatil procare za 149euro aby som to mal cim skor, kedze u nas poliklinike je tak strasne vela ludi v cakarni denno denne.

Lenze.. aj na tom procare je to to iste :(



co sa tyka toho cukru.. hodnota 6.19 je az taka vysoka? mne sa ani nezda, kedze limit bol do 6.. ved to je iba 0.19 nad limit.. Keby som to odignoroval a viac na to nemyslel?
Gabi03
15.08.11,19:32
koli diabetologovi som si dnes zaplatil procare za 149euro aby som to mal cim skor, kedze u nas poliklinike je tak strasne vela ludi v cakarni denno denne.

Lenze.. aj na tom procare je to to iste :(

mimotemy Čo je to procare? :O
terezamaria
15.08.11,19:32
Cukor 6,19 ešte nič neznamená. Obmedz sladkosti a hlavne sladené vody. Pokiaľ budeš aspoň trochu diétovať, cukor sa Ti určite upraví.

Ani diabetologička na 6,19 cukor by Ti nedala žiadnu liečbu
okrem diéty. V každom prípade k nej ale choď, možno Ti
spraví glykemický /diabetický/ profil a ten ukáže, ako ďaleko máš k cukrovke. Nie je to náročné vyšetrenie, ráno po vypití sladkej vody Ťa budú každú hodinu, 3 krát pichať, aby sa ukázalo, ako sa organizmus vie vyrovnať s cukrom. Držím palce.
ekopo
15.08.11,19:33
zatial nie je dôvod na paniku,
ale je potrebné preventívne vynechať sladené nápoje, a sladkosti, s pivom nie je taký problém, treba sa trochu viac pohybovať, a môže to byť vyriešené...
Kúp si v lekárni za 20 € glukomer (odber z prsta ) máš v tom zopár testovacích prúžkov a ihiel. Potom Ti diabetológ prúžky predpíše.... Preventívne si skontroluj cukor na lačno, potom 1,5 hod po jedle. hranica do 6,5 je absolútne prijatelná
mixal1
15.08.11,19:34
mimotemy Čo je to procare? :O

http://www.procare.sk/
mixal1
15.08.11,19:36
zatial nie je dôvod na paniku,
ale je potrebné preventívne vynechať sladené nápoje, a sladkosti, s pivom nie je taký problém, treba sa trochu viac pohybovať, a môže to byť vyriešené...
Kúp si v lekárni za 20 € glukomer (odber z prsta ) máš v tom zopár testovacích prúžkov a ihiel. Potom Ti diabetológ prúžky predpíše.... Preventívne si skontroluj cukor na lačno, potom 1,5 hod po jedle. hranica do 6,5 je absolútne prijatelná

vdaka! to je super napad!! skusim si odmerat hladinu curku pocas dna sam:)


Cukor 6,19 ešte nič neznamená. Obmedz sladkosti a hlavne sladené vody. Pokiaľ budeš aspoň trochu diétovať, cukor sa Ti určite upraví.

Ani diabetologička na 6,19 cukor by Ti nedala žiadnu liečbu
okrem diéty. V každom prípade k nej ale choď, možno Ti
spraví glykemický /diabetický/ profil a ten ukáže, ako ďaleko máš k cukrovke. Nie je to náročné vyšetrenie, ráno po vypití sladkej vody Ťa budú každú hodinu, 3 krát pichať, aby sa ukázalo, ako sa organizmus vie vyrovnať s cukrom. Držím palce.

vdaka!:)
Lubaba
15.08.11,19:37
..podľa mňa zvýšená hodnota cukru v krvi, určite nie je iba nejaký omyl, určite to niečo signalizuje, ak si teda bol na krv nalačno, alebo ak si od 18,00 večer nič nejedol pred raňajším vyšeterním, a ak si držal pred tým diétu, tak cukor by mal mať nízke hodnoty, ale diéta nie je pitie sladených nápojov,
pasuliatko
15.08.11,19:38
myslím si,že to mohlo byť iba zvýšené z uvedených vecí.. stres, životospráva... nemaj strach to niekedy tak býva... ale zájdi za diabetologičkou a ona ti povie určite to čo ja ;)
mixal1
15.08.11,19:39
hm.. pokial si dobre pamatam, tak den pred vysetrenim som sa cely den prepchaval.. prisiel na mna taky vlci hlad:) a posledne kuracie stehno s ryzou som mal asi o 9-10 v noci..

ale okolo 1nej rano som uz siel spat. Vysetrenie bolo rano o 8:00..
alaya1
15.08.11,19:40
ja som na cukor brala aloe vera napoj z lekarne.. Znizil sa po 2 mesiacoch.
terezamaria
15.08.11,19:57
hm.. pokial si dobre pamatam, tak den pred vysetrenim som sa cely den prepchaval.. prisiel na mna taky vlci hlad:) a posledne kuracie stehno s ryzou som mal asi o 9-10 v noci..

ale okolo 1nej rano som uz siel spat. Vysetrenie bolo rano o 8:00..

Pred odberom krvi neješ 12 hodín, takže jednoznačne máš ten zvýšený
cukor z jedla v neskorších hodinách.
lujza.j
15.08.11,20:04
Krvný cukor
Normálne hodnoty hladiny krvného cukru (glykémie) v krvi, odobranej ráno nalačno sú 3,35 až 6,10 mmol na liter. Nižšia hodnota sa nazýva hypoglykémia a vyššia hyperglykémia. Priveľké kolísanie hladín cukru mladosti a sviežosti nepridáva. Hypoglykémia vzniká najčastejšie po hladovaní, vyčerpávajúcej dlhodobej fyzickej záťaži, po predchádzajúcom nadmernom nasýtení cukrom a u cukrovkárov pri diétnych chybách a omyloch v podávaní liekov.

z:http://profit.etrend.sk/aktivny-zivot/krv-ako-obrazok.html
http://www.cukrovkar.cz/vyziva-diabetiku/co-zvysuje-hodnotu-cukru-v-krvi.html
ondrejvla
15.08.11,20:06
Som diabetička už dlhé roky, máme to v rodine, dokonca aj manžel je už na inzulíne. Tá hladina je len také varovné : No, no no!!! Ale treba sa viac o seba starať a zásadne vylúčiť presladené nápoje z pitného režimu, to nie je voda, neosvieži, skús minerálky, alebo zelený čaj. Odporúčam si občas premerať hladinu cukru v krvi na glukometri, oplatí sa doň investovať. A to prednostné vyšetrenie je nehorázne drahé, aj u nás v Žiline sa dá objednať na termín, ale nestojí ani polovičku z toho, čo si platil ty.
Zatiaľ sa nejedná o cukrovku, ale je to také varovanie, že to máš asi v génoch, môže prísť neskôr, najmä ten vlčí hlad... Ten je skutočne prejavom cukrovky, poznám to podľa seba, občas musím zamknúť špajzu a kľúč odložiť do vrchnej skrinky, aby ma v noci nepokúšal. Skús piť veľa vody, až jej budeš cítiť prebytok a hlad ustúpi kým zaspíš.
Držím palčeky a nerob paniku, podľa hodnoty mmol v krvi, je to len varovanie.
pandorasbox
15.08.11,20:23
Cukor 6,19 ešte nič neznamená. Obmedz sladkosti a hlavne sladené vody. Pokiaľ budeš aspoň trochu diétovať, cukor sa Ti určite upraví.

Ani diabetologička na 6,19 cukor by Ti nedala žiadnu liečbu
okrem diéty. V každom prípade k nej ale choď, možno Ti
spraví glykemický /diabetický/ profil a ten ukáže, ako ďaleko máš k cukrovke. Nie je to náročné vyšetrenie, ráno po vypití sladkej vody Ťa budú každú hodinu, 3 krát pichať, aby sa ukázalo, ako sa organizmus vie vyrovnať s cukrom. Držím palce.

súhlasimi s ekopom a aj s terezamáriou, čo Ti radili. Nameraná hodnota vôbec nič neznamená a diabetologička Ti nič nepredpíše, iba Ťa odkáže na diéty. Kúpiť si glykomer nie je zlý nápad, ovšem ak máš vyšší cukor, lebo nie je pravda, že Ti pri takej nízkej hodnote predpíše. Cukor netreba podceňovať, ale ani robiť paniku. Určite treba zájsť diabetologičke na opakovný odber a na zisťovanie dôvodu, lebo tých môže byť niekoľko. Mne predpísala lieky, keď som mala 11,5 čo je už celkom dosť, pri 21 mi zvýšila dávky, merala som si glykomerom občas (nepredpísala mi pásky!!!-musela som si sama kupovať!), lieky mi stiahli na max. 9 ale som sa zaprisahala, že chemikálie si do tela nebudem dávať, lieky vysadila a riadim sa iba potravinami, ktoré upravujú hodnoty. lieky nedokázali stiahnuť, potraviny ano-takže lavírujem tak medzi hodnotami 5-7. nemám cukrovku dedičnú, ale som si telo odpísala tým, že som žila v nenormálnom strese a spávala každú tretiu noc. aj Ty vieš určite aké prehrešky si urobil voči svojmu telu, treba byť k sebe milosrdnejší a aj telo sa Ti odvďačí... sama diabetologička mi potvrdila, že stres a prečerpávanie organizmu zvyšujú hladinu cukru - treba poľaviť...zájsť k doktorke, riadiť sa jej radami a bude zas opäť všetko v poriadku. držím palčeky:)
...ešte k tomu termínu diabetologičky - akútne stavy uprednostňujú, neboj sa, nič sa Ti nestane, keď pôjdeš na vyšetrenie až 11/2011 - ušetri si peniažky za také zrýchlené služby. zatiaľ si uprav svoje stravovanie a naozaj 3 vineá denne, to je odvaha aj pre absolútne zdravého človeka;)
pandorasbox
15.08.11,20:25
ak chceš, naskenujem glykemické hodnoty , čo som dostala od diabetologičky a pošlem ti ss
buchač
15.08.11,20:32
Na preventivnej prehladke mi doktorka oznamila, ze mam zvyseny cukor v krvi. Hranica bola do 6, ja som mal 6.19 , rano , nalacno. Odporucila ma na diabetologicku ambulanciu.
...strach by som mal , ak by sa jednalo okolo tých 9,00 mmol a vyššie

Predtym som nevedel, ani co cukrovka vobec je, lenze teraz citam vsetko mozne, a zacinam mat aj poriadne strach..

Rozmyslal som, ci ten zvyseny cukor nebol iba nejakym omylom, kedze stravujem sa velmi nepravidelne, v praci mame stres, pracujeme pod neustalym tlakom, taktiez pred vysetrenim cca 2tyzdne som sa dal na dietu a za par dni som zhodil 4-5 kil, jedol som iba cottage cheesee, cca 2000kj na den, a pijem velmi vela sladenych napojov ako je vinea. Niekedy aj 3 flase na den.. mam to ako svoj energy drink, kedze redbull mi velmi nechuti.
...diabetes nepochádza z konzumácie sladkého ...
Nemohla byt ta zvysena hodnota iba docasna? Sposobena tym, ze sa snazim schudnut, resp. ze pijem vela sladenych napojov? Alebo mam cukrovku?
...priklonil by som sa k tej dočasnosti ...
vdaka

koli diabetologovi som si dnes zaplatil procare za 149euro aby som to mal cim skor, kedze u nas poliklinike je tak strasne vela ludi v cakarni denno denne.
...ty si iný samoplatca ...to s Tebou asi fakt muselo zatočiť ...
Lenze.. aj na tom procare je to to iste :(
co sa tyka toho cukru.. hodnota 6.19 je az taka vysoka? mne sa ani nezda, kedze limit bol do 6.. ved to je iba 0.19 nad limit..
...limit je niekde 3 - 6 mmol ...niekde aj vyššie údaje berú v potaz ...
Keby som to odignoroval a viac na to nemyslel?

vdaka! to je super napad!! skusim si odmerat hladinu curku pocas dna sam:)
...sám ...????
Ak nemáš glukomer ,tak asi ťažko ...;)
vdaka!:)

hm.. pokial si dobre pamatam, tak den pred vysetrenim som sa cely den prepchaval.. prisiel na mna taky vlci hlad:) a posledne kuracie stehno s ryzou som mal asi o 9-10 v noci..
...vlčí hlad je neustála návšteva chladničky ...
ale okolo 1nej rano som uz siel spat. Vysetrenie bolo rano o 8:00..

Som diabetička už dlhé roky, máme to v rodine, dokonca aj manžel je už na inzulíne. Tá hladina je len také varovné : No, no no!!! Ale treba sa viac o seba starať a zásadne vylúčiť presladené nápoje z pitného režimu, to nie je voda, neosvieži, skús minerálky, alebo zelený čaj. Odporúčam si občas premerať hladinu cukru v krvi na glukometri, oplatí sa doň investovať. A to prednostné vyšetrenie je nehorázne drahé, aj u nás v Žiline sa dá objednať na termín, ale nestojí ani polovičku z toho, čo si platil ty.
Zatiaľ sa nejedná o cukrovku, ale je to také varovanie, že to máš asi v génoch, môže prísť neskôr, najmä ten vlčí hlad... Ten je skutočne prejavom cukrovky, poznám to podľa seba, občas musím zamknúť špajzu a kľúč odložiť do vrchnej skrinky, aby ma v noci nepokúšal.
...doplním .........diabetes sa prejavuje aj neskutočným smädom , pitím tekutín , nadmerným potením
Skús piť veľa vody, až jej budeš cítiť prebytok a hlad ustúpi kým zaspíš.
Držím palčeky a nerob paniku, podľa hodnoty mmol v krvi, je to len varovanie.
...darmo raz ....diabetik ( ondrejvla ) vie , o čom je reč ........žeby aj ja ???;)


...nejaké odpovede v texte ...aj to len náznaky , nakoľko je každý pacient iný , samotná cukrovka obnáša tiež dosť infa...:rolleyes:



...ozaj ,len na okraj ....dnes som mal hypo ....cca 7,00 , aj to som si meral až vtedy , po tých 5 minutách , keď som do seba nalial sladotu ...koľko som mal asi predtým ????...tipujem takých 5,2 mmol ...v rukách ten blbý pocit , pot ma oblieval ...humusné minúty súvtedy , kua ...
mixal1
15.08.11,20:53
ak chceš, naskenujem glykemické hodnoty , čo som dostala od diabetologičky a pošlem ti ss

vdaka!
tie glykemicke hodnoty co znamenaju? to je o hladine cukru v krvi? mozno mimo temy, ale tato tema, teda diabetes, je pre mna uplne nieco nove. Priznam sa, nezvyknem chodit k lekarom, a keby v praci nerobili pravidelne prehliadky, ani neviem, ako to u doktora vyzera..
mixal1
15.08.11,20:55
...darmo raz ....diabetik ( ondrejvla ) vie , o čom je reč ........žeby aj ja ???;)


...nejaké odpovede v texte ...aj to len náznaky , nakoľko je každý pacient iný , samotná cukrovka obnáša tiež dosť infa...:rolleyes:



...ozaj ,len na okraj ....dnes som mal hypo ....cca 7,00 , aj to som si meral až vtedy , po tých 5 minutách , keď som do seba nalial sladotu ...koľko som mal asi predtým ????...tipujem takých 5,2 mmol ...v rukách ten blbý pocit , pot ma oblieval ...humusné minúty súvtedy , kua ...

tych 149e som zaplatil.. kedze dostal som strach, dalsie stresy k tym, co mam:) To viete, ja hasim uz len poziare. Prevencia mi velmi nehovori... kedze na seba mam velmi malo casu. Nemam ani cas ist kupit nove rifle :) tak tie stare co mam si neustale zasivam :)
pandorasbox
15.08.11,23:39
tych 149e som zaplatil.. kedze dostal som strach, dalsie stresy k tym, co mam:) To viete, ja hasim uz len poziare. Prevencia mi velmi nehovori... kedze na seba mam velmi malo casu. Nemam ani cas ist kupit nove rifle :) tak tie stare co mam si neustale zasivam :)

všetky potraviny majú glykemické hodnoty - čo má koľko cukru v sebe, to aj ovocie, zelenina a pod. - tu sa nehovorí o varených alebo inak tepelne upravených jedlách

z čoho si dostal strach? že si malo trochu zvýšenú hodnotu? obvoďák Ti mal rovno povedať, že ráno môže byť zvýšená hodnota a že to nič neznamená, netreba sa plašiť, treba si to iba u diabetológa preveriť. Na prevenciu má každý čas a aj možnosti - stačí si telo neničiť napríklad i tou víneou, ale si radšej dopriať čistú zdravú vodu a nie sladené "sajrajty". Prevencia je aj to, že mimo kusu klobásky si radšej schrúpeš napríklad kareláb, alebo jabĺčko, miesto slaninky si nakrájaš uhorečky. Vždy je to iba uhol pohľadu, čo považuješ sa prevenciu alebo na čo človek akože má alebo nemá čas alebo finančné prostriedky. skutočne stačí iba málo - dať si pozor na to čo do seba hádžeme a ako žijeme. Nepodceňuj silu potravín, čo do seba hádžeš - maj úctu k svojmu telu. ...ale neboj, takýto s prehreškami je nás tu viac a medzi takých patrím aj ja a potom keď už je zle, tak to rýchlo hasím kapustou a uhorkami :eek: drž sa, naučíš sa to, ako každý z nás cukrovkárov, ale trochu to potrvá;), potrebuje to občas sa pozrieť do zrkadla a vynadať si:D:D:D
pandorasbox
15.08.11,23:41
:D... a si si istý, že menej času zaberie zašitie rifiel ako kúpiť nové? ;):D
rudopp
16.08.11,05:48
všetky potraviny majú glykemické hodnoty - čo má koľko cukru v sebe, to aj ovocie, zelenina a pod. - tu sa nehovorí o varených alebo inak tepelne upravených jedlách

z čoho si dostal strach? že si malo trochu zvýšenú hodnotu? obvoďák Ti mal rovno povedať, že ráno môže byť zvýšená hodnota a že to nič neznamená, netreba sa plašiť, treba si to iba u diabetológa preveriť. Na prevenciu má každý čas a aj možnosti - stačí si telo neničiť napríklad i tou víneou, ale si radšej dopriať čistú zdravú vodu a nie sladené "sajrajty". Prevencia je aj to, že mimo kusu klobásky si radšej schrúpeš napríklad kareláb, alebo jabĺčko, miesto slaninky si nakrájaš uhorečky. Vždy je to iba uhol pohľadu, čo považuješ sa prevenciu alebo na čo človek akože má alebo nemá čas alebo finančné prostriedky. skutočne stačí iba málo - dať si pozor na to čo do seba hádžeme a ako žijeme. Nepodceňuj silu potravín, čo do seba hádžeš - maj úctu k svojmu telu. ...ale neboj, takýto s prehreškami je nás tu viac a medzi takých patrím aj ja a potom keď už je zle, tak to rýchlo hasím kapustou a uhorkami :eek: drž sa, naučíš sa to, ako každý z nás cukrovkárov, ale trochu to potrvá;), potrebuje to občas sa pozrieť do zrkadla a vynadať si:D:D:D

