fcterdad
16.08.11,07:41
Viem ze som si asi nevybrala vhodnu temu ale mam otazku ci niekto z vas nevie co znamena tento obrazok.. poslala mi ho znama ako aktivator stastia.. ono nejde o pointu co pisala ale ten obrazok sa mi paci a rozmyslam nad tetovanim.. tot ale nechcem chodit s vytetovanou slepacou polievkou ako bolo v reklame na isty napoj. Takze ak dakto vie o co ide sem s tym
durisovad
16.08.11,08:11
Ten trojuholnik by mohol znamenat bozie oko, ale znak, ktory je na obrazku nevidm co znamena, vyzera ako nejake oznacenie tajneho spolocenstva, netusim vsak, akeho. Co sa tyka tetovania, je by som si nedala tetovat nic, som sice na to stara, ale myslim si, ze byt oznaceny bez nejakeho zvlastneho dovodu nie je vhodne.
pepsikova
16.08.11,08:27
LenkaBr
16.08.11,08:58
je veľmi pekný... graficky teda... Inak netuším, čo znamená - len ovplyvnenú nedávno vysielaným dokumentom o Egypte, ma napadá, či to nie je nejaký egyptský znak alebo hieroglyf.

mimotemyJa tam vidím okrem toho znaku trojuholník a dva kruhy, ktoré by mohli predstavovať slnko a mesiac a trojuholník postavený na hrot vraj predstavuje ženu. No môže to byť aj slepačia polievka :D.

Znaky a symboly sa stále používajú nielen v egyptológii a ázijských jazykoch, ale aj v astrológii a podobných vedách, takže to môže byť naozaj čokoľvek.
Terezia13
16.08.11,09:10
Božie oko to určite nie je...

a do tých rôznych "tajomných" znakov radšej nevstupovať - odporúčam
zk24
16.08.11,09:17
A neni ti jedno ci tu niekto napise ze je to "bohyna" alebo "slepacia polievka"?

Aj tak to nikto nevie. A ked ti aj niekto povie co to je, tak budes tomu verit?

Daj cez ten znak este nejaku malu ciarku a nebude to nic znamenat. A mozes ostatnym hovorit ze to znamena ze si vyvolena ;)
mixal1
16.08.11,09:25
obrazok neznamena vobec nic:)

niekto ho spravil zrejme z nudy,a ako podklad pouzil tuto sablonu http://www.123rf.com/photo_506214_winter-style-grunge-background.html

:)
zk24
16.08.11,09:27
Tie backgroundy najde hocikde... je ich plny net. Dala som do googla porovnat obrazky, a naslo tie sablony skoro vsade. Ale ci znamena nieco ten znak... bohvie...

Ja celkom lubim slepaciu polievku, tak co.
zk24
16.08.11,09:30
A nevztahuje sa na tetovania ziaden copyright? Aby ta niekto nebonzol ze nosis jeho polievku na ramene :D
Petra Nová
16.08.11,09:41
Tie backgroundy najde hocikde... je ich plny net. Dala som do googla porovnat obrazky, a naslo tie sablony skoro vsade. Ale ci znamena nieco ten znak... bohvie...


To porovnávanie obrázkov cez google ma zaujíma. Ako si to urobila? Vysvetli mi to prosím, lebo ja netuším ako sa to robí.:)
zk24
16.08.11,09:46
To porovnávanie obrázkov cez google ma zaujíma. Ako si to urobila? Vysvetli mi to prosím, lebo ja netuším ako sa to robí.:)

Paci sa.

my sme skusali davat do googla vlastnu fotku bratislavskeho "UFA", restauracie a naslo podobne obrazky :)

Ak je obrazok konkretny vie to najst podobnosti, ak je to "bordel", tak najde skor podobne farby a tvary, ale nic konkretne...
zk24
16.08.11,09:52
Príklad:
Slayer666
16.08.11,09:57
A nevztahuje sa na tetovania ziaden copyright? Aby ta niekto nebonzol ze nosis jeho polievku na ramene :D

Myslis ramen? Na ramene? Preco nie?

http://en.wikipedia.org/wiki/Ramen
Petra Nová
16.08.11,10:06
zk24 - ďakujem pekne. Ešte nikdy som nepotrebovala porovnať obrázky, preto ma nenapadlo skúmať, ako to robiť. Ale keď si o tom písala, tak som si uvedomila, aké je to užitočné.:)
zk24
16.08.11,10:10
zk24 - ďakujem pekne. Ešte nikdy som nepotrebovala porovnať obrázky, preto ma nenapadlo skúmať, ako to robiť. Ale keď si o tom písala, tak som si uvedomila, aké je to užitočné.:)

Asi to nie je az take casto vyuzitelne pre beznych ludi, skor si to predstavujem napriklad ze si stiahnes nejaky obrazok a zabudnes z akej stranky, a chcela by si to zistit, tak ti to najde stranku ktora ten obrazok obsahuje ;)

Pripadne pre porovnavanie nejakeho copyrightu, natiahnes svoju fotku a mozes pozriet ci ju nepouzili bez tvojho suhlasu na inych weboch a podobne.

Vyuzit sa to da. Ale v specifickych pripadoch asi skor
zk24
16.08.11,10:13
Peťa, dakujem za bodiky :) a Zlatke dakujem za ten "nevhodne".
mixal1
16.08.11,10:24
To porovnávanie obrázkov cez google ma zaujíma. Ako si to urobila? Vysvetli mi to prosím, lebo ja netuším ako sa to robí.:)

-nahras si obrazok do pocitaca.
-potom si otvoris google, a kliknes na 'obrazky" , v pravo hore na liste kliknes na obrazky

-potom kliknes myskou na ten obrazok, co si nahrala do pocitaca, a presunies ho do vyhladavania, nie copy@paste, ale iba ho tam presun s kliknutou myskou (teda tam, kde sa zadava text ked chces nieco v google najst);)
Terezia13
16.08.11,11:55
Ľudkovia moji ešte mi povedzte, kde máte zdroje na tie všetky obrázkové pozdravy??????????? A ako cih sem pridávať?????????:confused:
Katarina
16.08.11,12:25
Ľudkovia moji ešte mi povedzte, kde máte zdroje na tie všetky obrázkové pozdravy??????????? A ako cih sem pridávať?????????:confused:

Za túto radu a pomoc by som aj ja bola veľmi vďačná.
zk24
16.08.11,12:30
Takto sa pridava obrazok. Kde vsak beru "zdroje" na vsetky tie kyticky a ine obrazteky do blahozelani netusim. Nevyuzivam :)
Terezia13
16.08.11,12:36
.........no milé, nikdy som nepozrela, či ešte pod ikonkami niečo je:---
Terezia13
16.08.11,12:39
tá slepačia polievka by ešte nebolo to najhoršie, ale keď nevieš, čo to je, tak radšej nad tým ani neuvažuj, máš to na celý život:(
Petra Nová
16.08.11,12:50
Porovnávanie obrázkov som vyskúšala. Funguje to aj u mňa. :D

Ď a k u j e m :)
Petra Nová
16.08.11,15:16
Poučná téma pre mňa, aj keď podľa názvu by som to nikdy nepredpokladala. Ale prečo nie? Všetko so všetkým súvisí.:)

mimotemy Keby google ešte vedel porovnať neznámu muziku z niektorej www.stránky a nájsť jej autora, tak by som verila, že všetko je na webe. Dnes som našla túto stránku

http://www.chauffage-a-pellets.fr/#1_ACCUEIL.A,

s peknou (cukrovou) muzikou, nuž ale ako zistiť čo je to za muzika a kto je jej autor? To je nemožné!

Inak, zaujímavé spojenie ponúkaného tovaru a služieb s práve týmto typom hudby.:--- mimotemy
zk24
16.08.11,18:08
zk24
16.08.11,18:19
a takto na to:

Tusim ten obrázok nie je moc dobre vidiet. Takze ak ti hra nejaka hudba v pozadi, skusila by som hladanie takto:
1. Klik pravou stranou mysky - Zobrazit zdrojovy kod
2. Zobrazi sa ti straaaaaaaaaaaasne dlhy zdrojov kod ktory ti nic nebude hovorit
3. Cez ctrl+f skusim dat vyhladat hudobne formaty (.vmw, .mp3,...)
4. VMW nic nenaslo, skusila som MP3 a naslo toto:
George_Zamfir_Claire_de_lune_Debussy_Serenade_d_Am our_Pan_Flute_Instrumental_.mp3

Takze toto je presny nazov aj autor. Samozrejme zalezi na tom ako to tam loadovali a ako to mali ulozene ti, ktori tvorili stranku. Ale vo vacsine pripadov sa to da najst, ak si to nenazvali "pesnicka1, pesnicka2:)

Snad pomohlo :)
Petra Nová
16.08.11,18:29
[QUOTE=zk24;1826003]Peťka, páči sa :

Bože! Ty si kúzelníčka, ak si tú skladbu nepoznala!:);) Ďakujem, ďakujem, veľmi si ma potešila. Zrejme tá skladba je jednou z najznámejších od Debussyho, pre mňa však nie, aj keď som na ňu automaticky reagovala. Páči sa mi a som rada, že zas niečo nové som nielen počula, ale som sa aj naučila.:)
Petra Nová
16.08.11,18:35
a takto na to:

Tusim ten obrázok nie je moc dobre vidiet. Takze ak ti hra nejaka hudba v pozadi, skusila by som hladanie takto:
1. Klik pravou stranou mysky - Zobrazit zdrojovy kod
2. Zobrazi sa ti straaaaaaaaaaaasne dlhy zdrojov kod ktory ti nic nebude hovorit
3. Cez ctrl+f skusim dat vyhladat hudobne formaty (.vmw, .mp3,...)
4. VMW nic nenaslo, skusila som MP3 a naslo toto:
George_Zamfir_Claire_de_lune_Debussy_Serenade_d_Am our_Pan_Flute_Instrumental_.mp3

Takze toto je presny nazov aj autor. Samozrejme zalezi na tom ako to tam loadovali a ako to mali ulozene ti, ktori tvorili stranku. Ale vo vacsine pripadov sa to da najst, ak si to nenazvali "pesnicka1, pesnicka2:)

Snad pomohlo :)

Pomohlo a veľmi!!! Máš môj nekonečný obdiv nielen zato, že vieš, ale aj za to, že chceš. A ďalej moju vďaku, že si si našla pre tú skladbu čas.

Len ešte Ťa prosím, keby si mi vysvetlila, ako vleziem do zdrojového kódu stránky, napr. cez mozillu?

Odo mňa máš užitočné 100x.

Ahááá, už viem ako sa tam dostať, tak netreba to vysvetlenie. To vieš, pýta sa Ťa počítačový skoroanalfabet.
zk24
16.08.11,18:37
Bože! Ty si kúzelníčka, ak si tú skladbu nepoznala!:);) Ďakujem, ďakujem, veľmi si ma potešila. Zrejme tá skladba je jednou z najznámejších od Debussyho, pre mňa však nie, aj keď som na ňu automaticky reagovala. Páči sa mi a som rada, že zas niečo nové som nielen počula, ale som sa aj naučila.:)

Nepoznala :) Ale ked uz som vedela nazov, a hodila to do youtube, tak mi to naslo aj ako skladbu v Twilight :D
zk24
16.08.11,18:42
Pomohlo a veľmi!!! Máš môj nekonečný obdiv nielen zato, že vieš, ale aj za to, že chceš. A ďalej moju vďaku, že si si našla pre tú skladbu čas.

Len ešte Ťa prosím, keby si mi vysvetlila, ako vleziem do zdrojového kódu stránky, napr. cez mozillu?

Odo mňa máš užitočné 100x.

Ahááá, už viem ako sa tam dostať, tak netreba to vysvetlenie. To vieš, pýta sa Ťa počítačový skoroanalfabet.

Nemam mozillu, ale ak ti nejde klik pravou myskou, tak skus na liste "View" - "Source"... v slovencine tipujem to bude zniet nejako "Zobrazit" - "Zdroj"
zk24
16.08.11,18:43
Aha, uz si nasla :)
Petra Nová
16.08.11,18:46
Nepoznala :) Ale ked uz som vedela nazov, a hodila to do youtube, tak mi to naslo aj ako skladbu v Twilight :D

:)

Veru, už aj ju idem šupnúť do nejakého poraďáckeho hudobného mixgulášu.:D
culterone
16.08.11,19:23
naozaj hlupa otazka od hlupeho cloveka. Vidiet nejaky obrazok a chciet si ho dat vytetovat? Normalne sa mi tomu nechce verit. Okrem toho nadpis temy OT. No potes koste.
pasuliatko
16.08.11,19:24
a čo to má uo zdravím kam si vytvoril/a novú tému?
video1983
16.08.11,19:26
Viem ze som si asi nevybrala vhodnu temu ale mam otazku ci niekto z vas nevie co znamena tento obrazok

treba citat vsetko
pasuliatko
17.08.11,10:54
Viem ze som si asi nevybrala vhodnu temu ale mam otazku ci niekto z vas nevie co znamena tento obrazok

treba citat vsetko

aký tento?!
zk24
17.08.11,10:59
aký tento?!


Reaguje na teba, a cituje zadavatelku.... :rolleyes:
heja3
17.08.11,11:16
Podobalo sa mi to na indické písmo a našla som:
Podnadpis spoluhlásky - h, ha
hore znak nad tým ležiaci mesiac s tyčkou neviem.


http://sk.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9van%C3%A1gar%C3%AD