doda3103
16.08.11,07:51
a ako si mam vybrat dobreho znalca?????
TomasHC
16.08.11,06:16
cca 180-200€ - podľa vzdialenosti od znalca, od m2... rôzne.
harctom
16.08.11,09:08
minuly rok som platil 100€ v KE.
petermikuláš
28.08.11,12:34
ja som platil pred pol rokom 200 eur.
Ice dive
28.08.11,12:38
záleží od toho načo sa daný posudok robí, ak napr. na hypotéku a ohodnocuje sa nehnuteľnosť ako celok... stojí posudok 150 -200 € ak sa robí napríklad na vysporiadanie pri dedičskom konaní, kde znalec musí vyčíslovať, čo bolo poručiteľové, čo spadalo do BSM, čo je výlučne druhého z manželov, tak môže posudok stáť aj 500 € záleží od náročnosti úkonov, ktoré musí znalec robiť...
buchač
28.08.11,13:46
a ako si mam vybrat dobreho znalca?????

Každý znalec na nehnuteľnosť je v podstate dobrý...;)

Čo sa týka ohodnocovania nehnuteľností , tak tam sú jednoznačné kritéria ,totiž jedná sa o to , že na všetko majú tie svoje tabuľky , svoje čísla ...vyjdrenie v konkrétnych číslach .
Neverím , že by Ti posudok smerom nahor posunul ... ak by sa jednalo o nejakú finančnú zábezpeku pre banku , tam tiež nie sú na hlavu padnutí , tiež majú svojich ľudí ...
Smerom nadol by to bolo pre zákazníka nezaujímavé ...

Takže vybratie si dobrého znalca spočíva len a len v jeho ( Tvojom ) finančnom ohodnotení , fakturácie ...:rolleyes:
Ice dive
29.08.11,04:02
Každý znalec na nehnuteľnosť je v podstate dobrý...;)

Čo sa týka ohodnocovania nehnuteľností , tak tam sú jednoznačné kritéria ,totiž jedná sa o to , že na všetko majú tie svoje tabuľky , svoje čísla ...vyjdrenie v konkrétnych číslach .
Neverím , že by Ti posudok smerom nahor posunul ... ak by sa jednalo o nejakú finančnú zábezpeku pre banku , tam tiež nie sú na hlavu padnutí , tiež majú svojich ľudí ...
Smerom nadol by to bolo pre zákazníka nezaujímavé ...

Takže vybratie si dobrého znalca spočíva len a len v jeho ( Tvojom ) finančnom ohodnotení , fakturácie ...:rolleyes:
no neviem neviem... keď som kupoval dom, tak znalec riadne čaroval s posudkom a smerom nahor a banka ho zobrala...

a zas na druhej strane, napr. pri takom dedičskom konaní, kde sa dvaja nevedia dohodnúť, a volajú znalca, tak by bolo pre toho čo bude vyplácať celkom zaujímavé, stlačiť cenu smerom nadol... samozrejme v rámci zákona...
buchač
29.08.11,09:32
no neviem neviem... keď som kupoval dom, tak znalec riadne čaroval s posudkom a smerom nahor a banka ho zobrala...

a zas na druhej strane, napr. pri takom dedičskom konaní, kde sa dvaja nevedia dohodnúť, a volajú znalca, tak by bolo pre toho čo bude vyplácať celkom zaujímavé, stlačiť cenu smerom nadol... samozrejme v rámci zákona...


...ak by sa jednalo o nejakú finančnú zábezpeku pre banku ...
Na toto som v prvom rade myslel .......

" Môj " znalec v prvom prípade ma vopred upozornil , že čachre sa nedajú ,čo som ani nechcel ...pre mňa bola zaujímavá výsledna suma na posudku a tá prekračovala v pohode moju cifru , ktorú som potreboval ...

Zvyšok je o inom ...tam s Tebou súhlasím ...niekedy pomaly každý dedič si donesie svoj vlastný papier ...:rolleyes: