drpaolo
16.08.11,00:57
Zdar poraďáci. Dúfam, že mi poradíte. Mám susedu ktorá ma strechu prečnievajúcu na môj pozemok o dĺžke cca 35 m a nemá žľaby. (Proste jej dom, je aj hranica pozemku, plot tam nie je) Poviete si, no a čo?? Ale keď prší, tak to je hotová pohroma len na to pomyslieť, nie to aj zažiť. Dá sa s tým niečo robiť?? Po mojich slovných upozorneniach reagovala, že pred tým čo tu bývali, tak im to nevadilo... :) Ďalej jej opadáva omietka, v niektorých častiach aj celé skaly (je to predpokladam 80-120 ročný dom, zo skaly) A čo je asi najhoršie, strešná kritina (škridla) sa tiež nájde na mojom pozemku, je to celé popraskané, latovanie je prehnité a čoraz častejšie to padá k zemi + 3 kominy sú v stave po klinickej smrti. Z nich tiež opadáva material, miestami celé tehly. Po mojich opätovných urgenciách, že mám malého chlapca, mi povedala už hádam otrepanú vetu, že ona nechce aby sa niečo stalo a modlí sa za to... :confused: No a naposledy sa mi stalo toto: Keď som prichádzal do dvora na aute, tak ma zastavila a poprosila, podotýkam poprosila, aby som neparkoval na dvore, aby sa niečo nestalo, že aby neboli problémy, keby mi náhodou nejaký ten šúter spadol na auto... No a riešte toto...ja už niekedy aj myslím na to, že budem to musieť na vlastné náklady opraviť (i keď si to neviem predstaviť, že celú strechu...), ale toto manželka nechce ani počuť. Dá sa s tým niečo robiť?? Ďakujem.
andiablo
16.08.11,04:03
sťažnosť na stavebnom úrade ked s ňou nieje reči
drpaolo
16.08.11,07:48
sťažnosť na stavebnom úrade ked s ňou nieje reči

Na stavebnom úrade v okresnom meste, alebo na obecnom úrade?? Bývam na dedine.
andiablo
16.08.11,14:33
obecnom úrade
arizona
16.08.11,16:30
Zdar poraďáci. Dúfam, že mi poradíte. Mám susedu ktorá ma strechu prečnievajúcu na môj pozemok o dĺžke cca 35 m a nemá žľaby. (Proste jej dom, je aj hranica pozemku, plot tam nie je) Poviete si, no a čo?? Ale keď prší, tak to je hotová pohroma len na to pomyslieť, nie to aj zažiť. Dá sa s tým niečo robiť?? Po mojich slovných upozorneniach reagovala, že pred tým čo tu bývali, tak im to nevadilo... :) Ďalej jej opadáva omietka, v niektorých častiach aj celé skaly (je to predpokladam 80-120 ročný dom, zo skaly) A čo je asi najhoršie, strešná kritina (škridla) sa tiež nájde na mojom pozemku, je to celé popraskané, latovanie je prehnité a čoraz častejšie to padá k zemi + 3 kominy sú v stave po klinickej smrti. Z nich tiež opadáva material, miestami celé tehly. Po mojich opätovných urgenciách, že mám malého chlapca, mi povedala už hádam otrepanú vetu, že ona nechce aby sa niečo stalo a modlí sa za to... :confused: No a naposledy sa mi stalo toto: Keď som prichádzal do dvora na aute, tak ma zastavila a poprosila, podotýkam poprosila, aby som neparkoval na dvore, aby sa niečo nestalo, že aby neboli problémy, keby mi náhodou nejaký ten šúter spadol na auto... No a riešte toto...ja už niekedy aj myslím na to, že budem to musieť na vlastné náklady opraviť (i keď si to neviem predstaviť, že celú strechu...), ale toto manželka nechce ani počuť. Dá sa s tým niečo robiť?? Ďakujem.
Zakon je sice na Tvojej strane,susedia by sa mali vyvarovat vsetkeho co by ti mohlo sposobit skodu, ci ujmu na zdravi.
Mozes sa obratit napr. na obecny urad, aby ich vyzvali k naprave...

Ale...ak su to nejaki stari ludia, co ziju z biedych dochodkov, tak necakaj, ze sa pustia do nakladnej opravy. Vyhovoria sa, ze na opravy nemaju peniaze.
Ci chces,alebo nie, tak si budes musiet svoj dvor ochranit skor,ci neskor sam.
Mozno by bolo dobre sa so susedmi dohodnut,nech aspon menej nakladne veci opravia.Vysvetli im, ze ked nebudu ochotni, tak to budes riesit cez urad,alebo cez sud a bude ich to stat kopec penazi.

Poznam to z vlastnej skusenosti. Tiez v susedstve kupili starsi dochodcovia staru budu,kde nie su ryny, komin bol na spadnutie,skridle zbierame pravidelne. Casto ani sami nezbadaju, ze im nejaka odpadla,pokym ich neupozornime, ze maju dieru v streche.:---

Nastastie, nevlhne nam dom, ale "iba" letna kuchyna. Ryny sme museli urobit tak, aby zachytavali co najviac vody aj z ich domu, nahnuty komin nastastie znizili na nase prosby. Na nestastie ho nahradili cinovou rurou,takze dymu mame obcas plny dvor...
Horor! No co? Susedov si nevyberame...:mee::rolleyes:
drpaolo
16.08.11,20:47
Zdar. Ale veď ja som s ňou komunikoval X-krát a ona stále, že bár by sa nič zlé nestalo...som ju aj pozval na dvor, nech sa ide pozrieť a ona sa len tak ležérne cez záhradku nahla (je si vedomá všetkého...) a povedala, že nejako to urobíme. Nejako???
No má deti, predpokladám, že oni budú dediči, takže malo by aj im na tom záležať. Dva týždne do zadu mi sľúbila, že keď príde dcéra tak sa s ňou porozpráva...Dcéra bola, no a rozprávala sa??? Mne zatiaľ nič nové nepovedala...Takže ja jej už nedám šancu, proste budem to riešiť ako sa hovorí aj cez mŕtvoly, viem niekedy to nie je správne, ale ja sa snažím suseda/-ov, neobmedzovať, tak potom prečo by mal mňa???
Napíšem nejaký to ten list na obecný (stavebný) úrad, a uvidím ako sa ľady pohnú...
Dám vedieť ako som dopadol... :)