čo som ? koza ???
rudopp
16.08.11,05:50
tych 149e som zaplatil.. kedze dostal som strach, dalsie stresy k tym, co mam:) To viete, ja hasim uz len poziare. Prevencia mi velmi nehovori... kedze na seba mam velmi malo casu. Nemam ani cas ist kupit nove rifle :) tak tie stare co mam si neustale zasivam :)

To preto, lebo nevieš robiť kvalitne/efektívne/rýchlo.
legolas
16.08.11,06:36
...len aby si časom nejedol kapustu a uhorečky aj ty.., potom si pripomeň tú... "kozu"...
BXLmiami
16.08.11,06:46
čo som ? koza ???
:) nie ,koza nie si,ale možno budeš diabetik.
A k tým 149 euro,to nebolo prednostné,to bola pentácka poliklinika Pro Care:).
buchač
16.08.11,06:47
tych 149e som zaplatil.. kedze dostal som strach, dalsie stresy k tym, co mam:) To viete, ja hasim uz len poziare. Prevencia mi velmi nehovori... kedze na seba mam velmi malo casu. Nemam ani cas ist kupit nove rifle :) tak tie stare co mam si neustale zasivam :)

...he , šak si potom ten čas nájdeš .......v špitále ho budeš mať habadej ....

...a vieš koľko potom voľného času budeš mať ????...no budeš ho tráviť v čakárňach ordinácií ...

...a potom ....................mám pokračovať ????
Radšej nie ...zľakol by si sa , ukrutne ...to mi ver :rolleyes:


tema, teda diabetes, je pre mna uplne nieco nove.
...hľadať , sondovať , učiť sa ....atď ..........a zafixovať určité info do pamäti ...
rudopp
16.08.11,08:09
:) nie ,koza nie si,ale možno budeš diabetik.


žeby predsa len ? - - cap ? :D




...len aby si časom nejedol kapustu a uhorečky aj ty.., potom si pripomeň tú... "kozu"...


jasne = zmením argumentáciu (ale načo by som sa už dopredu s tým trápil :) = stačí potom - myslím dietnopsychicky :D )(aj mama mala, ale vraj jej začala ako chemická)
mixal1
16.08.11,08:28
ked budem drzat dietu, to znamena nic sladke, nic mastne, nic vyprazane, ziadne tucne maso, ziadne oleje..

mozem jest ten cottage cheesee?? http://nd01.jxs.cz/385/664/ed69b47fcf_40205898_o2.jpg

a s tuniakom z konzervy v paradajkovej omacke? Ja to strasne zboznujem. Ked jem iba tento syr s tuniakom, citim sa omnoho lepsie a plny sil, oproti tomu ked zjem nieco vyprazane s hranolkami, alebo mastne.
lujza.j
16.08.11,08:57
pandorasbox
16.08.11,10:51
ked budem drzat dietu, to znamena nic sladke, nic mastne, nic vyprazane, ziadne tucne maso, ziadne oleje..

mozem jest ten cottage cheesee?? http://nd01.jxs.cz/385/664/ed69b47fcf_40205898_o2.jpg

a s tuniakom z konzervy v paradajkovej omacke? Ja to strasne zboznujem. Ked jem iba tento syr s tuniakom, citim sa omnoho lepsie a plny sil, oproti tomu ked zjem nieco vyprazane s hranolkami, alebo mastne.

dnes máš dobrú náladu, čo ma teší...:)
krásny deň
mixal1
16.08.11,11:21
:)) vdaka:) zobral som dovolenku do konca augusta, prave sa chystam niekam von, do mesta, prejst sa, kedze z tych linkov co ste mi poslali som sa docital, ze sportom a pohybom sa tiez da upravit cukor.
Oprasim teda korcule, a trosku sa odreagujem;)
pandorasbox
16.08.11,12:27
mimotemy..nieže naberieš v tej rýchlosti na korčule potom nejakú osemnástku v minisukni..mohol by Ti potom opäť ten cukor vyskočiť - pozor, poznáš, vzrušo;):D
Katarina
16.08.11,12:41
:)) vdaka:) zobral som dovolenku do konca augusta, prave sa chystam niekam von, do mesta, prejst sa, kedze z tych linkov co ste mi poslali som sa docital, ze sportom a pohybom sa tiez da upravit cukor.
Oprasim teda korcule, a trosku sa odreagujem;)

Veľmi dobré rozhodnutie, gratulujem.:)
Laguna13
16.08.11,12:56
Mne tiež asi pred 3 rokmi internistka zistila zvýšené hodnoty a okamžite poslala na diabetologickú ambulanciu. Tam som absolvovala vyšetrenie už vyššie popísané a cukrovka sa u mňa nepotvrdila. Pre istotu mi to z času na čas dá skontrolovať, ale vždy negatívne. Tiež som si vtedy už kadečo domýšľala a trápila sa, dokonca si zohnala časopis o diabetes. Som šťastná, že to nepotrebujem.
Katarina
16.08.11,13:16
Toto vyšetrenie čaká aj mňa 8.9. Mám zvýšenú hodnotu cukru 7,0 obvodný hovorí že od 7,1 sa stanovuje diagnoza cukrovka. Doteraz som nemala nikdy takúto vysokú hodnotu cukru. Dúfam, že to dopadne dobre. Potom dám vedieť.
mixal1
16.08.11,14:46
mimotemy..nieže naberieš v tej rýchlosti na korčule potom nejakú osemnástku v minisukni..mohol by Ti potom opäť ten cukor vyskočiť - pozor, poznáš, vzrušo;):D

:) v tom pripade aj cukrovkou by bol sladky zivot:rolleyes:
mixal1
25.08.11,10:03
zdravim vsetkych! takze dnes som bol pre vysledky, a chvalabohu slo o plany poplach;)

cukor 4.7 ;)
Gina Er
25.08.11,10:17
ked budem drzat dietu, to znamena nic sladke, nic mastne, nic vyprazane, ziadne tucne maso, ziadne oleje..

mozem jest ten cottage cheesee??

a s tuniakom z konzervy v paradajkovej omacke? Ja to strasne zboznujem. Ked jem iba tento syr s tuniakom, citim sa omnoho lepsie a plny sil, oproti tomu ked zjem nieco vyprazane s hranolkami, alebo mastne.
cottage kľudne,aj toho tuniaka.zas to ale nepreháňaj s tou diétou,ideš do extrému,jasné,že nie vyprážané hranolky a šnicle každý deň,ale nejaký tuk telo potrebuje k svojmu fungovaniu a napr. niektoré vitamíny sú rozpustné iba v tukoch...
Katarina
09.09.11,17:33
Toto vyšetrenie čaká aj mňa 8.9. Mám zvýšenú hodnotu cukru 7,0 obvodný hovorí že od 7,1 sa stanovuje diagnoza cukrovka. Doteraz som nemala nikdy takúto vysokú hodnotu cukru. Dúfam, že to dopadne dobre. Potom dám vedieť.

Dopadlo to dobre, som nesmierne rada.:)
buchač
09.09.11,18:08
mimotemy..nieže naberieš v tej rýchlosti na korčule potom nejakú osemnástku v minisukni..mohol by Ti potom opäť ten cukor vyskočiť - pozor, poznáš, vzrušo;):D

K téme ....

...hm , pozerám a čítam ...

Pozor - NEPOZNÁŠ pravdepodobne všetky dôsledky " cukru " ... ;):rolleyes::---

ALE ...atď ...
petermikuláš
11.09.11,15:13
Na preventivnej prehladke mi doktorka oznamila, ze mam zvyseny cukor v krvi. Hranica bola do 6, ja som mal 6.19 , rano , nalacno. Odporucila ma na diabetologicku ambulanciu.

Predtym som nevedel, ani co cukrovka vobec je, lenze teraz citam vsetko mozne, a zacinam mat aj poriadne strach..

Rozmyslal som, ci ten zvyseny cukor nebol iba nejakym omylom, kedze stravujem sa velmi nepravidelne, v praci mame stres, pracujeme pod neustalym tlakom, taktiez pred vysetrenim cca 2tyzdne som sa dal na dietu a za par dni som zhodil 4-5 kil, jedol som iba cottage cheesee, cca 2000kj na den, a pijem velmi vela sladenych napojov ako je vinea. Niekedy aj 3 flase na den.. mam to ako svoj energy drink, kedze redbull mi velmi nechuti.

Nemohla byt ta zvysena hodnota iba docasna? Sposobena tym, ze sa snazim schudnut, resp. ze pijem vela sladenych napojov? Alebo mam cukrovku?

vdaka

Vôbec by som na Vašom mieste nerobil paniku. Norma je do 6,1 a Vy ste mali 6,19. Toto by som vôbec neriešil. deväť stotín to je čo? Tak ako píšete táto hodnota mohla byť hraničná /nie zvýšená-lebo toto nie je zvýšená hodnota/ iba dočasne. Každopádne si upravte svoj denný režim v zmysle čo najlepšej životosprávy a čo najvyššej možnej eliminácie stresu. To Vám môže len pomôcť.
Discodiva
14.09.11,13:01
na tvojom mieste by som ako prvé vyradila tie sladené nápoje - fuj ako to možeš pit, ved to smad ani neuhasi, daj si radšej čistu vodu.
A k tomu cottagu - jasne jedz ho v pohode je zdravy a su to bielkoviny, ale určite nie stále a určite nie len stále cottage. Potrebuješ pestru stravu a pravidelnu...teda ovocie, zelenina, celozrnne pečivo, zemiaky, mäso... pestra strava. a vela čistej vody...
buchač
14.09.11,14:19
na tvojom mieste by som ako prvé vyradila tie sladené nápoje - fuj ako to možeš pit, ved to smad ani neuhasi, daj si radšej čistu vodu.
A k tomu cottagu - jasne jedz ho v pohode je zdravy a su to bielkoviny, ale určite nie stále a určite nie len stále cottage. Potrebuješ pestru stravu a pravidelnu...teda ovocie, zelenina, celozrnne pečivo, zemiaky, mäso... pestra strava. a vela čistej vody...

...hm .......očuj Discodiva ....môžeš presnejšie špecifikovať ???....potom Ťa vyvediem z omylu ...:confused:

...k tomu Cottage syru ....nie je všetko zlato ,čo sa blyští ...;):rolleyes:
misoft
14.09.11,18:16
Discodiva: lebo potom:
82038



:D:D:D:D:D:D:D
kezeso
29.03.12,10:00
Prispejem aj ja do témy. Doteraz som nemal cukor nadhodnoty. Bežné sú do 6,5 nmol. V pondelok ráno nalačno, odber zo žily, výsledok cukor 7,8. Kontrola u sonografa na pankreas, potom diabetologička. Ráno nalačno 4,1, raňajky, o *9.00 odber znova - cukor 3,9, potom desiata, odber o 11.00 - cukor 5,9, čiže všetko v norme. Dôvod , v nedeľu celá čokoláda, iné sladkosti. Pre istotu idem na test , vypijem pollitra glokózy 75 g vo vode a uvidí sa, dôvod, brat je cukrovkár, otec bol, čiže mám predispozíciu. Ale nebojím sa, dobre to dopadne.

Takže test som absolvoval, hodnota nalačno 4,2, po vypití glokózy o hodinu 6,0, o hodinu 4,2 nmol. Všetko v norme.
korela
29.03.12,10:14
Nechcete si prečítať tento článok? Pravda a bludy o cukrovke http://www.subotic.sk/index2.php?section=section&pod=0&main=32&lan=sk
kezeso
30.03.12,08:28
Dobrá informácia